Martina Domaničová

16

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Šťastných 7
2014
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

16.02.2024 11:24

Ja ani neviem, čím by som mala začať.
Sama neviem, či toto nebude také trošku chaotické zhrnutie mojich myšlienok na asi jeden z najdojímavejších príbehov v poslednej dobe pre mňa. Dokonale precítený a nádherný príbeh
.
Hovorím, Miška, si právom hrdá na toto svoje knižné dieťa!
Je úžasné!
Je nádherné!
Je dokonalé!
.
@lina.elys ma už skôr upozorňovala, že budem plakať. Po prečítaní krásnej recenzie u @tinkine_knihy som už mala na mále a len potvrdila Linine slová, budeš plakať.
Plakala som.
Hnevala sa.
Bola znechutená, zamyslená, v duchu nadávala a písala Tinke, nech mi prezradí niečo, lebo moja nervozita siahala až kdesi k nebesiam.
No vydržala, nič neprezradila (jasnačka, už ma pozná a moje čitateľské prestávky vo forme spamu správ už pomaly nevníma a len sa usmieva popod fúzik) a ja som pokračovala a dostala som všetko.
.
Lásku
Nehu
Odpustenie
Zmierenie
.
A áno, zopakujem, plakala som. A aj ty budeš. Preto to čítaj, lebo to naozaj stojí za všetky slzy. MILUJEM Otvorené nebo
.
"Verím, že Božia láska je nekonečná a že nebo je otvorené pre všetkých. A som presvedčený, že pre ľudí ako ty má Boh v nebi špeciálne miesto."

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

16.02.2024 10:48

Vďaka autorke som si mohla prečítať ďalšie jej dielo, voľné pokračovanie jej prvotiny Tanec s klavírom. Ďakujem
.
Musím povedať, že aj keď som tú prvotinu nečítala, stále ma to k nej láka viac a viac. Čítala som však Neslušné dary a podľa môjho skromného názoru sa autorka každým dielom posúva stále dopredu. Štýl jej písania je skvelý, ľahko čitateľný. Kapitoly odsýpajú jedna radosť a opäť máme možnosť nahliadnuť aj do mužskej mysle a fantázii. A čo viac, samotná autorka pripravila pre čitateľov úžasné prekvapenie (bolo to riadne hot).
.
Príbeh vyrozprávajú Lily a Arianna, o lásku, hriešne scénky a napätie nie je núdza. Ricardo mi padol do oka ihneď, s Lily som občas bojovala, ale to je normálne. Páčili sa mi opisy slnečného Naepolu, do ktorého by som rada vyrazila aj ja a spolu s hrdinkami si užívala jeho dary - teplúčko, jedlo, more,...
.
Celkovo hodnotím príbeh veľmi kladne, užila som si jeho čítanie, páčilo sa mi mnoho myšlienok, ktoré autorka trefne a krásne vyskladala a vložila do deja. Na záver bola akcia, ktorá pohladila aj moju takú trilerovú dušičku. A čo viac, celá knižka má krásne grafické spracovanie, čo je vždy poriadne plus

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

10.01.2024 12:36

Na nový príbeh od Julky som sa tešila už od čias, kedy sme sa o posielaní rukopisov spolu rozprávali v destkom kútiku. Julka mi vtedy povedala, že posielala rkp do @venupress a ja som jej silno držala palce, a hľa, vyšlo to ????
.
Tento svieži príbeh zo slovenského prostredia, dokonca z Košíc (kde obe žijeme), som si dokonale vychutnala a počas čítania som navštívila aj Julkinu besedu, kde sme sa o príbehu pekne porozprávali.
.
Oceňujem, že Ester bola takou inou hlavnou hrdinkou, na akú som vo väčšine diel zvyknutá a že si išla hlavne svojou vlastnou cestou. Šimon bol pre mňa od prvých viet favorit a absolútne mi nevadilo, že mal "len" osemnásť. Celkovo som bola fascinovaná IT svetom a s úsmevom som sa vrátila v spomienkach aj do svojich rokov dospievania.
Julka vymyslela výborný príbeh, ktorý sa čítal veľmi ľahko (aj keď som bola občas napnutá ako struna gitary) a bol úžasne prepletený. Všetko do seba tak dokonale zaklaplo, takže je jasné, že konfigurácia sa podarila.
.
Jednoznačne príbeh odporúčam všetkými dostupnými prstami a aj keď som ho čítala v rámci štafety u @knihomolka_z_mesta, za čo jej veeeeľmi ďakujem, knižočku si plánujem kúpiť aj pre seba a k príbehu sa vrátiť.

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

08.12.2023 12:14

V prvom rade by som sa chcela poďakovať mojej skvelej Miške @madame_mischel za organizáciu štafety a že si ma vybrala
.
V druhom rade chcem poďakovať samotnému vydavateľstvu @zeleny_kocur_sk , že vydáva aj tieto príbehy.
.
Nová séria na obzore od autorky, ktorú ZK už vydal predtým a opäť čítanie, ktoré v mnohom nesklame. Oddychovka na večer po práci, keď hľadáte úsmev, laškovanie, šteklivé scény a povedzme že zvrat, ktorý celú dobu očakávate, ale i tak vás môže prekvapiť.
.
Po prečítaní prvej série je mi už autorkin vzorec písania známy, ale vôbec mi to neprekážalo. Opäť vytvorila skvelé postavy, hlavná hrdinka má naozaj superske zamestnanie a vášeň, dej, ktorý pobaví a záver, ktorý je originálny a stojí za to sa k nemu dopracovať. Pri čítaní som si oddýchla, zabavila sa a užila si zamilovávanie sa. O to predsa ide, že?
Myslím, že touto prvou časťou ukázala, že sa nová séria opäť vydarila a ja sa už teším na jej ďalšie časti.

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

01.12.2023 13:00

Raz večer pred spaním som uvažovala, čo by som tu také napísala o tomto skvelom, priam až úžasnom príbehu, aby som ešte nerozhodnuté čitateľky mohla takpovediac prehovoriť alebo skôr motivovať, aby sa do príbehu čím skôr pustili.
.
Vyšlo mi z toho jediné. Proste to napísať tak, ako to je.
Tento príbeh je dokonalý a proste si ho MUSÍTE prečítať.
.
S autorkinou tvorbou som sa stretla už dávnejšie, keďže jej Prokurátora milujem (Andrej je aj tu, tak ešte stále váhate?) a Pomsta mi proste sadla ako riť na šerbeľ, čiže pre mňa bol Boss stávka na istotu. A nesklamal. Ohúril, dostal na kolená, aj slzičky boli, ale hlavne uspokojil moje romantické JA a nakŕmil čitateľskú dušičku.
.
O tom, či vie autorka písať, sa nemusíme ani baviť. Skvelé texty, trefné poznámky, hmatateľná chémia, prostredie mafie a súdnictva, chyby v životoch postáv, skúšky ohňom, možnosti odpustenia, napätie, vášeň, láska. Každý si tu nájde to svoje a ja proste už teraz viem, že sa k príbehu Marcela a Izabely určite vrátim.
.
Veľmi obdivujem autorku, ako dokáže prostredníctvom príbehu vzbudiť práve tie správne emócie a dokonalými vetami, či premýšľaním postáv jednoducho do konfliktu zapojí aj samotného čitateľa (v tomto prípade ide hlavne o morálnosť konania hlavných postáv). Ale čo, dosť bolo... Milujem Marcela
.
A ak chcete vedieť, čo sa v príbehu stane, tak si to proste prečítajte. Naozaj. Neoľutujete

