Tenebris

Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc. Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje... Čítať viac

4,1 116 hodnotení
Vydavateľstvo
Michaela Brnková, 2022
228 strán
3 hodiny čítania

Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc. Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje energiu ženy, ktorú si privlastní, vás pohltí a... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc.
Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje energiu ženy, ktorú si privlastní, vás pohltí a nenechá vydýchnuť, kým neprečítate aj poslednú stranu príbehu.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
228
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1802445
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Michaela Brnková
Pre koho
new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

116 hodnotení

72
15
5
6
14

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2
Overený zákazník
24.11.2023
Romanticko-erotický román s prvkami fantasy? Tak toto bolo čítanie. ????

.V knihe autorka krásne opisuje prostredia, postavy, ako by ste tam boli priamo s nimi. Kniha sa číta sama veľmi rýchlo a jednoducho. Od knihy sa neodtrhnete do poslednej strany, to mi verte. ??
Veľmi dúfam aj v 2. časť v tlačenej forme. ????
.
,, Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc.
Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje energiu ženy, ktorú si privlastní a Stelly, jeho kráľovnej energie. Okrem ich príbehu je niekoľko kapitol písaných aj s pohľadu Katrin (najlepšej kamarátky Stelly) a Maxima ( najvyššieho Generalisa a najlepšieho priateľa Tenebrisa).
Na konci je aj bonusová kapitola ktorej som sa veľmi potešila, keďže ku koncu knihy som si priala vedieť viac o ich príbehu. Koho? To už nebudem prezrádzať, prečítajte si. '' ????
.
Ku knihe som sa dostala náhodou cez insta, no s mojou vášňou do fantasy kníh som si ju musela hneď obstarať. Aj keď je dostupná na platforme Wattpad, no ja si proste neviem zvyknúť na online verzie kníh aj keď ich mám pár takto prečítaných. Kniha je proste kniha.????
.
Obálka krásna na pohľad, príjemná na dotyk, no nie len na dotyk. ????
Čítať viac
25.8.2023
Tenebris. Tajomný muž, ktorý Stelle obráti celý svet hore nohami. Tenebris. Syn kráľa, ktorý musí čerpať energiu od iného človeka. Tenebris. Ochranárskych a milujúci brat.

Príbeh začína stretnutím Stelly a Brisa (Tenebrisa), ktoré nevyzerá veľmi ružovo. Milión problémov a nevraživosť, ktorá medzi nimi spočiatku vládne, sa pomaly pretaví v omnoho silnejší cit.

Musím priznať, že som si ich cestu za láskou užila, ale aj tak ich vzťah považujem za toxický. Bris bol občas (rozumej skoro vždy) poriadny chrapúň, ale autorka to podala tak chytľavo, že som knihu nevedela pustiť z rúk.

No potom na scénu prišla druhá romantická linka, ktorá ma nesmierne bavila, lebo išlo o hate to love. Len škoda, že sa to odohrala príliš rýchlo.

Toto bola tá romantická časť príbehu, ibaže príbeh sa zaraďuje do žánru fantasy. Tu musím trochu kritizovať, lebo aj keď bola myšlienka s čerpaním energie úžasná, svet a jeho ochraňovanie nebolo skoro vôbec popísané. Ako Bellatori ochraňovali náš svet? Aký bol vlastne ich dar, ktorý sa u nich prejavil? Akým spôsobom Inferno ohrozovalo svet a ľudí?

Keď si odmyslím tieto fantasy časti (hoci fantasy milujem, ale tu to nebolo dotiahnuté do úspešného konca), romantická časť sa mi páčila omnoho omnoho viac.

Záverečný verdikt? Príbehu dávam 3,75* a plánujem si do knižnice doplniť aj pokračovanie, keď napokon vyjde aj papierová kniha, nielen ekniha.
Čítať viac
14

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený nákup
24.8.2023
Michaela Brnkova - Tenebris


Počet strán : 335
Vydavateľstvo @moderne_romany
Žáner: #erotika #romantika #fantasy

Vo svete temna a síl, o ktorom ste ešte nepočuli, majú vášeň a láska nepredstaviteľnú moc.
Strhujúci príbeh nadpozemsky silného Tenebrisa, ktorý pre to, aby prežil, potrebuje energiu ženy, ktorú si privlastní, vás pohltí a nenechá vydýchnuť, kým neprečítate aj poslednú stranu príbehu.
------
Nutne potrebujem druhý diel!!

Toto bola že aká jazda?! no zas a opäť dokonalá fantasy jazda s perá slovenskej spisovateľky! @michaela.b.autorka

Aj keď som mala chvíľkami nutkanie vstúpiť do deja a prefackat pár hlavných postáv za ich debilné zmýšľanie typu ja ťa milujem aj ja ťa milujem ale nemôžeme byť spolu lebo sme blbý!

Ale to som rýchlo rozdychala, dej bol výborný stále naburcovany neustále napredoval, nebolo kapitoly ba ani strany, že by sa nič nedialo.

Čo sa týka erotiky/romantiky tej tam bolo veru vrchovato ale pri žánry fantasy mi to plno vyhovuje.

Jednoducho celková spokojnosť po všetkých stránkach.

Naozaj ďakujem za túto knihu bola úžasná!


