Ariadne
E-kniha

Ariadne, Princess of Crete and daughter of the fearsome King Minos, grows up hearing stories of gods and heroes. But beneath the golden palace something else stirs, the... Čítať viac

4,1 48 hodnotení
Vydavateľstvo
Headline Publishing Group, 2021
Počet strán
0

Ariadne, Princess of Crete and daughter of the fearsome King Minos, grows up hearing stories of gods and heroes. But beneath the golden palace something else stirs, the hoofbeats and bellows echoing from the Labyrinth ... Čítať viac

  • EPUB (Adobe DRM)
  • Angličtina

5,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania (2)
Ariadna - Jennifer Saint, Tatran, 2022
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2022
Ihneď na stiahnutie

14,95 €


Ariadna - Jennifer Saint, BETA - Dobrovský, 2021
EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

11,29 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Táto e-kniha je zabezpečená cez Adobe DRM

Aby vydavateľ zabránil pirátskemu kopírovaniu, chráni túto e-knihu šifrovaním. Prečítať si ju môžete len na čítačkách a aplikáciách, ktoré podporujú Adobe DRM.

Prečítate na:

Neprečítate na:

  • Kindle
Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?
Ariadne, Princess of Crete and daughter of the fearsome King Minos, grows up hearing stories of gods and heroes. But beneath the golden palace something else stirs, the hoofbeats and bellows echoing from the Labyrinth below.

Every year its captive, the Minotaur - Ariadne's brother - demands blood.

When Theseus, Prince of Athens, arrives as a sacrifice to the beast, Ariadne sees in him her chance to escape. But helping Theseus kill the monster means betraying her family and country, and Ariadne knows only too well that drawing the attention of the mercurial gods may cost her everything.

In a world where women are nothing more than the pawns of powerful men, will Ariadne's decision to risk everything for love ensure her happy ending? Or will she find herself sacrificed for her lover's ambition?

ARIADNE gives a voice to the forgotten women of one of the most famous Greek myths. Beautifully written and completely immersive, this exceptional debut novel is perfect for fans of CIRCE, A SONG OF ACHILLES, and THE SILENCE OF THE GIRLS.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,1 / 5

48 hodnotení

21
14
9
4
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Sladká Ariadna

Ako veľký fanúšik antickej mytológie som siahla aj po tomto titule. O Ariadne mám už čo-to načítané a táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Dej sa odvíjal svižne, plný emócií mladej krétskej princeznej a jej sestry. Kniha ukazuje dva rôzne pohľady v priebehu rokov dvoch sestier a ich osudov. Jennifer Saint jednoducho patrí k velikánom v tejto oblasti ako je Stephen Fry :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

4
15.1.2024
Kniha je objektívne krásne napísaná, nesie v sebe veľa pekných myšlienok a čitateľovi približuje grécke mýty a ich postavy. Keďže som už čítala aj Kirké, ktorá je z rovnakého súdku, môžem povedať že Ariadna sa mi páčila viac. Z osobného hľadiska sa ku knihe ale asi už nevrátim lebo som pri nej zistila že mýty a báje ktoré ma ako dieťa veľmi bavili už pre mňa nenesú tu iskru a už som ich asi prerástla. Som si istá, že keby som po tejto knihe siahla ako 17-20 ročná, tak by som si ju zamilovala avšak v 30tke som ju dočítala iba zo slušnosti voči kamarátke.
Čítať viac
Karina
Neoverený nákup
2
28.1.2024
Skôr teda 2,5*

