Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

„Všetko, čo teraz potrebujem, je obrovský sveter, káva, teplé ponožky, hromada kníh a dobrá hudba.“

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

„Všetko, čo teraz potrebujem, je obrovský sveter, káva, teplé ponožky, hromada kníh a dobrá hudba.“

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2021
Knihy roka 2021
2021
Netvor z Čiernej hviezdy
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
Didi

Diana Barnová prečítala knihu

21.09.2023 11:06

8
8

Diana Barnová napísala recenziu

21.09.2023 11:06

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

416 strán rozdelených do 5 častí opisujúcich jednotlivé etapy hlavných postáv - Loriany a Kataríny.
Kniha začína detstvom resp. pubertou, ako dievčatá vyrastali, ako vzniklo ich priateľstvo. Spoznávame charakter jednotlivých postáv. Každá časť krásne na seba nadväzuje. Nie sú žiadne skoky z deja do deja. Autorka veľmi pekne rozpísala celý príbeh.
Príbeh sa odohráva v 16.storočí na Považsko- Bystrickom hrade. Aj keď v mnohých recenziách autorke vyčítajú jej ,,historický" slovník alebo historické nejasnosti, vôbec to nenarúša príbeh a dokonca mi to vôbec ani nevadilo.
Práve naopak dej úžasne zachytával priateľstvo medzi dievčatami, neskôr zradu, sklamanie, intrigy ale aj silnú lásku medzi Loriadnou a Rafaelom. Páčil sa mi vzťah, ktorý vznikol medzi Lorianou a Rafaelom, ako bojovali s každou prekážkou, ktorá sa im naskytla. Nebolo to také typické , že sa hádali pre maličkosti či viedli nezmyselné žiarlivostné škriepky. Mrzel ma záver s Katarínou. Napriek tomu, ako sa zachovala a čo spôsobila Rafaelovi aj Loriane , malo to nečakaný a smutný koniec.
Autorka poukazuje na silu mužského postavenia v tom období, ako sa vtedy správali k ženám a aké postavenia mali ženy v porovnaní s mužmi.
Každopádne kniha je skvelá a určite siahnem po ďalšom diele tejto autorky. Príbeh bol úžasný a určite odporúčam každému milovníkovi historických románov.
Knihe dávam 5 hviezdičiek.

Čítať viac

8
Didi

Diana Barnová prečítala knihu

11.09.2023 06:20

8
8

Diana Barnová napísala recenziu

11.09.2023 06:20

V roku 2020 táto kniha dostala neskutočne veľa ocenení a zožala veľký úspech. Do rúk sa mi dostala až teraz. Pred touto knihou som čítala od autorky Rozhovory s priateľmi a musím povedať, že jej prvotina sa mi páčila o dosť viac ako Normálni ľudia.
Zo začiatku som mala problém sa zorientovať v samotnom štýle písania. Čo je priama reč, čo je súčasnosť, čo je minulosť. Kniha je písaná akoby z pohľadu obidvoch, raz z jeho a raz jej strany.
Autorka poukázala na dnešnú problematiku dospievajúcich ľudí, to jej musím pochváliť. Pretože si myslím, že viacerím z nás chodia podobné myšlienky v hlave , trápia nás podobné problémy, kto si čo o nás pomyslí, alebo máme problém vyjadriť svoje pocity. To je normálny človek. Alebo nie ?
Celá kniha sa točí okolo Marianne a Connella. Majú sa radi ale svojím správaním a svojími obavami spôsobujú iba to, že si svojím spôsobom ubližujú a nie sú spolu. A stále dookola to isté. Je to ako začarovaný kruh.
Stále neviem posúdiť či sa mi kniha páčila alebo nie . Možno som ju čítala v zlom období, kedy som pre ňu nenašla pochopenie, alebo mi proste iba nesadla.
Každopádne knihe dávam iba 2 hviezdičky.

