Srdcem proti zdi

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu... Čítať viac

4,8 29 hodnotení
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2022
496 strán
7 hodín čítania

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

15,37 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vanessa Mazur ví, že dělá správnou věc. Necítí se špatně proto, že dává výpověď. Svou pozici asistentky, hospodyně a podržtašky předního obránce národního fotbalového týmu vždycky považovala za dočasnou. Teď má svoje plány, a ty už nezahrnují praní extra velkých spodků. Když ji ale Aiden Graves nazývaný Hradba z Winnipegu osobně požádá, aby se vrátila, je v šoku. Dva roky si jí ani nevšiml. Co má teď odpovědět muži, který je zvyklý dostat všechno, co chce?
Čítať viac
Počet strán
496
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1567379
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Pre koho
new adult, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

29 hodnotení

24
5
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

23.9.2022
Milujem
Pri každej ďalej knižočke od Mariany sa stále utvrdím v tom, prečo ju ja zbožňujem. Právom patrí medzi kráľovné slow burn romancí a pri tomto príbehu to nebolo inak. Milujem prostredia, ktoré volí, športy, charaktery postáv a príbehy, ktoré sú viac ako uveriteľnejšie. Už pri Lukovovi bolo poznať, že autorka si dopredu naštuduje šport, o ktorom plánuje písať a teraz? Ach... vybrala americký futbal, ktorého pravidlám absolútne nerozumiem, ale Aiden? A Vanessa?
.
Vôbec som nemala problém sa začítať, hneď od začiatku ma dej pohltil naplno a odložiť čítane na neskôr sa stalo nemožným. Autorka vytvorila perfektné postavy, ktoré som si zamilovala hneď od začiatku. Vanessa a Aiden si našli veľmi rýchlo cestičku do môjho srdca a len tak ľahko odtiaľ neodídu. Obaja majú minulosť, ktorá ich istým spôsobom poznačila, ktorá vo mne dokázala vzkypieť hnev, ale o to lepšími ľuďmi sa stali. Skvelá, slow, SLOW, slow burn romance, ktorá naozaj stojí za to. A ešte k tomu ako bonus dohodnuté manželstvo?
.
Veľmi mi sedí autorkin štýl, jej humor, skladanie viet a dokonca aj myšlienkové monológy postáv v niekoľkých odstavcoch mi neprekážajú. Práve tým dotvára ich celistvý charakter a preto dávam klobúk dole pred jej umením.
Čítať viac
15.9.2022
5 hviezdičková Zapata
Mariana Zapata opäť nesklamala. Postavy som si obľúbila hneď. Čitateľ, ktorý od spisovateľky nečítal predchádzajúce knihy možno knihe nedá šancu a po prvých stranách knihu odloží. Ten úvod bol totiž dosť zbytočne popisný, natiahnutý, ale potom sa to pekne naštartovalo. Tiež by som v knihe zvládla viac romantiky, ale akosi som si už u tejto spisovateľky zvykla, že je potrebné si na ňu počkať. Knihe Kulti sa naozaj nevyrovná, ale aj tu je hlavná hrdinka veľmi zaujímavá, môže ísť príkladom svojou pracovitosťou. Niektoré sa vo Van nájdeme, veď nie všetky sme vždy len usmievavé, ale sem tam vystrčíme rožky. Ku knihe sa ešte vrátim, určite ju odporúčam. Čítať viac
11

Som závislá na knihách a veľká romantická duša ❤️‍ Ak máte záujem vidieť moje recenzie nájdete ma na bookstagrame - @reading_with_nataly

reading_with_ nataly
Overený zákazník
17.8.2022
Zapata a jej slowburn knihy sú také dobré, že človek sa od nich nevie odstrhnúť. A pri tejto to bolo rovnako. Plus ešte dohodnuté manželstvo. No nedá sa do tej knihy nezamilovať.

