Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milovníčka kníh najmä románov a young adult literatúry.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

30.06.2022 08:36

Konečne som sa dočkala poslednej časti Savage Trilogy. A musím povedať, že čakanie sa rozhodne vyplatilo, keďže ukončenie druhej časti bolo dychberúce.

Hneď po prečítaní niekoľkých kapitol sa mi potvrdilo to, čo som si myslela na konci druhej časti. A v tom momente som si opäť vydýchla, keďže pri tejto autorke je všetko možné, ale dopriala mi to, po čom moja čitateľská duša túžila.

Táto časť skrýva množstvo tajomstiev a z niektorých z nich som bola veľmi prekvapená. Povedzme si pravdu autorka sa s čitateľmi veľmi dobre pohrala, pretože takéto vyvrcholenie série som vôbec nečakala, najmä zistenie, kto za všetkým bol, bolo pre mňa veľmi prekvapivé. Pri čítaní by mi ani nenapadlo, že práve takéto odhalenie ma bude čakať. Čo si budeme autorka je v tomto veľký génius a vie vždy prekvapiť...Vie šokovať, čo potvrdila aj v tejto sérii.

Epilóg bol úžasný a tu mi autorka vyčarila úsmev na tvári, nuž milovníčka romantiky sa vo mne nezaprie.

Jednoznačne toto bolo úžasné ukončenie série a snáď sa dočkáme aj prekladu dilógie, kde bude hlavnou postavou kontroverzná Magnolia, ktorú už vďaka Mount Trilogy a Savage Trilogy dobe poznáme. Autorka si určite zaslúži preklad jej ďalších kníh.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

27.06.2022 10:04

Toto je ďalší príbeh, ktorý je plný emócií a citov. Príbeh dvoch žien, ktoré na prvý pohľad toho možno nemajú veľa spoločného, až kým nezistíte, čím všetkým si tieto ženy museli prejsť a čo všetko ich spája.

Pri tomto príbehu ani nemôžem povedať, ktorá z nich dvoch mala ťažší osud, skôr by som napísala, že mi ani neprináleží rozhodovať o tom, keďže ničím podobným som si neprišla. Ale spolu so Živou a Evkou som vnímala ich emócie, smútok, stratu, hnev, ale aj neuveriteľnú lásku. Obdivovala som ich silu, bojovnosť či odhodlanie zmieriť sa so životom taký, aký je. Pretože vďaka tomuto príbehu zistíte, aký je život nevyspytateľný a že nemôžeme ovplyvniť, čo nám život prinesie. Aj Evku aj Živu som si obľúbila, pretože ich sila a hlavne ich sila lásky bola neskutočná až neuveriteľná.

V knihe je zachytená veľká škála emócií, najmä veľké množstvo ťažkých momentov, ktoré mi vhnali slzy do očí, ale opäť nemôžem zabudnúť na Miškin humor, ktorý k jej tvorbe jednoducho patrí. V určitých momentoch mi príbeh zlomil srdce na milión kusov, ale neskôr mi ho znova dal dokopy.

Príbeh zobrazuje veľmi ťažké témy, o ktorých je podľa mňa veľmi ťažké písať a aj ťažšie čítať. Napriek tomu som rada, že máme autorku, ktorá tieto témy otvára.

Táto kniha sa stáva pre mňa najlepšou knihou od autorky (aj keď ja milujem všetky jej knihy). Viem, že pre niekoho to môžeme byť jedno z tých ťažších čítaní, ale toto je zároveň jedna z tých kníh, ktorá vám v mysli a v srdci ostatne ešte veľmi dlho.

Knihu si rozhodne prečítajte, pretože vám ukáže, kto je silná hrdinka a nielen v knihe.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

23.06.2022 13:05

Pre mňa je Zapata stále kráľovnou slow-burn romantiky, no ak som minulý rok ospevovala knihu S Láskou Lukov, tak tento rok budem všade ospevovať, práve knihu Srdcem Proti Zdi, toto je DOKONALOSŤ.

Vanessa bola ďalšia obyčajná žena, v ktorej sa môžu nájsť mnohé z nás. Páči sa mi, že autorka nám stále ukazuje hrdinky, ktoré možno nie sú dokonalé, ale sú samé sebou a nehanbia sa za to, presne ako Vanessa. No napriek menej ružovej minulosti, ktorú prežila, to bola pre mňa silná hrdinka so skvelým humorom. V určitých situáciách som s Vanessou normálne súcitila, pretože žiť s Aidenom na začiatku nebola žiadana sláva, aj keď ich sprevádzalo spolu množstvo vtipných situácií.

No ja hrdinov typu, akým bol aj Aiden mám v obľube. A áno, Hradba z Winnipegu, síce skvelo vyzeral ( fakt by som chcela, tak skvelo vyzerajúceho hráča amerického futbalu vidieť aj naživo), no ľudí si k sebe moc nepúšťal a v komunikácii tiež nevynikal, ale už tu som vedela, že sa v ňom skrýva omnoho viac, ako ukazuje pred celým svetom. Čo si budeme, za takýchto chlapov hovoria činy, a presne aj za Aidena hovorili jeho činy. A že činný, teda bol. Kto pozorne číta, pochopí veľa vecí z jeho gest či činov, no len pri tej správnej osobe sa otvorí. Ale hlavne veľa vecí sa odvíja aj z jeho minulosti, ktorá ani u neho nebola úplne ružová.

Keďže tu máme slow-burn romantiku, tak aj ich zbližovanie bolo pomalšie a ja som si ho užívala, pretože toto bola dokonalá, pomalá romantika s toľkými citmi. Ach, slow-burn romantika ako vyšitá...som nadmieru spokojná. Samozrejme opäť úžasný epilóg, presne taký, aký jednoducho milujem.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

21.06.2022 08:10

Autorka mi opäť pripomenula, prečo jej knihy, tak milujem.

Hneď prvá kapitola príbehu ma prekvapila a zostala som pravdupovediac v nemom úžase, pretože už tu sa dozvedáme, čo sa prihodilo Ave. A nie, nešlo len tak o hocičo. Vo väčšine prípadoch takéto dievčatá, len tíško trpia, ale Ava predstavuje silnú hrdinku, ktorá bojuje za svoju spravodlivosť, no najmä za pravdu a celý čas čelí bande zbohatlíckych deciek. Zanechala vo mne pocit, že bojovať sa oplatí, aj keď vieš, že to bude náročný a zdĺhavý boj.

Priznám sa, že niektoré postavy mi obzvlášť pili krv a myslím, že aj vám budú (napríklad taká Avina matka...) a zase naopak iné postavy som doslova zbožňovala.

Knox bol na začiatku pre mňa jedno veľké tajomstvo, ale neskôr som spoznala jeho skutočné ja, ktoré skrýval. Čo na mňa obzvlášť zapôsobilo, bol jeho skvelý vzťah s jeho dvojčaťom Daneom, pre ktorého bol veľkou oporou, toto bol nádherný súrodenecký vzťah. Postupne som zistila, že ani Knox nemá jednoduchý život. Pod jeho tvrdým pohľadom, ktorý nastavoval svetu sa nachádzalo veľké dobro, no najmä veľa citov a starostlivosti, hlavne voči Ave. Mal v sebe, také množstvo citov, že som pri každom jeho odhalení z toho doslova padala na zadok.

Títo dvaja mali medzi sebou neskutočnú chémiu, toľko vášne a iskrenia sa len tak nevidí. Toto na autorke milujem, pretože vie vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami.

Aj keď mi tento príbeh v určitých momentoch zlomil srdce a neskôr ho znova zcelil, tak toto bolo skvelé čítanie. Autorka rozberá veľmi silné témy a ani jednu z postáv nešetrí a hlavne vám ukáže, že všetky činy skôr či neskôr budú potrestané a bohatstvo nie je to najdôležitejšie.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

10.06.2022 14:51

Myslela som si, že tento príbeh bude taká oddychovka, síce svojím spôsobom bola, pretože tu je množstvo vtipných situácií pri spoločnom cestovaní, no v príbehu sa skrývajú aj silné témy ako toxické priateľstvo, hľadanie samého seba, rodinné problémy, depresie.