Čítať viac

8
Didi

Diana Barnová prečítala knihu

05.09.2023 16:45

8
8

Diana Barnová napísala recenziu

05.09.2023 16:44

Musím úprimne povedať, že kniha ma zaujala svojou krásnou obálkou, aj keď ja nesúdim knihu podľa obalu, ale táto obálka si ma hneď získala. Kniha zaujme aj veľmi stručnou a krátkou anotáciou, ktorá vo vás vyvolá pocit zvedavosti.
Príbeh sa odohráva v Indii, čo predstavuje príjemnú zmenu. Kliatba, dobrodružstvo, cudzia krajina, vzťah medzi Kelsey a Renom, tigre, divné opice, džungla, bohovia atď.... Toto všetko obsahuje tento príbeh.
Príbeh je písaný veľmi jednoducho, takže sa dobre číta a ľahko vás vcucne do deja. Autorka veľmi pekne opísala prostredie, v ktorom sa hlavné postavy nachádzali, zvieratá, ktorými boli obklopení a v neposlednom rade aj samotné črty postáv. Čo sa týka práve tých postáv, zo začiatku mi nesmierne sadli , ale ku koncu mi strašne vadila Kelsey. Svojím spôsobom som s ňou súhlasila a možno práve to ma na tom vytáčalo :D Ren mi tiež miestami pripomínal schizofrenika, i keď vzhľadom na jeho situáciu to bolo pochopiteľné. Karty zamiešal Renov brat Kišan, takže som strašne zvedavá akú rolu v tomto príbehu zohráva on.
Záver knihy je otvorený , príbeh pokračuje. V čítaní tejto série určite budem pokračovať, keďže celý príbeh je rozdelený do 4 kníh.
Aj keď má kniha 405 strán, číta sa sama od seba.
Autorku chválim za jej nápad a dokonale premyslené postavy a dej. Knihu by som si vedela predstaviť kľudne aj vo forme filmu či seriálu.
Knihe dávam 4 hviezdičky, jednu strhávam za neskutočné množstvo gramatických chýb v knihe ä za čo síce autorka nemôže). V každom diele sa nájdu chyby, ale keď ich je nespočetne veľa, začína to narúšať tú pohodu v čítaní. V každom prípade dej super napísaný a knihu odporúčam.

Čítať viac

8
8

Diana Barnová napísala recenziu

24.08.2023 07:21

Knižka ma oslovila, nakoľko okolo nej bolo taký veľký hipe. Začnem asi pozitívami. Obálka knihy veľmi pekná, myšlienka knihy tiež zaujímavá. Samotný záver knihy brutálne spracovaný. Páčilo sa mi, že to neskončilo tak typicky ako každý jeden román. Samotný záver knihy predstavil vyvrcholenie knihy a aj celú myšlienku.
Bohužiaľ to je tak všetko čo sa týka pozitív. Keďže išlo o takú ,,jednohubku" dej sa rýchlo čítal, ale tým že autorka si zvolila takúto myšlienku a tému, by som prijala, kebyže dej viacej rozpitvá. Nevadia mi hrubé knihy, pokiaľ ten dej a opisy v nej sú dobre spracované. A práve na tejto knihy mi chýbali tie opisy a tie omáčky okolo toho. Trošku mi vadil a štýl písania autorky. V kapitolách skákala veľakrát z témy na tému a nevedela som sa niekedy zorientovať kde som a v koho hlave som.
Každopádne ide o autorkinu prvotinu, a nakoľko ide o jej prvú knihu je dobrá. Možno niekomu vyhovuje taký rýchly spád a rýchly dej. Ja sama som fanúšikom takých kníh , ale keď je dobrá téma , uvítam aj omáčky :) a do knihy viacej napätia a chémie zahrnúť. Trošku mi to medzi postavami chýbalo.

Čítať viac

Búrka - Iveta Klemanová, 2023
Búrka
  • Iveta Klemanová
4,2
14,20 €

8
8

Diana Barnová napísala recenziu

17.08.2023 20:06

Knižka ma nijako výnimočne nenadchla , od tejto autorky to bola moja prvotina. Skúsim jej dať ešte šancu , ale konkrétne toto dielo si u mna miesto nenašlo.

Čítať viac

8
Didi

Diana Barnová prečítala knihu

17.08.2023 20:05

8
Didi

Diana Barnová prečítala knihu

17.08.2023 10:10

„Stačí dávať pozor. Poznatky prichádzajú vždy, keď si na ne pripravený, a ak dokážeš čítať znamenia, naučíš sa všetko, čo potrebuješ na ďalší krok.“

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho