Na kolenách - Juraj Gerbel, Mgr. Juraj Gerbel, 2022

14,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Na kolenách - Juraj Gerbel, Mgr. Juraj Gerbel, 2022
Na kolenách - Juraj Gerbel, Mgr. Juraj Gerbel, 2022

Na kolenách

Lietadlo plné ľudí. Každý jeden z nich v bezprostrednom ohrození života. A s nimi na palube je aj on. Andrej Bojar. Bývalý vymáhateľ podsvetia a majster thajského... Čítať viac

4,8 35 hodnotení
4. diel série
Andrej Bojar
Vydavateľstvo
Mgr. Juraj Gerbel, 2022
420 strán
6 hodín čítania

Lietadlo plné ľudí. Každý jeden z nich v bezprostrednom ohrození života. A s nimi na palube je aj on. Andrej Bojar. Bývalý vymáhateľ podsvetia a majster thajského boxu. Vracia sa z dovolenky v zahraničí. Je však unavený, zranený.. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,00 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 7 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

V cudzích topánkach - Jojo Moyes, Ikar, 2024
Na kolenách - Juraj Gerbel, Mgr. Juraj Gerbel, 2022
14,00 €

Viac o knihe

Lietadlo plné ľudí.
Každý jeden z nich v bezprostrednom ohrození života.
A s nimi na palube je aj on.
Andrej Bojar.

Bývalý vymáhateľ podsvetia a majster thajského boxu.
Vracia sa z dovolenky v zahraničí.
Je však unavený, zranený a vôbec nemá chuť na plané reči so spolucestujúcim.
Jediné, po čom túži, je oddýchnuť si.

Čo keď mu ale práve tieto plané reči môžu zachrániť život?
Rovnako ako všetkým ostatným v lietadle.


Voľné pokračovanie úspešného románu Vtedy a tam. Ako napínavý triler pútavo kombinuje prvky detektívky, psychológie, hororu, bojových umení a akcie. Dielo sa odohráva na troch miestach: v Kolíne nad Rýnom, Moskve a napokon v lietadle letiacom vysoko nad oblakmi. Tri paralelné línie sa navzájom prelínajú a rozpracúvajú komplexné a brutálne medzinárodné sprisahanie, ktorého nitky čitateľ nemá šancu rozpliesť, až pokým, po viacerých nečakaných zvratoch, nenastane finálne rozuzlenie. Ide o samostatnú knihu, na vychutnanie si jej príbehu nie je vôbec potrebné čítať predošlé diely.

UPOZORNENIE: Kniha je miestami výrazne brutálna a naturalistická. Preto sa rozhodne neodporúča slabším povahám.

Viac o autorovi na www.jurajgerbel.sk

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
420
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
548 g
ISBN
9788097437602
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1768193
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
4. diel série
Andrej Bojar
Vydavateľstvo
Mgr. Juraj Gerbel
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

35 hodnotení

27
8
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.10.2023
Strhujúce čítanie
Hoci už vlastním knihu od pána Gerbela, ešte som ju nestihla prečítať a tak kniha Na kolenách bola moja prvotina.
Až do poslednej strany ma držala v napätí a dozvedela som sa o hrôzach, ktoré dokáže urobiť ruská mafia.
Jej hlavná postava Andrej Bojar pokojný, rozumný, rozhľadený človek, ktorý sa nevedomky zaplietol do nemecko ruského zločinu a s priateľkou Rékou ho pomôže vyriešiť.
Kto má rád napínavé čítanie s kriminálnou zápletkou odporúčam mu knihy pána Gerbela.
Čítať viac
7.9.2023
Musím priznať, že už dlho ma tak nepotrápil začiatok knihy. Všetky tie mená, najmä ruské, sa mi akosi zlievali a k niektorým častiam som sa vracala, pretože som si práve kvôli postavám nebola istá.

Ako sa však pomaly začali objavovať prvé malé spojenia som sa do príbehu tak ponorila, že som ho nevedela pustiť z rúk. Napriek tomu že sledujeme krátky časový úsek tak tým, že nám autor dávkuje dianie v dvoch rôznych krajinách, tu máme dvojnásobné napätie a tak si všímate každý detail.

