Martina Domaničová

15

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2022
2021
2020
2019
2016
2015
2014
Zobraziť viac

Moje aktivity

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

25.01.2023 10:22

Ďakujem @knizna.pivnicka za možnosť zúčastniť sa v tvojej štafete. Príbeh už dlho čakal na to, kedy sa k nemu dostanem a veru, keď som videla tvoju výzvu, neváhala som
.
Ide ale o to, že z celého deja/príbehu som nakoniec mala dosť zmiešané pocity. Čítal sa ľahko, svižne, občas síce boli, povedala by som, hluché pasáže, ale aj to išlo celkom rýchlo. No keď som si začala uvedomovať, o čo vlastne ide a keď som nakoniec prišla až na koniec, ostala som dosť zarazená.
.
Je to sen?
Je to realita?
Je to ich vlastný výmysel?
Je to všetko pravda?
.
Mám rada príbehy, ktoré vo vás po dočítaní vyvolajú množstvo otázok a nedokážete na ne prestať myslieť. Ale tu mi v konečnom dôsledku aj niečo chýbalo. Možno taká záverečná bodka na záver, alebo možno vodítko, ktorým smerom sa uberať.
.
Josh a Avery. Obaja pracujú v rovnakej sfére, zachraňujú životy a práve záchrana jedného z nich ich spojí. Alebo teda nie?

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

25.01.2023 09:53

Vďaka úžasnej @kniznaromanticka som sa mohla ponoriť do tohto úžasného príbehu v rámci jej štafety a za to ti Ivka veľmi pekne ďakujem
.
Ani neviem, čím by som mala začať a čím skončiť, ale túto knihu si chcete prečítať, verte mi. Úžasne spracovaný príbeh o mafii, láske a o vlastných predsavzatiach. Chémia medzi hlavnými postavami na vás vyskakuje z každej stránky, je hmatateľná a vám neostáva nič iné, len si ju užívať. A urobíte to dobrovoľne.
.
Síce je takmer hneď od začiatku jasné, akým smerom sa všetko bude vyvíjať, v konečnom dôsledku to vôbec nie je na škodu a ničomu to neprekáža, lebo pár prekvapení tam predsa len je. Dej dopĺňajú vkusne arogantné vsuvky, iritujúci mafiáni a ich zúfalé manželky. Slovné prestrelky (a nie len tie) boli dokonalo úžasné. Mňa to nesmierne bavilo.
.
Toto je príbeh nie len pre romantičky. Spĺňa vysoké štandardy a naozaj sa máte na čo tešiť. Síce je kniha hrubšia, ale to vôbec nevadí. Nicolas a Elena (mmch, krásne meno a na ňu perfektne sedelo) si získali moje srdiečko a ja som ku koncu ani nechcela dočítať, aby som s nimi nemusela rozlúštiť. Príbeh nemá otvorený koniec, no verím, že v druhej časti si ich znova užijem. Trpezlivo ju už očakávam

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

16.01.2023 09:22

V prvom rade by som sa chcela poďakovať skvelému @vydavatelstvo.pandora za poskytnutie knižky na recenziu v rámci #spoluprace
Rok 2022 priniesol neskutočné množstvo skvelých príbehov a niektoré z nich práve toto úžasné vydavateľstvo. Podľa môjho názoru touto sériou tiež nestúpili vedľa, aj keď sa mi Nero zdal občas taký neslaný, nemastný, no potom si ma, veruže, získal. A v priebehu celého príbehu vytvoril takú zvláštnu návykovosť, nejaké zvláštne puto či chcenie zistiť viac, prečítať si všetky diely zo série a doplniť skladačky v podobe ostatných príbehov.
.
Musím povedať, že do príbehu sa mi zo začiatku začítavalo dosť ťažko. Bolo to istotne štýlom autorky, na ktorý som si dlhšie zvykala, no potom to už išlo perfektne a keď som sa chytila, už som nevedela prestať.
Oceňujem zasadenie príbehu na strednú školu a taktiež uveriteľnosť správania postáv, keďže mali 18 rokov. Čo v konečnom dôsledku občas liezlo na nervy, no na druhú stranu ma nútilo premýšľať nad vecami a spomienkami na mojich sladkých 18 či som aj ja robila niektoré z rozhodnutí hlavných postáv.
.
Autorka stavila na kartu šikanovania na strednej škole a niektoré pasáže sa naozaj čítali ťažko. Tej mafie je tam trošku pomenej, no verím, že v ďalších častiach si ju užijeme plnými dúškami. Hlavné postavy, Nero a Elle, som si obľúbila hneď od začiatku. Potom moju pozornosť upútala Ďalšia postava a na jeho príbeh sa extrémne teším.
.
Každopádne si Nero zaslúži vašu pozornosť, zbiera pozitívne ohlasy a aj keď to nie je super topkový štart do série, je v ňom ešte plno tajomna, ktoré parádne naláka na pokračovanie

