Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Môj názor pomáha
2019
Pravý knihonaut
Člen Čitateľského klubu
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Iná než ostatné
Drozdajka
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

28.03.2024 10:24

Tretia kniha z edície Z(et) je už teraz moja najobľúbenejšia. Milujem Budapešť, ale nie len preto. Pri tejto knihe ma ani nechytila tá nádherná obálka, ale skôr veta : "On žije ako bezdomovec, ona ho pozná ako milionára." Bola som zvedavá, čo sa z toho vykľuje. No takúto zápletku som vôbec nečakala. Ale poďme pekne odzačiatku.

Príbeh Eszter a Antonyho bol podľa mňa zatiaľ najsilnejší. Cítila som medzi nimi tú chémiu od prvého stretnutia.
Na prvý pohľad ale medzi nimi bol obrovský kontrast.
Obyčajná Eszter, ktorá má 3 zamestnania, aby sa nejako uživila. No aj napriek tomu mala otvorené srdce pre všetkých.
Šarmantný Antony v elegantnom obleku, ktorý stál možno majland, navoňaný tým najdrahším parfémom, na prvý pohľad milionár, no možno sa pravda ukrýva niekde úplne inde. Keď sa dobre začítate, rýchlo pochopíte, že ani jeden z nich nežije život, ktorý by chcel žiť. A aby na to prišli, musia niečo stratiť.

Príbeh ako taký ma prekvapil.
Nečakala som tarotové karty, ktoré príbeh oživili a vniesli trošku zaujímavosti do deja.
Nečakala som zápletku s korunou. Vlastne, ani na moment mi nenapadlo, že by sa koruna, alebo klenotníctvo mohli v príbehu objaviť. Veľmi pekne vymyslené. Také netradičné. Ale na maďarsko veľmi výstížné.
Prekvapilo ma prepojenie postáv, ktoré som nečakala, no pomaly som na to prichádzala a dávalo mi to logiku.

Čo sa mi obzvlášť páčilo bola postava Attiho, tu nám autorka ukázala aká je Eszter veľkorysá a nehodnotí ľudí podľa vzhľadu.
No postava jej "najlepšej kamošky" sa mi páčila najmenej. Ava mi nebola sympatická hneď od začiatku, zato Saanvi som si veľmi rýchlo obľúbila.

Dej bol doplnení veľmi peknými myšlienkami, ktoré nás čitateľov donúti zamyslieť sa aj nad vlastným životom.

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

19.03.2024 15:09

Príjemná oddychovka, ktorá zaujme hneď prvým pohľadom - obálkou. Je vážne nádherná, a keď som ju uvidela pred niekoľkými rokmi, som si ju chcela prečítať.už vtedy.. Konečne som sa k nej dostala. A s bonusovými kapitolami! Niekedy sa oplatí čakať

Tento príbeh na mňa reálne volal "vylož si nohy, nalej si pohár vína a čítaj ma." Tak som čítala. Až sa mi tú maličku jednohubku podarilo prečítať na dva posedenia.

Príbeh vás zaujme od začiatku, pretože vás určite bude zaujímať,ako to, že sa Liana nikdy nestretla zo svojím podnájomníkom?
Bola to moja prvá kniha od autorky, štýl písania mi sadol. Tie listy, ktoré si hrdinovia vymieňali, sa mi veľmi páčili. Presne tak som sa na nich tešila, ako Liana, ktorá počas týždňa pendlovala medzi Bratislavou a Trenčínom. Jej život mi prišiel počas toho roka ako stereotyp a neviem, či by sme boli kamošky. Apropo Trenčín. Nikdy som tam nebola, ale tie opisy... reálne mám chuť sa tam vybrať na dovolenku a navštíviť všetky miesta, ktoré Liana odporúčala Cudzincovi.

Z príbehu srší pozitívna energia, no ani k jednej postave som si nevytvorila nejaký hlbší vzťah. Možno k Nine, Lianinej kamarátke, ktorá vedela, čo robí a za to má môj obdiv.

To kam smeroval príbeh som odhadla niekde v polovičke, no aj tak boli niektoré fakty rušivé. Nebola som si istá, či som toho Cudzinca odhadla, alebo som sa mýlila.

Knižku odporúčam prečítať, je to vážne príjemná oddychovka, ktorá v sebe nesie viac, ako len romantiku. Vyrovnanie sa. Či už so smrťou blízkeho, alebo inou stratou milovanej osoby až po odpustenie a opätovné nájdenie duší, ktorí k sebe celý život patrili.

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

19.03.2024 15:07

Barborka, silné dievča, ktoré od detstva zažíva peklo na zemi. Otec sa na ňu vybodol, matka roka, alkoholička, sa nezaujíma o nič, iba o seba a chlapov, a tak je Baška nútená postarať sa nielen o seba, ale aj o svojich súrodencov.
Matej, chalan, ktorý má všetko. Milujúcich rodičov, strechu nad hlavou, teplé jedlo, teplú posteľ.
Viac odlišný život ani nemôžu žiť, no predsa sa nájdu. Predsa sa ich životy spoja a v Baške vzbĺkne nádej pre lepšie zajtrajšky.
Lenže Baška je pripravená celou svojou bytosťou chrániť svojich súrodencov. A to aj za cenu jej šťastia.

Príbeh nie je priamo zameraný na romantickú linku, ale na niečo oveľa viac. Na nádej. Nádej, ktorú Barborka potrebovala ako soľ. Celý príbeh je podaný realisticky, bez príkliaš, taký, aký život naozaj je. Krutý, klamlivý, hnusný. Odporný. Aj s takýmito ľuďmi sa žiaľ Baška stretla.
Barborke sa za svoje rozhodnutia nečudujem. Vyrastala v nedôvere, nie raz ju oklamali, samozrejme, že nemohla veriť ani ostatným. Dôveru si človek získa veľmi ťažko, ak bol raz oklamaný...
"Myslím, že keby som ťa nestretla, tak by som úplne stratila nádej v dospelých. Bez teba by som sa stala oveľa horšou verziou seba samej, než som dnes."

Jeden z najemotívnejších príbehov, ktoré som kedy čítala. Už teraz si prajem, aby som si knihu mohla čítať dookola, ako keby som ju vôbec nepoznala. Ako keby som ju čítala stále po prvýkrát.
Myslím si, že som práve dočítala knihu roka! Toto neprekoná už nič. Pre mňa určite nie. Milujem Miškinú tvorbu, všetky jej príbehy sú úžasné, všetky sú niečim iné, ale toto?!. Toto je láska. Príbeh ma roztrhal na kusy, vyplakala som si pri ňom oči, ale som ochotná to podstúpiť znova!

Ďakujem, že si nám vrátila Ninu, ktorá nám do príbehu vniesla štipku humoru a dobrej nálady. Všetci potrebujeme svoju Ninu, a Barborka si našla originál... Veľmi sa mi páči, že postavy žijú ďalej a nezmiznú dokončením ich príbehu.
Príbeh milujem, dostal sa mi pod kožu a rezonovať vo mne bude ešte dlho.

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:44

Príbeh z pier dvoch úspešných autoriek nesklamal ani mňa. V tejto knižke píšu aj o ťažkých, ale aktuálnych témach, ako sú negatíva sociálnych sietí, kyberšikana, ale aj hladomor, plytvanie potravinami, ale aj o zrade, tajomstvách, psychickej nepohode. Nechala som sa prenášam krásami nášho sveta, ktoré nikdy na živo neuvidím. (Nikdy nehovor nikdy, takže. Kto si ma so sebou berie na Srí Lanku?)

