Zmarené dobro - Adriana Trigiani, AURORA, 2023

21,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Zmarené dobro

„Majsterka detailov, ktoré si podmania zmysly čitateľa“ nám prináša svieži a pohlcujúci román o troch generáciách toskánskych remeselníkov s nevšedným tajomstvom... Čítať viac

4,7 23 hodnotení
Vydavateľstvo
AURORA, 2023
392 strán
5-6 hodín čítania

„Majsterka detailov, ktoré si podmania zmysly čitateľa“ nám prináša svieži a pohlcujúci román o troch generáciách toskánskych remeselníkov s nevšedným tajomstvom... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

21,90 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (2)
The Good Left Undone - Adriana Trigiani, Penguin Books, 2023
Brožovaná väzba
Angličtina, 2023
Viac ako 30 dní
-5 %

12,34 €


The Good Left Undone - Adriana Trigiani, Penguin Books, 2022
Brožovaná väzba
Angličtina, 2022
Viac ako 30 dní
-4 %

16,34 €

Z kolekcie: Valentínske tipy

Naši škriatkovia odporúčajú

David Walliams: Najhoršie príšery na svete. Slovart, 2024

Viac o knihe

„Majsterka detailov, ktoré si podmania zmysly čitateľa“ nám prináša svieži a pohlcujúci román o troch generáciách toskánskych remeselníkov s nevšedným tajomstvom. Impozantne rozsiahle dielo oslňuje pútavými témami identity a príslušnosti. Príbeh sa odvíja v dych berúcich zvratoch.

Matelda, ženská hlava rodiny Cabrelliovcov, bola vždy priama a tvrdohlavá. Tvárou v tvár smrti sa odhodlá nenechať kameň na kameni vrátane matkinho tajomstva o jej dvoch veľkých životných láskach: priateľovi z detstva Silviovi a hrdom škótskom námornom kapitánovi Johnovi Lawriem McVicarsovi, Mateldinom otcovi, ktorého nikdy nestretla...

Domenice Cabrelliovej sa v pobrežnom mestečku Viareggio, ponorenom do idylických čias minulosti, darí, až kým sa Taliansko neocitne na pokraji druhej svetovej vojny. Osud ju zo skalnatého marseilleského pobrežia zaveje do mysticky krásneho Škótska a nebezpečného vojnového Liverpoolu, kde bezdôvodne uväznili talianskych Škótov. Domenica prežije lásku, stratu a smútok za domovom. O sto rokov jej dcéra Matelda a pravnučka Anina čelia tým istým zásadným otázkam o živote a rodinnom dedičstve. Matelda premýšľa, o čo stojí bojovať a čoho sa radšej zriecť. Cabrelliovci prežili veľa a dúfať v skutočné uzdravenie môžu len vďaka premennej sile lásky. Matelde však neostáva veľa času a obe časové línie sa pretínajú a narážajú do seba tak nečakane a bolestivo, až rodinu vykúpia.
Čítať viac
Originálny názov
The Good Left Undone
Počet strán
392
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×215 mm
Hmotnosť
630 g
ISBN
9788082501042
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1574097
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
AURORA
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

23 hodnotení

17
6
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31.3.2024
Chcela by som spoznať hlavnú hrdinku
Klenot medzi románmi. Áno, aj ja sa stotožňujem s týmto názorom, ktorý nájdete na obale knihy.
Adriana vyrozprávala príbeh z obdobia 2. Svetovej vojny, kde sa preťali viaceré životné príbehy a kde si svoje miesto našla aj láska.
Opäť jeden odlišný pohľad na vojnu, tentokrát z prostredia Talianska. Vojna aj tu zasiahla do životov obyčajných ľudí, opäť nedôstojné a hrubé správanie sa vojakov k židom a ku všetkým, ktorí sa nestotožňovali s názormi čiernokošeliarov.

Dve dejové línie, rozvetvený životný príbeh. Staručká Matelda si spomína na svoju matku Domenicu a dve jej veľké životné lásky. V tomto rozprávaní je síce veľa postáv, ale vďaka rodokmeňu, ktorý sa v knihe nachádza, sa čitateľ v rodinných väzbách rýchlo zorientuje.
Mladá Domenica Cabrelli mi bola extrémne sympatická. Na život a na ľudí mala síce svoj názor,ale jej málinko rebelské správanie mi ani raz nevadilo. Aj keď sa kvôli svojim názorom musela ,,odpratať,, do iného štátu, dokonca do kláštora, bolo to pre ňu doslova požehnanie. Lebo iba tak sa mohla spoznať a stretnúť s kpt. McVicarsom, s ktorým prežila intenzívnu lásku.

