Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Dom duchov - Isabel Allende, Slovart, 2018

15,15 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Dom duchov

Isabel Allende nepochybne patrí medzi najvýznamnejšie súčasné po španielsky píšuce spisovateľky. Literárna kritika ju označuje za pokračovateľku Márquezovho magického realizmu,... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2018
432 strán
6 hodín čítania

Isabel Allende nepochybne patrí medzi najvýznamnejšie súčasné po španielsky píšuce spisovateľky. Literárna kritika ju označuje za pokračovateľku Márquezovho magického realizmu, je nositeľkou... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
16,95 €

15,15 €

-11 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 19 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Dom duchov - Isabel Allendeová, Slovart
Pevná väzba
Slovenčina
Vypredané

La casa de los espíritus - Isabel Allende, DeBols!llo, 2014
Brožovaná väzba
Španielčina, 2014
Vypredané

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Nenásilná komunikácia - Marshall B. Rosenberg, Aktuell, 2023
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Isabel Allende nepochybne patrí medzi najvýznamnejšie súčasné po španielsky píšuce spisovateľky. Literárna kritika ju označuje za pokračovateľku Márquezovho magického realizmu, je nositeľkou americkej literárnej ceny Harolda Washingtona za mimoriadny literárny prínos. Román Dom duchov je rozvetvenou ságou latinsko-americkej rodiny, prežívajúcej svoje víťazstvá i pády na pozadí pohnutých spoločenských udalostí, v imaginatívnej krajine plnej vulkánov a častých hurikánov, prírodných i ľudských katastrof. Je to zároveň nádherný príbeh ženy plnej prirodzenej odvahy a sily. Podľa knihy bol nakrútený oceňovaný film, román sa zaradil medzi najúspešnejšie literárne diela 20. storočia.

Komu sa kniha môže páčiť: Fanúšikom Márqueza, milovníkom Latinskej Ameriky, nadšencom španielskej literatúry.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť

Čítať viac
Originálny názov
La casa de los espíritus
Počet strán
432
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
134×216 mm
Hmotnosť
555 g
ISBN
9788055630854
Rok vydania
2018
Edícia
EVG
Naše katalógové číslo
302874
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Tento román je predovšetkým neuveriteľným príbehom, neskutočne dobre napísaným, epickým, s prvkami krásneho magického realizmu, ktorý príjemne okoreňuje všetky udalosti v ňom. Popri každodenných radostiach a boliestkach rodiny del Valle a neskôr Truebovcov, vieme sledovať spoločenskú zmenu, ktorá sa odohrala v Čile v minulom storočí. Idylický začiatok bohatej rodiny, sprevádzanej nešťastím chudobnej vrstvy, sa postupne prelína do zmeny v celej krajine, kedy slovo dostáva robotnícka trieda a všetci ľudia získavajú rovnaké práva. Dej je však spätý s rodinou Trueba a preto keď trpí ona, trpíme aj my, čitatelia a postupné napätie a temno sa zahusťuje, až kým príde k udalostiam tragickým pre celú krajinu. Román začala písať autorka ako listy svojmu starému otcovi, o tom ako musela s rodinou utiecť z Čile po Pinochetovom prevrate, mnohé jeho časti majú teda autobiografické prvky. Na konci románu svieti svetielko nádeje pre krajšie zajtrajšky, ale hlavne som cítila smútok, že ten príbeh sa skončil. Bolo to monumentálne a krásne. Rozhodne odporúčam fanúšikom veľkých ság, histórie,magického realizmu,a tiež náročným čitateľom, ale štýl autorky je veľmi chytľavý, takže aj menej nároční čitatelia si podľa mňa túto knižku užijú. Mňa oslovila, lebo patrí medzi svetovú klasiku 20. storočia a nechcela som, aby chýbala v mojej knižnici.

Čítať viac

Veľkolepá sága 3 generácií latinsko-americkej rodiny Valleovcov a Truebovcov len na 430 stranách. No nekúp to! Hlavné slovo tu majú ženy – spoločnosť od nich očakáva, že budú len štrikovať a dobre vyzerať, a ony pritom udržujú všetko pohromade, dávajú chuť žiť a neboja sa bojovať o všetkých, ktorí sú im drahí.
Milujem magický realizmus v 100 rokoch samoty od Márqueza a Dom duchov je vraj jeho dôstojným súčasným reprezentantom. Can’t argue with that, hoci ku koncu to bolo oveľa viac politiky ako mágie. Celkom sa mi páči prirovnanie k rodine Adamsovcov: Dom duchov nie je groteska, no miestami som sa aj celkom schuti zachichotala. Pre milovníkov žánru must, ostatným dávam do pozornosti aj filmovú verziu s Meryl Streep a Antoniom Banderasom.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

18.3.2023
Názor čitateľa
Ak uvažujete, že by ste chceli začať čítať magický realizmus, ale neviete akou knihou začať, Dom duchov je pre vás ako stvorený. Na štyroch generáciách žien spoznáte celú históriu 20. storočia štátu Čile. Oproti iným dielam tohto žánru je tu oveľa viac deja a mystické prvky pôsobia prirodzenejšie. Aby som to zjednodušil, Dom duchov nie je zďaleka tak mätúci, ako niektoré knihy tohto žánru dokážu byť. Jazyk, ktorý autorka používa je kvetnatý, bohatý na opis, ale napriek tomu vám strany plynú a nebudete sa nudiť. Táto kniha zasahuje do mnohých tém a prostredníctvom rôznorodých postáv nám ukáže vzťahy, rozličné povahy a problémy, s ktorými sa môžeme stretnúť aj v skutočnom živote. Svojím spôsobom je tak trochu aj reportážou s kvapkou mágie a autorka ňou možno chcela aj nastaviť zrkadlo niektorým ľudom. Niektoré recenzie uvádzajú, že Isabel Allende vykradla Marquéza. S týmto tvrdením sa nedokážem stotožniť. Spoločné znaky s knihou Sto rokov samoty síce nemôžem poprieť, ale vykradnutie je príliš silné slovo. Dom duchov je naozaj pozoruhodná kniha, ktorá už bude mať v mojej knižnici svoje nezastupiteľné miesto. Odporúčam ! Čítať viac
19
V korunách stromov - Richard Powers, 2020
Práve čítam
V korunách stromov

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
11.3.2023
Ohromné dielo...
Rozvetvená rodina Truebovcov určite zaujme nejedného čitateľa. Príbehy jej členov, príbuzných a známych autorka vyskladala tak plynulo, ale zároveň prepletene a dychberúco, až sa vám pred očami odohráva jeden hlboký príbeh plný detailov, náznakov, osudu a mágie, ktorá sa len tak, nepozorovane, vznáša naokolo.

Dom duchov ma príjemne prekvapil. Nečakala som tak ohromné dielo, hoci som pred počúvaním audioknihy čítala dve-tri recenzie.
Sama som sa čudovala, ako autorka dokáže tak obsiahly dej zmestiť do menej než štyristo strán, keďže pri počúvaní som mala pocit, že tlačená kniha musí byť poriadne hrubá. Výhodou autorkinho pútavého písania je skutočnosť, že pri počúvaní (a iste aj čítaní) sa vám príbeh odohráva pred očami ako celovečerný film bez reklamy. (Neviem, ako vy, ale ja som knihu zhltla na jedno vypočutie).

Isabel Allende je skvelá rozprávačka. Okrem všadeprítomnej mágie nájdete v príbehu množstvo emócií, spoločenských i politických situácií, ktoré dokážu narobiť poriadny rozruch v slnkom zaliatej krajine. A hoci ku koncu vás autorka čitateľsky i ľudsky potrápi, táto kniha stojí za každú minútu, ktorú pri jej počúvaní (čítaní) strávite.
Čítať viac
13.3.2022
Rodinná sága
Musím sa priznať, že prvými asi 100 stranami som sa musela doslova prehrýzť. Mala som nutkanie knižku odložiť, no vďaka veľmi pozitívnymi hodnoteniam, som našťastie zotrvala. Napriek tomu, že kniha je popretkávaná siahodlhými, pre mňa často nudnými opismi, príbeh ma nakoniec vtiahol do svojho magického sveta troch generácií horkokrvnej latinskoamerickej rodiny. Čítať viac
26.10.2021
Pekna kniha, ale moc politicky koniec
Kniha sa mi pacila - jazyk, postavy, magicky realizmus.

Trochu mi vsak vadila podobnost nametu s Garciovym dielom 100 rokov samoty, ktore mi prislo vo svojom rozpravani prepracovanejsie.