Jason a Lucy sa stretnú čírou náhodou v Ríme, kedy Jason nešikovne drgne do Lucy a vypadne jej fotoaparát z ruky. A Jason frčí preč, nič netušiac. No zďaleka sa ich cesta tu nekončí. Lucy si v kaviarni náhodou vypočuje rozhovor dvoch mužov a rozhodne sa zakročiť. Nevie, kto a čo ju čaká, ale ide do toho. Bude fotografkou známeho influencera a precestuje s ním celý svet.

Musím začat opismi krajín. BOŽE MÔJ! Mám vážne nutkanie ísť na Srí Lanku, ale neviem jazyk (ani anglicky) a som posero. Poďte tam niekto so mnou. No späť k opisom... bolo to niečo neskutočné, ako keby som tam na chvíľku bola aj ja. Vždy som si googlila miesto a potichu dúfala, že raz...možno raz...
Romantická linka bola pomalá, čo sa mi páčilo. Nemali sme sa kam ponáhľať. Páčilo sa mi, že príbeh bol písaný pohľadmi obidvoch postáv. Jason bol zlatíčko, sympaťák a bola som rada, že si tak rýchlo uvedomil svoje city k našej Lucy.
Jej mi bolo ľúto, čím všetkým si musela prejsť za život. Zaslúžila si konečne vypnúť po boku šarmantného muža a prejsť na iné myšlienky.
Príbeh sa uberal takým krásnym smerom, až som začala rozmýšľať, kde nastane chyba. Neverila som, že ich niečo rozdelí, ako to v každej romantike býva. Tak som si povedala, ok. Zažijeme romantiku bez hádky, výborne... no ale čo prišlo potom som nečakala.
Ako haló?! Je schopný na Vianoce precestovať pol sveta, len aby ju videl, a potom sa zachová takto kreténsky? Joj ale by som mu vylepila facku na miesto Lucy. Vážne ma sklamal... a zas mi len Lucy bolo ľúto. Akosi som čakala kto za tým stál. No prekvapilo ma to.
Koniec mi ale priešiel rýchly. Bola som rada, že sa to všetko rýchlo vyriešilo. Ale aj sa veľmi rýchlo skončilo...
A ten epilóg?

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:41

Priznám sa ťažko sa mi začítavalo do knihy, ale potom som ju už nevedela spustiť z ruky. Príbeh Drahej Avy by mal prečítať každý. Kniha nám na pohľad sľubuje príjemnú romantiku, no práve naopak. Je to príbeh jednej z mnohých dievčat, ktoré bolo znásilnené. A zároveň aj nenávidené, pretože nabrala ochotu ísť na políciu. Obdivujem jej silu, ktorou sa dokázala vrátiť do školy a zotrieť každému ten nenávidený xicht z tváre. Obdivovala som jej bojovnosť, ako dokázala bojovať za seba, za svojho brata, za to, aby im bolo dobre. To všetko chudinka sa ale musela naučiť aby prežila. Pretože mať takú mater, ako ona, vlastnoručne ju zabijem.

Avu po návrate do školy čakal v skrinke list od tajného obdivovateľa. Úprimne som si myslela, že s tým listom bude súvisieť aj nejaká väčšia zápletka, ale nestalo sa tak. Adresát mi bol jednoznačný od začiatku, čo mi ale nevadilo.
Knox mi bol sympatický od začiatku, a to, ako riešil celú tú záležitosť okolo Avy mi prišlo veľmi milé. Ktorý muž by bol ochotný zaplatiť detektíva, aby zistil, čo sa vlastne stalo? Tak ako každý aj on skrýva svoje tajomstvá, ktoré nikdy nikomu neprezradil. Až jedného dňa...
Ich chémia bola hmatateľna a veľmi som im držala palce. Milovala som, ako sa doťahovali a už som len čakala kedy na seba vášnivo skočia. Vážne ďakujem za kapitoly z obidvoch uhlov pohľadu
Na Knoxovho otca som sa zo začiatku veľmi hnevala, ale nakoniec mal pravdu. Čo keď sa ich duše stretli v zlom čase a na zlom mieste? Potrebovali si odpočinúť, obidvaja, aby dokázali prežiť spolu spoločne celý život.