Príbeh o krétskej princeznej mohol byť naozaj zaujímavý, ale spracovanie bolo pre mňa trochu nudné. Chvíľami mi to ani nepripomínalo román, skôr iba prerozprávanie gréckej báje. Bohovia a muži tu teda neboli vykreslení vôbec prívetivo. Sedeli mi tu slová, ktorými sa kedysi otváral jeden seriál "Za dávnych čias, keď boli bohovia malicherní a krutí". A rovnako muži. Kvôli nim si toho nielen hlavná hrdinka ale ženy všeobecne v tých časoch veľa vytrpeli.
Chápem, že sa čerpalo z tragédií, ale teda neviem, či tu vôbec niekto skončil dobre. Čo nie je na škodu, len to spracovanie.
Dočítala som, ale bohužiaľ nemôžem povedať, že by ma to nejak nadchlo.
Čítať viac
Karina
Neoverený nákup
28.1.2024
Skôr teda 2,5*

Príbeh o krétskej princeznej mohol byť naozaj zaujímavý, ale spracovanie bolo pre mňa trochu nudné. Chvíľami mi to ani nepripomínalo román, skôr iba prerozprávanie gréckej báje. Bohovia a muži tu teda neboli vykreslení vôbec prívetivo. Sedeli mi tu slová, ktorými sa kedysi otváral jeden seriál "Za dávnych čias, keď boli bohovia malicherní a krutí". A rovnako muži. Kvôli nim si toho nielen hlavná hrdinka ale ženy všeobecne v tých časoch veľa vytrpeli.
Chápem, že sa čerpalo z tragédií, ale teda neviem, či tu vôbec niekto skončil dobre. Čo nie je na škodu, len to spracovanie.
Dočítala som, ale bohužiaľ nemôžem povedať, že by ma to nejak nadchlo.
Čítať viac
15.1.2024
Krásna
Kniha je objektívne krásne napísaná, nesie v sebe veľa pekných myšlienok a čitateľovi približuje grécke mýty a ich postavy. Keďže som už čítala aj Kirké, ktorá je z rovnakého súdku, môžem povedať že Ariadna sa mi páčila viac. Z osobného hľadiska sa ku knihe ale asi už nevrátim lebo som pri nej zistila že mýty a báje ktoré ma ako dieťa veľmi bavili už pre mňa nenesú tu iskru a už som ich asi prerástla. Som si istá, že keby som po tejto knihe siahla ako 17-20 ročná, tak by som si ju zamilovala avšak v 30tke som ju dočítala iba zo slušnosti voči kamarátke. Čítať viac
16

“Niektoré knihy stačí ochutnať, iné prehltnúť, iba niekoľko málo je hodných prežutia a trávenia. Pri niektorých knihách si stačí pozrieť iba jej časť, niektoré stačí preletieť, a niekoľko málo treba prečítať starostlivo s plnou pozornosťou.” “Naše životy sú ako domy. Niekedy spadnú a majú prečo, inokedy spadnú úplne bezdôvodne.” Stephen King

Lujza S.
Overený zákazník
20.11.2023
Dcéry Knóssu
Ariadna je takmer presným opakom Faidry. Zatiaľ čo staršia Ariadna je jemná, citlivá, naivná a dobrosrdečná, mladšia Faidra je dravá, cieľavedomá a tvrdohlavá. Zo začiatku mi Ariadna mierne vadila, no postupom deju sa jej charakter mení a bola mi sympatickejšia.
Obe postavy spoznávame ešte v detstve na ostrove Kréta, kde nám autorka približuje ich rodinné vzťahy, traumy a klasické pocity ženy v ich pozícií, ktoré sú nonstop manipulované a považované za výmenný tovar.
Páčilo sa mi, že autorka uzatvorila príbeh Ariadny, ktorý je v mytológií nejasný a tým ukončila ďalší silný ženský príbeh.
Kniha sa mi páčila takmer rovnako ako Kirké ako M. Miller a omnoho viac ako Spev o Achillovi. Odporúčam nadšencom gréckej mytológie.
Čítať viac
21.10.2023
Jennifer Saint sa drží základnej kostry gréckej antickej mytológie, kde je Ariadna dcérou krétskeho kráľa Minoa a zaľúbi sa do aténskeho hrdinu Tesea, ktorému pomôže zvíťaziť nad netvorom Minotaurom. Aj ďalej sa drží verzie gréckeho básnika Hesioda, ktorú potom dotvára svojim vlastným príbehom o Ariadne.
Kniha sa čítala dobre, príbeh odsýpal a ja som si užívala každú jednu kapitolu. Zaujímavý bol nielen príbeh o Ariadne, ale aj o jej sestre Pasifae. Miestami ma dokonca zaujala viac ako jej slávnejšia sestra. Príbeh sa pomaly blížil ku koncu a ja som ešte stále netušila aký by mohol byť záver. Popravde ma trochu šokoval a neubránila som sa i jednej-dvom slzičkám! Medzičasom vyšla vo vydavateľstve Tatran už i autorkina ďalšia kniha: Elektra, ktorá má byť vraj ešte lepšia, tak sa už teším na ďalší skvelý príbeh.
Čítať viac
6

