Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Chytiť Vianoce - Terri Blackstock, Christian Project Support, 2022

12,83 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Chytiť Vianoce

Tento rok prichádzajú Vianoce práve včas. Sydney Batsonová pracuje prvý rok po skončení vysokej školy v právnickej firme. Dobre vie, že keď prehrá svoj aktuálny prípad, bude... Čítať viac

4,4 20 hodnotení
Vydavateľstvo
Christian Project Support, 2022
240 strán
3-4 hodiny čítania

Tento rok prichádzajú Vianoce práve včas. Sydney Batsonová pracuje prvý rok po skončení vysokej školy v právnickej firme. Dobre vie, že keď prehrá svoj aktuálny prípad, bude po Novom roku nezamestnaná. Jej stará mama náhle ochorie, no Sydney s ňou... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
13,90 €

12,83 €

-8 %
Na sklade, posielame ihneď

Dostupné v 17 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Hlbina & Láska - Werkstatt Lab, 2023
Chytiť Vianoce - Terri Blackstock, Christian Project Support, 2022
12,83 €

Viac o knihe

Tento rok prichádzajú Vianoce práve včas.

Sydney Batsonová pracuje prvý rok po skončení vysokej školy v právnickej firme. Dobre vie, že keď prehrá svoj aktuálny prípad, bude po Novom roku nezamestnaná. Jej stará mama náhle ochorie, no Sydney s ňou nemôže ísť k lekárovi, pretože sa musí dostaviť na súdne pojednávanie. Preto starej mame objedná taxík, aby ju odviezol na kliniku. To posledné, čo by si taxikár Finn Parrish želal, je, aby jeho drahý čas okupovala stará dáma so začínajúcou demenciou, pripútaná na vozík. No pani Callie mu pripomína vlastnú matku, pri ktorej žalostne zlyhal. Preto starej pani nedokáže povedať nie, keď ho opäť zavolá, že potrebuje odvoz. Finn v minulosti pracoval ako gurmánsky šéfkuchár, ale teraz je jeho najväčšou starosťou zaplatiť nájomné. Callie žiada Finna, aby ju vozil na rôzne stretnutia v meste, pretože hľadá vianočné rande pre svoju vnučku. Žiaľ, Callie si ani nepamätá, že by mu mala zaplatiť. Keď sa Finn stretáva so Sydney, nezdá sa mu, že by mladá právnička potrebovala pomoc pri hľadaní muža. Má pani Callie skryté úmysly alebo je jej konanie následkom jej zmätených myšlienok? Finn je aj napriek zvláštnej situácii ochotný urobiť všetko, len aby pomohol splniť Callie vianočné želanie. Finn je zrazu vtiahnutý do plánov starej dámy. Ale všetko sa musí stihnúť do Vianoc.
Čítať viac
Originálny názov
Catching Christmass
Počet strán
240
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
140×190 mm
Hmotnosť
308 g
ISBN
9788082310750
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1692475
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Christian Project Support
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

20 hodnotení

13
3
4
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

9.3.2023
Príbeh, ktorý poteší nielen na Vianoce
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Útla novela, v ktorej je hlavná postava bola pre mňa babička, ktorá si najíma toho istého šoféra taxíka, ktorý ju má voziť po meste. Kniha je písaná z dvoch pohľadov, ktoré sa pravidelne v príbehu striedajú, z pohľadu hlavnej hrdinky a hlavného hrdinu. Pri čítaní kapitol z pohľadu hlavného hrdinu som sa mnohokrát hlasno smiala nad iróniou a humornými „chlapským“ pohľadom na vec. Príbeh je o nádeji v strate, o zmene postojov a splnenia sna na Vianoce. Oddychové čítanie nielen na Vianoce. Čítať viac
20.2.2023
Život je nepredvídateľný a plný prekvapení. Keď to najmenej čakáme, ponúkne nám druhú šancu a je už len a len na nás, či ju využijeme alebo nie. Sydney a Finn by vám vedeli o tom hovoriť. Zatiaľ čo on prežíva zo dňa na deň prenasledovaný minulosťou, jej kariéra závisí od verdiktu v absurdnom prípade, na kt. pracuje, no zároveň sa zo všetkých síl snaží starať o svoju chorú babičku. Často sa dostávame do situácie, kedy sme nútení rozhodnúť sa medzi tým, čo je nutné a čo je správne. Poznáte to, však? Všetko sa ale zmení, keď sa Finn stane súčasťou plánov pani Callie, kt. je odhodlaná splniť si vianočný zoznam.

Pani Callie som si veľmi obľúbila. Bola to taká šibalka, kt. si rada povedala svoje – neraz som ostala pozerať na tie riadky s otvorenými ústami a pýtala sa sama seba, či to myslí vážne, no potom som sa len pousmiala. Smutné ale je, že v bežnom živote by som sa zhrozila. To je jedna z vecí, kt. nás učia aj knihy – nesúdiť bez poznania.

