Jaternice tiahnu na Paríž
E-kniha

Na facebooku boli vyhlásené za najškaredšie baby na škole. Astrid, Hakima a Mireille získali zlato, striebro a bronz v súťaži Miss Jaternica a rozhodne preto neotvárajú... Čítať viac

4,4 63 hodnotení
Vydavateľstvo
Absynt, 2021
304 strán
4-5 hodín čítania

Na facebooku boli vyhlásené za najškaredšie baby na škole. Astrid, Hakima a Mireille získali zlato, striebro a bronz v súťaži Miss Jaternica a rozhodne preto neotvárajú šampanské. Možno by mali sedieť doma a plakať do vankúša... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,30 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Na facebooku boli vyhlásené za najškaredšie baby na škole. Astrid, Hakima a Mireille získali zlato, striebro a bronz v súťaži Miss Jaternica a rozhodne preto neotvárajú šampanské. Možno by mali sedieť doma a plakať do vankúša. A to aj urobia. No hneď potom nasadnú na bicykle a vydajú sa na roadtrip. Že kam? Veď predsa do Paríža! Lebo viete ako, Bejby nebude sedieť v kúte a Jaternice tiež nie!

Vyberte sa na dobrodružnú cestu naprieč voňavým francúzskym vidiekom s Mireille, Hakimou a Astrid. Ich dokonalý plán prepašovať sa na záhradnú slávnosť v Elyzejskom paláci zahŕňa okrem iného pouličný predaj jaterníc (áno, jaterníc!), prespávanie v stane na kraji cesty i obrovské množstvo zjedeného syra. S čím však ani jedna nepočítala je záujem médií o ich príbeh.

Ako to celé dopadne? Podarí sa našim hrdinkám hodiť problémy za hlavu? A prečo mieria práve do Elyzejského paláca?

Kniha Jaternice tiahnu na Paríž je živelný príbeh o dospievaní a hľadaní si svojho miesta vo svete, v ktorom ste v jeden deň vyhlásené za najodpudivejšie dievčatá na škole a na druhý sa ocitnete na titulných stránkach novín ako nekorunované kráľovné boja proti šikane.
Príbeh troch kamarátok sa stal vo Francúzsku absolútnym bestsellerom a získal niekoľko ocenení, medzi inými aj prestížnu cenu Prix Sorci?res pre najlepšiu tínedžerskú knihu. Ich dobrodružstvá inšpirovali tvorcov zo sveta divadla i filmu a boli preložené do viacerých jazykov.

Jaternice tiahnu na Paríž je prvá kniha Vydavateľstva Absynt, ktorá je určená pre tínedžerov a tínedžerky.
Čítať viac
Originálny názov
Piglettes
Počet strán
304
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-8203-317-8
ISBN EPUB
978-80-8203-316-1
ISBN PDF
978-80-8203-315-4
Edícia
Mladý Absynt
Naše katalógové číslo
1253409
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko
Vydavateľstvo
Absynt
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

63 hodnotení

38
16
7
2
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Táto kniha bola pre mňa jedno veľké pozitívne prekvapenie! Pokukovala som po nej dlhšie, lebo čítam tento typ literatúry, no nakoniec som ju dostala ako dar a to ma donútilo si ju konečne prečítať.
Ak by ju malo vystihnúť jedno slovo, bol by to HUMOR. Je vtipná do začiatku do konca nevšedným, nevtieravým, vkusným a najmä odzbrojujúcim spôsobom. Po dlhej dobe som bola v hromadnej doprave terčom pohoršených pohľadov kvôli nekontrolovateľným výbuchom smiechu.
Čo je na nej ale úplne originálne, že týmto vtipným spôsobom spracúva ťažké témy - sebaláska, šikanovanie, ťažké životné traumy (ako absencia rodiča či následky vážneho zranenia). Takže nejde o bezduché dielo plné lacných vtipov, ale naozaj kvalitný príbeh rozprávaný síce z pohľadu stredoškoláčky (inak moja nová najobľúbenejšia postava!), čo ale vôbec neochudobňuje dospelých čitateľov zo skvelého zážitku. Naopak, túto knihu som ako dar posunula trom ďalším (dospelým) známym a všetci z nej boli rovnako unesení.
Takže vrelo odporúčam bez rozdielu veku komukoľvek, kto má chuť na niečo vtipné, viac menej oddychové, ale stále duchaplné a poučné.

Čítať viac

Táto kniha bola perfektná a jej čítanie som si užila. A aj keď je napísaná z pohľadu dospievajúcich dievčat, baviť bude aj dospelých čitateľov.
Hlavné hrdinky zvolené za najškaredšie dievčatá školy a označené titulom Miss Jaternica sa rozhodnú, že tento nelichotivý titul využijú vo svoj prospech. Dohodnú sa, že zo vzniknutej situácie vyťažia, čo najviac a na bicykloch pricestujú do Paríža.
Autorka vytvorila originálny príbeh, ktorý, či už priamo, alebo medzi riadkami, rieši problémy dospievajúcej mládeže. Pre mňa osobne je to najlepšia kniha pre mládež, akú som tento rok prečítala. Ďalším plusom je pekné grafické spracovanie samotnej knihy.

