Katarína Štefancová

14

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2021
2021
Člen Čitateľského klubu
Domáca legenda
TKV
Don Slovleone
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Winter is coming!
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2012
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

14
14

Katarína K napísala recenziu

22.11.2023 11:28

Máte chuť prečítať si nádherný príbeh nabitý emóciami, umením a krásnymi myšlienkami? Knihu, v kt. nejde len o romantickú linku, ale aj o prekonávanie minulosti a samého seba? Potom ste na tom správnom mieste, pretože práve taká je nová „Astorka“. Prečítajte si aj vy príbeh Ellie a Logana, kt. spojilo viac než láska k umeniu.

Oboch som si veľmi obľúbila, najmä Ellie. Bola sama sebou a tvrdo makala v snahe dosiahnuť svoj cieľ. Usmievala sa, aj keď vnútro jej zvierali smútok a trápenie. A práve tanec jej poskytoval bezpečné miesto a spôsob ako uniknúť realite. V tom vstúpil do jej života Logan a veci sa zmenili. Za krátky čas dokázal to, čo sa nikomu nepodarilo. Spoločne nacvičovali choreografiu života, učili sa krok po kroku, spoznávali a dopĺňali. Navzájom si liečili staré rany, prekonávali strach a opäť nachádzali význam slova dôvera.

Aj keď som stále tím Neal, Jedine môj je ako kniha jednoznačne mojím favoritom. Je to príbeh, kt. si vás získa. Keď ho raz začnete čítať, nebudete vedieť prestať a každé ďalšie čítanie tento pocit len umocní. Preto by som sa chcela poďakovať vydavateľstvu Venupress za prejavenú dôveru a za to, že pomáhajú jedinečným príspevkom uzrieť svetlo sveta.

Čítať viac

14
14

Katarína K napísala recenziu

11.10.2023 10:58

Ako ďaleko sú schopní zájsť v snahe ututlať pravdu?

Tak a je to tu, voľby skončili a my poznáme výsledky. Vyhrala strana ZDER. Niektorí sa radujú, iných ovládli pochybnosti. Možno ide o fikciu, možno nie, veď povedzte vy.

Vyšetrovatelia sa snažia dostať známeho mafiánskeho podnikateľa s pochybným pozadím za mreže a na povrch sa dostanú skutočnosti, kt. mali byť dávno zabudnuté. Dôkazy v prípade nevyriešeného prípadu vraždy sú silné, no aj tak nestačia. Pýtate sa prečo? Nuž, lebo „naši“ ľudia nezaváhali, pomaly preberajú kontrolu nad všetkým a neexistuje lepší spôsob zahladenia stôp ako dosadenie bábky na post policajného prezidenta. Cesta spravodlivosti je plná prekážok, no aj tak stále existujú jedinci, kt. sa nezľaknú a pokračujú vo svojej poctivej práci. Tí, kt. odolávajú do poslednej chvíle.

Druhý diel série Páchateľ neznámy nám odhaľuje zákutia korupcie, (ne)fungovania polície, politickej angažovanosti a pokrivenej pravdy. Príbeh, z kt. vám budú behať zimomriavky po chrbte. No táto kniha ponúka oveľa viac. Zaujme vás nielen samotný námet, ale aj autorov štýl a humor. A okrem toho vidíme, ako by naša spoločnosť nemala fungovať…

Čítať viac

14
14

Katarína K napísala recenziu

18.09.2023 16:56

Keď vybuchla bomba a zabila podnikateľa Imricha Takácsa, odhalila sa pavučina udalostí, po kt. vám prebehne mráz po chrbte. Korupcia, klamstvá, nespravodlivosť, vydieranie, chránenie „našich“ ľudí. Fantóm, o kt. všetci vedia, no iba vyvolení mali tú česť. Existuje ešte spravodlivosť?

Keď vybuchla bomba, viacerí zbystrili pozornosť pretože plány zmenil výsledok volieb. Šanca na odhalenie nekalých praktík sa zvýšila a snaha zamiesť celé vyšetrovanie pod koberec sa stretla s neúspechom. Ministerkin novozvolený vyšetrovací tím sa púšťa do práce. Dokáže odhaliť páchateľa a aké ďalšie prekvapenia čakajú na vyšetrovateľov?

Možno ide o fikciu. A možno nie.