Som obyčajne neobyčajné dievča, ktoré miluje čítanie kníh. Rada sa v nich strácam pred realitou a nachádzam čarovné príbehy, fantastické svety či krásne myšlienky. A okrem toho veľmi rada píšem recenzie na mnou prečítané knihy, a delím sa o svoje názory s ostatnými :-) Môj Instagram @ja_a_kniha1 (recenzie kníh).

Nina Rusňáková
Overený zákazník
1.9.2023
Ariadna
Do príbehu som sa púšťala s dvomi pocitmi - tešila som sa a zároveň si nebola istá, čo čakať. Od anotácie po obálku sa knihe nedalo odolať. Jej hlavnou inšpiráciou je grécka mytológia. A hoci ma Staroveké Grécko v literatúre, mytológii a ich vyspelosti fascinuje, tak mám s ním aj jeden menší problém - nie vždy mám naň náladu. Bežne čítam fantasy a preto som si povedala, že túto knihu beriem ako výzvu. 
Prvými stranami mi trvalo zvyknúť si na prostredie knihy, jej začiatkom som sa miestami musela prebojovať. Postupne to však začalo stáť za to. Knižku som počas čítania hodnotila za zaujímavú, ale nie úplne “moju šálku kávy”. Z celého deja ma naozaj dostal koniec knihy. I keď som túto báj sčasti poznala, tak toto prerozprávanie mi dalo na ňu iný pohľad.
Autorka kladie v príbehu do popredia ženské hrdinky a ich silu, čo na knihe vyzdvihujem. Ale nie som si celkom istá, či ich napísala správne respektíve neboli to postavy, ktoré sa stali mojimi obľúbenými. Celá myšlienka klásť dôraz na silu žien počas staroveku ma zaujala, avšak mala som niekedy pocit, že konania týchto postáv boli rýchle či naivné.
Jedna konkrétna vec ma však na príbehu zaujala najviac… Hrôzostrašného Minotaura, nebojácneho Teseusa a malú zmienku o Ariadninej niti pozná celý svet. Začiatok každej báje je väčšinou rovnaký, ale konce sa často nezhodujú. V niektorých ani nie je spomenutá Ariadna - dievča bez ktorej by Teseus zrejme nedokázal zabiť Minotaura. Autorka nám práve vďaka tejto knihe dala na príbeh Ariadny a jej sestry Faidry nový pohľad. Opäť nám ukázala, že každý príbeh má dve strany a stojí za to vedieť aj tú druhú. Práve toto sa mi na knihe páčilo. 
Čítať viac
22.8.2023
Hlavná vedľajšia postava Ariadna
Nech nie som poslom kritiky hneď na začiatku, myslím, že autorka má potenciál. Oceňujem upriamenie pozornosti na popôrodnú depresiu, prípadne na fakt, že nie každý ženu naplňuje predstava materstva. Niektoré trópy v príbehu sú originálne a lahodné oku čitateľa. Má schopnosť opísať pocity postáv a básnicky uviesť okolnosti deja.