Každá postava bola iná a každá bojovala s niečím vo svojom živote. Pravdepodobne, preto mi tieto postavy prišli, tak skutočné a ani jedna postava nebolo dokonalá. Hlavná hrdinka Addie si ma hneď získala, veľakrát mi jej prišlo ľúto, čím všetkým si počas vzťahu s Dylanom musela prejsť. Aj keď som chápala, že v určitých situáciách Dylan nebol sám sebou, ale skôr bol ovplyvniteľný niekým iným. A veľakrát som s nimi oboma počas čítania zvádzala boj, aby sa nebáli povedať.. čo chcú, čo si myslia alebo, čo im vadí. A presne títo naši hlavní hrdinovia zvádzajú bojujú zasa sami so sebou, no závere som pochopila, akú veľkú cestu obaja ušli.

Striedanie minulosti a prítomnosti či pohľadov oboch hlavných postáv musím len pochváliť, pretože, len tak som mohla pochopiť celý ich príbeh.

Samostatná kapitola je Marcus, Dylanov najlepší kamarát. Marcus pre mňa predstavoval typ človeka, ktorému sa ja v osobnom živote oblúkom vyhýbam. Toto bol manipulátor ako vyšitý, svoje manipulátorstvo uplatňoval najmä na Dylanovi. Počas pár situácií zistíte, že toto priateľstvo je toxické. No aj Marcus si prešiel určitým prerodom a svoj život sa v závere snažil zlepšiť. Ale stále mi z neho ostal ten zlý pocit.

Mňa si príbeh Dylana a Addie získal, najmä ich cesta, ktorou si prešli, aby mohli byť tam, kde sú práve teraz. Pre mňa predstavujú to, že v živote nie je nič nemožné a hlavne nie je hanba vyhľadať pomoc.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

07.06.2022 11:44

Od autorky som už čítala nejednu knihu, ale pri tomto príbehu sa nedajte oklamať obálkou, pretože príbeh vo vnútri stojí za to. Skôr ide o sladší príbeh alebo možno o rozprávku pre dospelých s veľkou škálou emócií, okorenenú o skvelé intímne scény.

Logana a Lottie som si hneď zamilovala. V ich prípade išlo o osudovú lásku, áno bolo to sladšie, ale týmto dvom by som všetko uverila. Ich láske som rozhodne uverila. Autorka opäť vytvorila pár, ktorý má medzi sebou skvelú chémiu s množstvom nádherných citov a toľko vášne, že by aj stránky v knihe mohli zapáliť. Logan bol typ muža, ktorým by nepohrdla žiadna žena, napriek svojmu drsnému zovňajšku bol milý, dobrosrdečný a zároveň veľmi vášnivý. Ak hľadáte v knihách hrdinov typu "ochranca", tak Logan je práve tento typ, teda aspoň voči Lottie, taký bol. On sám vám ukáže, že peniaze nie sú úplne všetko, pretože v živote sú omnoho dôležitejšie veci.

Keď som spoznala Lottie, tak ma prekvapovala svojou obetavosť voči rodine a ťarchou, ktorú so sebou nosila. Aj keď jej rodičia boli kapitola sama o sebe, možno by mi malo byť ľúto Lottie, ale skôr som cítila ľútosť k nim, že zabudli na svoju dcéru, no najmä na to, čo by ju mohlo urobiť šťastnou a radšej sa uzavreli vo svojich životoch. Ako sa vraví aj rodičia robia chyby, no aj oni sú len ľudia, a práve táto kniha je toho dôkazom.

Tento príbeh nie je len o osudovej láske, ale aj o porozumení, odpustení, prekonaní samého seba, ale hlavne o novej šanci. Mňa si tento príbeh získal, vďaka emóciám, ktoré vo mne kniha zanechala a sile odpustenia. Jednoznačne príbeh odporúčam, pretože napriek sladkosti v sebe skrýva omnoho viac.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

01.06.2022 11:28

4,5/5

Toto bola jedna z tých milých jednohubiek, ktorú máte prečítanú v priebehu jedného dňa. Príbeh Jasona a Carmen je z lekárskeho prostredia a oproti knihám, ktoré som mala možnosť čítať, to bola veľmi príjemná zmena.

