Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

21.06.2021 14:15

Ak hľadáte vtipnú romantickú oddychovku, tak toto je niečo pre vás. Od autorky som už čítala Jak randit se sestrou najlepšího kamaráda a Moderní Džentlmen bol rovnako skvelý.

Príbeh je písaný viac z pohľadu Wesa, ale ku koncu sa dočkáme aj pohľadu June. Nachádza sa tu typ humoru, ktorý mne úplne sadol. Ak ste videli film: Ako prísť o muža za 10 dní a páčil sa vám, tak tento príbeh si tiež získa vaše srdce.

Wes a June boli postavy, ktoré som si hneď obľúbila. Wes chlap, ktorý radí ostatným mužom ako randiť? Tak toto jeho nezvyčajné povolanie sa mi hneď zapáčilo. June bola úplne svojská a neobyčajná ženská postava, a zároveň veľmi vtipná. Tým si ma hneď získala. Čo sa mi veľmi páčilo bolo, že Wesovi nepodľahla hneď. Nuž musel sa Wes veľmi snažiť. A tie ich rande?... Tak tie boli tak nezvyčajné až boli úžasné. Veľakrát som sa pri čítaní o ich schôdzkach dobre bavila, no najmä pri curlingu.

Musím pochváliť vedľajšie postavy a to Wesových kamarátov: Cadena a Romana, pretože keď bolo ich trio pokope, zábava bolo jednoznačne zaručená. Čo ma dosť zaujalo bolo, keď sa hlavné postavy Wes a June prihovárali čitateľovi. Tento nápad od autorky oceňujem a veľmi to na mňa zapôsobilo. Samozrejme ku koncu príde aj malý zádrhel, ktorý som v podstate očakávala, ale to akým spôsobom sa to celé vyriešilo malo svoje čaro.

Túto oddychovku odporúčam a jednoznačne splnila moje očakávania. Síce je dej bez väčšej zápletky, ale takýto typ príbehu pri ktorom vypnite stojí za prečítanie.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

18.06.2021 13:27

Túto sériu som už čítala v CZ jazyku ako e-knihy, ale keďže postupne vychádza táto séria aj u nás, tak konečne ich budem mať postupne aj v knižnej podobe. Opäť som sa s radosťou ponorila do príbehu o Camovi a Avery. Tieto príbehy z vysokoškolské prostredia milujem.

Cam a Avery si ma hneď získali a myslím, že aj vy si ich zamilujete. Ich prvé stretnutie môže niekomu pripadať otrepané, nuž ale mne to k tomuto príbehu pekne pasovalo. Veľmi sa mi páčilo, ako autorka dokázala vykresliť postavy. Cam bol úžasný knižný hrdina. Jednoducho typ chlapa, ktorého by chcela každá, keďže bol milý, vtipný a sebavedomý, samozrejme v dobrom slova zmysle a ovplýval veľkou vytrvalosťou voči Avery. To sa mi na ňom najviac páčilo, že sa nevzdával. Autorka mu vymyslela aj zaujímavú minulosť, ktorá mňa jednoducho chytila za srdce. Avery som chápala, prečo sa v určitých situáciách správala tak, ako sa správala. A dosť ma mrzelo správanie jej rodičov. A jej mama?... Tak to je kapitola sama o sebe, ale napriek tomu sa postupne z Avery v príbehu stáva silná žena, ktorá dokáže veľa vecí prekonať.

V knihe bola medzi nimi úžasná chémia. Hneď som cítila, to správne prepojenie, čo mali medzi sebou. Jednoducho toto bola krásna romantika, plná citov, ale nebude to len o romantike, pretože príbeh sa zaoberá aj dôležitou témou.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

15.06.2021 13:27

Toto je moja úplne prvá skúsenosť s autorkou a verím, že nie posledná, pretože tento príbeh ma dostal. V knihe sa skrýva dojemný príbeh plný lásky, ktorá sa len tak nevidí. Názov knihy úplne vystihuje celý tento príbeh. Prelínajú sa tu 2 doby a musím povedať, že ten nápad sa mi páčil, a tiež sa tu vyskytuje množstvo postáv, ale každá z nich je dôležitá.