Čítať viac

Jaternice sú prvá kniha novej absyntovskej edície pre mladých. Nie som síce cieľovka, ale môžem sa tváriť, že si robím prehľad (čo aj robím) a že ju chcem očekovať, aby som ju mohla o 2 roky posunúť môjmu krstniatku (čo aj posuniem). Jaternice sú 3 mladé baby, z ktorých si robia srandu, že sú tučné a škaredé, z čoho si ony nič nerobia (iba chvíľu) a namiesto toho si z tejto hnusnej prezývky urobia brand a vydajú sa na bajkoch do Paríža. Okrem samotnej témy, ktorá má medzi riadkami terapeutický rozmer, je to milé, ale nie naivné rozprávanie, ktorého najväčším plusom je humornosť hlavnej postavy Mireille. Mladý Absynt si pre svoj debut vybral podarený kúsok a klobúčik dole aj za pekný tínedžerský dizajn vrátane fontu od Ondreja Jóba.

Čítať viac
Táto kniha je láska.

Táto kniha má všetko.

Piliére klasickej literatúry sú tu obrastené brečtanom detského optimizmu - ktorý chladný mramor reality robí tak krásne mäkkým, živelným a prístupným pre mladšie publikum.

Od pr(a)vého priateľstva, cez platonickú lásku dospievajúcej rozprávačky, až po nezabudnuteľné dynamické dialógy, je tento výpravný román výnimočným dielom. Možno stále nedokážem naplno obsiahnuť, ako sa mu darí tak krásne fungovať ako detská kniha a zároveň hádam všetkým prekračovať medze žánru a formátu. Nedokážem si totižto predstaviť, že by trebárs muža s krízou stredného veku a otvoreným umeleckým citom Jaternice nechali chladným.

Druhý raz ma donútilo prečítať sí túto knihu to, že som ju odporúčala zákazníčke až tak, že som na ňu sama dostala chuť. A ani druhý raz nesklamala. Dokonca aj na raz druhý ma dokázala rozplakať a nahlas rozosmiať na verejných miestach, kam som ju so sebou vláčila. Pretože Jaternice sú môj komfort, a Jaternice sú hlavne návykové. Skutočne, nech sa mi ozve niekto, kto ich načal a nedočítal.

Mireille má svoje Slnko (možno by sa hodilo povedať to životne: svojho Slnka) a ja vďačím tomu, ktorý sa do môjho života priplietol medzi dvoma prečítaniami Jaternice tiahnu na Paríž za to, že im vdýchol nový rozmer a realistickosť. Tentokrát ustrelenosť tohto diela pôsobila, vďaka mojej osobnej dennej hviezde, oveľa dosiahnuteľnejšie. Lebo rúbať treba vysoko a žiadne také, že strieľať sa má na mesiac a omylom zasiahnuť hviezdu - jediný správny cieľ je Slnko samotné.

Úplne z iného súdka, ale aj formátovanie textu bolo nezvyčajné, ja vlastne neviem, ako sa to technicky volá, ale text nebol zarovnaný zľava. A pôsobilo to organicky.

Nuž a práve som si prečítala postrehy po svojom prvom prečítaní, tak z nich ešte doplním, že cesta z provinčného mestečka do Paríža je paralelou pre dospievanie a vnútorný rast tria hlavných hrdiniek. A napokom sa ešte zacitujem: “Kniha Jaternice tiahnu na Paríž má všetko, no nie je príliš. A verím, že v komkoľvek, kto jej dá šancu, zanechá znesiteľnú, ba až žiadúcu, ľahkosť bytia.”

Čítať viac

Tak toto bola najviac jazda! Bystrá kniha s množstvom inteligentného humoru. Prosím si viac a ešte viac takýchto kníh pre všetky deti na svete, malé aj veľké. A rovnakých hrdinov, dievčatá a chlapcov, čo menia neprijatosť na veľké veci, z inakosti robia akosť a tvoria z nenávideného milované. Chcem povedať, že je to moja nová obľúbená tínedžerská kniha. Nadčasová, múdra, na správnom mieste drzá, a, ach, áno, francúzska. A ten nadhľad, čo dáva! Všetko tak prirodzene, bez zbytočnej patetickosti či nútených emócií. Ale predsa, prevalcovala ma svojou krásnosťou.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

20.7.2023
Kniha sa čítala vcelku ľahko, no čakala som od nej trošku viac. Dlho mi trvalo sa prekúsať začiatkom, no potom sa to nejako rozbehlo a už to išlo. Bolo to milé a vtipné zároveň. Taktiež ma iritoval fakt, že miesto klasických mien postáv boli používané kadejaké výmysly, občas som sa cítila trošku stratená že o koho vlastne ide. Veď kniha nebola o reálnych ľuďoch, tak načo sa hrať na to že volá sa takto ale volajme ho takto. Ale celkovo sa mi kniha páčila. Čítať viac
9
Hlad - Jozef Karika, 2021
Práve čítam
Hlad