Už dlho som nečítala žiadnu, ktorá by má tak pohltila ako táto. Obe postavy sú skvelo napísané a úplne dávajú grumpy a sunshine pocity. Aiden je úplne zlatíčko a síce je tvrdý chlap, ktorý toho veľa nenahovorí, nepúšťa si ľudí k sebe, ale za tým všetkým sa skrýva úžasný chlap, ktorý prejavuje city svojimi činmi. A čo všetko urobil mi hrialo pri srdci.
Vanessa si toho preskákala veľa a išla si za svojím a veľmi sa mi, ako postava páčila. Prišla mi ako obyčajná hrdinka, ktorá bola sama sebou. Spolu tvorili skvelý pár a stali sa mojim obľúbeným párom.

Ich vzťah sa rozvíjal veľmi pomaličky a každú chvíľku, ktorú mali medzi sebou som si užila a hlavne ich vzťahu sa dalo uveriť.
Veľmi pekná romantická kniha, ku ktorej sa ešte určite vrátim. Odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
22

Všetky moje recenzie nájdete na instagrame @luckylady.stories :)

Luckylady. Stories
Overený zákazník
12.8.2022
Moje hodnotenie: 4,5/5
Veľmi pekná kniha. Opäť tu máme poriadnu dávku slow-bornu a takéto knihy sa určite nedajú čítať stále. Ale raz za čas je dobré si takúto pomalšiu romantiku prečítať. A Mariana Zapata to proste vie. Vo Vanesse som sa niekedy sama našla a veľmi som jej rozumela. Bola mi veľmi sympatická svojou odolnosťou, húževnatosťou a odhodlanosťou. Dej sa rozvíja pomalšie a absentujú dialógy. Skôr sa autorka sústredí na detailné popísanie Vanessiných pocitov a na základe toho charakterizovať aj Aidena. Aiden je veľmi uzavretý a dostať sa mu pod kožu je takmer nereálne. Ale Vanessa to dokáže a on nám ukáže aj svoju milšiu stránku, kde má srdce na pravom mieste. Autorka má veľký talent na slová, ktoré sa vám vryjú do pamäti. Bolo tam viacero pekných myšlienok a viet, nad ktorými ste sa pozastavili, spomalili a bolo potrebné si ich aj uvedomiť. Autorka vytvorila veľmi silné puto medzi Aidenom a Vanessou, ktoré stojí na pevných základoch. Príbeh sa opäť odohráva v športovom prostredí, tak ako aj pri knihe Kulti. V rámci tohto prostredia sa stretávame aj s vedľajšími postavami – Zacom, ktorý bol mimoriadne sympatický a skvelý kamoš a s Trevorom – manažérom, ktorý mohol byť síce fachmanom vo svojom obore, ale presne takíto ľudia musia byť takíto hajzli, aby mohli byť dobrí v tom, čo robia. Ja vám túto knihu odporúčam a sex tu rozhodne nečakajte....aspoň nie tak skoro. :D
Čítať viac
23.6.2022
Pre mňa je Zapata stále kráľovnou slow-burn romantiky, no ak som minulý rok ospevovala knihu S Láskou Lukov, tak tento rok budem všade ospevovať, práve knihu Srdcem Proti Zdi, toto je DOKONALOSŤ.

Vanessa bola ďalšia obyčajná žena, v ktorej sa môžu nájsť mnohé z nás. Páči sa mi, že autorka nám stále ukazuje hrdinky, ktoré možno nie sú dokonalé, ale sú samé sebou a nehanbia sa za to, presne ako Vanessa. No napriek menej ružovej minulosti, ktorú prežila, to bola pre mňa silná hrdinka so skvelým humorom. V určitých situáciách som s Vanessou normálne súcitila, pretože žiť s Aidenom na začiatku nebola žiadana sláva, aj keď ich sprevádzalo spolu množstvo vtipných situácií.