Ten je však hlavným kameňom úrazu.
Ariadna nie je dostatočne výrazná postava na to, aby jej menu bol venovaný názov knihy. Bola skôr ako lístok vo vetre, ktorý sa ním nechá voľne unášať len s malým, občasným odporom. Po ceste čitateľov prevedie príbehmi iných bohov alebo smrteľníkov, ktoré sú značne dynamickejšie.
Kapitoly sa rovnocenne striedajú medzi pohľadom Ariadny a pohľadom jej sestry Faidry, ktorý je opäť zaujímavejší a asertívnejší.

Faidra napriek svojmu veku preukázala schopnosti najbystrejšieho dôvtipu, dokázala vo veku trinástich rokoch dostať po sekunde konverzácie do úzkych aj obratného a staršieho Thésea. Spisovatelia, prosím, píšte postavy detí a teenagerov o niečo realistickejšie. Mala som flashbacky z Greenovky "Na vine sú hviezdy", ktorá mladým čitateľom ponúka dvoch násťročných Hviezdoslavov.

Postavy mali mnohokrát našliapnuté na zaujímavé rozvitie príbehu, no vždy sa zastavilo len na myšlienke alebo predstave. Mnohí tvrdia, že dielo je ladené veľmi feministicky, no odhodlanosť Ariadny niečo zmeniť alebo sa zaužívaným neprávostiam postaviť sa zastavila len na sťažovaní sa a infantilnom fňukaní (sama opísala Thésea ako žraloka s chladným pohľadom a v zápätí pre jeho vôľu riskovala všetko, vypočula si jeho nevraživý monológ o Médei, ktorá zradila svoje kráľovstvo a na jeho žiadosť spravila to isté, bez štipky podozrenia, pričom sa krátko predtým dušovala o svojej imunite voči direktívnosti mužov). Faidra bola odhodlaná vyriešiť záhadu Théseových nejasných výpovedí, no tú za ňu vyriešili iní. Postavy sa nesnažili konať samy a budovať v príbehu napätie. Všetky problémy a otázniky vyriešil niekto iný. Ešte nikdy som nečítala knihu, ktorej hlavné postavy by boli také apatické.

Dielo však určite poteší mladších čitateľov, hlavne tých, ktorí potrebujú základný úvod do gréckej mytológie. Kniha sa číta ľahko až na prvých 70-100 strán, ktoré sú aj na jej pomery nezáživné. Potom už stránky bežia ako po masle a vhodným adeptom vedia priniesť príjemný zážitok.
Čítať viac
20

Žijem si perfektný život, aj keď som ešte len na začiatku svojej cesty. Plním si sny a pracujem v knižnom vydavateľstve. Knihy sú a predpokladám, že už aj navždy budú, moja vášeň. Ľúbim ľúbiť, usmievať sa a cestovať. Popri knihách si vždy rada nájdem čas na prechádzky a dobré jedlo. O svoje knižné pocity sa delím aj na Instagrame na profile @adulkacitulka

Adriána Grečnárová
Overený zákazník
21.7.2023
3,5*

No, Ariadna. Čo s tebou?

Túto knihu považujem zatiaľ za najslabšiu z retellingov gréckej mytológie, ktorú som dosiaľ čítala. Nechápte ma zle, autorka píše celkom dobre, čtivo a pútavo, a určite si chcem prečítať od nej aj Elektru, ale… ale bohužiaľ toto dielko má toľko chýb a chybičiek, že mi to nedalo.

Jednak postavy mali zvláštne pohnútky, jednak tam boli dejové preklepy, (jednak 24!), jednak som im to akosi neverila - všetky zmeny citov sa tam diali tak náhle, ako lusknutím prstov. Neviem, neviem.