Som Veronika. Od mala milujem knihy, no istý čas, asi štyri roky som nechytila knihu ani do ruky. Viem, hanba mi. Boli na to rôzne dôvody, no opäť som našla motiváciu v živote a vrátila som sa ku knihám. Minuloročný challenge nekúpiť si ani jednu knihu, lebo doma mám asi 500 neprečítaných kníh, som úspešne zvládla a začala som čítať tie. Škoda, že nie všetky sú na Martinuse (veľmi veľa ich je veľmi starých) a nemôžem si ich dať do virtuálnej martinusáckej knižnice. Tento rok som si dala okrem knižnej výzvy aj challenge, za mesiac si kúpiť len jednu knihu. Ale dostať ako darček ich môžem aj sto. :D Plus mám vášeň pre varenie, pečenie a kreovanie čohokoľvek. Výletov nevynímajúc. A na opustený ostrov by som si zobrala ešte knihu Biely Bim, čierne ucho (Gavriil Trojepoľskij). :)

Veronika Znamenáková
Overený zákazník
5.2.2023
Kniha je úplne super!
Je síce pre tínedžerov, ale keď som ju na instagrame videla s odporúčaním, že je skvelá, hneď som si ju šla kúpiť.
A veru, je fakt super!
Vtipná, svieža, ľahko čitateľná..
Baby boli super, napriek nie najpríjemnejším spolužiakom.
Ich odhodlanie je obdivuhodné. :)
Čítať viac
6

Mám rada knihy, všetky druhy, veľkosti a chute. Nebránim sa rôznym žánrom a rada sa nechám inšpirovať aj inými čitateľmi. Knižnou záľubou je sledovať v texte odkazy na iných autorov a diela a následne pokračovať nimi.

Iveta Švecová
Overený nákup
10.1.2023
O nadváhe s ľahkosťou
O Francúzsku a jeho kultúre viem pomerne veľa - vstrebávala som nevedomky informácie o ňom od mojej mamy, profesorky francúžštiny, celé detstvo. Čo som však pochopila až ako čitateľka je to, že francúzi dokážu hovoriť aj o "škaredých" stránkach života s ľahkosťou. Veď ich národný symbol je vták, ktorý stojí po členky v hnoji a aj tak si spieva. Tak sa stal príbeh o škaredom kačiatku/káčatkách čítaním plným skvelého, trošku drzého ale veľmi ľudského humoru. Toto je "joie de vivre" - láskavé podpichovanie, vášeň pre dobré jedlo a zdravé sebavedomie. Výborná kniha, pobavila ma a aj bavila, jaternice ma mali na svojej strane od prvej strany. Odporúčam. Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
7.12.2022
Výborná aj pre dospelých
Náhodou som na ňu natrafila v knižnici, kde som hľadala niečo pre dcéru. Nakoniec som ju prečítala za jeden večer sama. Ľahký štýl o náročných témach, veľmi vtipná a zábavná. Čítať viac
9.11.2022
Kniha, ktorá pohladí
Veľmi milá a príjemná knižka, ktorá ukazuje, že veľa problémov máme iba v hlave. Je o pozitívnom nastavení a o prekonaní samej seba. Tri dievčatá sa rozhodnú dokázať ostatným, že sa vedia prekonať a vyberú sa na cestu do Paríža. Na bicykli. To, čo počas tejto cesty zažijú je milé, hrejivé, a ľudské. Krásny príbeh, ktorý vôbec nie je presladený. Nečakajte romantiku, skôr nahliadnutie do duše "problémovej" tínedžerky. Určite odporúčam hlavne dospelým. Čítať viac
15

hľadač správnej cesty životom s Bohom a k tomu dobrá literatúra, káva, čokoláda, dobrí ľudia a humor

Janka Mineková
Overený zákazník
17.10.2022
pre mládež
Knižka má výborný názov, pritiahne. Začítala som sa, začiatok výborný, vtipný, dobrá téma. Keď však dievčatá nasadli na bicykle, dej trochu ustrnul a váhala som, či pokračovať, ale ku koncu sa to zase rozbehlo. Myslím, že pre mladé baby je to fajn kniha, úsmevná, inteligentná a čo to sa dozvieme aj z francúzskej gastronómie. :) Čítať viac

Vydavateľstvo Absynt

Čítať viac

„Záleží na tom, čo sa naozaj stalo. Každý má potenciál urobiť niečo zlé - keby nás niekto podľa toho posudzoval, nikto by nebol dosť dobrý. Záleží však na tom, ako sa napokon zachováme.“

Road trip - Beth O'Leary, 2022
Road trip
Beth O'Leary