Odhodiť predsudky a vnímať ľudí na základe ich správania, nie na základe rečí, ktoré sa dokážu šíriť ako ničivý požiar. To je podľa mňa hlavné posolstvo knihy.

Pre mňa zas a znova obohacujúce čítanie, ďalší pohľad na vojnu očami obyčajných ľudí, ktorí mali šťastie, že prežili.

Tento príbeh bude vo mne ešte dlho rezonovať.
Čítať viac
17
Overený zákazník
31.3.2024
Zmarené dobro
Kniha Zmarené dobro je nádherná kniha o dôležitosti rodiny, súdržnosti, dôležitosti rodinnej histórie a príbehov hlavne tých, ktorí tu už nie sú, ale samotnú históriu rodiny vytvorili.

Príbeh sa odohráva v dvoj dejových líniách v nádhernom talianskom mestečku Viareggio. Prítomnosť sleduje život Matledy na sklonku života, jej dcéry Nicoliny a vnučky Aniny. A práve Matelda rozpráva vnučke o svojej mame, Domenice.... Druhá dejová línia sleduje práve Domenicin život - jej detstvo a dospievanie a prvú lásku vo Viareggiu, jej odchod do francúzskeho Marseille a aj život v škótskom Glasgowe. Práve tu sa život Domenice obráti hore nohami, tu prežila aj druhú svetovú vojnu a odtiaľ sa po vojne vracia domov aj s malou dcérkou Mateldou....

Kniha nemá drastické zvraty ani napínavé pasáže, aby držala čitateľa v napätí, napriek tomu je to krásne a putavé čítanie. Nájdete v ňom lásku, bolesť a silu...silu spomienok, príbehov a oddanosti. A nehovoriac o talianskom kuchárskom umení, ktoré je prítomné celou knihou.

Knihu odporúčam, pretože skutočne pohladí dušu a donúti človeka zamyslieť sa.

"Rodina je taká silná, ako jej príbehy."
Čítať viac
18.2.2024
Ak máte radi historické romány, Zmarené dobro by rozhodne nemal ujsť vašej pozornosti. Tento podmanivý príbeh zachytáva v dvoch dejových líniach rodinu Cabriellovcov - zdravotnú sestru Domenicu a neskôr na prahu života jej dcéru Mateldu. Práve Matelda spomína s láskou na svoju matku, snaží sa prerozprávať jej životný príbeh dcére a vnučke, kým má ešte možnosť.

Domenica dospievala v čase, kedy žena nemohla mať svoj názor a musela sa podriadiť mužovi. Domenica sa kvôli inému prístupu dostane do vyhnanstva od svojej rodiny, zažije veľkú lásku aj nesmierne bolestivú stratu. Okrem Domenicy a Mateldy sa v príbehu objavia viaceré postavy s pohnutým osudom. Časti s prenasledovanými Talianmi ma chytila za srdce, rovnako ako mnoho iných pasáží bolo pre mňa nesmierne dojímavých.

Väčšina knihy sa niesla v pomalšom tempe, ale presne tak sa mi to páčilo. Autorka aj pár slovami dokázala zachytiť atmosféru daného okamihu, aj vystihnúť postavy bez siahodlhých charakteristík. Obe dejové línie ma zaujali rovnako, čo sa často v podobných príbehoch nestáva. Domenica aj Matelda mi prirástli k stdcu a ťažko som sa s nimi lúčila. Pre mňa je Zmarené dobro jedna z top kníh tohto roka.

“Naučila sa, že čas nemôže byť merítkom toho, čo pretrváva. Niekedy pretrvalo to, čo človeka zmenilo v priebehu pár okamihov, nie rokov.”
Čítať viac
19
Overený zákazník
15.2.2024
Jedinečná
Kto má ten má, až kým nemá...

Cabrelliovci - mali, nemali, strácali, dávali, naprek tomu vydržali a prežili všetko, čo si pre nich život prichystal. Prežili ťažký život, ale bol aj plný dobra.

Chcem podotknúť a vyzdvihnúť, že toto je veľkolepé dielo a milovníci historických príbehov ho jednoducho nesmú obísť.