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

24.11.2023 09:19

Do knižky som išla s veľkými očakávaniami po xyz pozitívnych reakciách a tie moje sa naplnili. Kristína jednoducho písať vie a ja žasnem nad tým, ako podáva niektoré ťažké témy s takým absolútnym taktom, a na druhú stranu ukazuje škaredosti dospievania pod lupou, z ktorej Vám bude v konečnom dôsledku naozaj zle. Čerpá aj z vlastných skúseností a necháva čitateľovi možnosť vytvorenia si vlastných záverov podľa jeho možností.
.
Nechcem tu veľmi opisovať dej, aby som neprezradila mnoho. Príbeh je však o partii dospievajúcich tínedžerov, ktorí majú svoje vlastné problémy a snažia sa s nimi bojovať. Lebo ani ich život nie je iba ružový, ako by si mohli mnohí myslieť. Každá postava mala svoje opodstatnenie, priblížila nám svoje potreby, túžby a starosti, ktoré ju zaťažovali.
.
Mne osobne najviac prirástol k srdcu Boris, aj keď som jeho motívy odhalila hneď na začiatku, vôbec mi to neprekážalo a ku koncu príbehu som sa pristihla (vzhľadom na môj vek a materinské pudy), že by som chcela byť jeho matka a pomôcť mu. Tak veľmi som sa o neho bála a o jeho osude rozmýšľam doteraz.
.
Záver mi teda zlomil srdce, ale pozor! toto nie je prekážka v čítaní, pretože to má svoje opodstatnenie

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

26.10.2023 08:15

D O K O N A L É

Na toto budem dlho spomínať a ďakujem mojej Linuš, že ma presvedčila, aby som s ostatnými príbehmi sekla a pustila sa do Epochy.

D O K O N A L É

Neviem, čo viac dodať. Jednoducho si to musíte prečítať a zažiť tú emóciu. Odporúčam

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

20.10.2023 11:07

Na Marca a celkovo na túto sériu som sa tešila, nakoľko som od autorky už dávnejšie niečo čítala a veľmi mi to sadlo. A taktiež som nebola sklamaná ani teraz.
.
Tým pádom jasne platí, že autorka písať vie a vie aj zaujať. Hneď od začiatku je dej svižný a hlavná hrdinka sa vydáva na trojtýždňovú dovolenku k moru, ale čo čert nechce, hneď v prvý deň omylom (alebo osudom) doručí správu od svojho šéfa tomu nesprávnemu. Ale to by nebolo všetko, ak by ten nesprávny nebol práve jeden zo štyroch bratov tvoriacich jazdcov apokalypsy.
.
Brooke je unesená, lebo môže niečo vedieť a zamotá sa naozaj všetko, čo sa len zamotať môže. Veľmi mi sadla jej osobnosť, že sa nedala ľahko zlomiť, bola vtipná a vedela si ľahko poradiť a páčil sa mi aj spôsob, akým si dokázala Marca podmaniť. On jednoducho nemal šancu. Silný, tvrdohlavý, mačo mafián, ktorý si nedá len tak skákať po hlave... no... až kým nepríde ona.
.
Veľa som sa nasmiala, čítanie bolo fakt super, taká oddychovka, ktorá dobre padne najmä po náročnom dni. Už sa teším na ďalších bratov, pretože už zo záveru tohto dielu je jasné, že to bude ďalšia super jazda.

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

02.10.2023 07:02

Moje prvé stretnutie s autorkou a rozhodne nie posledné. Rada by som preto poďakovala samotnej autorke, že ma oslovila a svoju knihu mi poslala v rámci spolupráce
.
Začiatok príbehu je parádne rýchly a hneď čitateľa oboznamuje so skvelou nocou, ktorú by hlavnej hrdinke mohla závidieť nejedna žena.
Tá potom predviedie trošku zbrklý útek, musím priznať, na môj vkus, ale teda každá sme iná.
Páčilo sa mi, ako autorka prepojila Paríž a Bratislavu (čo sa vlastne v istom momente už dalo čakať, ale však všetky po tom túžime, nie?) a celý koncept darčekov, ktoré predstavovali pre Andrého a Kláru potešenia na večer.
.
Sadol mi autorkin štýl písania, aj keď občas mi teda prekážali Klárine vnútorné monológy (ale to nemusí byť chyba v písaní, skôr to pripisujem osobe Kláry).
Andrého ako postavu som si zamilovala hneď. Jeho chtivosť, dravosť a cesta za odpustením ma dostali. Aj keď sa bál, hanbil sa, bol ochotný riskovať.
.
Veľmi ma bavili dialógy medzi postavami, užívala som si to. Aj erotické scénky mi ulahodili.
Ako som sa ale blížila k záveru, prekážalo mi samotné konanie Kláry (kto prečítal, bude vedieť, o čom píšem) - v celom kontexte išlo o odpustenie a uvedomenie si niektorých vecí. Vtedy mi to ale prišlo tak, akoby Klára samu seba ani nepoznala.
.
V každom prípade sa mi napokon záver páčil a posledné vety ma dostali. Určite siahnem aj po prvej knihe a aj tej ďalšej. Týmto veľmi pekne ďakujem za prejavenú dôveru.

