Anna a knihy

15

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Môj názor pomáha
2020
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

21.09.2023 10:34

Zaznamenala som množstvo recenzií, kde tento diel až tak čitatelia nechválili. No ja budem pravdepodobne výnimka, ale mne sa páčil rovnako ako Kráska a Hráč. Bol v niečom iný, a práve tá inakosť si ma získala.

Opäť tu máme zoznámenie v maskách, ktoré bolo fakt vydarené a najmä miesto, kde sa Tuck a Francesca zoznámili, popravde takéto miesto som nečakala.
Veľmi sa mi páčilo, že ani Tuck, ani Francesca nie sú dokonalé postavy a počas celého čítania som s nimi prežívala ich obavy či emócie. Autorka zakomponovala do príbehu aj rovnaké množstvo skvelého humoru a partiu skvelých kamarátov, ktorí mi vždy vyčarili úsmev na tvári.


V príbehu je jedno veľké tajomstvo, ktoré ovplyvňuje celý ich príbeh lásky, tento zvrat v príbehu si ma veľmi získal a na celkové rozuzlenie sme si museli počkať až na záver knihy, čo mne nejako nevadilo, keďže ma naši hrdinovia bavili.

Celý ich príbeh lásky bol skvelo popreplietaný. V tomto príbehu sa viac riešili duševné či rodinné problémy, ktorými si prechádzali naše hlavné postavy. Myslím si, že celú túto spleť rôznych problémov autorka veľmi dobre spracovala a ja som všetky zvraty a úskalia prežívala spolu s nimi.

Opäť autorka dokázala, že to s chémiou medzi postavami vie, keďže Tuck a Francesca spolu doslova horeli vášňou. Mňa si od začiatku až po koniec získali.

S príbehom som veľmi spokojná a dostala som o čosi viac, ako som čakala.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

15.09.2023 09:41

Ak hľadáte milú oddychovku z kancelárskeho prostredia tu si určite prídete na svoje. Jedná sa o typickú keelendovku, na ktorú sme všetci zvyknutí, len tu mi čosi chýbalo, ale k tomu sa ešte dostanem.


Opäť autorka vymyslela úsmevné prvé stretnutie našich hlavných postáv, toto Vi jednoducho vie. Merrick aj Evie patria medzi tie silné postavy. Oboch skúšal osud a samozrejme sa o ich problémoch postupne dozvedáme, najmä, čo sa týka Merrickovej minulosti. A tu som bola rada, že nám autorka postupne dávkovala jeho minulosť, keďže takto ma čítanie viac a viac bavilo a postupne som si dávala všetky súvislosti dokopy. No veľa udalostí sa vysvetlí až na konci príbehu.

Tu sa mi veľmi páčilo ich postupné zbližovanie, pri čítaní som mala pocit, že práve ich dvoch môžem stretnúť aj v realite. Jednoducho ich autorka vytvorila veľmi reálne, čo bolo podľa mňa len plus.

Čo mi v príbehu chýbalo bolo viac chémie medzi nimi. Aj keď to medzi nimi išlo všetko tak prirodzene a aj z nich cítite vzájomnú lásku, len na mňa tam bolo málo iskier. Čosi viac mi tu chýbalo, takže tu je určite menej vášne než v iných keelandovkách.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

13.09.2023 17:53

Leifa som si obľúbila už v prvej časti a v jeho vlastnom príbehu si ma získal ešte viac. Musím skonštatovať, že tento diel sa mi páčil omnoho viac než prvý diel.

Leif bo skvelý, proste zlatíčko, plný pozitívnej energie. S Annou sa skvelo dolňovali, ona bola pre mňa silná hrdinka, ktorá to po autonehode vôbec nemala ľahké, ale Leif jej bol veľkou oporou, no najmä, keď zistila, že jej život sa zásadne zmenil. Páčil sa mi ich postupný vývin vzťahu, všetko medzi nimi plynulo tak prirodzene. Ich zoznámenie síce nebolo typické, ale o to krajšie bolo ich zbližovanie a zdôverovanie. Tu je krásne ukázané, aká dôležitá je dôvera. Inak oni dvaja spolu, tak to bol výbuch emócií. Jednoducho ja som s nimi všetko prežívala.

