Reading_with_Nataly

7

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som závislá na knihách a veľká romantická duša ❤️‍
Ak máte záujem vidieť moje recenzie nájdete ma na bookstagrame - @reading_with_nataly

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Som závislá na knihách a veľká romantická duša ❤️‍
Ak máte záujem vidieť moje recenzie nájdete ma na bookstagrame - @reading_with_nataly

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

16.06.2021 13:33

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha bola ďalšia najočakávanejšia tohto roku a priniesla mi len radosť, príjemné čítanie, poriadny lov, tvrdohlavosť, menej dialógov, ale neskutočný príbeh Adama a Júlii.

Hlavný dôvod, prečo sa mi táto časť aj viac páčila bolo, že nemám rada moc milostné trojuholníky. Preto som si viac užila tento lov na mačku a myš, kde medzi nimi nikto nestal len oni sami.
Ďalší je, že sa mi neskutočne páči a oceňujem od autorky, že príbeh nepokračoval tam, kde skončila prvá časť. Už len z toho dôvodu, že tu vyspelosť, čas potrebovali. A páčilo sa mi, že viac nám ukázala aj prostredie z toho motorkárskeho sveta.

Možno niekomu by vadilo to zaryté Adamovo mlčanie, ale o môj bože...Ja to úplne žeriem. Neviem si ani predstaviť, keby je to úplne inak. Možno si Júlia od neho zaslúžila oveľa skôr tu otvorenosť, ale gradovanie deja sa mi páčilo takže to nemôžem vytknúť.
Júlia sa mi neskutočne páčila. Už bola rozumnejšia, vyspelejšia, vedela, čo chce a konečne našla samu seba.

Možno začiatok bol pre mňa ťažší na začítanie. Ale potom, keď už prišiel na scénu Vlk už som sa nevedela odtrhnúť. Príbeh Malej a Vlka je úžasný, plnej vášne, tvrdohlavosti, lásky, pochopenia, vzájomnej náklonnosti...Milujem to a verím, že tento príbeh sa vám zapáči tak isto ako mne. Túto knihu si skratka musíte prečítať.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

05.05.2021 17:08

Táto kniha má zaujala svojou obálkou a anotáciu som si ani nečítala takže som nevedela presne do čoho idem. Ale autorka začala zo začiatku veľmi dobre.

Hlavná hrdinka bola úplne iná ako poznáme doteraz cynická, chce len sex a žiadne vzťahy. Takého skôr poznáme chlapa ako ženu, a preto sa mi to veľmi páčilo. No len už potom mi svojimi myšlienkami začala aj vadiť. Hlavný hrdina sa mi zo začiatku dosť páčil vtipný, charizmatický, šarmantný proste dokonalý, a to mi začalo vadiť hlavne ku koncu. Prišiel mi až príliš dokonalý.

No autorka urobila skvelý námet. Veľmi sa mi ten nápad páčil. A hlavne to na začiatku ? Mala som tušenie, že sa niečo podobne stane, ale aj tak má prekvapila. Za, čo dostala u mňa výborne plusové body. Páčil sa mi aj humor, schôdzky, prostredie a vedľajšie postavy. Jedna z mojich obľúbených bola Nan.

No bavilo má to najviac po polovičku. V druhej mi to tam prišlo moc emotívne, riešili sa len pocity. Chýbal mi tam už taký ten humor. No a hlavne to, že Paule mi prišiel príliš dokonalý a bolo to už ku koncu aj prisladké. No napriek tomu tá kniha je milá, krásna a romantická. Čítanie si určite užijete takže ju odporúčam si prečítať.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

26.04.2021 06:09

Táto kniha bola riadna jazda. Do knihy som sa začítala snáď hneď. Autorka má skvelý štýl písania. Aj keď príbeh je už dosť známy, pretože podobných kníh už je na trhu dosť. No aj tak vás chytí a nebudete sa vedieť od ich príbehu odtrhnúť.

