Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Halloweensky večierok - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2023

13,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Halloweensky večierok

Vynikajúci detektívny román Halloweensky večierok z roku 1969, je jednou z posledných kníh Agathy Christie. Popri Herculovi Poirotovi v ňom účinkuje autorka detektívok Ariadne... Čítať viac

4,3 39 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2023
224 strán
3 hodiny čítania

Vynikajúci detektívny román Halloweensky večierok z roku 1969, je jednou z posledných kníh Agathy Christie. Popri Herculovi Poirotovi v ňom účinkuje autorka detektívok Ariadne Oliverová ... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Halloweensky večierok - Agatha Christie, Slovenský spisovateľ, 2018
Pevná väzba
Slovenčina, 2018
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Greywaren (slovenský jazyk) - Maggie Stiefvater, Slovart, 2024

Viac o knihe

Vynikajúci detektívny román Halloweensky večierok z roku 1969, je jednou z posledných kníh Agathy Christie. Popri Herculovi Poirotovi v ňom účinkuje autorka detektívok Ariadne Oliverová – svojrázne alter ego legendárnej spisovateľky. Slovenským čitateľom ho ponúkame v novom vydaní.

Počas príprav halloweenskeho večierka, na ktorých sa zúčastňuje aj známa spisovateľka Ariadne Oliverová, trinásťročná Joyce Reynoldsová vyhlási, že raz bola svedkom vraždy. Nikomu o tom nepovedala, lebo si vraj až neskôr uvedomila, že šlo naozaj o vraždu. Dievčaťu, ktoré má povesť chválenkárky, nikto neverí, a tak sa na protest rozhodne odísť. O pár hodín ju však nájdu v dome – utopenú v kadi s vodou a jablkami. Otrasená Ariadne Oliverová uvažuje, či Joyce predsa len nehovorila pravdu, a požiada o pomoc svojho priateľa Hercula Poirota...
Čítať viac
Naše katalógové číslo
1977467
Originálny názov
Halloween Party
Počet strán
224
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
265 g
ISBN
9788022025522
Rok vydania
2023
Vydanie
2
Štýl
napínavý, špionážny, tragický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

39 hodnotení

19
10
5
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Kráľovná klasickej detektívnej zápletky opäť nesklamala. Na vraždu mladého dievčaťa sa Poirot a madam Oliverová nemôžu dívať cez prítomnosť, musia nájsť všetky dôležité detaily z minulosti prítomných, pretože inak nepochopia, prečo musela zomrieť. Ako vždy, psychológia postáv nám postupne ukazuje jasne na vraha, ale pointu som si uvedomila, až keď mi ju naservíroval Poirot :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

18

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
7.2.2024
To musí byť ale večierok, ktorého vrcholom programu je zabité dieťa! Navyše také, ktoré sa prizná, že bolo svedkom vraždy. V dome sa nachádza veľa osôb, ktoré sa nemôžu vzdialenejšie podobať vrahovi - všetky až na pár výnimiek sú to väčšinou mamičky a deti. Kto z nich mohol spraviť tak krutý čin? A hlavne prečo?
Tieto otázky nám správne (ako vždy) zodpovie pán H. Poirot, ktorého šedé bunky pracujú rýchlejšie ako samo svetlo.
Knihu som zhltla za jediný deň, určite doporučujem i keď nepatrí medzi moje naj od Agathy.
Čítať viac
17.1.2024
Halloweensky večierok
Musím sa priznať, že toto bola moja prvá agátovka..rozhodovala som sa medzi Vraždou v orient exprese a týmto dielom, no už len tá anotácia ma zaujala - dievča menom Joyce na večierku povie, že videla vraždu a o niekoľko hodín ju nájdu utopenú v kadi s jablkami…je však známe že Joyce je veľkou klamárkou, tak ako to teda bolo? Naozaj videla vraždu a bolo jej to osudným?

Všetko sa to dozvieme v tejto pomerne krátkej knižke. Autorka nám predostrela zaujímavý a napínavý príbeh na 200 stránkach, takže môžem povedať, že sa to čítalo samo. Nemohla som sa od knižky odtrhnúť a už-už som chcela vedieť, kto bol vrahom.