Autorkin štýl písania mi úplne ulahodil, prinútil ma sústrediť sa, striehnuť, vychutnávať si dar jej mysle a rozprávania. Neskutočne obohatila moju dušu, pretože vyzdvihuje to podstatné čo by v našom bytí malo mať hlavné miesto - lásku a nádej. Je to aj oslava rodiny, jej hodnôt, sily a jej miesta v spoločnosti.

Plakala som, súcitila, hnevala som sa, aj sa radovala. Plejáda pocitov sa mnou prehnala a opäť potvrdila, že historické príbehy nikdy nestratia svoje čaro.

Príbeh približuje niekoľko generácií ženských hrdiniek talianskej rodiny Cabrelliovcov v priebehu času. Ich vzostupy aj pády, spomienky na vojnu a ťažké časy, prácu, aj to najkrajšie - lásku.
Pretkávajú ho retrospektívy, aj súčasnosť. Precestujete Francúzsko, aj Škótsku vysočinu, aby ste sa nakoniec vrátili na miesto, kde to všetko začalo - do Viareggio.

Všetúčko sa mi páčilo, od začiatku po koniec. A čo ma naviac prekvapilo? Informácia o tom, čo sa dialo s talianskymi prisťahovalcami, ktorí už niekoľko generácií obývali britské ostrovy, žili a pracovali v Škótsku, bojovali za svoju "novú" vlasť. Volali ich Britaliáni či Talíci. Neviete? Tu sa to dozviete. O nich som čítala prvý raz, a hoci to bolo smutné, bolo to nezabudnuteľné.

A teraz to najdôležitejšie: Nesmieme deťom prestať rozprávať rodinné príbehy, lebo to je to, čo drží rodinu pokope. Príbehy! Nesú v sebe toľko pravdy, spomienok, ponaučení a odpovedí pre všetky budúce generácie. Bez príbehov nebudeme nikým. Len listom poletujúcim vo vetre, ktorý nakoniec pohltí tok času.

A najkrajšia myšlienka na záver - Láska je silnejšia než akákoľvek bolesť.
Čítať viac
30
Overený zákazník
4.2.2024
Naozaj odporúčam! Kniha, pri ktorej som strávila skvelý čas a bolo mi cťou si knihu prečítať. Páčila sa mi myšlienka opísať príbeh v dvoch dejových líniách - minulosť + prítomnosť. Jednoducho krásna, dojímavá a emotívna rodinná sága o troch generáciách toskánskych remeselníkov s nevšedným tajomstvom.

Oslovil ma aj štýl autorky. Píše vskutku pútavo, opismi si ma získala hneď v úvode a prostredie či postavy boli jednoznačne detailne vykreslené. Čo sa týka postáv, možno ich je tu trochu viac ale poteším vám, že v závere knihy (resp. vzadu na predsadkach sa nachádza rodinný rodokmeň).

Ide asi o jeden z najlepších/ najkrajších historických románov, ktorý si ma neskutočne podmanil. Nechýbajú tu emócie, hľadanie lásky k rodine či k priateľom. Pre mňa to bolo cca 390 strán ničím nerušeného príbehu, v ktorom som sa cítila naozaj dobre.
Čítať viac
20
Overený zákazník
26.1.2024
Stojí za prečítanie
Rodinná sága, ktorá mapuje životy žien z rodu Cabriollovcov.
Knižka má dve dejové linky, ktoré sleduju súčasnosť a minulosť.
Prítomnosť sleduje osud Mateldy, jej dcéry Nicoliny a vnučky Aniny. Anina túži potom spoznať históriu svojej rodiny a to najmä život Domenicy, jej prastarej matky. Matelda sa teda púšťa do rozprávania o jej matke Domenice.
Dejová linka z minulosti sleduje detstvo, dospievanie a dospelosť Domenicy. Sledujeme aj dve veľké lásky Domenicy.

Musela som si najskôr zvyknúť na špecifický štýl pisania autorky. Ale akonáhle som si zvykla, tak som sa do príbehu absolútne ponorila. Najviac ma bavila Dejová linka týkajúca sa Domenicy, pretože minulosť z pohľadu Mateldy mi prišla dosť depresívna a také v poslednej dobe moc nemusím. Z prítomnosti ma zaujímal jediny osud Aniny, pretože sa zaujímala o svoju rodinu, našla svoj zmysel v živote počas tejto knižky a to bolo príjemné sledovať.
Domenica zažila vo svojom živote dve veľké lásky a obe boli perfektne opísané a podané. Trhalo mi srdce, keď som čítala, čo sa stalo jej prvej láske.
Autorka v priebehu knihy zabočí aj do histórie prebiehajúcej vojny a tomu, čo sa dialo britalianom, teda talianom žijúcim vo Veľkej Británií a Škotsku.
Bolo to zaujímavé a také ozvláštnenie príbehu.