No ja hrdinov typu, akým bol aj Aiden mám v obľube. A áno, Hradba z Winnipegu, síce skvelo vyzeral ( fakt by som chcela, tak skvelo vyzerajúceho hráča amerického futbalu vidieť aj naživo), no ľudí si k sebe moc nepúšťal a v komunikácii tiež nevynikal, ale už tu som vedela, že sa v ňom skrýva omnoho viac, ako ukazuje pred celým svetom. Čo si budeme, za takýchto chlapov hovoria činy, a presne aj za Aidena hovorili jeho činy. A že činný, teda bol. Kto pozorne číta, pochopí veľa vecí z jeho gest či činov, no len pri tej správnej osobe sa otvorí. Ale hlavne veľa vecí sa odvíja aj z jeho minulosti, ktorá ani u neho nebola úplne ružová.

Keďže tu máme slow-burn romantiku, tak aj ich zbližovanie bolo pomalšie a ja som si ho užívala, pretože toto bola dokonalá, pomalá romantika s toľkými citmi. Ach, slow-burn romantika ako vyšitá...som nadmieru spokojná. Samozrejme opäť úžasný epilóg, presne taký, aký jednoducho milujem.
Čítať viac
Dominika Felixová
Overený nákup
4.6.2022
Na knihu som sa veľmi obrá tešila a vôbec ma nesklamala. Autorka píše pútavo aj keď má kniha vela strán prečitala som ju za 2 večery. Teším sa na ďalšie knihy od tejto autorky. Čítať viac
29.5.2022
Táto kniha bola všetko, čo som od romantiky čakala. Páčila sa mi pomaly horiaca športová romanca. Autorka je známa pomaly vyvíjajúcim sa vzťahom medzi hlavnými postavami.
Cítila som všetko. MZ je kráľovná slov. Slová. OMG tie slová. A ja som len čítala a čítala. Mohla by som čítať jej knihy až do nekonečna.
Naozaj mám pocit, že som sa s týmto príbehom zžila.

Vanessa pracuje ako Aidenova asistentka už niekoľko rokov, robí preňho čokoľvek. Varí, perie, stará sa mu o domácnosť, sociálne stránky. Je to dievča pre všetko. Pracuje pre neho 2 roky. Jedného dňa zistí, že už má toho plné zuby a tak podá výpoveď. Vanessa si začne plniť svoj životný sen a venuje sa práci, ktorú miluje.
Po čase sa Vanessa vráti domov a nájde Aidena na prahu svoho domu. Aiden potrebuje jej pomoc a je ochotný zaplatiť za to čokoľvek. 

Ó BOŽE, milujem Aidena Gravesa. Je to muž, ktorý má veľmi málo slov, a keď hovorí, má tendenciu ísť priamo k veci. Navonok pôsobí ako muž vytesaný z ľadu. Väčšinu svojho života strávil sám. Má len troch priateľov, s ktorými sa občas stretne. Zaujíma sa len o svoju futbalovú kariéru. Nevidí nikoho a nič okrem svojej kariéry. Dokonca ani Vanessu pokiaľ u neho pracovala.

Ale Vanessa je iná, vždy bola iná ako Aiden.  A tak sa Aiden začne zamýšľať, že chce v živote viac ako len kariéru. Čím viac času s Vanessou trávi, tým viac je pre neho dôležitejšia. Zdalo sa, že Vanessa je jediná, ktorej naozaj záleží na Aidenovi mimo futbalu.

Ako sa príbeh odvíja, tak to je skutočne čitateľský zážitok. Ako pomaly medzi sebou búrajú steny a spoznávajú jeden druhého. Wow.

Zapata je kráľovná pomalých romancí, a každá jej kniha, ktorú som doteraz od nej čítala ma neuveriteľne čitateľsky uspokojila.
Čítať viac

Vydavateľstvo Nakladatelství Fragment

Čítať viac

„Ak by som bola priateľka, povedala by som lož. Ak nepriateľka, tak pravdu. A ak špiónka, mlčala by som.“

Hrobár z Paríža - Barbora Šedíková, 2019
Hrobár z Paríža
Barbora Šedíková