Keď som knihu dostala do rúk, očakávala som, že hlavný hrdina bude typický playboy, ktorého môžeme stretnúť v každej druhej knihe, ale autorka ma milo prekvapila, pretože Jason bol úplné iný a musím povedať, že tento doktor s dobrým srdcom na mňa urobil dojem.

Nečudujem sa, že sa Carmen z neho podlamovali nohy. Na prvý pohľad sa môže zdať, že Jason má všetko, čo chce, až na to, že vďaka jednému škandálu sa jeho život a celá jeho kariéra rúti do záhuby. A kto iný mu môže pomôcť ako nová posila pre styk s verejnosťou Carmen. Jej život nebol vôbec ľahký, napriek tomu pôsobila na mňa ako silná hrdinka, aj keď stratila milovanú osobu, snažila žiť ďalej.

Možno niekomu ich prvé zoznámenie príde ako úplne klišé, no čo si budeme mne sa to páčilo, pretože títo dvaja vyvolali vo mne úsmev na tvári vždy, keď boli spolu. Celý príbeh sa odohráva v rozmedzí 2 týždňov, takže aj dej pokračuje rýchlejšie, ale kniha je tak napísaná, že som to vôbec nevnímala. Hoci som čakala väčšiu zápletku príbehu, ale autorka stavila na zápletku, ktorá prirodzene vyšla z ich vzťah.

No musím povedať, že som si hneď zamilovala kubánsko - taliansku rodinu hlavnej hrdinky, nuž takúto skvelú a dobrosrdečnú rodinu je nemožné si nezamilovať.

Pevne verím, že vydavateľstvo preloží aj ďalšie časti zo série, pretože táto prvá časť rozhodne stojí za prečítanie.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

30.05.2022 07:42

Ak ste už niekde počuli názov krásna romantika, tak toto je presne tento typ príbehu. Veľmi krásne a citlivo napísaný príbeh s veľkou škálou emócií, ktoré som cítila z každej prečítanej strany. Mňa tento príbeh chytil za srdce hneď z niekoľkých dôvodov. A jeden z dôvodov je aj prostredie, kde sa dej príbehu odohráva. Autorka nesiahla po prostredí zahraničia, ale po prostredí našej nádhernej slovenskej dediny s ešte krajšou prírodou.

No nielen to, hlavný hrdina Richard, predstavuje človeka, ktorý je dokonale spätý s touto prírodou. Teda aspoň ja som ho tak vnímala počas celého čítania. Richard si ma získal svojou pracovitosťou, dobrotou, no celý čas čosi skrýval a ja som postupne odhaľovala jeho kúsky skladačky. Jeho minulosť bola veľmi ťažká, a keď som ju odhalila pochopila som presne, prečo bolo jeho správanie, také aké bolo. Aj keď Richrad bol ten, ktorý sám so sebou zvádzal veľký boj, tak jeho činy hovorili za všetko. Mužské postavy, za ktoré hovoria činy milujem, pretože, čo už môže byť viac. Vo Veronike sa môže nájsť mnoho žien, a áno aj ja som v nej našla, pretože zisťuje, čo je pre jej život to najdôležitejšie. A myslím si, že mnoho žien zvádza tento boj.

Keď boli títo dvaja spolu, nielen, že som cítila z nich iskry a vášeň, ale medzi nimi bola skutočná láska, ale fakt, že skutočná láska, ktorú len tak kdesi nenájdete. Neviem, ako sa to autorke podarilo, ale vytvorila dve postavy, ktoré zobrazujú čistú lásku, bez obmedzení, bez pravidiel. Jednoducho dokonalosť.

Príbeh Iba desať dní si rozhodne zaslúži, aby sa dostal do povedomia ďalších čitateľov.

Odporúčam všetkými desiatimi. Toto chcete čítať.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

26.05.2022 09:44

Ako každého čitateľa aj mňa upútal nádherný dizajn knihy. Ale, keď som dostala knihu do rúk absolútne som nevedela, čo všetko mi môže príbeh ponúknuť. Tento príbeh by sa dal opísať troma slovami: nepredvídateľný, napínavý, tajomný. Už dlho som nečítala príbeh s toľkými tajomstvami a zvratmi, a práve toto všetko ma nútilo čítať ďalej a ďalej. S každou kapitolou bol príbeh viac a viac prekvapujúci. V príbehu je množstvo vulgarizmov, násilia, sexuálnych scén a mňa osobne najviac zaujali rôzne praktiky sekty.

Violet bola silná hrdinka, ktorá sa vedela zahrávať s ľuďmi a získať si ich dôveru. A keďže je príbeh rozprávaný z jej pohľadu, môžeme spoznať aj to, čo skrýva pred ostatnými. Najviac si ma získala svojou odhodlanosťou a neutíchajúcou bojovnosť za svoju rodinu.

Strieda sa tu minulosť s prítomnosťou, a práve cez Violet odhaľujeme tajomstvá, no mnohé z nich sú nečakané. Autorka minulosť a prítomnosť vymyslela bravúrne, pretože v tomto príbehu musíte poznať aj minulosť. Každá postava nejakým spôsobom zasahuje do deja a má svoju úlohu, no ani od jedinej postavy som nevedela, čo môžem čakať.

Romantická linka bola na začiatku v úzadí, ale to mi neprekážalo, keďže som bola ohromená všetkými záhadami a tajomstvami. Keď už som pri romantickej linke, tak tu máme milostný trojuholník, ja nie som veľká fanúšička milostného trojuholníka, ale toto je ďalšia slovenská autorka, ktorá vymyslela skvelý milostný trojuholník, ktorý ma bavil. A ja pevne verím, že jeho vyriešenie dopadne podľa mojich predstáv.

Čo k tomu dodať som ohromná, aký príbeh autorka vymyslela a ako sa pohrala s postavami.

Čítať viac

10
10

Anna a knihy napísala recenziu

23.05.2022 10:17

Ďalšia kniha v žánri YA, ktorá ma chytila. Síce už nepatrím do tejto vekovej skupiny, ale autorka ma opäť vedela vtiahnuť do deja a objaviť vo mne to 18-ročné ja.

Tento príbeh patrí medzi tie oddychové, ale na konci mi aj nejedná slzička vybehla, ale k tomu sa ešte dostanem. V tomto príbehu je ústrednou dvojicou Adam a Sára, ale veľmi oceňujem, že dej sa nezameriava, len na nich dvoch, ale aj na rodinné vzťahy, stredoškolský život či na vzťah Sáry s jej najlepším kamarátom Timom. Týmto všetkým mi prišiel celý príbeh omnoho viac reálny. Celý dej vidíme očami hlavnej hrdinky Sáry. V množstve kníh mi vadí, keď dej rozpráva len jedna postava, ale tu mi to vôbec nevadilo a skôr som bola rada, čo ešte môžem so Sárou zažiť.

Mnohé situácie v príbehu ma presvedčili, že Sára so svojím kamarátom Timom pôsobili na mňa omnoho vyspelejšie ako ich rovesníci, najmä, čo sa zmýšľania týka. Inak títo dvaja vám krásne ukážu, že aj medzi chlapcom a dievčaťom môže vzniknúť pevné kamarátstvo. Síce na začiatku sa môže zdať, že Adam je kdesi v úzadí, no ich vzťah so Sárou sa pomaličky a postupnými krokmi vyvíja, keďže je medzi nimi vekový rozdiel, takéto pomalé a miestami opatrné zbližovanie sa mne osobne veľmi páčilo. Jednoznačne ja som milovníčka slow-burn romantiky a tu mi to autorka dopriala.

Samostatná kapitola je babička hlavnej hrdinky, pretože jej babička mi pripomenula aj tú moju. Bolo krásne si spomenúť na babičku prostredníctvom tejto knihy, aj preto mi slzička na konci vybehla a nielen jedna. Koniec je presne, taký istý ako sám náš život. Som rada, že si autorka vybrala takýto reálny koniec príbehu.

Čítať viac

„Humor je najkorenistejšou prísadou na hostine života.“

Anna v Redmonde - Lucy Maud Montgomery
Anna v Redmonde
Lucy Maud Montgomery