Je to veľmi taký nereálny a nelogický príbeh, ale páčil sa mi. Hlavné postavy sú fajn. Je medzi nimi skvelá chémia takže mi k sebe pasujú. Hlavná hrdinka bola dosť odvážna, tvrdohlavá a páčilo sa mi ako mu vzdorovala, ale ehm no neviem. Nad jej myšlienkovými pochodmi a rozhodnutiami som sa niekedy pozastavovala a tie mi trochu aj vadili. A pán Lachtan pardon Lachlan. :D Ako postava bol vykreslený ako nemilosrdný, arogantný, dominantný a mne sa to všetko na ňom páčilo až na jeho meno. Keby som v tej knihe a predstaví sa mi tak, skôr sa pocikám od smiechu ako od strachu.

Nie je to najlepšia kniha, ale nie je ani zlá. Nemôžete v nej hľadať romantiku, lebo žiadnu nenájdete. Čo mi nevadilo, lebo erotické scény boli skvelo napísané ale čítala som už lepšie knihy takéhoto typu. Napriek tomu kniha vás pohltí a nebudete sa vedieť odtrhnúť. Autorka knihu skončila otvorené takže vám nič iné nezostáva ako prečítať si aj ďalšiu časť. Ak máte radi dark romance, erotiku a kniha vás zaujala. Odporúčam si prečítať.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

23.04.2021 05:37

Možno toto nie je najlepšia kniha, ktorú som od autorky čítala, ale rozhodne stojí za prečítanie.
Bola som dosť prekvapená o čom je kniha, keďže som si neprečítala anotáciu, išla som viac menej naslepo. Vedela som len, že bude hlavný hrdina umelec.
Osobne mňa moc umenie nezaujíma, ale v tejto knihe ? Wau. Veľmi sa mi páčil nápad s priznaniami a maľbami. Bolo to dosť originálne a veľmi fascinujúce.
Kniha sa číta ako keby sama. Príbeh vás pohltí a budete chcieť ju, čo najskôr prečítať, aby ste sa dozvedeli ako skončí. Je to kniha s hlbokým a silným príbehom o pravej láske a rodine. A musím povedať, že sa mi tento príbeh dosť páčil. Owen a Auburn boli skvelé postavy a oni k tebe skrátka patrili. Humor, chémia a láska medzi nimi nechýbala. OMG zbožňovala som ich. No v tejto knihe budete aj niektoré postavy neznášať pre to, čo robili Auburn a bolo mi ľúto čím si musela prechádzať. Bola som aj niektorými vecami prekvapená, ktoré som neočakávala, že sa stanú. Ako hovorím nie je to najlepšia kniha, ale oplatí sa ju prečítať. Ako každá kniha od Colleen aj táto bola s hlbokým a silným príbehom so skvelými myšlienkami. Odporúčam si prečítať ju.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

23.04.2021 05:36

Táto časť sa mi páčila menej ako prvá, ale čítanie som si veľmi užila a stránky ubiehali ani neviem ako. Začnem s tým, čo sa mi páčilo. Konečne Sage nebola toľko ustráchaná, bola úprimná a riešila svoj problém. Celú knihu som pri nej pociťovala výborný vývoj, ktorý sa mi veľmi páčil a vďaka nemu si to u mňa vylepšila. Ďalšia vec, ktorú oceňujem od autorky je, že pokračovala v príbehu tak ako skončila prvá časť a nedala, že po nejakej dobe. Romantika bola v tejto časti lepšia. Chémia a iskrenie medzi nimi fungovali výborne a pociťovala som ich s nimi. Zbožňujem ich spolu a stále pociťujem náklonnosť k Lucovi, lebo je skvelý. Aj keď na začiatku som na neho dosť nadávala. V tejto časti romantika nehrá až takú rolu, čo sa mi veľmi páčilo. Ale tu je kameň úrazu, ktorý mi vadil. A to je zdĺhavé opisy, myšlienky a vnútorne monológy Sage . Niektoré mi už až vadili, a preto som si knihu toľko neužila. Podľa mňa tam bolo pár zbytočných časti a bolo to naťahované. Predsa potrebuje Sage celú jednu stranu o svojich myšlienkach, ktoré sa častokrát aj opakovali? Áno majú svoj výzvam ale osobne už mi to až prekážalo. Ale napriek tomu bola skvelá. Vedľajšie postavy mali taktiež šancu a páčil sa mi aj Epilóg. Aj keď mohol byť hlbší. Ale musím povedať, že som strašne chcela aby niečo bolo medzi Connorom a Aaronem.
Je to veľmi krásny príbeh o nevinnej láske a prekonaní takých ťažkých veci, ktoré si hlavná hrdinka prežila. Mám pocit, že tu tému autorka zvládla skvelo. Odporúčam si túto časť prečítať taktiež aj prvú. Sú to veľmi pekné knižky.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

23.04.2021 05:35

Tretia časť dvorov bola len o trochu slabšia ako druhá. A viem, že veľa ľudí aj sklamala. No musím povedať, že mňa nedokáže v tejto sérii asi nič sklamať.

Keďže vo fantasy knihách si romantiku musíme “zaslúžiť” tak tá bola perfektná a nemám jej, čo vytknúť lebo pohltila má až do merku kostí a budem na tu lásku medzi nimi spomínať až do konca života. To puto bolo tak neuveriteľne dobre napísané, že dúfam v to, že raz stretnem aj ja svojho druha.
Postavy boli skvelé vyobrazené či už boli dobré alebo zlé. Veľmi som si obľúbila vedľajšie postavy a musím povedať, že Tamlin si to u mňa dosť napravil a je mi ho ľúto.

Svet bol výborne vykreslený tie fantasy prvky, boje, prostredie...A viem, že určite sa do neho zamilujete. Musím povedať, že sa k nemu určite ešte vrátim. Lebo čítať túto knihu bolo magické. Možno tá konečná bitka mohla byť viac alebo lepšie rozpísaná, ale nemôžem povedať, že sa mi nepáčila.

Pri tejto sérii som zažila veľa pocitov. Cez smiech ku zamilovaniu zo zamilovania k nenávisti z nenávisti ku strachu zo strachu k smiechu zo smiechu k hrdosti z hrdosti k prekvapiu z prekvapenia znova k zamilovanosti. A to nie sú všetky pocity. Je to naozaj výborná séria či už pre niekoho kto má rad fantasy alebo aj pre veľké romantické duše. Odporúčam prečítať si. Neoľutujete čítanie.

Čítaj viac

7
Reading_with_Nataly

Natalia Domčeková získala odznak Môj názor pomáha

26.03.2021 07:18

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

26.03.2021 07:18

L. J. Shen píše dosť dobre. A to sa mi potvrdilo aj pri tejto knihe. Aj, keď bolo to trochu z iného prostredia, tak sa mi tento príbeh veľmi páčil. Ale zatiaľ pre mňa najlepšia kniha od nej je aj tak ukradnutý bozk.

Hlavní hrdinovia sa mi páčili. Aj, keď zo začiatku som sa nemohla stotožniť s hlavným hrdinom, ale keďže ja takých majetníckych, dominantných, sexy, sebavedomých magorov mám v knihách dosť rada hlavne od tejto autorky, tak som si postupne k nemu našla cestu. Hlavná hrdinka bola na začiatku dosť plachá, ale páčilo sa mi ako mu zdorovala. Tu som si obľúbila.

Prostredie sa mi dosť páčilo. Všetky tie mestá, koncerty, chodby... autorka to opísala skvelo. Páčili sa mi aj vedľajšie postavy. Najviac som si obľúbila Jennu a Lucasa aj keď všetci boli skvelí. Pri knihe sa určite aj zasmejete, ale zároveň budete chcieť s hlavnými postavami zatriasť a dať im trochu rozumu. Ich chémia vám postavy chĺpky na rukách a budete ich spolu veľmi chcieť. Páčili sa mi aj myšlienky, problémy hlavných postáv, ktoré vsadila do knihy.

Na konci to má grády a ja som skoro dostala mierny infakt. Aj, keď jednu vec som si pomyslela ešte na začiatku, že možno to tak bude a podstate aj bolo. Ale nevadí mi, že som to predvídala. Bola som aj prekvapená, ale aj potešená. Páčilo sa mi aký to malo koniec ale zároveň som nebola s ním stotožnená. Pár veci mohla vynechať. Ale skrátka je to skvelá kniha, a ak chcete nejakú knihu s rockovým prostredím, sexuálnym napätím, emóciami, mimo ale sexy hlavným hrdinom je to pre vás ako stvorené. Určite odporúčam ako aj iné knihy od L.J.Shen. Jej knihy si ma vždy dostanú.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

26.03.2021 07:15

Príbeh Anthonyho má zaujímal už v seriály a vo vojvodovi ešte viac. A mala som aj veľké očakávania lebo mi ju viacerí odporúčali, že je lepšia ako prvá časť a sama som si to potvrdila a môžem len a len súhlasiť.

Jeho príbeh je úžasne spracovaný. Páčil sa mi nie len dej, ale aj hlavné či vedľajšie postavy. A konečne lady Whistledown mala trochu väčšiu šancu a aj iné postavy ako je napr. Colin či Eloise. A nechýbali ani Daphne a Simon. V knihe zase boli skvelé scény a humor. Musím povedať, že nikdy som si nemyslela, že sa mi bude páčiť nejaký historický román, ale tento prekročil moje očakávania.

Hlavní hrdinovia mali medzi sebou iskru, chémiu a tie ich doťahovania...Výborne autorka zvládla spracovanie Hate-to-love. Kate aj Anthony sa k sebe hodili a nemám im čo vytknúť. Tak isto ani príbehu. Scény, ktoré sa udiali medzi nimi sa mi páčili. Aj tie ich problémy, ktoré si prežívali. Proste wau. Ak seriál bude takto skvelo spracovaný ako kniha máme sa na čo tešiť.

Knihu môžem len a len odporúčať. Príbeh vás pohltí a tá chémia medzi hlavnými hrdinami vás úplne dostane. Nenapadá mi nič, čo by som mala knihe vytknúť. Čoskoro bude aj nový prebal. Takže neváhajte si ju kúpiť.

Čítaj viac

7
7

Natalia Domčeková napísala recenziu

26.03.2021 07:14

Nečakala som a zároveň čakala, že táto časť má pohltí. Po prvej časti, ktorá sa mi tak veľmi páčila som nechápala keď mi všetci hovorili, že druhá časť je ešte lepšia. A nikto neklamal. Nikto, lebo táto kniha bola oveľa oveľa lepšia. Nie lenže som sa od nej nevedela odtrhnúť, tak sa v nej udialo toľko vecí, že som z toho riadne na kašu.

Som šťastná, že Feyre je s kým je, pretože úprimne mňa si Tamlin nezískal. A to, čo spravil po tom u mňa dosť klesol. A dúfam, že Feyre urobí to, čo prisahala, že spraví. Aj keď zo začiatku mi ho bolo ľúto. Aj keď nie až tak veľmi, pretože Rhys je láska a ja potrebujem jeho ďalšiu dávku.

Tie udalosti, prostredie, dej, vedľajšie postavy, zvraty. Ja nechápem ako ale autorka to napísala tak výborne, že som sa do toho sveta zamilovala a už teraz viem, že sériu chcem čítať znovu a znovu. A to som ani nedočítala celú sériu. Ak sa bojíte, že v nej nie je romantika tak tá je tak úžasná, že by sa na ňu oplatilo čakať aj niekoľko rokov, a to nehovorím o iných žhavých scénach, ktoré som ani nečakala, že si tak užijem čítať.

Túto sériu si nejde nezamilovať. Pokiaľ vám sadne štýl písania autorky nie je o čom. Ak som to ešte nehovorila. Odporúčam vám ju a musím povedať, že si zaslúži tu veľkú pozornosť, ktorú dostáva.

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev