Diablova pevnosť - Juraj Červenák, Slovart, 2011

16,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Diablova pevnosť

Dobrodružstvá kapitána Báthoryho 3

Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej... Čítať viac

4,8 113 hodnotení
3. diel série
Dobrodružstvá kapitána Báthoryho
Vydavateľstvo
Slovart, 2011
471 strán
7-8 hodín čítania

Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej oblasti medzi kresťanským a mohamedánskym svetom... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,95 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 68 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Legendy & Latte - Travis Baldree, Zelený kocúr, 2024

Viac o knihe

Tento titul si za skvelú cenu môžete u nás zakúpiť aj v dvoch rôznych kolekciách: v trojdielnej alebo štvordielnej. V našej ponuke nájdete aj jej vydanie s podpisom autora. :-)

Po dramatickom úteku z benátskeho zajatia kapitán Kornélius Báthory a jeho druh v zbrani, kozák Stepan Voronin, smerujú do chorvátskeho Medzimuria, krvou zmáčanej pohraničnej oblasti medzi kresťanským a mohamedánskym svetom. Tu si oceľou i olovom vydobyjú priazeň chorvátskeho bána Nikolu Zrínskeho, neľútostného turkobijcu. Súhlasia s tým, že po jeho boku podniknú trestnú výpravu na nepriateľské územie, no ešte predtým musia pomôcť priateľovi, mladému šľachticovi Bojanovi Gradovičovi. V predvečer vojny ich cesta plná nástrah vedie do zlopovestnej Diablovej pevnosti, kde jedine môžu zlomiť smrtiacu kliatbu. Navyše sa z ďalekých krajov, až zo srdca Osmanskej ríše, blíži iné, neslýchané nebezpečenstvo. Epické vyvrcholenie úvodnej trilógie cyklu Dobrodružstvá kapitána Báthoryho.Z nášho blogu:

Juraj Červenák - recenzia titulu "Diablova pevnosť"


Čítať viac
Počet strán
471
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
135×195 mm
Hmotnosť
536 g
ISBN
9788055604862
Rok vydania
2011
Naše katalógové číslo
114268
Štýl
historický
Jazyk
slovenčina
3. diel série
Dobrodružstvá kapitána Báthoryho
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

113 hodnotení

92
19
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Autor opäť nesklamal, knižka je napínavá, zaujímavá, postavy sú výnimočné. Dozvedela som sa nové zaujímavosti z histórie. Už sa teším na ďalšiu časť, aby som zistila, čo je nové s rodinou kapitána.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

25.10.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dlho som mala pocit, že Červenák nemôže tak dobre písať, ako sa tvrdí (myslela som, že je to skvelý marketing), ale musím napísať, že som sa mýlila. Píše skvelo!
Knihu som dočítala nadránom (však načo spať). Nevedela som ju pustiť z ruky. SKvelé opisy miest, histórie a aj bojov.
Avšak autor trochu zrýchľuje dej. A to my vadí asi najviac. Medzi začiatkom druhej knihy a koncom v tejto kniha prešlo len niečo 2 rokov (vraj 2,5). A to 2 roky strávil Báthory na galejách. A za pol roka prešiel pol sveta, viackrát sa musel liečiť zo zranení a pod. To je jediné, čo mi často v knihách vadí - ten rýchly dej. Inak kniha skvelá a začínam 4. diel
Čítať viac
22.10.2023
Diablova pevnosť
,,Do toho boja pôjdeš z vlastnej vôle, pretože vieš, že ťa nemá kto zastúpiť. Dobre. Veľmi dobre. Viera v samého seba je prvý predpoklad víťazstva."
,,A ak to náhodou prežijem... čo potom?"
,,Nič. Len život. Obyčajný život. Bez zjavení a predtúch."
Spočiatku sa mi Kornel javil ako nerealistický nepremožiteľný hrdina, potom chvíľami ako slaboch a, keďže sú to také protiklady, uvažovala som, čo mi na ňom nesedí. Čítala som ďalej a uvedomila som si, že Kornel nie je ani jedno ani druhé. Je obyčajný človek. Kapitán Báthory akoby skutočne žil... so všetkými svojimi hrdinstvami aj slabosťami, s láskami a vraždami, s pevným charakterom aj zbierkou hriechov. Napísať takého realistického hrdinu je neslýchané spisovateľské umenie. Diablova pevnosť bola znovu napínavé čítanie s otvoreným koncom sľubujúcim ďalšie prekvapenia.
Čítať viac
22
Overený zákazník
10.10.2023
Ďurove knihy si dávkujem postupne, s odstupom, aby som si ich vždy vychutnal....a podobne to bolo aj s Diablovou pevnosťou. Musím priznať, že ešte lepšie ako dvojka - napínavé, dobrodružné, prekvapivé, čítavé, svižné. Výborné postavy na čele s Báthorym, perfektne premyslený dej, tak akurátne nadprirodzena, bojové scény a neuveriteľné penzum práce na historickom pozadí: doba, oblečenie, bežný život, jedlo.
Ďuro, klobúk dolu. V tomto žánri historickej dobrodružnej detektívky nemáš u nás konkurenciu!
Čítať viac
3
Prízraky na Devíne - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor), 2016
Práve čítam
Prízraky na Devíne

Mám rad sci-fi, fantasy, historické knihy ale dam šancu skoro všetkému čo ma vie nejakým spôsobom osloviť.

Matúš Tománek
Overený zákazník
22.12.2022
Do tretice všetko dobré
Tretí diel hodnotím ako najvydarenejší, prostredie kde sa dej odohráva my veľmi pasovalo a veľmi ma bavilo si pozerať spomenuté miesta na mape. Akcie bolo veľa, narozdiel od druhej knihy tuna nebol priestor na nudné pasáže. Autor je Slovenský klenot a ja dufam že ho písanie tak skoro neomrzí. Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
7.1.2022
Ako vždy vynikajúci Červeňák, vôbec nesklamal.
History, fantasy, krv, napätie a tentoraz i láska.
Ťažko sa odtrhnúť od knihy.
Čítať viac
8

Zanietený milovník kníh vo všetkých smeroch (čitateľ, zberateľ, amatérsky autor). Najviac mi imponujú žánre ako fantasy a sci-fi, občas zabrdnem aj do hororu. Láska k fantasy sa neodmysliteľne prekrýva s láskou k histórií, a tak rád siaham aj po historickej literatúre, v podobe historických románov či faktografie.

Roman Bátovský
Overený zákazník
9.4.2021
,,Boh s nami nie je. Na tomto mieste neprebýva."
Náš milovaný Kornélius tentokrát uniká z benátskeho zajatia. V dnešom Chorvátsku sa dáva dokopy s ďalším známym turkobijcom a pomáha starému priateľovi. Cesta na rodnú hrudu bude trvať o čosi dlhšie, než mali kapitán a jeho verný druh, kozák Voronin, v pláne. Čítať viac

Juraj Červenák

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Namaľoval si nejakého hrozne čierneho čerta na stenu a uteká pred ním. No dobre. Ľudia sa všelijako bláznia. Či ja nevyvádzam sprostosti? Ono maľovaný čert sa trochu ošúcha, a vtedy hneď sa uvidí, že nie je ozajstný.“

Zobrané spisy zväzok II - Jozef Cíger Hronský, 2005
Zobrané spisy zväzok II
Jozef Cíger Hronský