Vyše 90-ročná Hanna, ktorá nemá už veľa času, požiada svoju vnučku, aby navštívila jej rodné mesto v Poľsku. Síce jej vnučka Alice, nevie, čo má hľadať, pomôže svojej babke, aj napriek tomu, že je pre ňu ťažké odísť od manžela a detí. No v knihe sa objavuje aj príbeh Aliny, z obdobia vojny.

Tento Alinin príbeh ma úplne dostal. Alina a Tomasz sú postavy, ktoré budete milovať. A aj napriek tomu, že v období, keď ich láska rozkvitla vypukla vojna, tak ani jeden z nich sa nevzdával a bojoval. Tomasz je typ muža, ktorý by pre Alinu zniesol aj modré z neba a to isté aj Alina pre neho. Keď ich oboch vojna zasiahla, aj tak dokázali spoločne snívať o lepšej budúcnosti a tieto sny chceli premeniť na skutočnosť. Veľa krát mi v príbeh vyhŕkla slza, no najmä, keď som čítala čím si museli prejsť, koľko útrap museli podstúpiť a koľko smútku prekonať. Dôležité rozhodnutia museli urobiť z hodiny na hodinu. Tento príbeh je nielen o tom, ako vojna zasiahla ich, ale aj ich rodiny. No hlavne je to príbeh čistej lásky, ktorá dokáže prekonať veľa. Nechcem vám veľa prezradiť, hlavne preto, že v príbehu je množstvo zvratov, ktoré budete odhaľovať spolu s Hanninou vnučkou Alice.

Musím priznať, že tak dojemný a krásny príbeh som nečakala a tie záverečné kapitoly, kde sa celý príbeh rozuzlil ma opäť rozcítil.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

12.06.2021 11:15

Pokračovanie príbehu Lincolna a Whitney, ktorý môže pripomínať príbeh Rómea a Júlie alebo takú menšiu telenovelu, som si užila. Autorka ma hneď vtiahla do deja a pokračovala presne tam, kde skončila prvá časť série Hriešne Bohatý, čo oceňujem, pretože sme sa nemuseli vracať späť v deji.

Opäť sa v knihe prelína minulosť s prítomnosťou, najmä kvôli tomu aby ste vedeli pochopiť všetky zvraty, ktoré autorka prichystala. Určité veci z prvej časti, ktoré ma šokovali sú viac vysvetlené v tejto časti, ale autorka ani v tejto časti neprestane šokovať. A týmto si ma Meghan March získala, pretože nikdy neviem, čo v jej príbehoch môžem čakať.

Lincoln a Whitney budú čeliť rôznym prekážkam, ktoré musia prekonať a vôbec to nebudú mať ľahké. Títo dvaja si jednoznačne zaslúžia svoj šťastný koniec. Čo sa mi na tejto sérii páči je to, že každá postava je pre príbeh dôležitá či kladná alebo záporná. A tie záporné som fakt nenávidela( čo značí to, že autorka ich skvelo vykreslila). Keď som si myslela, že už nič zlé sa nemôže stať, tak zrazu príde otvorený koniec.Takže si musím opäť počkať na posledný diel.

Tento svet dvoch znepriatelených rodín a osudovej lásky, ktorý je plný intríg som si úplne zamilovala. A už sa teším na poslednú časť série pod názvom Hriešne Očarujúci.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

10.06.2021 11:36

Keďže táto séria je moja srdcovka, tak som si ani Vana nemohla nechať ujsť. Áno séria je taká sladšia romantika, ale mňa to stále baví a patrí medzi moje obľúbené.

