Etelka Bučeková

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2013
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

06.04.2021 11:24

Moja prvá kniha od autorky a keď bude pokračovať v tomto žánre, tak isto nie posledná. Čítala sa sama, nevedela som ju odložiť, napínavý príbeh s postavami, ktoré vás dostanú. Mala som tri možné scenáre, ako sa to skončí, koniec ma však prekvapil - kombináciou z dvoch mojich predpokladov a niečím navyše. Autorka sa pekne pohrala s fantáziou, hrala sa s čitateľom do konca. Čo si z knihy odnesiem asi najviac je, že naozaj veci nie sú také, ako sa nám javia na prvý pohľad. Mohla to zahrať ešte na strašidelnejšiu nôtu, ale v konečnom dôsledku je kniha skvelá presne tak, ako je. Vrelo odporúčam každému, kto má chuť na napätie s trochou romantiky.

Čítaj viac

7
Etelka Bučeková

Etelka Bučeková prečítala knihu

04.04.2021 17:00

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

31.03.2021 08:48

Skvelá! V úvode knihy som bola skeptická, taká vážna téma, ale Sarina to zvládla. S úplnou ľahkosťou popísala aj nie práve najpríjemnejšie chvíle v živote človeka s postihnutím. Čakala som úplne iný príbeh, ale nie som sklamaná, skôr naopak. Na mnohé veci sa opäť pozerám ináč. Kto chce veľa romantiky, príjemný oddych, nech určite siahne po tejto knihe.

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

28.03.2021 18:14

Aaale dobré to bolo. Prečítané za víkend. Mala som miesta, kde som premýšľala, že dosť "odfláknuté". Na druhej strane v tomto žánri slabšia kniha od P. Ward je stále o niečo lepšia, ako knihy od mnohých iných autoriek. Ja som bola spokojná. Pekný príbeh so šťastným koncom.

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

13.03.2021 21:08

Úvod knihy som sa musela prehovárať, aby som čítala. Ale Agatha a veci okolo nej mi za to predsa stoja :). Potom sa kniha "rozbehla", skoro všetky postavy ma bavili, okrem hlavného vyšetrovateľa. Priznávam, že ku koncu knihy som kapitolu s ním aj preskočila, pre dej bol absolútne nepodstatný. Prvotne som nevedela pochopiť, prečo by sa Agatha dala na niečo také vôbec nahovoriť, chcelo by to nejaké silnejšie motívy hneď od začiatku. Ale, keď do deja vkročila postava samozvanej novinárky, tak ma to začalo naozaj baviť. Tým, že som si ju obľúbila, bol pre mňa koniec prekvapivý. Škoda toho rýchleho záveru, ten by sa bol dal pekne a napínavo rozpísať. Kniha mala svoje silné, ale žiaľ aj slabé stránky. Neľutujem, že som ju prečítala, ale škoda tých nudných pasáži.

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

13.03.2021 20:35

Za mňa 5 hviezdičiek. Od začiatku do konca to nemalo chybu. Nádherná romantika, pekný príbeh, príjemné postavy. Počas čítania som si hovorila, to vážne, tak rýchlo sme sa prehupli až sem a potom pozerám na číslo strany a ono to až tak rýchlo ani nebolo, len sa proste tá kniha tak dobre číta. Mne prišla po dlhom čase (myslím teraz len vo svojom žánre) ako kniha, ktorá príjemne prekvapila. Možno som potrebovala už zmenu od Keelandovej, Wardovej atď.

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

31.01.2021 21:00

Už kniha "Dokonalá vražda" od autorky ma dostala. Veľmi príjemné postavy, ako sa navzájom hlavní hrdinovia doberajú je návykové. Popri objasňovaní vraždy sa vyjasňujú aj vzťahy v rodine a rastie priateľstvo. Kniha sa dobre číta a do poslednej chvíle je príbeh napínavý. Rozuzlenie ma prekvapilo. Odporúčam.

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

19.01.2021 13:47

Hygge, ani som nepostrehla túto filozofiu pred prečítaním knihy, ale jednoznačne ma dostala. Aj filozofia, aj kniha. :) Príbeh sa mi dostal do ruky len náhodou, kamarátka mi ho posunula. I keď som o knihe už vedela, neoslovila ma na 1x, čo ma teraz dosť mrzí a isto to odčiním a zakúpim si ďalšie knihy od autorky. Osudy jednotlivcov sú uveriteľné, príbeh sa ľahko číta. Chvíľami ma preniesol do Kodane a objavovala som ju spolu s postavami. Padlo v knihe pár myšlienok, ktoré som si poznačila a aspoň chvíľu ich ponesiem v sebe a budem sa nimi riadiť. Odporúčam.

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

19.01.2021 13:34

Skvelá! Naozaj veľmi príjemné čítanie, po dlhom čase konečne kniha, kde nikto nemal nejakú ťažkú traumu z minulosti, neutekal pred tyranom - manželom a pod. Vtipná kniha o krásnom priateľstve, ktoré sa prehupne do lásky. Hlavné postavy sú vtipné, ľudské. Kniha sa na nič nehrá, chce potešiť a spríjemniť chvíle. A to v týchto náročných časoch potrebujeme. Prečítaná za 2 dni, nedokázala som ju pustiť z rúk. Odporúčam. Privítala by som dokonca aj pokračovanie. :)

Čítaj viac

7
7

Etelka Bučeková napísala recenziu

15.12.2020 21:57

Knihu odporúčam. Príjemné čítanie. Je to už dávnejšie, čo som knihu čítala a ešte stále si pamätám hlavných hrdinov a vtipné časti z knihy. Isto sa ku nej ešte raz vrátim.

Čítaj viac

„Originálny spisovateľ nie je ten, čo nikoho nenapodobňuje, ale ten, ktorého nemôže nikto napodobniť.“

François-rené De Chateaubriand