Tu sa dostávame k Sydney, kt. bola ukážkou toho, ako funguje dnešný svet. Čo si budeme klamať – ak sa chceme postarať o blízkych a zabezpečiť im to najlepšie, potrebujeme peniaze. No ak chceme peniaze, musíme pracovať, často aj na veciach, kt. nás nebavia. Všetko závisí od situácie, človeka a mnohých iných vecí. Niekedy stačí, aby sa objavil niekto, kto vám otvorí oči a povzbudí vás. Takým niekým bol práve Finn, naše zlatíčko. Nielen že pomáhal pani C., ale aj prinútil Sydney zamyslieť sa a uvedomiť si pravdu. Zároveň využil ponúknutú druhú šancu a urobil to, čo mal dávno.

Mne sa kniha veľmi páčila, bola pekná a plná pekných myšlienok, chvíľami ťažká a smutná, no aj tak ma prinútila usmievať sa. Príbeh obsahuje aj veci spojené s náboženstvom, no musím sa priznať, že v tomto prípade mi to absolútne neprekážalo.
Čítať viac
26

Odmala horlivá čitateľka, ktorá sa snaží aj teraz žiť občas vo svete kníh.

Lucia Orosová
Overený nákup
15.2.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Musím povedať, že mi kniha veľmi nesadla žiaľ. A to som sa na ňu veľmi tešila.
Príbeh a nápad je super. Kniha nesie pekné posolstvo, osobný rast postáv, zamyslenie sa nad vážnymi témami.
Ale pripadalo mi to dosť slabo a trochu plytko písané, aj hlbšie myšlienky či udalosti sa zjavovali často nečakane a nelogicky. Nepripadalo mi prirodzené, že sú hrdinovia do seba zamilovaní, ani to, že taxikár toľkokrát povedal nie a predsa nakoniec niečo spravil. Chápem, že to bol aj zámer, že prekonal sám seba, ale v tom ako to bolo napísané, mi to pripadalo nelogické. Takisto myšlienky o Bohu... Žiaľ, veľakrát mi pripadali do textu trochu nasilu či neprirodzene zahrnuté. A to mám všeobecne náboženské vsuvky v knihách rada.
Čo sa mi dosť nepáčilo bolo, že negatívna udalosť sa udiala dosť skoro a potom niekoľko kapitol bolo dosť pochmúrnych, pripadalo mi to zbytočne natiahnuté. Na vianočnú knihu mi to nesedelo a chápem, že spisovateľka tým chcela odovzdať isté hlbšie posolstvo, ale neviem, či sa jej to úplne podarilo.
Zhrnula by som to, že na vianočnú romantickú oddychovku to bolo dosť neromantické a pochmúrne. A na vážnu knihu to bolo dosť jednoducho a plytko písané. Nájde si svojich čitateľov, ale mnohí z nej asi budú aj sklamaní, lebo príbeh mal podľa mňa väčší potenciál.
Čítať viac
23

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
Overený zákazník
20.1.2023
Ďalší Vianočný príbeh za mnou, a myslím, že do Vianoc aj posledný. Knihu som si prečítala vrámci štafety a som rada, že som sa do nej zapojila, inak by som sa ku knihe nedostala a prišla by osm o naozaj dobrú knihu.

Príbeh je krásny, plný priateľstva, radosti humoru ale posledné kapitoly som preplakala a boli plné smútku. Ale aj to patrí k životu.

Hlavnými postavami sú babička Callie, Sydney, úspešná právnička a vnučka Callie a Finn, taxikár. Strašne som si obľúbila Callie, jej humor, večné dohadzovanie chlapov pre Sydney, ktorá je kvôli práci úplne vyťažená a nemá čas ani na seba a poriadne ani na babičku, ktorej zdravie už nie je najlepšie. Finn hrá v tomto príbehu tiež veľmi dôležitú úlohu a nie len tú, že na žiadosť Callie ju stále vyváža taxíkom na rôzne miesta.
Callie má len jedno želanie, a to aby neboli so Sydney samé na Vianoce, a tak oslovuje všetkych slobodných mužov ktorých stretne na svojich obchôdzkach, na ktoré ju vozí Finn.

Všetko je krásne a ružové až do jednej nepríjemnej situácie, ktorá sa udeje Callie. To však spojí Sydney s Finnom a snažia sa spríjemniť Vianoce babičke. Posledné kapitoly knihu sú naozaj smutné a neubránite sa slzám, ale na druhej strane v sebe nesú pokoj, porozumenie ale aj odpustenie.