#kniznarecenzia #tenebris #michaelabrnkova #podporujemeslovenskychautorov
Čítať viac
24.8.2023
Ďalšia super kniha z pera tejto autorky. Aj keď fantasy veľmi nečítam, príbeh Tenebrisa ma zaujal a stránky ubúdali rýchlosťou blesku. Jedine čo by som vytkla na knihe by bol koniec. Prišiel mi akoby z rýchlika unáhlený a aj niektoré veci a postavy v príbehu mohli byť viac rozpísané. Inak odporúčam prečítať. Čítať viac
20.8.2023
Top kniha
Michaela Brnková- Tenebris

Veľmi dobre viete,že fantasy nemám moc v láske ale naše slovenské autorky mi čím ďalej tým viac dokazujú, že robím chybu.

Autorka ostala verná svojej povesti a to z dvoch dôvodov:
- kniha je bravúrna. Svet, ktorý vytvorila ma do seba vtiahol a k tomu som dostala skvelé erotické scény, ktoré dej vytvorili do dokonalosti a tie scény ona písať vie.
-kniha je plná akcie. Scénu, ktorú som považovala za poslednú nahradila ďalšia scéna...a tak to išlo dosť dlho.

Neočakávaný záver, napriek tomu mi vyčaril úsmev na tvári. Kniha sa číta ľahko. Kapitoly sú krátke a striedajú sa pohľady oboch hrdinov. Každou stránkou som odhaľovala tajomstvá,ktoré ma nútili čítať ďalej.

Ak máte čo i len trošku radi fantasy knihu musíte čítať.

Ďakujem @livus_cita za požičanie,ale takýto skvost chcem mať v knižnici.

A musím pochváliť obálku za ktorú ďakujeme našej šikovnej @sanny_book_photo je naozaj krásna.
Čítať viac
16.8.2023
Od autorky mám prečítané 3 knihy, čiže do tejto som sa pustila s istotou a očakávaniami. Napriek tomu, že je to iný žáner, cítiť tu autorkin štýl písania. Mala som problém odtrhnúť sa od knihy. Príbeh je plný energie, akcie, ani chviľu som sa nenudila.

Najviac ma bavila vášeň a príťažlivosť medzi hlavnými hrdinami. Dovolím si povedať, že je to erotický fantasy román, takže si určite viete predstaviť, aká dokonalá kniha to je.

Autorke sa dokonca podarilo dať 2 romantické zápletky po sebe do jednej knihy. Nešlo to na úkor ani jedného páru a ani času venovaného postavám. V knihe sa udialo toľko vecí, no vôbec mi to neprišlo rýchle alebo prehnané, práve naopak.

Fantasy linka bola originálna. Svet, kde muži závisia od energie žien…Najzaujímevejší bol ten spôsob, akým vedie tú energiu získať. Samozrejme boli tu aj menšie nezrovnalosti, ktoré by potrebovali viac rozvinúť, ale celkovo to príbehu neublížilo. Keď som bola začítaná, tieto malé nedostatky ma vôbec netrápili.

Obálka je nádherná a vystihuje ten najintimnejší a najdôležitejší moment v knihe. Ak máte radi fantasy a tiež erotické romány, táto kniha si Vás získa.
Čítať viac
Karina
Neoverený nákup
12.8.2023
Sklamanie
Mňa osobne teda kniha veľmi sklamala a dočítať ju bolo skôr utrpenie ako zábava. Nechcem haniť slovenskú autorku, ale u mňa osobne to nefungovalo a po cca 50 stranách som mala chuť knižku odložiť. Vášeň som necítila, veľa vecí nelogických, nevysvetlených a nedotiahnutých. Toľkokrát som až gúľala očami že "a toto je čo?". Pozitívne recenzie, bohužiaľ, vôbec nechápem. Čítať viac
5

Keď nie som s foťákom v horách, tak som v posteli alebo na gauči s dobrou knihou. A ak je to fantasy, ignorujte moju existenciu - som totiž ponorená do vymysleného sveta a celý ma pohltil. :)

Martina Haratíková
Overený nákup
2.7.2023
Wow
Po sklamaní z knihy Šepoty zo záhrobia od pani Beňovej bol toto balzam na dušu. Začala som čítať v sobotu po obede a skončila som v nedeľu pred obedom. V sobotu večer som sa musela doslova nútiť o jedenástej odložiť knihu a ísť spať.Nedalo sa od nej odtrhnúť. Suprovo napísané, hladko a ľahko sa to čítalo a dej....teším sa na pokračovanie, ktoré už čaká, kedy ho načnem. :) Čítať viac

Michaela Brnková

Čítať viac

„Čo má cítiť? Kam má kráčať? Na koho sa hnevať? O čo sa usilovať? Kde je ten jediný pevný bod, od ktorého sa dá odvodiť všetko ostatné, čo by už konečne spolu súviselo, bolo by to správne a fungovalo by to tak, že by už nebolo potrebné vracať sa z kratšej cesty? Konečne sa nemusieť vracať z kratšej cesty, ako už toľkokrát za svoj dospelý život.“

Úplne najviac - Maxim E. Matkin, 2013
Úplne najviac
Maxim E. Matkin