Pán Poirot viedol zaujímavé rozhovory s obyvateľmi dedinky, i keď im prišli možno zvláštne - vypytoval sa viac na minulosť ako na prítomnosť. Ako sám povedal, minulosť je matka prítomnosti. A tak postupne odhalil celú záhadu, ale musí sa poponáhľať, inak sa ďalšie dieťa ocitne v nebezpečenstve..

Úprimne, nečakala som, že ma kniha tak pohltí a nebudem sa od nej môcť odlepiť. Bola to klasika, napísaná jednoduchým a chytľavým štýlom. Koniec som trošku predpokladala, teda lepšie povedané, mala som podozrenie ale nevedela som ho vysvetliť tak, ako nám ho naservíroval sám Hercule Poirot.

Knihe dávam 4?, keďže zatiaľ ju nemám s čím porovnať, ale budem sa to snažiť napraviť ????
Čítať viac
24
Overený zákazník
9.12.2023
Ďalšia výborná kniha od Agathy.Zlú,alebo slabú som od nej ešte nečítala.Čo ma prekvapilo,že sa jednalo o vraždu dieťaťa.Príbeh zase zamotaný,ale to by nebol Poirot,aby nenašiel vraha :-)Určite odporúčam,ako všetky jej knihy.Oddychovka,ktorá sa rýchlo číta. Čítať viac
17.10.2023
“Detektív sa odvrátil a starostlivo za sebou zatvoril bráničku. V podstate pri každej príležitosti, keď sa, či už plánovane alebo náhodou, stretol s pani Oliverovou, takmer ihned sa objavil motív jabĺk. Buď jedla jablko, alebo ho práve dojedla a na širokej hrudi jej zostalo jadierko, alebo aspoň niesla vrecúško s jablkami. Dnes však nebolo po jablkách ani stopy. Veľmi správne, pomyslel si spokojne Poirot. Bolo by veľmi nevhodné, keby chrúmala jablko priamo na mieste činu, kde sa odohrala obrovská tragédia.”

Poirot je privolaný k zapeklitému prípadu. Tragická smrť mladého dievčaťa, ktoré nikto nemal rád. Veľmi rada si vymýšľala, klamala, kade chodila a nikto, kto ju bližšie poznal jej neveril skoro ani nos medzi očami. Pritiahla práve svojimi klamstvami na seba pozornosť vraha? Poirot sa púšťa do vyšetrovania, spoznáva obyvateľov malého mestečka a hľadá aj tie najmenšie, na prvý pohľad nesúvisiace, udalosti.

Musím povedať, že Halloweensky večierok asi nebude patriť medzi moje obľúbené Agátovky. Mala som možno priveľké očakávania. Dlho mi trvalo, kým som sa naozaj začítala, dej bol pre mňa celkom nezaujímavý, prišlo mi, že sa nič moc nedialo. Príbeh ma vtiahol až počas poslednej tretiny, kedy som sa zase nevedela odtrhnúť. Zo začiatku obyvatelia rozprávali svoje dojmy, čo možno je a možno nie je pravda a celé to bolo chaotické. Až Poirotovo vysvetľovanie motívu prinieslo do deja aké také napätie. Práve to ma bavilo asi najviac, keď všetky nepodstatné informácie opäť poskladal do prekvapivého rozuzlenia. Celkom som zvedavá na film, ktorý mi, aspoň podľa ukážok, prišiel o niečo zaujímavejší.
Čítať viac
30
Overený zákazník
2.9.2023
Tento detektívny román som si chcela prečítať už dlhšie, no keďže bol dlhodobo vypredaný, potešila ma informácia o reedícii príbehu. A urobila som dobre, keď som po knihe siahla! Určite ho odporúčam aj vám...

Je to ďalší vynikajúci príbeh, ktorý potrápil nielen moju pozornosť, ale preveril aj malé sivé bunky slávneho detektíva. V tomto príbehu totiž vystupuje Hercule Poirot a známa spisovateľka Ariadne Oliverová. Ja som si prišla na svoje, pretože túto dvojicu mám veľmi rada.

Kniha v sebe ukrýva typickú jesennú náladu. Dostávame sa do prostredia príprav na halloweensky večierok, nechýbajú ani zvyky s ním spojené, stretne sa tu dosť veľká skupinka ľudí (medzi ktorými nechýba ani spomínaná Ariadne Oliverová), a ako to už býva - stane sa čosi zvláštne.

Príbeh je rozhodne zaujímavý, mňa osobne si získal od prvých strán. Autorke ani tento raz nechýbal jej povestný štýl písania, skvelé opisy prostredia či zúčastnených postáv, o ktorých sa dozvedáme viac a máme priestor vytvoriť si vlastný predpoklad o tejto situácii. Motív mohol mať každý z prítomných, no odhaliť vinníka bude náročné. Samotný záver ma prekvapil. Celkovo je dej famózne zamotaný, nepredvídateľný a tajomný.

Zároveň je zaujímavý aj fakt, že kniha Halloweensky večierok je jednou z posledných kníh A. Christie. Už čoskoro vyjde filmová adaptácia s názvom Prízrak v Benátkach.
Čítať viac
Beáta
Neoverený nákup
9.9.2021
Oddychovka
Na príprave halloweenskeho večierku sa dievča menom Joyce pochváli, že bola svedkom vraždy, ale nikto jej neverí. Na samotnom večierku ju však nájdu utopenú v kadi s vodou. Spisovateľka Ariadne Oliverová sa tiež zúčastní večierka a je z toho všetkého zhrozená. Preto poprosí o pomoc svojho kamaráta - detektíva Hercula Poirota. Kto bude vrahom? Klamala Joyce? Tak to si budete musieť prečítať.
Príbehy pani Christie sú svetoznáme, poznáme ich aj z TV obrazoviek, ale ja som od nej ešte nič nevyskúšala v knižnej podobe, až teraz prvý krát. Kniha je ozaj rýchlo čitateľná jednohubka, v ktorej sa to po pomalšom úvode rozbehne. Zápletky nie sú markantné, ale natrafíme na zopár logických okamihov, ktoré si možno všetky ani každý neuvedomí, ale na konci si povie, že to ozaj do seba zapadá. Vrah mi bol skoro do konca neznámy, ale určitú zainteresovanú osobu som odhalila. Príbeh je písaný, podľa mňa, veľmi jednoducho, niektoré pasáže na mňa pôsobili naivne a neobľúbila som si hlavne Ariadne. Na mňa pôsobila ako strašná ,,pípka". Rozuzlenie a motív vraždy sú veľmi zaujímavé a k odhaleniu vraha dôjde typickým poirotovským spôsobom.
Táto kniha je taký lepší detektívny priemer, mne v nej chýbalo napätie, ale ako oddychovka je super. Už sa teším na ďalšie ,,christieovky", pretože toto bol dobrý odrazový mostík k nim a zopár hviezdičiek si nechávam na jej lepšie diela. Ja knihu určite odporúčam.
Čítať viac
18.4.2021
Tato kniha od Agathy Christie s Herculom Poirotom bola opat zaujimava, ale priznam sa ze sa u mna nezaradi medzi autorkine top diela. Zapletka je opat nasvietena fantasticky a zaujme od pociatku aj s prepojenim s minulostou, ale trosku mi to prislo prekombinovane cele aj s rozuzlenim. Poirot vsak napriek tomu nestraca sive bunky a uspesne rozluskne i tento pripad. Čítať viac
10.3.2020
Musím povedať, že táto kniha je od Christie moja najobľúbenejšia. Pán Poirot najprv musí nakuknúť do minulosti aby mohol pochopiť prítomnosť. Postavy boli veľmi prepracované, ale najzaujímavejší zo všetkého bol podľa mňa motív a aj samotný vrah. Môžem len odporúčať :) Čítať viac

Agatha Christie

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Nie je podstatné, akí sme odolní voči cudzej sile. Dôležité je, akí sme silní voči vlastnej slabosti.“

Tam Tam Tri - Boris Filan, 1999
Tam Tam Tri
Boris Filan