@petersloser nám priniesol nový pohľad na svet policajného vyšetrovania a to nielen skrz použitú terminológiu. Dozvedáme sa o postupoch a (ne)fungovaní polície, politickej angažovanosti niektorých jednotlivcov, ale aj o tom, ako sa z poctivého policajta stane krivák. Áno, všetci vieme, ako sa veci majú, no keď o nich ešte k tomu čítate (v akejkoľvek forme), vyzerajú desivejšie.

Je to viac ako obyčajná detektívka. Je to jedna z kníh, v kt. je hranica medzi fikciu a realitou veľmi tenká. Kniha, kt. by si mali všetci prečítať.

Čítať viac

14
Katarína Štefancová

Katarína K získala odznak Môj názor pomáha

18.09.2023 16:56

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
14
14

Katarína K napísala recenziu

18.09.2023 16:55

Kde dočerta je? Žiadna správa, žiadny telefonát, nič. Sedím, čakám, svoje trápenie a hlúposť utápam v ďalšej fľaši. Aspoň tá mi pomáha zabudnúť. Prečo sa neozve? Nezáleží mu na mne? Stačilo jedno zlé rozhodnutie a stratila som všetko, môžem si za to sama. Podľahla som jeho čaru. Čaru muža, ktorý si to vlastne ani nezaslúžil. Čo budem robiť? Mám právo byť opäť šťastná a začať od začiatku?

Príbeh, kt. vám ukáže, ako málo stačí k tomu, aby sme zlyhali, aby sme sa vydali na cestu, z kt. možno niet cesty späť. Popieranie pravdy a vlastných chýb je oveľa ľahšie, pretože inak sme nútení čeliť bolestivej spúšti, kt. po nás ostala. Kráčame ruka v ruke so zúfalstvom, sme sklamaní, ranení. Život nie je fér a bremeno viny je čoraz ťažšie. Stačí len požiadať o pomoc, no nie je to také ľahké, ako sa zdá. Adela by vám vedela hovoriť.

Ivka dokázala opísať krutú realitu mnohých žien s citom, no zároveň skutočne. Sledujeme prítomnosť a minulosť, šťastné chvíle, ale aj tie smutné a komplikované. Na jednej strane nerozumieme, prečo to človek robí, no na druhej s ním súcitíme. Chceme, aby sa postavil na nohy a bojoval. Zamýšľame sa, ako by sme sa zachovali my, vytvárame všemožné scenáre.

Počas čítania sa ma zmocnili najrozličnejšie emócie, no záver to zaklincoval. Zložil ma na kolená a zasiahol viac, než som čakala. Klišé? Možno. No presne takto sa majú správať tie pravé príbehy. Majú nás zasiahnuť, ukázať nový rozmer, donútiť nás zamyslieť sa a možno aj niečo zmeniť. Nikdy nevieme, či tak pomôžeme sebe, alebo niekomu inému.

Ak budete mať možnosť, určite si ju prečítajte. Je to neobyčajný príbeh, ktorý bude mať u mňa už navždy špeciálne miesto.

Čítať viac

14
14

Katarína K napísala recenziu

04.08.2023 15:51

Zmiznutie jej brata zmenilo všetko a ona sa zrazu stala iba postavičkou v špinavej hre iných. Mala platiť za hriechy, kt. nespáchala a do jej života sa pomaly vkrádalo nebezpečenstvo. Ostali len tajomstvá, klamstvá a otázky bez odpovedí. Čo sa naozaj stalo? Kam zmizol jej brat a prečo sa to všetko deje?
 
Kamoši, toto bola divoká jazda. Ja za ňu ďakujem @moderne_romany

Kniha bola zaujímavá a napínavá. Prečítate ju na jedno posedenie, pretože bez toho, aby ste vedeli, ako sa skončí, ju neodložíte z ruky. Vy síce tušíte, akým smerom sa bude príbeh uberať, no úmysly autorky sú nevyspytateľné a s každou stranou prichádza nové prekvapenie.

Zápletka je veľmi dobre vymyslená, dokonale sedí aj do prostredia a ranč seňora Reyesa ma preniesol do čias Skrytej vášne. Hlavnú hrdinku som si obľúbila, aj keď musím priznať, že niekedy som jej neverila, no našli sa aj postavy, kt. mi doslova pili krv, však vy viete, o kom hovorím. Tiež som tušila, že niektorí skrývajú viac, ako hovoria, no to, čo prišlo v závere, som rozhodne nečakala. Na jednej strane perfektné navnadenie na pokračovanie, (kt. nutne potrebujem!), na druhej strane nervy, lebo ostaneme s prečítanou knihu a nespočetným množstvom otázok bez odpovedí. Prečo nám toto robia?

Ale nie, teraz vážne. Kniha naozaj ponúka všetko, takže ak budete mať šancu prečítať si ju, určite tak urobte.

Čítať viac

14
14

Katarína K napísala recenziu

28.07.2023 06:51

Vekový rozdiel ako taký nie je problém, aj keď ešte stále patrí medzi kontroverznejšie témy. Niektorí hovoria o prípustnej hranici, iní o vyzretosti človeka, ďalší ho odmietajú úplne. No problém nastáva vtedy, ak je človek nevyzretý a stratený. Na jednej strane nevie, čo chce, na druhej strane chce všetko. Túžba sa mení na vnucovanie, vášeň na posadnutosť a zásady, kt. sme si tak pevne strážili, už neexistujú. Dokážeme odolať pokušeniu alebo sa mu poddáme?

V prvom rade ďakujem @moderne_romany za zaslanie knihy.

Moje očakávania boli veľké, no ostali, bohužiaľ, nenaplnené. Námet bol zaujímavý, to áno. Nestotožnila som sa so správaním, konaním a zmýšľaním postáv. Neverila som im ich vzájomnú náklonnosť a chémiu. Z môjho pohľadu išlo o akýsi rozmar z oboch strán.

On pôsobil arogantne a nedostupne, aj keď si ženskú pozornosť užíval, ona sa mu zasa priveľmi vnucovala, čím ešte viac znižovala svoju úroveň. Ohradzovala sa tým, že je dospelá, no takto sa dospelý človek rozhodne nespráva. Viem, že podobné veci sa reálne stávajú, no v tomto prípade ich viac nefungovalo, ako fungovalo.

Oceňujem ale, že sa autorka venovala aj ťažším témam, napr. už spomínaný vekový rozdiel či psychické problémy, kt. trpí čoraz viac ľudí. Celý čas som však čakala na niečo hlbšie, čosi, čo neprišlo. Môj čitateľský zážitok ale najviac ovplyvnili chyby a fakt, že som sa v texte pomerne často strácala. Niektoré časti som si musela opakovane prečítať, lebo som mala pocit, že som niečo prehliadla.

Napriek tomu ale verím, že si kniha nájde svojich čitateľov.

Čítať viac

Flirt - Lia Velikanič, 2023
Flirt
  • Lia Velikanič
3,7
14,50 €

14
14

Katarína K napísala recenziu

30.06.2023 15:54

Začíname tam, kde sme skončili. Odhalenie pravdy je oveľa zložitejšie a vo svetle nedávnych udalostí je dôležité zachovať si chladnú hlavu. Opatrnosti nikdy nie je dosť! Na scéne sa objavujú noví nepriatelia a minulosť, kt. mala zostať pochovaná, ožíva. Kto je tajomný Zafírový princ? Dokáže Violet prekonať démonov z prostredia Čiernej ruže? A ako zamieša karty tajomný odkaz od J. otca?

Druhý diel bol ešte lepší ako prvý. Prepracovanejší príbeh plný napätia, akcie, vášne a všetkého, čo má kniha obsahovať. A ten záver? Máte sa na čo tešiť!

Sieť klamstiev sa rozrastá, pôvodný plán sa mení a Ida z toho nie je nadšená. Okrem toho budeme so zatajeným dychom sledovať viaceré tajomné operácie, odhaľovanie klamstiev, bratskú rivalitu, ľudské pokušenie či Violetin vnútorný boj.

Stretávame staré známe postavy, kt. charakter sa postupne menil a vyvíjal. Niektoré dospievali, iné ukázali skryté stránky alebo odhalili svoju pravú tvár. Obľúbite si dokonca aj tých, pri kt. by ste to nikdy nepovedali.

Majka vytvorila originálny a zaujímavý svet, kt. vás vtiahne a nepustí. Ďakujem vydavateľstvu @venupress za prejavenú dôveru a možnosť prečítať si knihu.