Historický román sledujúc jednu rodinu v priebehu rokov sa mi veľmi páčil. Užila som si jeho čítanie a chcem viac podobných príbehov
Čítať viac
18
Overený zákazník
22.1.2024
Jedno z určite najkrajších historických kníh, ktoré som čítala

Kniha písaná dosť zaujímavo, uvádzajú sa spomienky Mateldy na svoju mamu, keď bola ešte dieťaťom… čiže sledujeme príbeh Domenici a taktiež súčasnosť, kde Matelda rozpráva daný príbeh svojej vnučke Anine…

Odohráva sa viacero životných etáp v celej knihe a počas týchto príbehov nám autorka ponúka naozaj niečo neskutočné…

Napriek tomu, že sa zdá, ako chaoticky je to podané (veľakrát som sa pozerala dozadu, kde je celý rodokmeň pekne znázornený) neubralo to na hodnote, dokonca ma to viac vtiahlo do čítania. Milovala som čítať túto knihu.

Veľa krásnych miest popísaných a veľmi pekne podaný príbeh z úst Mateldy. Staré mamy vedia rozprávať naozaj pútavo a príbehy rodín by sa mali naozaj odovzdávať z pokolenia na pokolenie…

Ak teda máte chuť prečítať si príbeh rodiny Cabrelli, ktorý sa tiahne počas celého storočia, prejdete si aj vojnovým obdobím aj kadečím iným… aké to bolo po prvej sv. vojne, aká bola situácia v Taliansku, názory ľudí… niekedy je to naozaj veľmi pozoruhodné a zaujímavé… Určite siahnite po tomto historickom románe.

Dostanete sa aj do Francúzska, Škótska… Zmarené dobro v sebe ukrýva krásny romantický príbeh, aj o nenaplnenej láske, o láske k priateľovi o láske k rodine…

Neviem, či som mala možnosť čítať niečo podobné, ale určite romantické duše si pri tejto knihe prídu na to svoje
Čítať viac
18.1.2024
Toto bolo tak krásne, príjemné čítanie plné lásky, rodiny a života, ako som ešte asi nikdy nezažila. Kniha ma pohltila od úplného začiatku a ja som sa ocitla v meste Viareggio v Taliansku. Privítalo ma Tyrrhenské more, pláž, slnko a rodina Cabrelliovcov.

Stretávame sa s Mateldou, ktorá svojej vnučke Anine rozpráva príbeh svojej mamy Domenicy. Domenicu spoznávame ako jedenásťročné dievča, plné života a snov. Vyučila sa za zdravotnú sestru a svoju prácu vykonáva najlepšie ako vie. Snaží sa pomôcť každému kto to potrebuje, a práve to ju dostane do problémov. Je nútená opustiť svoj milovaný domov a presťahovať sa do Francúzska.

V Marseille sa však na ňu usmeje šťastie. Jej srdce sa rozbúcha, keď počas služby v nemocnici stretne očarujúceho námorného kapitána. Lenže život je nevyspytateľný a Domenicu vietor zaveje do ďalekého Škótska. Hoci osud ich cesty dočasne odklonil, znovu sa stretnú a prežívajú najkrajšie chvíle svojho života plné lásky a šťastia. Mohol by to byť dokonalý romantický príbeh, keby nevypukla druhá svetová vojna.

Po skončení vojny sa konečne odhodlá vrátiť sa tam, kam patrí. Domov. Lebo domov je tam, kde je rodina. A možno ju v rodnom meste čaká oveľa viac, ako si priala. Viac však nechcem prezrádzať, aby som niekoho nepripravila o dôležité momenty z deja.

Autorka má vynikajúci štýl písania. Dokonalé a detailné opisy prostredia ma dokázali preniesť do deja a prežívala som to, akoby som bola jedna z postáv. Veľmi sa mi páčili striedajúce sa kapitoly minulosti s prítomnosťou. A musím vyzdvihnúť rodokmeň rodiny Cabrelliovcov na konci knihy. Zo začiatku to bolo veľmi nápomocné, keď som sa strácala v menách vedľajších postáv.