O Vanovi a Liv sme sa v predchádzajúcich častiach moc nedozvedeli, ale o to lepší bol ich príbeh. Myslím, že pre mňa bolo príjemná zmena v podobe hlavnej hrdinku Liv, ktorá si už čo to v živote zlého zažila, najmä v podobe mužov. No aj čosi získala... Niekoho, kto je pre ňu veľmi dôležitý. Tým, ako všetko sama zvládala si ma získala a zároveň bolo pre mňa najsilnejšia ženská postava, akú autorka zatiaľ v tejto sérii vytvorila. Van, ktorý vynikal vo svojej práci by mohol byť chlap snov pre všetky ženy: úprimný, milý, nápomocný, starostlivý a samozrejme, že aj dobre vyzerá, čo si budeme hovoriť. Najviac mi na ňom však imponovala, tá starostlivá stránka jeho osobnosti. Nuž ja tých starostlivých chlapov žeriem, jednoducho jeho činy hovorili za všetko. Avšak ani Van nemal ružovú minulosť a vôbec som nečakala, že by čosi takéto mohol zažiť. Čo oceňujem, že sa autorka s ich minulosťou veľmi dobre vyhrala.

Citové prepojenie medzi oboma môžete vnímať z každej prečítanej stránky a k tomu všetkému dopomohla aj Myška, ktorú si som si hneď obľúbila, inak to ani nešlo. Medzi postavami je úplne hmatateľná chémia. Celkový zvrat sa mi veľmi páčil, pretože tým sa stal príbeh viac zaujímavejším.

Epilóg bol ako vždy úžasný a Reed pekne doplnil ich príbeh. Toto bol veľmi krásny príbeh a Van je u mňa hneď v tesnom závese za Maddoxom. Stále viac a viac sa mi páči sila rodiny a priateľstva, ktorú autorka vytvorila a tú silu vidíte najmä pri riešení rôznych problémov.

Čítaj viac

Van
  • Melanie Moreland
5,0
16,53 €

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

08.06.2021 12:56

Prvá Miškina kniha Na Úteku ma úplne pohltila a nebolo to inak ani pri knihe Na Love. Počula som, že sa tu delíme na tímy, ale ja chcem patriť do oboch, pretože jedna časť by nemohla existovať bez druhej. Nuž celý príbeh tejto motorkárskej lásky mi učaroval. Aj pri tejto druhej časti sme sa dočkali skvelého humoru a sarkazmu.

V knihe Na love bola Júlia vyspelejšia, vedela presne čo chce a aj za to bojovala. Toto sa mi na nej veľmi páčilo, tá zmena z dievčaťa, čo utekalo na vyspelú ženu. Aj jej vzťah s mamou prešiel úžasnou zmenou a určitou časťou k tomu dopomohol aj jej malý bratček Tomáško ( toho som milovala a najmä pri scéne s Adamom). No nemusíte sa báť, že by ste stratili Júliu z prvej časti, pretože tá Júlia tam je, ale zrelšia. Napriek tomu, keď zistila určité informácie o svojom otcovi, ktoré ju sklamali, tak sa rozhodla zachovať si v sebe to, čo na ňom milovala. Túto Júliu som doslova žrala.

Adam bol jednoducho Adam. Možno sa niekomu môže zdať, že správal ohrdnuto, ale za Adama jednoducho hovoria jedine jeho činy. Dočkáme sa tu aj veľmi zaujímavých dialógov medzi Júliou a Adamom a že tie dialógy stáli za to.

A ten ich lov? Tak ten som si užila, pretože pri tomto love lietali doslova iskry a ich vášeň ste cítili na kilometre. Autorka vytvorila medzi nimi úžasnú chémiu. Čo musím pochváliť je to, že v tejto časti sme viac ponorení do motorkárskeho sveta a klubových akcií, ktoré celý dej viac oživili.

Čerešničkou na torte bol epilóg. Myslím, že by som týmto chcela popriať knižnému Adamovi veľa šťastia a pevné nervy.

Miškina séria sa stála sériou, ktorá som si zamilovala.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

02.06.2021 18:25

Keďže som videla film, tak som mala predstavu, aký príbeh ma pravdepodobne čaká. Celý námet príbehu ma zaujal a nebol vôbec zlý.

Príbeh je celý nereálny a niektoré situácie šialené. Toto všetko by mi vôbec nevadilo, keďže aj takéto príbehy obľubujem, a aj medzi takýmito príbehmi mám svojich favoritov. Ale tu mi chýbala logické konanie postáv a tých nepresností v príbehu bolo veľa, ako keby autorka zabudla na to, čo písala v predchádzajúcich kapitolách. A to pozornému čitateľovi neunikne.