Čítať viac

14
14

Katarína K napísala recenziu

29.06.2023 08:19

Poznáte ten pocit, keď čítate poslednú kapitolu a zrazu sa zastavíte, lebo nechcete, aby sa to skončilo? Najmä keď musíte čakať na pokračovanie? Nuž, presne tak sa dá opísať moje prvé čítanie Dedičky ruže. V nemom úžase som hľadela na knihu predo mnou a hoci mi hlavou vírilo viac otázok ako odpovedí, zmohla som sa iba na jedno slovo. Dokonalosť.

Hallie mala zomrieť. Prišla o rodinu, spomienky a jediný, kto jej ostal, je teta Ida. Prísna žena s jasným cieľom, v kt. nie je miesto pre slabosť a zlyhanie. Z Hallie sa stáva Violet. Nastal čas spustiť dlho pripravovaný plán a zistiť tak pravdu zahalenú rúškom tajomstva. Cena za jej odhalenie si však vyžaduje svoju daň. A hoci je Violet pripravená splniť si povinnosť, cesty osudu sú nevyspytateľné.
Kto je zodpovedný za stratu (ne)vinných životov a čo sa vlastne stalo? Ako do toho celého zapadá slávna rodina Z a tajná sekta?
 
Dedička ruže je kniha prepracovaná do toho najmenšieho detailu. Autorka má neobyčajný štýl, takže knihu nebudete vedieť pustiť z ruky.

Originálny námet, v kt. má všetko svoj zmysel a podstatu. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a my sme v neustálom napätí, pretože nevieme, akým smerom sa bude príbeh uberať. Veľmi sa mi páčilo nielen grafické spracovanie, ale aj striedanie minulosti a prítomnosti. Máme tak možnosť lepšie spoznať postavy a možno nám to, čím si prešli, pomôže pochopiť ich konanie. Z niekt. scén mám doteraz husiu kožu. Naozaj to bolo skvelé, za mňa je Dedička ruže jedna z TOP kníh!

Čítať viac

14
14

Katarína K napísala recenziu

26.06.2023 17:30

Príbeh dvoch ľudí, kt. musia čeliť nielen prírodným, ale aj ľudským živlom. S búrkou totižto prichádzajú nové výzvy, otvárajú sa bolestivé rany minulosti a z L&E sa stáva štvaná zver. Pravdou však ostáva, že človek zvládne veľa, no všetko má svoje hranice. Niekedy musíme dokonca obetovať vlastné šťastie, aby boli šťastní tí, kt. milujeme.

Búrka nie je len obyčajný zamilovaný príbeh. Autorka veľmi pekne vykresľuje odvrátenú stránku slávy spojenú s krutou realitou a ukazuje nám, že život so slávnym priezviskom nie je taký, ako sa na prvý pohľad zdá. Prenasledovanie, klebety, klamstvá a intrigy, zničené životy... Z histórie veľmi dobre vieme, ako môže takýto “ bulvárny lov” dopadnúť. A prečo? Pre pár riadkov v článku?

Ja som si knihu veľmi zamilovala, dokonca až tak, že som ju prečítala hneď dvakrát.

• Ľahký a zaujímavý štýl doplnený nielen o štipku humoru, ale aj krásne myšlienky.
• Emočné tornádo a jedinečný odkaz, kt. sa stal súčasťou môjho každodenného života. Ani by ste neverili, koľkokrát som použila pravidlo “Búrka”.
• Originálne podaný koncept a postavy, kt. som si okamžite obľúbila. Ich vzájomná chémia bola neskutočná, až som mala zimomriavky. Ale pozor! Neobľúbite si len hlavné, ale aj vedľajšie postavy.
• Žiadne prehrotené a prehnané scény či rušivé momenty.

No a keď toto všetko + oveľa viac dáte dokopy, dostanete unikátne dielo, kt. si musíte prečítať! Ja za to z celého srdca ďakujem vydavateľstvu @venupress.

Čítať viac

Búrka - Iveta Klemanová, 2023
Búrka
  • Iveta Klemanová
4,3
14,20 €

„Mladé dievčatá v sebe živia mnoho hlúpych nádejí, Sajury. Nádeje sú ako ozdoby do vlasov. Dievčatá ich chcú mať priveľa. Keď zostarnú, vyzerajú hlúpo aj s jednou.“

Pamäti gejše - Arthur Golden, 2006
Pamäti gejše
Arthur Golden