Čítať viac

16
16

Martina Domaničová napísala recenziu

12.05.2023 09:33

Chcela by som vyzdvihnúť tento príbeh, ktorý mapuje nielen útek mladej Rahaf z jej rodnej krajiny, ale vlastne celý jej život od ranného detstva, od jej prvých spomienok, až po to osudné rozhodnutie vzdať sa svojej viery, rodiny, krajiny a utiecť.
Nie je to ľahké čítanie, kapitola priamo o úteku sa číta veľmi ťažko a ja sama som bola taká nervózna, akoby som sedela v tej hotelovej izbe spolu s ňou. Neviem si ani predstaviť, aký strach, akú beznádej musela pociťovať... a mala iba 18.
.
Toto čítanie nie je pre slabšie povahy. V príbehu rozpovie Rahaf o mnohých bitkách, o týraní - psychickom i tom telesnom, povie o ženskom väzení, z ktorého sa mi chĺpky stavajú doteraz, povie o svojej rodine a ako sa k nej zachovali. Porozpráva o Islame, o zákonoch, o práve šarí'a.
.
Prvé, čo si ale musíte uvedomiť, je to, že v tejto krajine, ktorá je taká bohatá, má svoje zákony, svoje náboženstvo, svoje všetko, je žena doslova VEC... a možno aj niečo menej. Žena má byť dobrá manželka, ochotná na s.x kedykoľvek, má variť a byť neustále len doma. Von môže chodiť len s poručníkom (manžel, brat, strýko, otec). Musí byť zahalená, lebo by mohla vzbudzovať se.uálne túžby v ostatných mužoch. Toto presvedčenie vtĺkajú do hláv už malým dievčatkám a celý život vyrastajú v tom, že nemajú na nič právo - nemôžu ísť do obchodu, nemôžu samé platiť, nemôžu sa hrať, nemôžu sa objímať s rodinou, nemôžu sa rozprávať s mužmi (dokonca ani so svojim doktorom nie), nemôžu si ostrihať vlasy, nemôžu ľúbiť, naopak musia znášať bitky, tyraniu, ohováranie, nadávanie,... všetko. Pokorne. So sklopenom hlavou a očami. Mlčať, na slovo počúvať, nepýtať sa, nezaujímať sa.
.
Som rada, že nežijem tam! Je mi skutočne ľúto, že celý svet vidí, čo sa tam deje, tam v Saudskej Arábii, no mocnosti nezakročia, pretože si nechcú poškodiť vzťahy... Aj Rahaf hovorí o tom, ako dlho musela čakať, či jej Austrália poskytne azyl ako utečencovi... Nakoniec sa ozvala Kanada, lebo mali strach, že ju otec s jej bratom zabijú.
.
V knihe sú spomenuté ďalšie silné príbehy ľudí, ktorí nemali to šťastie sa odtiaľ dostať.

Čítať viac

„Nejprve myšlenka, a pak rozhodný pohyb v přímém směru po jediné koleji k určenému cíli. Může jedno dávat smysl bez druhého? Není snad zhoubné mít cíl a nekráčet k němu - nebo naopak kráčet jen tak, bez cíle? Odkud pramení zloba, která se šíří světem, která se ze všech sil snaží oddělit jedno od druhého, poštvat jedno proti druhému? “

Atlasova vzpoura - Ayn Rand, 2014
Atlasova vzpoura
Ayn Rand