Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Môj názor pomáha
2020
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

02.12.2023 09:09

Už som čítala dve knižky z vydavateľstva Absynt, ale čítali sa mi veľmi zle, takže som sa bála kúpiť ďalšiu. Nakoniec som neodolala a urobila som dobre. Táto kniha je úžasnou kombináciu viacerých žánrov, kde hlavnou témou je životné prostredie a ochrana prírody. Autor opisuje krásy Islandu a život svojej rodiny. Rozprávanie o klíme je súčasťou rozprávania a opisovania rôznych miest, ktoré navštívil a kde žil s tak je to viac autentickejšie. Bolo tu aj veľa vecí na zamyslenie, veľmi veľa pekných myšlienok a aj veľa faktov. Knižka je aj filozofická, ale tak akurát, že mi to nevadilo, je písaná ako beletria, síce bez priamej reči a ani dialógov tu neni veľa, ale čítala sa ľahko...myslím, že by si ju mali prečítať všetci, lebo to čo sa deje zo životným prostredím sa týka nás všetkých.

Čítať viac

12
Kaci

Katarína Kežmarky získala odznak Môj názor pomáha

02.12.2023 09:09

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

21.11.2023 04:12

Knižka bola zaujímavým pohľadom na to čo nás čaká po smrti. Veľa krát som sa nad tým pri knižke zamyslela. Originálne vymyslený príbeh, ktorý okrem zamyslenia ponúka aj pobavenie, trošku romantiky a dojatie...v každom prípade, na mňa bolo romantiky až moc a možno by som prijala knižku kratšiu. Niektoré rozhovory medzi postavami mi prišli zbytočné. Z postáv si ma ani jedna nezískala úplne, ale som rada, že sa ku mne dostala a mohla som si ju prečítať.

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

13.10.2023 02:58

Od knižky som mala iné očakávania a zo začiatku ma sklamalo, že neni viac hororová, zároveň sa mi horšie čítala.
Postupne som si zvykla a knižka sa aj rozbehla. Je vlastne životopisom sestier Foxových, ktorý ma nakoniec zaujal.
Knižku by som prijala podrobnejšiu, viac tajomnú. Vtedy by to bolo to pravé orechové pre mňa.
Ako celok sa mi páčila, rada som sa dozvedela niečo z tejto doby, o spiritizme a jeho zakladateľkách.

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

28.09.2023 03:05

Pútavé čítanie, ktoré ma celú pohltilo. Zo začiatku som myslela, že už viem presne ako to skončí a, že to bude ďalšia nezmyselná romantika. V polke nastal taký zvrat, že som už vôbec nevedela ako kniha skončí. Úplne ma pohltila, stále som na ňu myslela ako bude pokračovať a tešila som sa na jej čítanie.
Veľmi pútavo napísaná, napínavá a plná zvratov, pekne opisy, celý svet mi prišiel dobre premyslený a aj s mapou som si ho vedela lepšie predstaviť. Samozrejme, Morena mi bola najbližšia a niektoré schopnosti by som rada mala aj ja :-)
V poďakovaní autorka poďakovala aj nám čitateľom a ja jej ďakujem za skvelý čitateľský zážitok a teším sa na ďalšie knihy...

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

15.09.2023 08:58

Vlastne ani neviem aké hodnotenie mám knižke napísať. Prišla mi, že v podstate nemala dej, menili sa v nej časové línie a postavy. Veľa krát som nevedela kto hovorí a o čom. Či len premýšľa alebo je to rozhovor. Zdalo sa mi, že knižka ide len po povrchu.
Napriek tomu, nebola pre mňa kniha úplným utrpením...

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

11.09.2023 03:09

Toto je perfektná kniha, pri ktorej som si zaspomínala aj na učivo základnej školy, lebo o tom ako funguje príroda a počasie sme sa na základnej škole učili, ale nanešťastie sme na to zabudli alebo sme si to nespojili s tým čo sa deje s počasím teraz.
Všetky zmeny počasia majú svoju príčinu a v tejto knihe je to krásne vysvetlené. Kniha je napísaná tak, že človeku samotnému dôjde, že to dáva logiku a prečo sa deje to čo sa deje.
Tým, že je rozdelená do rôznych tematických kapitol sa o klíme dozvedáme z rôznych uhlov...ku väčšine kapitol sú aj grafy a tabuľky pre lepšiu predstavivosť.
Kniha sa mi čítala dobre, otvorila mi oči, pri jej čítaní som bola zhrozená, ale aj nahnevaná ako ďaleko sme to nechali zájsť a, že aj teraz sa nerobí dostatok a veľa ľudí si neuvedomuje aké dôležité je vážiť si prírodu a čo nám ponúka. Nakoniec nie zadarmo...už teraz si pýta svoju daň.
Posledná kapitola mi prišla dosť filozofická a, že sa veľa vecí, veľa krát opakovalo...túto kapitolu by som určite skrátila...v každom prípade knihu odporúčam, ja si ju tiež určite ešte prečítam a knihy z touto témou budem ešte vyhľadávať.

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

22.07.2023 11:25

Knižku som čítala, lebo som sa chcela niečo dozvedieť o Juhoslavii a celom konflikte na Balkáne. Úprimne to mi táto kniha nedala a vlastne som ostala ešte viac zmätená.
Napriek tomu, že kniha nebola vôbec strhujúca, miestami mi prišla až nudná opisovaním všetkých rozhovorov a stretnutí svetových politikov, sa mi kniha čítala dobre. Zaujímavé bolo čítať o dianí priamo v krajine. Knihu som si rada prečítala, ale aby som uspokojila svoju zvedavosť, musím si prečítať inú knihu :-)

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

09.07.2023 13:55

Rada čítam knihy z druhej svetovej vojny a rada sa dozvedáme niečo nové, preto som aj siahla po tejto, ktorá sa odohráva v KT Ravensbrück.
V konečnom dôsledku som sa nedozvedela až tak veľa, opätovne som zistila, že ľuďom a tu konkrétne ženám sa diali strašne veci a tie čo to prežili sa s tým museli vyrovnávať celý život.
Mňa osobne sa príbeh až tak nedotkol ako som čakala, knihu som čítala dosť dlho a ako tradičné má linka zo súčasnosti nebavila, až na posledných pár strán, kde sa rozuzlila hlavná zápletka...
Kniha nie je až tak brutálna, takže verím, že si nájde svojich čitateľov, ktorých zaujíma táto téma...

Čítať viac

12
12

Katarína Kežmarky napísala recenziu

08.06.2023 16:17

Na začiatok treba povedať, že toto neni môj žáner (knihu som mala požičanú) a aj preto mi vôbec nesadla. Nevtiahla ma do deja, postavy má neoslovili.
Celé to bolo nejaké chaotické, skákalo to od témy k téme, aj napriek tomu, že sa to točilo okolo jedného nesympatického hrdinu. Jeho myšlienky,trápenia, denný režim a opis jedál ma vôbec nezaujímali a aj keď došlo k nejakej akcii, nebolo to vôbec napínavé a akčné.
Takmer o nikom a ničom som sa nič nedozvedela a tým pádom som nechápala celému tomu svetu a stvoreniam...celá kniha mi prišla ako nudný úvod série na 260 stranách.

Čítať viac

„Ja som však chcela úctu. Chcela som si vybudovať vlastnú cestu, vlastný život, na ktorý by som bola hrdá.“

Listy do neba - Lisa Wingate, 2015
Listy do neba
Lisa Wingate