Musím povedať, že Laura mi moc nesadla. Prišla mi materiálna a povrchná, jediná jej činnosť bolo nakupovanie za cudzie peniaze, pitie alkoholu, vždy ste vedeli, čo má na sebe a aké značky. Jej správanie sa mi miestami zdalo mimo.
Massimo mohol byť fakt skvelá postava z prostredia mafie, ale autorka to nevyužila vôbec. Nedala mi takého mafiána, akého by som očakávala. V podstate sme ho spoznali len cez intímne scény.

Knihe sa nedá ale uprieť, že sa veľmi dobre číta a hneď ju máte rýchlo prečítanú. Stále sa v príbehu niečo deje, takže sa nudiť určite nebudete. Dej knihy je veľmi svižný a s každou kapitolou budete chcieť vedieť, čo Laura a Massimo vymyslia, pretože tu nájdete fakt všeličo. Samozrejme je tu množstvo erotických scén, ktoré mňa najviac bavili a nemusíte sa báť, že by boli moc tvrdé sú úplne znesiteľné. Tu sa autorka veľmi dobre vybláznila. Musím pochváliť vedľajšiu postavu Domenica, ten mi veľmi sadol a hneď som si ho obľúbila.

Koniec príbehu vás navnadí na ďalší diel. Určite si prečítam aj ďalšie časti, pretože chcem vedieť, ako skončí táto populárna séria.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

28.05.2021 13:30

Keď som držala knihu v ruke a videla som tú hrúbku (540 strán), tak som sa fakt bála, že tu nájdem hluché miesta. Ale ani raz som sa nenudila.

Kniha je plná vtipných situácii a humor, a práve toto som na tom príbehu milovala. Skoro stále som sa smiala na rôznych situáciách, ktoré mali hlavní hrdinovia v knihe. Tak vtipný a zároveň romantický príbeh som teda nečakala. Prostredie módneho časopisu, kde sa príbeh odohráva sa mi veľmi páčilo.

Obe hlavné postavy si ma hneď získali. Hlavná hrdinka tejto knihy je Ally, ktorá nie je žiadna sivá myška, ale presne pravý opak. Ally bola pracovitá, skromná, dobrosrdečná, vtipná a vždy sršala pozitívnou náladou aj napriek tomu, že sa nachádzala vo veľmi ťažkej životnej situácii. Aj keď sa jej všetky problémy sypú na hlavu, tak sa nevzdáva a bojuje. A hlavný hrdina? Tak to bolo niečo pre mňa...Dominic pôsobí navonok ako on sám hovorí "syčák", ale pod tým všetkým sa skrýva láskavý muž. Dominicov život a vlastne aj jeho správanie k svojim zamestnankyniam ovplyvňujú skutky jeho otca, ktoré napáchal. S príchodom Ally si Dominic veľa vecí uvedomí.

Užila som si doberanie a hádky medzi nimi, tie ich škriepky či jednotlivé poznámky som milovala, dobre sa na tom bavila. Chémiu ste mohli cítiť počas celého príbehu a hneď od začiatku to iskrilo. S radosťou som čakala, kedy to medzi nimi vybuchne. A, že to vybuchlo, ale sú tu prekážky, ktoré musia prekonať. Musím pochváliť oba epilógy v knihe, ktoré boli úžasné. Sú tu aj zaujímavé vedľajšie postavy, ktoré celý príbeh skvelo dopĺňajú.

Mňa si príbeh získal a dúfam, že sa dočkáme aj ďalších kníh od tejto autorky.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

26.05.2021 13:20

Po prečítaní Strmého Pádu som bola veľmi zvedavá, ako dopadne príbeh o Chaseovi a Hailee. Asi viete, že mňa si príbeh Strmý Pád moc nezískal, no pokračovanie série bolo o čosi lepšie a viac ma bavilo.

Ale Prudkému Vzletu musím vytknúť množstvo zbytočných strán, ktoré vznikli v dôsledku opakovania myšlienkových pochodov hlavných postáv. Táto jediná vec mi na celom príbehu najviac prekážala.

Čo naopak musím vyzdvihnúť je to, že autorka sa v príbehu venuje viac aj rodinným problémom, ktoré má hlavná mužská postava Chase. Napriek tomu s čím všetkým sa Chase v tejto časti musí vyrovnať a prekonať určité veci, tak stále je oporou pre Hailee. Chase bol presne, taký skvelý ako aj v pravej časti, jednoducho hrdina, ktorého som si zamilovala. A Hailee?... V prvej časti som bola z Hailee zmätená, najmä z jej zmýšľania a správania, ale v Prudkom Vzlete som ju vedela viac pochopiť a vcítiť sa do nej. Určite to bude aj tým, že si Hailee prešla určitým vývojom a pracovala na sebe. Jednoznačne Hailee si ma získala až v tejto časti a musím povedať, že musela podniknúť veľmi ťažké rozhodnutia vo svojom živote.

Veľmi sa mi páčila romantická linka, síce bola pomalšia, ale v tomto príbehu mi to úplne vyhovovalo a pekne mi to do celého príbehu zapasovalo. Jednoznačne budete im obom držať palce, aby našli svoje šťastie.

Prudký Vzlet je príbeh nielen o prekonávaní smútku, ale aj o odpustení, prekonaní samého seba, priateľstve, láske, porozumení a o odhodlaní niečo zmeniť.

Mňa si Prudký Vzlet získal viac ako Strmý Pád, až na tie zbytočné strany a opakovanie myšlienok.

Čítaj viac

6
6

Anna a Knihy napísala recenziu

20.05.2021 14:24

Keďže mám veľmi rada príbehy z hudobného prostredia, tak som sa začítala do tejto skvelej knihy. Autorka bola doposiaľ pre mňa jedna veľká neznáma, ale už teraz viem, že sa teším na ďalšie príbehy od nej.

Libby žije svoj samotársky život, až kým jej doň nevstúpi muzikant Killian, ktorý ho prevráti naruby. Veľmi sa mi páčilo ich zoznámenie, no najmä to, ako Libby zareagovala na opitého Killiana, na tom som sa dobre pobavila a ich slovné prestrelky boli skvelé, jednoducho ani jeden si pred druhým nedával servítku pred ústa. Postupne sa z nich stávajú priatelia, začnú sa viac spoznávať a otvárať sa jeden druhému a toto priateľstvo prerastie do niečoho väčšieho. Keď si Libby a Killian začali vytvárať medzi sebou silné puto, tak hneď tu som vedela, že tieto postavy jednoducho musia byť spolu. To čo obaja zažili si zaslúži šťastný koniec. Killian a Libby sa v príbehu úplne dopĺňali.

V druhej polovici príbehu nás autorka presunie na turné Killianovej skupiny Kill John, kde spoznávame aj jeho kapelu a ľudí, ktorí pracujú s kapelou. Všetky tieto postavy, boli pre mňa, ako čitateľku zaujímavé. Táto časť bola viac živšia, pretože tu sme viac ponorení do sveta muzikantov a zároveň Killian a Libby musia prekonávať prvé prekážky. Tu cítite, že rozhodnutie, ktoré ku koncu obaja urobili nebolo pre to aby tomu druhému ublížili, ale práve naopak. Musím pochváliť záver príbehu ten si ma úplne získal. Príbeh je nielen o hudbe a svete muzikantov, pretože v tomto príbehu nájdete lásku, priateľstvo a úžasnú chémiu medzi postavami.

Áno, táto kniha je taká sladká romantika spojená s hudbou, ale musím povedať, že to, ako autorka poňala celý príbeh sa mi páčilo a už teraz sa teším na ďalšiu časť.

Čítaj viac

Idol
  • Kristen Callihan
4,0
17,42 €

„Ak sme po prečítaní knihy len takí, akí sme boli predtým, buď sme zlí čitatelia, alebo kniha nebola umeleckým dielom.“

Jesenská