Doteraz som si neni istá či mi viac naháňala strach ruská mafia alebo Andrej Bojar. Tento chlapík, Chuck Norris a Jackie Chan v jednom, bol brutálne inteligentný a škoda, že sa jeho bojové schopnosti neprejavili ešte viac.

To, že treba mať strach a rešpekt pred mafiou je samozrejmosť. V knihe je však až desivo reálne premyslená a napriek všetkému ma aj tak dokázalo prekvapiť, že ani pri neviem akom postavení nie si v bezpečí. Videla som a čítala už o mnohých nechutnostiach ale to čo si pre nás autor pripravil tu skrz praktiky tejto mafie bolo priveľa aj pre môj silný žalúdok. Úprimne vám hovorím, že mi pri čítaní prišlo až zle a aj teraz keď si na to spomeniem ma pobolieva žalúdok.

Na konci knihy máme ukážku z ďalšej pripravovanej knihy od autora po ktorej určite siahnem.
Čítať viac
30
Overený zákazník
15.8.2023
Slovenský autor Juraj Gerbel bol pre mňa doteraz neznámy, aj keď má na konte už zopár kníh. Som šťastná, že som sa mohla k jeho tvorbe dostať a zároveň objaviť nový talent.

Jurajov rozprávačský štýl písania si ma celkom získal. Je sympatické, ako nenásilne dokáže využiť prvky hororu, akcie, napätia, tajomstiev, detektívky a pod. Za mňa vynikajúci triler, ktorý určite splnil moje očakávania! Sama som zvedavá na ďalšie autorove príbehy, pretože si myslím, že má ešte v budúcnosti čitateľom čo ponúknuť.

Na kolenách je v podstate voľne pokračovanie knihy Vtedy a tam a zároveň ide o 4. diel série Andrej Bojar.

Je super, že kniha Na kolenách je samostatná, teda k celkovému čitateľskému zážitku nie je potrebné čítať aj predošlé diely. V mojom prípade som si čítanie užila, takže tento fakt môžem len potvrdiť.

Dej sa odohráva na troch miestach - v Nemecku, Rusku a v lietadle. Už len táto vedomosť vo mne vzbudila záujem pre ďalšie čítanie.