Čítať viac

Nero
  • Sarah Brianne
3,9
11,90 €

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

04.01.2023 10:24

Autorka Sara Mia Velinská už v našich knižných vodách nie je celkom neznáma, pretože po skvelom a vydarenom debute, Prokurátor a ja, ktorý dostal aj mňa, si stihla vybudovať meno.
V prvom rade by som sa jej chcela veľmi pekne poďakovať za zaslanie knižočky, veľmi som si čítanie užila.
.
Je to iné, je to návykové, je to skvelé.
Aj keď som mala občas chuť hlavným postavám vysvetliť veci ručne stručne, i tak... boli chvíle, keď som nedýchala, keď som plakala, keď som sa smiala a keď som točila hlavou nad nespravodlivosťou a krutosťou osudu.
.
Nik nie je dokonalý, a tak ani naše postavy to nemajú ľahké a rozohrať partiu s kartami, ktoré obdržali, sa rozhodnú po svojom. Hana, čistá, jemná, odpúšťajúca, milujúca a láskavá. Adam, krutý, nemilosrdný, pomstychtivý. I tak by som na nich nič nezmenila. Veľmi kvitujem autorke, že charaktery, vlastnosti, slová, konanie, ktoré na začiatku príbehu vložila do postáv, zanechala až do konca. Aj keď bol Adam občas neskutočne krutý a odporný, aj tak som ho zbožňovala. Napriek tomu, čo si určil za cieľ, život to predsa len vymyslel trochu ináč, a nakoniec aj jeho pekne vytrápil.
.
Vyslovene, čo ma najviac iritovalo, bolo správanie Haninho otca a brata a švagrinej (tá mi dosť pila krv). A tu musím opäť povedať, že to, ako ich autorka napísala - skláňam sa. Pretože som bola rozčúlená tam, kde som mala byť, nadávala som tam, kde sa to hodilo a usmievala sa ako slniečko na hnoji, kde to proste sadlo ako riť na šerbeľ. Naozaj skvelo premyslené a ani slovíčko nebolo naviac či nasilu natlačené do deja.
.
Milovníčky erotiky si taktiež prídu na svoje, moje srdiečko plesalo, bolo tam dosť scén, takže som si prišla na svoje.
Príbeh nie je krátky, ale to množstvo strán naozaj stojí za to. Sedeli mi dialógy a aj vnútorné monológy postáv. Ich rozmanitosť a začlenenie do bežného života. Autorka má skvelý a pútavý štýl písania (aj keď niektoré slovíčka si človek asi vyhľadá v slovníku) a ja sa už teším na ďalší jej počin.