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:40

Valentína pochádza z chudobnej rodiny pestovateľov kokaínovníka pravého. Má síce iba 8 rokov, ale veľmi rýchlo musí dospieť, pretože jedného dňa je nútená doplácať hrubú chybu vlastného otca. Valentína sa nedobrovoľne dostáva do úplne iného sveta. Do sveta bohatých a do sveta mafie.
Od začiatku knihy sledujeme jej príbeh, dospievanie pod rukou hlavného drogového kartelu.
Autorka vytvorila silnú ženskú postavu a nestačila som sa čudovať, čo všetko zvládla a nezrútila sa. Od prvého dňa ako ju uniesli bola statočná. Ako príbeh gradoval, tak sa jej postava a osobnosť rozvíjala. Stala sa presne takou bábkou akú Patrón pri sebe chcel mať. Môj mozog nechápal, ako mohla byť taká statočná, múdra a zároveň naivná a hlúpa. Esteban ju chránil pred zlom, a pritom v tom zlom žila. Chúďa nevedela nič o všeobecnýcg veciach, ale vedela stanoviť kadejakú diagnózu.

Kniha nás nenechala vydýchnuť do posledného konca. Ukrývala v sebe tajomstvá, prekvapenia, desivú realitu. Tým, čím si Valentína prešla neprajem nikomu. Jej život bol ako na horskej dráhe. Raz hore, raz dole. Utekala pred pravdou, pred jej citmi, no nakoniec ju realita kruto zasiahla.

Bola to moja prvá kniha od autorky, ale určite nie posledná. Tento príbeh ma pohltil a vzhľadom na jej hrúbku som sa ani raz nenudila. Žila som s Valentínou, držala som jej palce, nech zvládne ťažké chvíle jej života. Sama vo veľkom svete musela zistiť čo je to nenávisť, závisť a krutosť. Pretože Esteban ju naučil iba na to dobré. Bola stelesnením nevinnosti.
Jej pravým opakom bol Fábio. Na Fábia som sa neskutočne hnevala kvôli tomu, ako sa k nej správal hneď od začiatku. V mojich očiach bol nafúkancom, ktorý chcel Valentínu pretiahnuť a odhodiť ako vrece zemiakov.
Lenže nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Každá minca má dve strany, a teraz už vážne neviem, či bol zlý práve Fábio...

Autorka knihu ukončila otvorene, čo mi spôsobilo výbuch mozgu a nutne potrebujem pokračovanie!
Nechala pred nami milión otázok, na ktoré teraz nemáme odpovede.