Kniha je naozaj jednohubka a číta sa skvelo. Zasmejete sa, poplačete si a ani neviete ako a je koniec príbehu. Želala by som si, aby príbeh mal aj pokračovanie a vedela som, čo sa ďalej stane s hlavnými postavami a ako ide ich život ďalej.
Čítať viac
Soňa
Neoverený nákup
9.1.2023
Krásny príbeh - inšpirovaný skutočnosťou
Bol to nádherný príbeh, taký, čo vás núti zamyslieť, ako si vážime starých rodičov a samých seba a čo uprednostňujeme v našich životoch... môže vás dohnať k prehodnoteniu vašeho života a možno zmení váš pohľad na to ako žijete, poprípade sa aspoň na chvíľku zamyslíte, či je všetko tak ako chcete alebo sa uháňate do neznáma... Príbeh bol vtipný, dojímavý, bola tam romantický línka, pre mňa to bolo milé čítanie a malo všetko, čo má mať, dokonca obohatené o kresťanskú vsuvku, ktorá mi tam vôbec neprekážala :). Možno pre niektorých sa tento námet nehodí úplne do vianočných sviatkov, no ja by som nič nemenila. :) Čítať viac
31.12.2022
Milý príbeh, určite stojí za prečítanie...
Moja posledná 85 kniha v tomto starom roku 2022. Kniha prináša citlivý príbeh o Vianociach...
Je o babičke, ktorá mala už len vnučku, ktorá na ňu nemala čas, lebo si budovala kariéru právničky...
A tak sa o babičku ,,staral,, taxikár, ktorého si raz zavolala, keď mala ísť k lekárovi...( ten v nej videl svoju mamu s ktorou údajne nemal moc ideálny vzťah a snažil sa to aspoň takýmto spôsobom napraviť)...
Kniha chce poukázať na to, že pre človeka sú dôležité iné dary, nie tie, ktoré sa dajú kúpiť...
Milý príbeh, určite stojí za prečítanie...
Čítať viac
30.12.2022
Túto útlu 200 stranovú knihu som prečítala v priebehu 1 dňa. Podľa anotácie som očakávala svieži, vtipný či zamilovaný vianočný príbeh. No nakoniec sa dej ubral iným smerom a mne sa tlačili slzy do očí. Z ufrflaného Finna sa stalo zlatíčko a Sydney si uvedomila, že jej práca nakoniec ajtak nevedie k ničomu.
Ak máte chuť na nepresladený oddychový príbeh v čase Vianoc tak kľudne siahnite po tomto titule.
Čítať viac
Anna
Neoverený nákup
28.12.2022
Nádherný príbeh
Nádherný dojímavý príbeh, ktorý sa odohráva v období Vianoc. Čitateľa priam núti zamyslieť sa nad hodnotami v živote, premýšľať o tom, čo je v živote podstatné. Čítať viac
15.12.2022
Recenzia
Chytiť Vianoce som zaregistrovala vďaka štafete. Obálka navodzovala pekný romantický príbeh plný radosti a snehu. Ako prvého spoznávame Finna, vodiča taxíku, ktorý má očividne problém s Vianocami. Čírou náhodou dostane za úlohu odviesť pani Callie k lekárovi. A čuduj sa svete, Finn je také zlatíčko, že ju tam ešte aj doprovodí. Musím zdôrazniť, že sa mi Finn veľmi páčil, pretože si nemyslím, že som stretla takého ochotného taxikára s kusom obrovského srdca. Finn síce frflal, ale uistil sa, že stará dáma má všetko, čo potrebuje, a preto ma to tak dojímalo. Pani Callie bola kategória sama o sebe. Spočiatku som bola šokovaná, keďže si nedávala servítku pred ústa a nevadilo jej ani uraziť neznámeho človeka. Ale potom som si na to zvykla, keďže vieme, že starí ľudia nemajú taký filter a povedia, čo si myslia. Ďalej je tu Sydney, ktorú som musela lepšie spoznať. Pretože sa mi nechcelo veriť, že práca jej bola prednejšia ako starostlivosť o rodinu. Sydney je právnička, takže som rozumela, že jej na práci záleží, ale prípad, ktorý mala na starosti, bol taký smiešny a absurdný, že som sa čudovala, čo ju tam stále drží. Príbeh bol sám o sebe veľmi pekný. Páčilo sa mi striedanie pohľadov a kratučké kapitoly. Čítalo sa mi to veľmi dobre, bavilo ma sledovať pani Callie a jej výstrelky, keď behala za nezadanými mužmi, ale v kútiku duše som vedela, že niečo nebude v poriadku. Autorka sa zamerala aj na náboženskú stránku, keďže pani Callie navštevovala kostol a Biblia bola pre ňu najväčším pokladom. Bolo tu veľa pekných myšlienok, úsmevné situácie, ale aj dojímavé chvíle. Na konci som si aj poplakala, preto ak chcete vianočný, ale dojímavý príbeh, siahnite po tomto. Čítať viac

„V deň môjho odchodu zo Severného Kaukazu zbadám v diaľke helikoptéru. Zatiaľ je to len maličký bod na oblohe. O niekoľko sekúnd neskôr si uvedomím, že je to vták. A zhrozím sa svojho nového spôsobu videnia. “

Vlčice zo Sernovodska - Irena Brežná, 2016
Vlčice zo Sernovodska
Irena Brežná