Čítanie som si užila, stránky som obracala viac-menej s radosťou, ani to neľutujem, aj si na ňu možno s láskou niekedy spomeniem, ale odporúčať by som vám ju s čistým srdcom asi nemohla…
Čítať viac
Frantisek
Neoverený nákup
21.7.2023
Priemerna kniha
Knihu ocividne pisala feministka. V celom deji je citit jasnu nenavist k muzskemu pohlaviu. A na druhej strane su zenske postavy, ktore su utlacane a je im ublizovane od rana do vecera. Autorku, zevraj prirovnavaju k Madeline Millerovej, no podla mna jej nesiaha ani po clenky.... Čítať viac
14.4.2023
Dej, ktorý hltá pozornosť
Veľmi pekný príbeh Ariadny. Zo začiatku sa mi kniha čítala pomaly, mala som z knihy skôr pocit, že bude klasickým príbehom, ako princeznú vyslobodí statočný princ a budú žiť spolu šťastne. Našťastie tomu tak nebolo a kniha prečkala moje očakávania. Dej začal byť pre mňa tak nepredvídateľný a pútavý, že som knižku "zhltla" za pár dní. Čítať viac
22.3.2023
Do Ariadny som sa púšťala s pomerne vysokými očakávaniami - veď Jennifer Saintovú prirovnájú k velikánom ako Madeline Miller či Stephen Fry. Anotácia sľubovala inšpiratívny príbeh krétskej princeznej, ktorá si hľadá svoju cestu za šťastím, no celý život ju dobehne vôľa bohov a hrdinstvo pyšných mužov. Tešila som sa, že dostanem príbeh nezlomnej ženy, ktorá sa vzoprela vlastnému osudu. Dúfala som, že v Ariadne a jej sestre Faidre nájdem priateľky, spriaznené duše.

Ak sa do knihy pustíte s očakávaniami, aké som mala ja, zostanete prevdepodobne sklamaní. Najviac mi na príbehu vadil autorkin postoj voči mužskému pokoleniu, ktorý sa snažila presadiť prostredníctvom ženských postáv. Ariadna a Faidra sú naivné mladé ženy, ktoré padnú do pazúrov nenásytných mužov - a tí si s nimi po celý čas robia, čo sa im zachce. To dáva zmysel, nakoľko príbeh vychádza z gréckej mytológie a ani v reálnom svete tomu častokrát žiaľ nebýva inak. No nebolo mi celkom po chuti, že napriek skutočnosti, že Ariadna a Faidra sa k danej situácii postavili odlišne a boli svojim spôsobom protikladom tej druhej, skončili úplne rovnako. Nenávisť voči mužom bola po celý čas priam hmatateľná a do očí bijúca a nezanechalo to vo mne dobrý pocit. Autorkina snaha o feministické dielo tak vyznela dosť neuveriteľne a ja som sa nedokázala zžiť s hrdinkami príbehu a držať im palce.

Ariadna je tragédiou, vyobrazním ženského utrpenia. Venuje sa mnohým témam týkajúcich sa ženského pokolenia - ako je napríklad dohodnutý sobáš, nechcené materstvo, ochladnutie citov či absolútne pripisovanie zásluh mužom. Myslím, že všetko sú to zaujímavé témy a autorka ich celkom slušne načala, no nie vždy celkom dokončila. Mala som pocit, že sa často strácam v jej úvahách bez toho, aby som riadne nazrela pod povrch a dostala sa k jadru veci.

Napriek všetkej kritike si myslím, že je to príbeh hodný vášho času. Saintová ma lahodný, oddychový štýl písania, ktorý sa síce ani zďaleka nepribližuje lyrickej próze Millerovej, no zaručene vás nenechá chladnými. Prostredie dokázala vykresliť tak živo, že som mala chvíľami pocit, akoby ma hladil teplý vánok hviezdnej noci. Akoby mi do nosa udierala sýta vôňa Dionýzovho povestného vína. Boli pasáže, počas ktorých som ani nedýchala a nechávala som sa unášať na krídlach spolu s Daidalom a Ikarom.
Čítať viac

„Člověk buď umí být šťastný, nebo to prostě neumí. Jestli nejsem šťastná teď a tady, je chyba ve mně a nebudu šťastná ani nikde jinde. “

Slepá mapa - Alena Mornštajnová, 2018
Slepá mapa
Alena Mornštajnová