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:37

Mám zmiešané pocity... Túto knihu som raz zahliadla tu na IG, a som si povedala, že ju musím prečítať.
Ale už na začiatku som vedela, že s ňou budem bojovať.
Príbeh je o 15 ročnej Emilií, ktorá má nezvyčajné tajomstvo. Ak sa to teda tajomstvom dá nazvať. Totižto. Pri tejto knihe mám chuť vyplieskať obidvoch rodičov. Matka roka, ktorá sa o nič iné nestará iba o seba. Kávičkovanie s kamoškami jej ide na jednotku, ale že by sa starala o dieťa?
"Mama sa vždy nahlas smeje, keď sa stretáva s priateľkami alebo s nimi telefonuje.
Keď je s nami, nesmeje sa vôbec."
Otec je zaneprázdnený sám so sebou a vlastnými problémami. Starší brat ju má na háku. A jej tzv. najlepšia kamarátka si v 15tich našla lásku svojho života na 2 týždne. Hotová telenovela.
Tak Emilia zostáva sama so svojimi plyšákmi.... a tu je ten bod mrazu.. neviem ako vy, ale ja som sa už v 15tich nerozprávala s plyšákmi (ak vôbec niekedy). O.K. chápem, bola úplne sama, nemala sa komu zdôveriť, tak sa spovedala plyšákom, ktorí ju aj dokonca chápali a počúvali . A tých plyšákov mal aj jej 17 ročný brat.
"Môj brat bol strýkom mojich plyšiakov a ja som zasa bola tetou jeho plyšiakov." Wtf?
Jej správanie bolo miestami ako keby mala 10, inokedy rozmýšľala ako dospelá žena. Bolo to mätúce...
Žeby trpela oteckovským syndrómom? Priťahovali ju dospelí muži, snívala o nich, vyhľadávala ich...
Miestami som ju mala chuť prefackať, miestami som jej rozhodnutia skúsila pochopiť, keďže sa nemohla na nikoho spoľahnúť, nemala vzor, podľa koho by mohla dospieť....a chcela ísť na koncert. Myslím, že keby jej vtedy rodičia dali peniaze a trošku ju počúvali, toto celé by sa nebolo stalo. A hlavne, keby ju vychovávali a starali sa o ňu.
Celý rok si rodičia nič nevšimnú, a keď sa to celé prevalý, že ich 15 ročná dcéra je spoločníčka, tak sa iba spýta : Čo urobili zle? Vážne?
Koniec mi prišiel divný, ale pochopila som, že Emilia po ničom inom netúžila iba po rodičovskej láske, ktorá jej nebola dopriatá.
Príbeh veľmi pekne opisuje dospievanie, spoznávanie sexuality a túžby, ale aj zanedbanú výchovu a jej následky.

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:36

Mala som chuť na fantasy, tak som si siahla po tejto relatívne novinke....ale...
Ak je to fantasy s prvkami romanticko-erotickej literatúry, tak je tu problém.
Mám veľa nezodpovedaných otázok...a tá fantasy stránka je podľa mňa nedostatočne spracovaná.
Chýbalo mi tu rozvinutie Bellatorov. Kto to vlastne boli? Čo mali za úlohu? Za čo bojovali? Čomu vládol Kráľ?

Mám pocit, že autorka chcela toho príliš veľa vložiť do deja, čo môžme vidieť ajskákaním časovej línie bez akéhokoľvek upozornenia...a tak unikli dôležité informácie a sama sa v deji podľa mňa strácala...

Čo sa týka romanticko-erotickej stránky, tak... erotiky tu nechýbalo, to musím povedať. Lenže vzťah medzi Stellou a Brisom bol neskutočne toxický a už mi to začalo liezť na nervy. Jednostaj sa schádzali a rozchádzali, och ako mi to len vadilo. A keď si konečne povedia, že to bude v pohode autorka zmení postavy? Neskutočne ma to nahnevalo a ani som nechápala prečo je zrazu rozprávačom Max a Kat. Zo začiatku som bola nahnevaná, ale lepšie ani autorka nemohla spraviť. Po výmene hlavných postáv sa ako keby kniha otočila o 180° a mňa to začalo baviť. Ich príbeh a láska bola úplne iná ako pri Stelle a Tenebrise. Hate-to-love asi znesiem viac ako toxickú lásku . Aj keď to s Kat, som odhadla hneď na začiatku.

Príbeh so Svetluškami a Bojovníkmi bol dobre vymyslený, ale čakala som niečo viac. Do príbehu som sa pustila s istotou, že ma to zaujme a bude sa mi to páčiť, ale žiaľ som sa tentoraz sklamala.
Počas čítania som mala pocit, že mi niečo uniká a mala som 100 chutí začať čítať odznova, aby som zistila príčinu, prečo sa mi kniha nepáči...

Čítať viac

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:33

"Najťažšie boje zvádzame sami so sebou, so svojimi vlastnými desmi, besmi a strachom, ktorý v konečnom dôsledku určí, kto sme."

Kniha obsahuje poviedky ôsmich slivenských autorov, ktoré opisujú skutočné príbehy ľudí,ktoré dávajú nádej pre lepšie zajtrajšky, či zachránia dediny, ale aj ľudí.
Každý príbeh je jedinečný, no na konci každého príbehu sa nájde hrdina, ktorý niekoho, alebo niečo zachráni. Či je to cudzinec, alebo on sám.

Musím sa priznať, že som tentoraz išla cez svoju komfortnú zónu. Takáto zbierka poviedok bola moja prvotina, ale celkom sa mi to pozdáva. Nie všetky príbehy ma chytili za srdce, ale našli sa tu aj také, pei ktorých som mala chuť plakať.
Konkrétne jedna ma chytila za srdiečko, a to poviedka 'Dedo hrdina' od Danielly Dair. Mne dedko nemal možnosť rozprávať (možno) vymyslené príbehy našich predkov. Hlavná hrdinka mala možnosť vypočuť si rok čo rok príbehy o prapradedovi Gustovi Popovičovi, ktorého poznal celý svet.

Druhým príbehom, ktorý sa mi tiež veľmi páčil bol 'Holič Pišta' od Leny Riečanskej.
Tieto dva príbehy sa mi zarili do srdca a veľmi dlho so na nich budem spomínať.
Ani jednu z autoriek týchto dvoch príbehov nepoznám, ale ich štýl písania bol svižný a písali presvedčivo. A niektorý z príbehov bol príbeh zo života autora :)

Ale ako vravím, všetky boli jedinečné, všetky mali niečo do seba a všetky boli krásne. V každom jednom príbehu sa našli myšlienky, ktoré ma prinútili zamyslieť sa.

Čítať viac

Proti besom - Miroslava Varačková, Juraj Thal, Kristína Ježovičová, Katarína Soyka, Daniella Dair, Lena Riečanská, Peter Opet, Hana Repová, 2022
Proti besom
  • Daniella Dair
  • Hana Repová
  • Juraj Thal
  • Katarína Soyka
  • Kristína Ježovičová
  • ďalší
4,0
11,16 €

17
17

Steff Ferko napísal recenziu

29.02.2024 09:32

Druhá časť série ma prekvapila hlavne tým, že bola písaná z dvoch pohľadov. Konečne sme mohli nazrieť do hlavy Dominika! Ale nepáčilo sa mi to. Neznášala som, že si ju nepamätá! Celú sériu som prežívala až veľmi. Mala som pocit, že žijem s nimi, som ich súčasťou.

V tejto časti sa viac zameriame aj na školské prostredie, keďže je koniec leta a Dominik si na Niku nepamätá. To čo postvárala Sára...nemám slov. Vážne je toxická, spolu so Šimonom. Ale žiaľ, taký ľudia existujú a treba s nimi vedieť bojovať. Nika spravila tú chybu, že nikomu nedala vedieť, čo sa deje. Chcela všetko zvládnuť sama.

Z návratu Adely som nemala dobrý pocit a tie pocity sa aj potvrdili. Neznášala som, akým štýlom sa to celé pohlo a dúfala som, že to nedopadne tak, ako to vyzeralo.
Niektoré veci boli predvídateľné, ako napríklad to s tým denníkom, ale na kvalite to neubralo.

Pri čítaní sa vo mne vystriedalo hneď niekoľko pocitov a ušlo aj pár kvapiek sĺz. Veľmi dobre vymyslený a spracovaný príbeh, na ktorý budem ešte dlho spomínať a určite sa k nemu ešte v budúcnosti vrátim.

Čítať viac

Bez teba - Simona Kutišová, Silvia Demovičová, 2021
Bez teba
  • Silvia Demovičová
  • Simona Kutišová
4,7
11,65 €

„Ľudia niekedy pracujú viac, ako potrebujú, aby mali veci, po ktorých túžia, a niektoré veci, po ktorých túžia, nepotrebujú.“

Revolúcia jednej slamky - Masanobu Fukuoka
Revolúcia jednej slamky
Masanobu Fukuoka