Zápletka bola jednoduchšia, čo mne neprekážalo a skôr by som povedala, že táto jednoduchšia zápletka sa sem úplne hodila. A epilóg bol úplne typický pre nich dvoch.

Síce by som príbeh zaradila medzi oddychovky, ale toto bola veľmi vydarená oddychovka, plná lásky a krásnych citov.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

06.09.2023 09:51

Prostredie mafie je niečo pre mňa, a preto som si tento príbeh nemohla nechať ujsť. Mafiánske prostredie bolo skvelo vykreslné, autorka išla hneď od začiatku zhurta, čo ja len kvitujem, keďže som sa mohla hneď v úvode ponoriť do príbehu.

Hlavný hrdina Danny predčil moje očakávania a svojej prezývke neostal nič dlžný, aj keď počas čítania zistíte, že tento mafián rozhodne má srdce. Mňa si Danny úplne získal a myslím si, že aj vy ho budete milovať. To čím si prešiel a kto sa z neho stal, tak to bolo niečo neskutočné. Priznám sa, že s Rose som mala problém. Aj ona si prešla množstvom zlých vecí, ale musela som si k nej veľmi dlho hľadať cestu. Počas čítania som prišla na to, čo mi na nej tak vadilo, a tým bola jej ustavičná nerozhodnosť. Chápem, že sa nachádzala v ťažkej situácii a čakalo ju ešte ťažšie rozhodnutie. No, keď som si myslela, že sa konečne rozhodla, tak sa vzápätí aj stiahla a toto sa opakovalo niekoľkokrát. V tom som obdivovala Dannyho, že vždy stál pri nej. Ale ich chémia a iskrivé momenty medzi nimi boli skvelé, pretože presne toto očakávam od hlavných hrdinov.

Síce niektoré zvraty som vedela odhaliť skôr, ale to mi vôbec neprekážalo. Skôr som bola zvedavá, ako sa jednotlivé postavy popasujú s rôznymi prekvapivými momentmi. Každá postava, ktorá sa tu vyskytuje je pre príbeh veľmi dôležitá, takže žiadna postava tu nie je do počtu, čo je len ďalšie pozitívum. Inak presne takýto záver som očakávala, ale aj tak bol krásny a mne sa veľmi páčil.

Už teraz som zvedavá na ďalšiu časť.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

24.08.2023 07:09

4,5/5
Opäť skvelý príbeh od autorky, kto má rád autorkinu tvorbu tak si príde na svoje. Aj táto kniha je taká menšia emočná jazda, najmä v závere príbehu, kde som vážne bola na vážkach, ako bude príbeh pokračovať.

Ale poďme postupne tento príbeh by som označila jedným slovo a to tajomstvo, pretože práve tu majú naše postavy množstvo tajomstiev, ktoré ma vedeli veľakrát šokovať. Musí sa Colleen nechať, že vie vždy vytvoriť postavy, ktoré síce vôbec nie sú dokonalé, ale sú mi vždy srdcu blízke. A takými postavami boli Samson aj Beyah. Beyah som úprimne obdivovala, no najmä, čo všetko dokázala v živote zvládať úplne sama. Samson bol pre mňa jedna veľká záhada, ktorú som chcela rozlúsknuť a autorka nám poskytovala po veľmi malých dávkach informácie z jeho života. A až neskôr zistíte, že nie je všetko tak, ako sa zdá.

Tie krásne city, ktoré mali medzi sebou Beyah a Samson, to bolo niečo neskutočné. A toto ich spojenie ma úplne dostalo, počas celého čítania sa mi ich citové spojenie veľmi páčilo.

Jediné, čo mne osobne vadilo, bol pre mňa uponáhľaný koniec. Vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly navyše, pretože pre mňa bol ten záver až príliš rýchly.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

16.08.2023 12:24

Tretia a zároveň posledná časť je za mnou, ale pre mňa to bola najslabšia časť. V prvých dvoch častiach si ma úplne získali hlavné postavy a tu som s určitou postavou mala problém.

Poďme najskôr k pozitívam a jedným z nich je zápletka. Mne sa celkovo zápletka príbehu páčila, mohla by som aj povedať, že mala taký ten náznak detektívnej zápletky. Celá táto zápletka okolo istého človeka a jeho firmy ma nútila čítať ďalej a ďalej, keďže sa postupne vynárali na povrch stále nové informácie. Samozrejme sa tu objavujú postavy aj z predchádzajúcich častí, čo mne obzvlášť spríjemňovalo čítanie.