Ozajstný skvost medzi historickými románmi, ktorý dokázal vo mne vyvolať veľmi silné emócie. Ešte žiadna kniha ma nedokázala toľkokrát rozplakať ako táto. Som naozaj rada, že sa Matelda rozhodla s Aninou (a s nami) podeliť o tento nádherný a dojemný príbeh svojej mamy, počas ktorého sa vynorili dlho skrývané rodinné tajomstvá. Zmarené dobro si získalo špeciálne miesto v mojom srdci a ja vám ho odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
40

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
5.1.2024
Krásna emotívna kniha
,,Rodina je taká silná ako jej príbehy. "
A príbeh šperkárskej rodiny Cabrelliovcov z talianskeho pobrežného mestečka Viareggio silným rozhodne je. Prostredníctvom dvoch časových línií sa o nej dozvedáme skutočné fakty, ktoré sú prepletené fikciou, ale všetko je uveriteľné.
Je možné zažiť dve osudové lásky? Myslím si, že áno a príkladom toho je aj Domenica Cabrelliová, ktorej príbeh rozpráva jej dcéra Matelda vnučke Anine. Domenica zažila lásku, stratu i druhú svetovú vojnu, ale aby rodinné tajomstvá nevzala so sebou Matelda do hrobu, tak ich vyrozpráva a ovplyvní to aj ďalšie generácie.
Nemyslela som si, že ma tento príbeh až tak dostane, ale určite bude ašpirovať do mojej tohtoročnej TOPky. Je plný lásky a láskavosti, ale aj sklamaní, bolesti a strát. Je emotívny, ale smutnejšie časti sú dobre vyvážené vtipnými hláškami starej pani Mateldy. Ja som si počas čítania spomenula na mnoho z môjho života a vnímanie niektorých udalostí boli umocnené mojim pohľadom ako matky. Ide ozaj o výborne napísaný román, ktorý vo mne vyvolal emócie a plus dávam aj rodokmeňu rodiny na konci knihy. Takéto príbehy môžem, pretože i keď v nich je romantika, nie je presladená a čitateľ sa zároveň dozvie aj skutočné fakty, krásne myšlienky a životné rady nútia k premýšľaniu... Veľmi vydarená kniha, ktorú vám vrelo odporúčam.
Čítať viac
27.12.2023
Tento nádherný príbeh niekoľkých genarácií silných žien a statočných mužov v talianskej rodine Cabrelliovcov zachytáva šťastné aj smutné momenty v ich životoch, rodinné a milostné vzťahy, a situáciu počas obdobia 2.svetovej vojny,ktorá zmenila budúcnosť aj v tejto rodine.

Počas čítania sa ocitnete v Taliansku Škótsku,Anglicku a aj v Indii. Práve z Indie pochádza príbeh o slonici pracujúcej v rubínovej bani,ktorý sa po celé generácie v rodine Cabrelliovcov dedí a je ich dôležitou súčasťou.
Rozprávačkou v tejto knihe je stará Matelda,ktorá sa snaží spomenúť si na detaily príbehu a odovzdať jeho posolstvo a dôležitosť ďalšej generácii.
Chce,aby jej rodina vedela o dôležitých udalostiach a rozhodnutiach,ktoré v priebehu desaťročí formovali jej rodinu a meno Cabrelli.

Matelda rozpráva svojej vnučke a dcére o živote jej matky Domenicy a jej zážitkoch počas vojny. Domenica bola zdravotná sestra,ktorá chcela pomáhať, ale kvôli nepochopeniu okolia musela opustiť svoj domov a odísť k mníškam do Marseille. Odtiaľ ju život zavial do Škótska a pripravil jej chvíle plné šťastia, ale aj smútku. Kvôli vojne sa až po niekoľkých rokoch odlúčenia od rodiny vracia domov,kde jej príbeh pokračuje a odvíja sa aj príbeh ostatných členov rodu Cabrelliovcov.

Autorka a jej štýl písania vás skutočne prenesú do doby o ktorej píše,vnímate všetky zvuky ulice a vône jedál. Ocitnete sa na známom Carnevale v dedinke Viareggio, kde Cabrelliovci žijú. Nádherne dokáže vystihnúť atmosféru,emócie a pocity každej z postáv.