Kniha je rozdelená na 4 úseky, a jednotlivé kapitoly nesú zaujímavé názvy: TAM, MEDZI a TU. Kapitoly sú primerane dlhé, pri čítaní som sa ani na chvíľu nenudila a každá zo strán priniesla niečo dôležité pre následný vývoj deja.
Čítať viac
8.8.2023
Napínavé až do poslednej strany!
Ak hľadáte knihu, ktorá nie je klasicky rozdelená do kapitol ale do častí TU, MEDZI, TAM a rozpovedajú viac príbehov ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné tak mám pre vás skvelý tip! Triler, ktorý vás bude držať v napätí až do záverečnej kapitoly. Aby toho nebolo málo, v knihe sa objavuje ON. Zohráva v príbehu dôležitú úlohu a verte mi, že budete chcieť vedieť kto je za tým! Zoznámila som sa s hrdinom Andrejom ktorý mi je sympatický vo všetkých smeroch. Statočný, nebojácny a používajúci chmaty, kopy, za ktoré by sa nehanbil nejeden bojovník! K autorovi nemám čo sa týka písania čo vytknúť. Bolo to svižné, autentické, napínavé - presne tak ako má triler vyzerať! Za čo však musím v mojom prípade strhnúť jednu hviezdičku bol počiatočný chaos v tých postavách. Kým som sa zorientovala kto s kým, jako prečo mi trvalo nejakú tú stranu ale na celkovom dojme to neubralo až tak veľmi. Ako bonus a teda super ťah hodnotím navnadenie na novú knihu! Čítať viac
Patrícia
Neoverený nákup
3.8.2023
Skvelý čitateľský zážitok
Kniha NA KOLENÁCH je 4. dielom zo série Andrej Bojar a voľným pokračovaním akčného trileru Vtedy a tam. Ide o samostatnú knihu a na užitie si jej príbehu nie je vôbec potrebné čítať predošlé diely, čomu som sa potešila, keďže je to moje prvé stretnutie s autorom. Kniha je rozdelená na 4 časti a dej sa odohráva na 3 miestach súčasne (Moskva, Kolín nad Rýnom, na letisku a pokračuje v lietadle). Najviac sa mi páčili kapitoly o hlavnom hrdinovi Andrejovi Bojarovi, odohrávajúce sa na letisku a v lietadle. Prostredníctvom rozhovorov, hlavne so Salvenmoserom, ktoré svižne odsýpali, som mala možnosť ho spoznať a obľúbiť si ho (pripomína mi Jacka Reachera od Lee Childa). Autorov štýl písania mi hneď sadol, opisy prostredia boli vykreslené tak akurát, aby si čitateľ spravil obraz a vedel si ich predstaviť, neboli zbytočne dlhé, neodpútavali ma od samotného deja, čo považujem za pozitívum. Kapitoly končili tak, že nútili čitateľa pokračovať ďalej v čítaní, takže som nemala inú možnosť a čítala som nedočkavo ďalej a ďalej. Príbeh rýchlo plynul a na prvý pohľad nesúvisiace dejové línie sa navzájom prelínali a vzájomne dopĺňali. Niektoré scény autor napísal tak, až mi behal mráz po celom tele, boli veľmi realistické (v pozitívnom zmysle - nevadia mi brutálne scény). Tento napínavý triler kombinuje prvky detektivky, psychológie, hororu, bojových umení, a akcie, preto neváhajte a určite po ňom siahnite. Nielenže si užijete kvalitne napísaný príbeh, ale jeho kúpou podporíte aj telesne znevýhodnené deti a dospelých. Čítať viac
Kika
Neoverený nákup
1.8.2023
Vynikajúce, nevedela som knihu prestať čítať
Od tohto autora bola kniha Na kolenách prvá, ktorú som čítala a musím povedať, že som čítala, až kým som knihu neprečítala. Strhujúca, veľmi zaujímavo a inteligentne napísaná s tým, že automaticky som si živo predstavovala, ako sa to mohlo udiať aj v skutočnosti. Autor má rozprávačský talent a kto má rád napínavé knihy, táto je pre neho ako stvorená. (možno aj iné knihy od tohto autora, zatiaľ neviem posúdiť). Kniha nemá zbytočné opisy, má šmrnc, nuda nehrozí. Čítať viac
7.7.2023
Recenzia
Knihu som začala čítať s veľkým očakávaním, pretože s thrillermi som sa doposiaľ stretávala najmä vo filmovej podobe, než v tej knižnej. Zistila som však, že som robila veľkú chybu! Kniha je rozdelená do troch navzájom súvisiacich častí (TAM, MEDZI, TU). Veľmi mi sadol autorov štýl písania. Pre mňa bola kniha napísaná naozaj čítavo, bez dlhých opisov či zbytočného naťahovania. Počas čítania som sa vždy tešila hlavne na scény s hlavným hrdinom, Andrejom Bojarom, na jeho konanie či rôzne taktiky.

Niektoré scény boli popísané tak realisticky, že pri filme by som si asi zakryla oči. To už ale, samozrejme, záleží od povahy človeka. :)

Páčilo sa mi, že autor vložil do knihy svoje poznatky z oblasti bojového umenia, cestovania či jazykov.

Knihu určite odporúčam všetkým milovníkom thrillerov alebo napínavých príbehov, pretože si pri čítaní tohto románu určite prídu na svoje!

IG: knizna_planeta :))
Čítať viac
6.7.2023
… svižné, akčné, prepracované…

Na kolenách je presne také čítanie. Ak teda holdujete žánru triller, autora Juraja Gerbela si rozhodne nenchajte ujsť.

Pred časom som mala možnosť prečítať si autorovu knihu Príliš neskoro. Síce som vtedy mala pár poznámok, tentoraz nemám proti ani “mäkké F”.

Autor kapitoly pomenoval TU, TAM a časom sa pridalo aj MEDZI. Je to originálne, viete kde sa daná kapitola odohráva, ale neviete kto v nej, alebo v určitej časti, bude dominovať. Juraj totižto vytvoril celú plejádu postáv. Dobrých, zlých, v Rusku, Nemecku aj vo vzduchu. Čo je ale zvláštne, v najlepšom slova zmysle, že sa mi ten zástup postáv vôbec neplietol! Vždy som vedela kto je kto a dovolím si tvrdiť, to je u mňa rarita! Preto snímam klobúk pred talentom Gerbela nielen v písaní akčných, napínavých scén, dychberúcich a neočakávaných zápletiek, či dokonca do detailov premyslenom, prepracovanom deji. U mňa Juraj vyfasuje špeciálne miesto vo vytváraní a opise postáv, ktoré sú špecifické, svojské, či sa jedná o vagabundov, “obete” alebo o vykreslenie samotného hlavného hrdinu Andreja Bojara. Toho žeriem a vizualizujem si ho tak trochu ako Keanu Reevesa(aj keď to nie je celkom moja šálka kávy). Podľa opisu, mrštnosti, pohotových reakcií… ale tá Andrejova hlava… tú by som teda chcela!