Ďalším pozitívum príbehu bol hlavný hrdina, ktorý bol tak trošku nerd, ale takým tým sexy spôsobom. Získal si ma svojou inteligenciou, dobrosrdečnosťou, priateľským prístupom či svojou lojálnosťou. Takže som si Tobyho zamilovala.

Veľký problém bola pre mňa hlavná hrdinka Joanna, ktorú som v určitých situáciách vôbec nechápala, najmä jej správanie k Tobymu. Áno, viem, že mala určite problémy, ktoré v sebe dusila, no keď sa aspoň na chvíľu otvorila vzápätí sa stiahla. Takáto situácia sa v príbehu opakovala niekoľkokrát, čo ma už neskôr prestávalo baviť. Aj tá jej láska k Tobymu, tak ja osobne som jej citom k nemu neuverila. Toby ma niekoľkokrát počas čítania presvedčil o jeho citoch k nej, no jej sa to nepodarilo, neviem absolútne mi nesadla. Aj keby som toto všetko nejako akceptovala, čakala som, že mi autorka podáva viac informácií z jej minulosti, ale nestalo sa.

No musím skonštatovať, že nápad so zoznamovaciou aplikáciou bol skvelý a najmä tá nekompatibilita našich postáv. Len ja osobne som čakala viac a najmä hrdinku, ktorá si ma viac získa.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

07.08.2023 11:01

Neviem, prečo som tak dlho tento príbeh odkladala, ale o to viac som bola po jeho dočítaní nadšená. Toto bolo čítanie podľa môjho gusta.

Mne sa veľmi páčilo úplne prvé stretnutie Ronana a Novy, pretože tam som si povedala... haló chcem vedieť viac, proste princezná Leia. A to viac mi autorka jednoducho dala.

Hlavné postavy mali medzi sebou až nenormálnu chémiu, ich romantická linka bola skvelo vystavaná. Aj Ronan aj Nova bojujú so svojimi démonmi, najmä Ronan, keďže veľakrát bol v mnohých citových situáciách nerozhodný. No mne sa páčilo, že nám autorka nedala úplnú istotu v tom, že všetko dopadne, ako my chceme. Jednoducho naše postavy čakalo množstvo prekážok, ktoré museli prekonať. A poviem vám spolu im to išlo úžasne.

Milujem v príbehoch, tie malé mestečká, plné ľudí, ktorým záleží na druhých. Samozrejme aj tu máme jedno také mestečko s ich obyvateľmi, kde som doslova hltala ich životné strasti a slasti. Proste mestečko Blue Bell a ich obyvateľov som si zamilovala. Kto miluje humorné situácie, tak si určite príde na svoje toľko humoru tu bolo že až. A epilóg stojí za to, úsmev mi pri jeho čítaní vôbec neschádzal z tváre. Už teraz netrpezlivo čakám na Tucka a jeho príbeh.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

03.08.2023 10:23

Opäť moje milované hokejové prostredie od Elle Kennedy. No tentoraz prišiel na rad Hunterov príbeh, ktorý bol tiež veľmi humorný a plný lásky.

V príbehu sa nachádza menší milostný trojuholník, ale nie ten typický, na ktorý sme zvyknutí, čo mne len vyhovoval, keďže nemám milostné trojuholníky v obľube. V knihe Lov mi Hunter vôbec nebol sympatický (kto čítal určite chápe), no tu v jeho príbehu som zistila, aký skutočne je a vedela som ho lepšie pochopiť. Dosť ma bavilo to, ako autorka spravila z Huntera "mnícha", práve toto dodalo príbehu tu správnu šťavu, toto si ma získalo. Z Huntera "mních" nemožné?.. Ale autorka ma presvedčila, že možné to je.

Demi som si obľúbila úplne od začiatku. Opäť silná hrdinka, ktoré tak zbožňujem. Samozrejme maskot Pablo bol úžasný, toľko humoru bolo v tejto časti, že až.

Romantická linka bola z tých pomalších, ale takéto menšie slow-burn linky ja milujem, takže autorka mi zahrala na moju nôtu. V tejto časti sa mi páčil, taký ten prechod od priateľstva k láske, skvelo spracované. Neviem, ako to autorka robí, ale opäť vedela vytvoriť úžasnú chémiu medzi postavami.

V príbehu sa vyskytujú aj ďalšie postavy a ja mám veľkú radosť z Rupi a Hollisa, chcem ich vlastný príbeh, ten by určite stál za to.

Takže, ak milujete hokejové prostredie, silné priateľstvá, skvelý humor, množstvo chémie a neokúkaných situácií, tak vám celú sériu Briar U, ale aj Off Campus odporúčam.

Čítať viac

Hra - Elle Kennedy, 2023
Hra
  • Elle Kennedy
4,5
14,20 €

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

01.08.2023 14:01

Konečne nastúpila na scénu kráľovná Lenora, aj keď by som uvítala tento príbeh ako prvú časť série a nie poslednú. Najmä kvôli tomu, že tu nám autorka ukazuje, aká je Lenora v skutočnosti, čo všetko nosí na pleciach a najmä, čo všetko ju formovalo, aby bola skutočnou kráľovnou. Práve jej príbeh všetko začal.

Hlavne v jej príbehu som pochopila, aká je silná, no najmä, čo od nej krajina vyžaduje. Možno niekomu príde začiatok pomalší, ale ja som za takýto začiatok len rada, pretože nám autorka ukázala, ako sa krôčik po krôčiku stala kráľovnou, aké nástrahy musela prekonať, ale aj množstvo tých smutných chvíľ, ktoré ju v živote čakali.

Keď prišiel na scénu Edward spolu s ním prišlo množstvo lásky, ktoré Lenora potrebovala. Tie ich začiatky a najmä ich zbližovanie som si celé zamilovala. Toto bola skutočná rozprávka. Edward bol presne to, čo potrebovala. Milujúci, chápajúci, nápomocný, láskavý a vždy ten, na ktorého sa mohla spoľahnúť.

Krásny záver série, len škoda, že práve tento diel nebol prvý v poradí. Ja osobne by som to len uvítala.

Čítať viac

15
15

Anna a knihy napísala recenziu

29.07.2023 11:48

Milujem to. A tá obálka je úžasná.

Ak hľadáte spojenie romantiky a humoru, tak toto je to práve orechové. A ešte k tomu hokej, veď, kto nemiluje knihy z hokejového prostredia, pretože ja rozhodne áno. Hneď od samého začiatku ma príbeh bavil, autorka ma hneď od prvej stránky vtiahla do deja a pokračovalo to až po poslednú stránku. Ani raz som sa pri čítaní nenudila a užívala si príbeh spolu s našimi hrdinami.

Ale poďme k našim postavám. Harper bola bláznivá, vtipná a mala to najzaujímavejšie povolenie, o ktorom som čítala...Akože haló toto autorka vymyslela bravúrne. Áno, Harper si niesla so sebou pár vecí z minulosti aj som ju chápala, prečo sa určitých vecí obávala, no zároveň to bola žena, ktorá bola odvážna. A keď spozná Collina zistí, aká môže byť láska úžasná.

Na začiatku je Collin tak trošku tajnostkár. Ale mne sa to jeho tajnostkárstvo páčilo, keďže vďaka tomu vzniklo množstvo zaujímavých zvratov v príbehu. Som rada, že autorka išla práve touto cestou, pretože tak bol ich príbeh zaujímavejší. Ale zároveň je Collin tak milý, nápomocný a pozorný, že z neho spadnete na zadok.

Harper a Collin sú postavy, ktoré mi takpovediac prišli až priveľmi skutočné, čo si obzvlášť cením, keďže vedeli vo mne vyvolať ten pocit skutočnosti a zároveň sú tým párom, o ktorom si poviete, že jednoducho musia byť spolu. Ja som sa do nich úplne zamilovala. A to nehovorím, akú mali medzi sebou neskutočnú chémiu a lásku. Takto si ja predstavujem knižný pár. DOKONALOSŤ. Celý príbeh bol milý, iskrivý, vtipný a plný lásky. Toto si musíte prečítať.

Už teraz netrpezlivo čakám na ďalšiu časť s Ryan, to bude živel.

Čítať viac

„Pretože každá výnimočná chvíľa, je len všedná chvíľa prežitá s výnimočným človekom. “