Co ma vsak rozladilo, bol popis politickych zapasov ku koncu knihy. Tu som doslova preskakovala strany a tazko sa mi knihu docitavalo. Kniha odisla od magickeho realizmu a v podstate uz len popisovala udalosti. Skoda.
Čítať viac
Alena
Neoverený nákup
30.3.2021
Magický realizmus ako sa patrí
Dom duchov patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy. Určite stojí za to si ju prečítať. Nemám jej čo vytknúť. Čítať viac
18
Overený zákazník
28.10.2020
Dostanete oveľa viac ako budete čakať
Je to zaručene jedna z najlepších kníh, ktoré som čítala. Výnimočné a nie veľmi ľahké čítanie, ktoré sa zaoberá toľkými témami - láskou, zradou, tvrdohlavosťou, spiritualizmom, triednym bojom, komunizmom, spravodlivosťou, chudobou...každý si tam niečo nájde. Je tam toho strašne veľa ale je to spracované s takou reálnosťou a občas aj krutosťou, že hltáte stranu za stranou a čakáte čo autorka prinesie na ďalších stranách. Každá postava v tejto knihe nesie svoje výnimočné posolstvo a má svoj príbeh. Bonusom je už len to, že v popredí sú najmä ženské postavy a ich ťažké osudy, s ktorými sa musia vysporiadať. Čítať viac
12.9.2020
úžasné dielo a pocta Márquezovi
O knihe by som chcel napísať, že lepšiu som z tohto žánru nečítal, avšak pred ňou sa mi podarilo prečítať Sto rokov samoty, takže o nej napíšem len, že je dôstojným a úžasným pokračovaním Márquezovho štýlu.

Márquez mal vo zvyku v Sto rokoch samoty často použiť vetu, ktorá sa týkala budúcich udalostí a tým nám akoby prezradiť čo sa stane, teda niečo, čo vedieť ešte nechceme, ale v tom je ten um, tá genialita, vedieť to podať tak, aby to príbehu vôbec neuškodilo práve naopak.

Vykreslenie postáv na mňa pôsobilo majstrovsky a žiadna nebola nudná, alebo taká tá ,,kde sa vzala, tu sa vzala", každá postava krásne do príbehu zapadala a svojim prispením ho poháňala, rozuzľovala a zamotávala, robila tajomným, nepredvídateľným, napätým, zaujímavým a dodáva mu šmrnc magična až karmickéj osudovosti.

O každej postave by sa dali viesť siahodlhé rozhovory - mne prišlo len tak na um asi 20 otázok k nim, ktoré by ma zaujímali. Niektoré z otázok by si vyžadovali poctivejší rozbor tohto diela, ktoré je na to 100% vhodné.
To ako je vymyslená a opísaná (priamo či nepriamo) postava Estebana je neuveriteľné.
Vidíte jeho neustály prerod, jeho túžby, snahu a drinu, trápenie a šialenstvo, pomätenosť, povýšenectvo, sadizmus, skazenosť a krutosť + 20 ďalších až sprostých vulgárností, ktorými by som ho dokázal zasypať vs. jeho protiklady Cláru, členov jeho rodiny. Takmer každé jeho rozhodnutie sa mu nejakým spôsobom vráti. Človek si praje aby ho niekto ... a tak. :)

Príbeh začína zábavno-tragicky. Pokračuje vtipnými scénkami a príbehmi v príbehoch siahajúc až k čiernemu humoru.
Tragédii a zábavných situácii je tam zaznamenaných veľa (Clára sa o to postarala) a niet sa ani čomu čudovať, keďže ide o rodinnú ságu naprieč storočím a obdobiam v ktorých sa odohráva.
Ak dáte šancu predstavivosti, tak si príbeh naozaj užijete - zabavíte sa, nahneváte, poplačete si, zamyslíte sa. Záver je najkrutejší, najdojímavejší, krásne vysvetlený a ukončený v epilógu.
Čítať viac
Sofia
Neoverený nákup
30.7.2020
Dom duchov
Táto kniha nie je určená pre obyčajného a lenivého čitateľa pretože nie je písaná ako ľahké čítanie. Kniha je písaná tak že sa niekedy treba zamýšľať nad tým čo spisovateľka napísala ale preto túto knihu milujem. Zanechala vo mne vďačnosť zo života ktorý žijem. Obsahuje lásku a nenávisť, smútok a radosť ale aj odvahu a nádej. Odporúčam všetkými desiatimi. Užasná knižka. Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Neopúšťať planétu Zem je ako byť stroskotancom na pustom ostrove a nepokúšať sa odtiaľ uniknúť.“