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

07.12.2022 10:43

"Milujem ťa, povedal.
Navždy, povedal.
No ukázalo sa, že klamal."
.
V poradí už štvrtý diel série Texting uzatvára skvelé, vtipné, sarkastické, sexy príbehy z pera tejto autorky. Uzatvára sériu, ktorá ma dostala, ktorú som si naozaj obľúbila a ktorá mi bude chýbať. Vďaka @zelenykocur.sk sme sa mohli dostať k týmto príbehom a ja im veľmi ďakujem za zaslanie knižky #kniznaspolupraca.
.
Tentoraz sa stretávame so Shepom/Shepardom - bratom sexy ajťáka Zacha (prvá časť Láska cez správy) a s Denny/Denver - dvojčaťom Monty (tretia časť Nedátim Ti (vedieť)). Tak isto je tu zvieratko (aj ja chcem), ako je už zvykom v tejto sérii a to si znova zamilujete. Opäť ide o ľahký príbeh s menšou drámou na záver. Čítanie rýchlo ubieha, aj vďaka sms komunikácii, na ktorú sme už zvyknutí.
.
Ak si pamätáte na Shepa z jednotky, tak viete, čo urobil a mnohé z nás tým neskutočne naštval. Tu, práve v tomto príbehu, zistíme, čo je zač, prečo sa choval tak, ako sa choval a čím si pokazil vzťah s Denny. Kapitoly z prítomnosti sa striedajú s minulosťou, plynie to rýchlo a vás to núti čítať ďalej, pretože jednoducho musíte vedieť, čo urobil. Ako jej ublížil. Tu si však upravil reputáciu, lebo... no, zistíte, keď si prečítate. Denny mi veľmi sadla. Ako postava a človek bola naozaj skvelá a keď prišla Monty... ako ony dve môžu byť dvojčatá?
.
Bolo to vtipné, svieže, sarkastické a romantické. Korenie lásky namiešané presne na mieru

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

22.11.2022 08:50

Zmiznutie troch sestier.
Neveriaci rodičia.
Nadpozemská krása.
Mágia, čary, runy.
Nerozlučné puto.
.
"Myslíš si, že existuje nejaká hrozná vec, ktorú by neurobila, aby ťa zachránila? Nejaká hranica, ktorú by neprekročila? Nejaká obeť, ktorú by nebola ochotná podstúpiť?"
.
V detstve tri sestry, Grey, Vivi a Iris, bez stopy zmizli a o mesiac sa objavili, opäť bez stopy. Bez šiat, zjavných zranení, okrem jednej malej jazvičky pri kľúčnej kosti a bez spomienok. No mali iné oči, iné zuby a o ďalší mesiac im zbeleli vlasy. Vždy boli krásne, no po návrate boli ešte krajšie, tajomné, ba priam až magické. V škole ich prezývali čarodejnicami. Čo sa stalo, keď boli preč? A kde vlastne boli?
.
O desať rokov neskôr zmizne najstaršia z nich, Grey. História sa opakuje. Vivi s Iris sa ju rozhodnú nájsť a musia sa vydať po stopách z omrviniek, ktoré im ich sestra zanechala a nielen to. Je potrebné, aby si spomenuli. Na svoje detstvo, na prvé zmiznutie.
.
Toto bola jedna brutálna jazda. Skvelé. Ešte stále hľadám slová, lebo tento príbeh ma totálne pohltil. Tajomné, tak zvláštne creepy, magické a úchvatné. Dokonalo napísané, so skvelými opismi. Posledná tretina knihy mi nedala vydýchnuť a nútila ma čítať stále ďalej a ďalej. Tento príbeh mal naozaj všetko. Bála som sa, hnevala sa, dokonca som sa aj smiala, pretože Iris je tak skvelo napísaná a boli aj slzičky. Autorka vytvorila mrazivý príbeh, ktorý vám nedá spať, pokiaľ nezistíte, čo sa stalo sestrám Hollowovým.
.
Odporúčam všetkým. Toto si zaslúži vašu pozornosť.

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

16.11.2022 09:51

Ó môj ty sladký CANDYBOŽE
.
"Boli sme žiadaní vyvrheli, s ktorými sa tí "normálni" raz začas pohrali, zabavili sa a potom sa znovu vrátili do dokonalého a poctivého života."
.
Dva roky sa oplatilo čakať. Habibi bol skvelý, no bol istým spôsobom krutý. Candy je úžasný, sprevádzaný tajomstvami a temnotou, ale je láskavý, milujúci a ochraňujúci. Hoci má svoje úmysly, zamilujete sa. Rýchlo a bezhlavo. Bez podmienok. A nebude to len samotný Dorian/Candy, koho budete zbožňovať.
.
Ocitáme sa opäť v LocalX, kde zatúžite ísť spolu s Giou. Ja som na tom nebola inak. Každé jedno vystúpenie, ktoré Baja skvelo opísala, som si užívala a prežívala tak, akoby som tam bola. Bolo to dokonalé a vystúpenie samotného Candyho... och - normálne strácam slová, pretože som z toho ešte stále hotová.
.
Nové postavy, nové osudy a hlavne jedna skvelá šou. Dievčatá boli dokonalé, ale keď k ním pridáte ešte hriešnych chlapov, horia vám nohavičky. A to vôbec nepreháňam. Pri čítaní som nevedela, koho som si viac obľúbila. Pretože LocalX nie je iba také hocijaké miesto, je to rodina a do tejto rodiny chcem patriť aj ja.
.
A viete, kedy som skákala meter dvadsať? Keď sa vrátil Habibi. On je láska. A oceňujem, že ho autorka nechala takého, akého si ho pamätám. Nebol sladký - to prenechal svojmu mladšiemu bratovi, proste to bol starý dobrý Habibi.
.
Čo je na tom všetkom najlepšie? Prežívate najdokonalejší zážitok vo svojom živote, necháte sa zvádzať radosťou siedmych smrteľných hriechov, zamilujete sa, nakoľko Candy si vás obmotá nielen okolo svojho dokonalého prsta a potom... BUM... príde infarkt, pretože Baja to zamotá ešte viac a vymyslí KONIEC, za ktorým nenasleduje bodka. Takže sa pripravte na jazdu, dámy.
.
CANDY už čaká a verte, že nebudete ľutovať. Baji, ďakujem za skvelý čitateľský zážitok a za všetky emócie a vnemy, ktoré som prostredníctvom Candyho mala a dostala.
.
Takisto ďakujem @venupress za prejavenú dôveru.

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

16.11.2022 07:50

Na toto pokračovanie som sa veľmi tešila a túžobne ho očakávala. Ďakujem @marekzakopcan za oslovenie a zaslanie knižočky, #spolupráca
.
Nastal nový školský rok a Daniel sa stal triednym učiteľom. Ako som sa bavila v prvej časti - Zvonením sa všetko začína, tu to pokračovalo. Toto je voľné pokračovanie a keďže v prvej časti sme mali maturantov, v tejto očakávajte už nové postavy. Oceňujem Marekov nápad opäť osviežiť začiatky kapitol, veľmi sa mi to ľúbilo.
.
Čítanie som si užívala, znova som sa vracala do tých rokov, kedy som aj ja drela školské lavice a poviem vám, chýba mi to. Rada by som sa stala prváčkou na strednej škole a mala Daniela za svojho triedneho učiteľa. V tejto časti som si ho obľúbila ešte viac. Tak isto máme možnosť vidieť, ako sa pohol život Livky, jeho kolegyne zo spoločného kabinetu. Daniela, jeho kolegov a žiakov sprevádzame naprieč celým jedným školským rokom a preto nie je núdza o kvalitné čítanie.
.
Humorné situácie striedali vážnejšie témy. Kvitujem výber práve tých, ktoré sa autor rozhodol zahrnúť do svojho príbehu (pri niektorých to chce naozaj odvahu, v dnešnom svete). Každá jedna postava mi prirástla k srdcu a ja sa teším na ich ďalší vývoj. Andy, Denis, Kristián a Adriana boli jednoducho úžasní. A nevadila mi ani Karin, pretože šípim, že s ňou má autor ešte nejaké plány a poriadne zamieša kartami.
.
Vrelo odporúčam prečítať aj rozhovor s autorom na záver, pretože čo to prezradí aj o plánoch do budúcnosti.
.
Ak ešte váhate, robíte chybu. Marek vie písať a ja som sa o tom presvedčila už viackrát.

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

16.11.2022 06:53

"Každý je strojcom svojho šťastia." (Titus Maccius Plautus)
.
Týmto by som sa chcela veľmi pekne poďakovať autorke, že som si jej skvelú novinku mohla prečítať skôr ? a vy tak budete môcť už od 15.11. - tlačenú knihu, ale pre nedočkavcov už Linuš má e-knihu v predaji
.
Tento veselý, úsmevný a romantický príbeh vám spríjemní nejeden večer a môžem vám ho len odporučiť. Príbeh hovorí o Sandre a jej dcérke Sáre s Downovým syndrómom a bežných každodenných starostiach, ktoré Sandru ako matku takto postihnutého dieťaťa sprevádzajú. Och a ja som začala, že príbeh je veselý a úsmevný, však? A napokon píšem o starostiach a problémoch. Ale tak aj o tom je život.
.
Ale prečo takto?
.
Pretože v príbehu je množstvo úžasných postáv, ktoré vám vyčaria úsmev na perách, alebo sa dokonca budete rehotať tak ako ja. Je plný vtipných situácií, ktoré Sandru postretnú a je hlavne plný súrodeneckej lásky a priateľských vzťahov, ktoré každý človek potrebuje.
.
Príbeh mi utkvel v pamäti a rada si ho prečítam ešte aj v knižnej podobe. Má úchvatnú obálku a vnútro, ktoré ulahodí duši. Lina sa naozaj posunula vpred a s každou jej knižočkou je stále lepšia a lepšia.
.
Alex je v tomto príbehu, na prvý pohľad, prototypom alfa samca, ale pri ňom platí, že nesúď knihu podľa obalu... pretože ma naozaj milo prekvapil. A bol totálne zlatíčko a rada by som si ho zabrala sama pre seba :). Milý, usmievavý a sexy šéf... ale toto nie je žiadna kancelárska love story - pretože je tu toho oveľa viac. Máte sa na čo tešiť.
.
Odporúčam všetkými desiatimi, bolo to skvelé.

Čítať viac

15
15

Martina Domaničová napísala recenziu

08.11.2022 10:46

Aj keď sa mi začítať veľmi nedarilo, nakoniec som ostala príbehom natoľko pohltená, až sa mi o ňom aj snívalo. Pôvodne som si chcela "Raky" prečítať skôr, ako pôjdem do kina, no vyťaženosť mi to nedovolila a prepásla som premietanie. No prečítala som tento úžasný príbeh a film si pozrela v pohodlí domova. A dostal ma. Tak skutočne, nefalšovane.
.
Príbeh - silný, priamy, hlboký, pravdivý, miestami veľmi melancholický.
Film - silný, priamy, hlboký, pravdivý, plný skvelých hereckých výkonov.
.
Táto kniha nie je taká obyčajná. Nesie v sebe hlboké posolstvo - aj keď si človek myslí, že nevládze, že to ďalej proste nejde a je na všetko úplne sám, vždy sa nájde aspoň jedna osoba, ktorá chce pomôcť a pomôže. Celkom nezištne. V tomto príbehu ich bolo viac. Našťastie.
.
Svojou odhodlanosťou a silou prežiť mi malá Kya ukázala, ako byť človekom. Postupne ju opustí mama, súrodenci a nakoniec aj otec. Sama sa pretĺka životom v močiari a hľadá cestičky, ako sa najesť, ako prežiť. Jej prežívanie autorka doplnila opismi prírody a chovanie ľudí prirovnávala k spôsobu života hmyzu (veľmi poučné).
.
Páčilo sa mi striedanie prítomnosti a minulosti, vývoj Kyinho života, láska, s ktorou jej mal kto pomôcť a nakoniec aj ten boj, ktorý musela zvládnuť. Samota, s ktorou sa naučila žiť, ktorú neskôr doslova vyhľadávala. Dievča z močiara vo mne zanechalo hlbokú stopu a ja môžem tento príbeh len odporúčať. Som si vedomá, že nesadne každému, mňa však oslnil.

Čítať viac

„Hoci je iba päť základných farieb (modrá, žltá, červená, biela a čierna), ich kombinácie vytvoria toľko odtieňov, že za celý život ich nikto neuvidí všetky.“

Umenie vojny - Sun-c'
Umenie vojny
Sun-c'