Veľmi sa mi páči, ako autor vyskladá dej. V úvode vás vhodí do situácií, ktoré spolu na prvý, ani druhý, dokonca ani na tretí pohľad nijako nesúvisia. Gerbel pomaly nitky svojho príbehu odmotáva a vy budete žasnúť, akým smerom sa dej bude uberať, so zatajeným dychom budete čakať, ako sú prepletené osudy postáv, čo je jadrom celého tohto príbehu, ale najmä, a to vám garantujem, budete čítať ako na ihlách, pretože budete nutne potrebovať vedieť kto sa skrýva za tajomnou postavou ON. Zaručene pri odhalení zalapáte po dychu! A tie špecialitky, ktoré má ON za ušami (v jednom momente sa mi tak skrúcal žalúdok, akoby sa na ňom robil námornícky uzol) x_x myslím, že sa na svet budete pozerať úplne inak!

Ďakujem, Juraj Gerbel, za možnú paranoju, ktorá po tomto príbehu hádam vzklíči v nejednom čitateľovi.
Čítať viac
18
Overený zákazník
15.6.2023
Napínavé, dobrodružné, čtivé, svižné, akčné… jednoducho úžasné!

Takéto knihy ja naozaj veľmi môžem. Až mi je ľúto, že ide o 4.diel série a tie predošlé nemám prečítané (vlastne neľutujem, lebo viem, že ma čakajú perfektné prípady a hodiny napätia, keď sa ku mne raz dostanú)

Oceňujem určite, že sa kniha dá čítať samostatne, bez toho, že by som čítala hociktorú predošlú časť.

Príbehu nemám čo vytknúť a autorov štýl mi sadol perfektne.

Ocitneme sa počas čítania aj v Nemecku aj v Rusku a niečo medzi - v lietadle na ceste do Budapešti… všetky 3 dejové línie spolu súvisia, no autor nás počas čítania drží v napätí a len pri posledných kapitolách to celé zapadne do seba ako skladačka, chýbajúci diel…

Juraj pekne postupne odkrýva celú záhadu, celé to tajomstvo okolo príbehu. Dokonca ak čitateľ číta pozorne, tak mu neujdú ani zaujímavé detaily, vďaka čomu vás príbeh ešte viac fascinuje.

Neviem, či som už niečo podobné čítala, ale v tejto knihe boli popísané aj útoky, rôzne bojové scény popísané veľmi realisticky a ku koncu aj isté vraždy popísané dosť brutálne, ale žalúdok zvládol

Čiže ak máte radi akčnosť deja, kde sa vždy niečo deje, postupne vysvetľuje a situácia objasňuje, ak sa radi vžijete do takýchto vyšetrovaní a radi špekulujete počas čítania - Čo? Ako? Prečo? Kde? Kedy? Tak táto kniha a myslím si, že celá séria je pre vás. Ja určite siahnem po predošlých častiach.
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
29.5.2023
Napínavá
NA KOLENÁCH je slovenský thriller, ktorý napísal skvelý slovenský spisovateľ JJuraj Gerbel Ak poznáte tvorbu tohto autora, viete že v každej knižke sa objavuje Andrej Bojar. V tejto knižke sa Andrej ocitne ako bežný cestujúci . Myslíte, že to tak aj ostane ? Veru nie. Máte sa na čo tešiť , v knižke je toľko prekvapivých a napínavých situácii, že Vám budú aj vlasy stávať dupkom . Knižku odporúčam všetkým milovníkom napínavých príbehov Čítať viac

Juraj Gerbel

Čítať viac

„Život ide ďalej. Vždy to nejako išlo ďalej. Pochodeň, ktorú v nekonečnom štafetovom behu podával bežec bežcovi, až kým nedosiahla určený cieľ.“