Mne sa kniha veľmi páčila kvôli prostediu v ktorom sa odohrávala, a aj vďaka tomu, že sa v nej strieda prítomnosť s minulosťou. Odporúčam ju každému, pretože v nej nájdete veľa pekných a poučných momentov.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Krása všetkých kníh Adriany Trigiani spočíva v jej schopnosti prepojiť skutočnosť s fikciou. Toto dielo pohlcuje, ale donúti vás aj na chvíľu ho odložiť, aby ste popremýšľali o vlastných predkoch… alebo ich vyhľadali. Kniha je výpoveďou o sile rodiny a histórie, hodnote poznania miesta, odkiaľ pochádzame. Tento rozsiahly príbeh je skutočný a plný nádeje, nasýtený dobrodružstvom a, áno… príbehmi. Nepremárnite možnosť vydať sa na nezabudnuteľnú cestu so ženami z rodu Cabrelliovcov!“ — Lisa Wingate, Book of the Month

„Adriane Trigiani sa vždy podarí uchvátiť svojimi príbehmi, ktoré vás skutočne prenesú na miesta, kde sa odohrávajú. Zničené dobro vás prevedie časom a naprieč svetom, z talianskeho pobrežia až do Škótskej vysočiny, pričom sa na povrch vynoria dlho skrývané tajomstvá rodiny Cabrelliovcov. Dojemný a nádherný príbeh o rodine, láske a strate.“ — Taylor Jenkins Reid

„Zmarené dobro je rozvetvený, veľkolepý historický literárny pôžitok, presahujúci krajiny a generácie, aby vás nakoniec doviedol k srdcu a duši krásnej rodiny. Adriana Trigiani dosiahla vrchol.“ — Laura Dave

„Adriana Trigiani je rodenou rozprávačkou a Zničené dobro je jej vrcholom. Tento krásny, rozsiahly historický román o troch generáciách žien vykresľuje dokonalý portrét lásky, straty, zničujúcich dosahoch času a cenu, ktorú rodina musí zaplatiť za svoje tajomstvá. Brava!“— Kristin Hannah

„Tirgiani napísala nezabudnuteľný historický román odohrávajúci sa v Taliansku, Francúzsku, Škótsku a Churchillovom Anglicku počas druhej svetovej vojny. Matelda Cabrelliová Roffová, ženská hlava rodiny, sa rozhodne odhaliť utajovanú minulosť svojej matky skôr, než bude neskoro. Bohatá história tejto rodiny je veľkolepá.“ — Lisa Jewell

„Zmarené dobro je úžasný román o rozprávaní príbehov, láske, vojne, náboženstve a o tom, čo nás všetkých definuje: rodine. Adriana Trigiani sa prekonala svojím prenikavým pohľadom, humorom a hrejivým a veľkorysým srdcom.“ — Elin Hilderbrand

„Zmarené dobro je nádherný klenot medzi románmi, zo súčasnosti sa vracia späť v čase, do hrozných čias druhej svetovej vojny. Nikto nepíše historické romány lepšie ako Adriana Trigiani. Do postáv, najmä do Mateldy Roffovej, sa zamilujete. Godere!“ — David Baldacci

„Zmarené dobro je odvážne uchvacujúci príbeh o živote mimoriadnej talianskej zdravotnej sestry Domenicy Cabrelliovej a jej dcéry Mateldy. Nádherný príbeh lásky, v ktorom nechýba námorný kapitán, detské lásky a rodina, ktorá sa nikdy nevzdáva. Román som si vychutnala.“ — Ann Nepolitano

Toskánske slnko, čaro Marseille a drsná krása Škótska. Domenica zanechá svojim deťom a vnúčatám tajomné dedičstvo. Adriana je skutočne bezkonkurenčná rozprávačka.“—Heather Morris

Pohlcujúca, viacgeneračná sága točiaca sa okolo žien pochádzajúcich z rodiny v pobrežnom mestečku… Povinná súčasť ženskej beletrie.“ —Booklist

„Dôvodov na to, aby ste si tento román zamilovali, je mnoho – úžasné postavy, bohatá rodinná história prepletená s nádherným prostredím -, ale, predovšetkým, príbeh, ktorý Trigiani rozpráva.“ — Bookreporter

„Zmarené dobro je vynikajúco vyrozprávaný príbeh, plný do detailov preskúmaných postáv, opisov talianskeho jedla, z ktorých vám potečú slinky, a očarujúcich, ale osobitých mestečiek. Tento román je výnimočný tým, ako rôzne príbehy, z rôznych miest a v rôznom čase, do seba dokonale zapadajú a vytvárajú dojímavý a príjemný román. Nádherne napísaný príbeh o medzigeneračnej láske a žiali, márnej ľútosti a sile dobre prežitého života. Román je tiež ľúbostným listom pre Taliansko a jeho krásne, ale bolestné dejiny.“ —BookPage

Vydavateľstvo AURORA

Čítať viac

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven, 2015
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven