Klaudia Čechová

14

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

14
14

Klaudia Čechová napísala recenziu

21.09.2021 11:08

Prosím chcem tento príbeh zažiť. Hneď! Ak sa chcete extrémne pobaviť, vypnúť od aktuálnej situácie ktorá nám tu opäť vzniká poďte do tejto knihy - bude Vám trhať kútikmi, to Vám môžem sľúbiť ;)
Delia a Zach hl. hrdinovia ktorí si získajú vaše srdce rýchlejšie ako sa môže zdať! Delia, študentka žurnalistiky, sarkastická milovníčka kozliatok (áno vážne :D ) dostáva správu že jej stretnutie sa presúva v domnienke že to píše brat. Namiesto brata sa tam nachádza Zach počítačový maniak, fanúšik farmárskeho dresingu ktorému tiež nechýba uštipačnosť a sarkazmus. Zo začiatku si len píšu, čo obom stranám vyhovuje, no schyľuje sa k stretnutiu - bude také ako si obaja predstavujú?
Dialógy sú vtipné, nesilené, sarkatické, úprimné a naozaj ma bavili! Krásne sa doťahovali, a bol zážitok s nimi prežívať ich dobrodružstvo. Ku koncu knihy dostávame aj menšiu zápletku, ktorá dej jemne zamotá, no nie je to nič dychberúce a svetaborné :) Celkovo však knihu hodnotím veľmi veľmi pozitívne, je to naozaj veľká vtipná oddychovečka. Ako veľké a nečakané plus hodnotím poslednú bonusovú kapitolu ktorá je predzvesť že sa ešte niečo bude diať :)

Čítaj viac

14
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

21.09.2021 11:07

14
14

Klaudia Čechová napísala recenziu

16.09.2021 14:36

Posledná kniha z pera talentovanej slovenskej spisovateľky. Autorka opäť zabrdla do vážnej témy a zvládla to výborne! Kniha ma naozaj bavila, čítalo sa to rýchlo, bolo to svieže, vtipné, romantické, silné a dokonca som musela potláčať veľkú hrču v hrdle..
Žela, hrdinka príbehu - nedalo sa ju nemilovať!!! Úžasné dievča s neskutočným dobrým srdcom, bola vtipná, veľmi rozumná a skrývala v sebe extrémnu lásku a silu! Ich konverzáciu s dedušom som milovala! Trhalo mi kútikmi ako si oni dvaja bačovali, ako sa doťahovali, ako spolu zvládali každú nástrahu života a nevzdala sa ani keď bola na pokraji síl psychických či fyzických.. Do jej života sa dostáva Igor ktorý si ju pomaličky získava, no je Žela pripravená na niečo viac? Musí sa predsa postarať o domácnosť, o deduša, učiť sa..
V príbehu sa stretávame aj s kamarátmi ktorý príbeh dokonale dotvárajú a dávajú čitateľovi aj pridanú hodnotu. Spomína sa tam ekológia,vplyv sociálnych sietí a na to aké je dôležité pocítiť rodičovskú lásku … Každého osobný príbeh má niečo do seba, no ten Dominikov ma zasiahol viac ako sa zdalo- spätne si prehrávam čo sa stalo a tak veľmi by som chcela skočiť do knihy a pomôcť! Autorka túto pasáž zvládla výborne, strany boli nabité emóciami ktoré zanechajú stopu… Ak by mala kniha ešte o 100 strán navyše, vôbec by som sa nenahnevala - chcela by som vedieť viac! Viac o dedušovi, rodičoch a hlavne o kurati! :D
Na záver hodnotím knihu veľmi veľmi pozitívne!!! Krásna kniha nabitá emóciami všehochuti, odporúčam všetkým vekovým kategóriám, pretože každý si v tej knihe nájde svoje….

Čítaj viac

14
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

16.09.2021 14:36

14
14

Klaudia Čechová napísala recenziu

05.09.2021 08:06

Kniha je posledná z autorkinej dielne a veruže bola to jízda na všetky smery. Romantika, erotika, dráma, tajomstvá, napätie to všetko si pre nás Miška pripravila a musím povedať že to bolo dobré - vlastne bolo to veľmi veľmi dobré!
Jedná sa o voľné pokračovanie Rozhodnutia (ja však odporúčam aby ste ju mali prečítanú - lepšie sa Vám bude orientovať v príbehu ;) )
Knihu máme rozdelenú do 3 častí - v prvej sa dozvedáme o Amande ktorá mieri do slnečného Karibiku kde potrebuje resetnúť hlavu a nabrať nové sily - tam jej však cestu skríži charizmatický muž Ben ktorému sa snaží odolať avšak tento boj prehráva - city, vášeň sú silnejšie ako ona. Druhá časť nám umožňuje nazrieť do hlavy aj Benovi ktorý nám príbeh zamotá ešte viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Čaká ich náročná cesta po svete - pocestujú cez Áziu, Honkong až po Taiwan - tu Miška naozaj nešetrila opismi ( na mňa to bolo miestami až moc).Kartami zamieša aj Nian ktorý si ma získal a veľmi som mu fandila! Prvý úder pod pás prichádza v momente keď sa Amanda dozvedá že otec má toho na svedomí viac ako sa patrí. V pátraní po otcových činoch narazí na niečo, čo jej otvorí staré rany a bolesť je intenzívnejšia než v osudnú noc. Prečo sa to muselo stať ? A prečo práve on ? Posledná časť nás posunie o pár rokov vpred a ukáže nám ako je dôležité a potrebné odpustiť i napriek bolesti ktorá nás zasiahla. Je krásne a dôležité vedieť milovať no ešte viac vedieť odpúšťať. Záver knihy bol presne taký ako som si predstavovala - inak sa to predsa nemohlo skončiť !
Ak mám zhodnotiť celý príbeh tak bolo to vážne dobré! Malo to grády, bolo to vášnivé, dojemné, vtipné - vystriedali sa vo mne všetky emócie. Jediné čo pokladám za mínus boli občasné zdĺhavé opisy a občas prehrotené situácie - inak nemám čo vytknúť! Miška, len tak ďalej!

Čítaj viac

14
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

05.09.2021 08:05

14
14

Klaudia Čechová napísala recenziu

05.09.2021 08:05

Ak by bola súťaž ktorej obálka najviac klame, tak myslím že máme víťaza - pretože ak čakáte romantiku, sladké klišé, musím Vás sklamať. Táto malá útla kniha v sebe ukrýva viac ako sa zdá.
Príbeh je rozdelený do štyroch častí - pri prvej časti som bola zmätená a nechápala som čo sa vlastne deje, všetko sa udialo tak rýchlo a už sme boli v ďalšej časti ktorá sa venuje Ele. Keďže jej matka holduje alkoholu na Elu nezostával čas a ani peniaze. Rozhodne sa byť iná - našla si prácu asistentky staršej pani. Pani Straussová je veľmi zvláštna a svojská ženská. Popravde ani neviem aké stanovisko som k nej po prečítaní knihy zaujala - v niektorých pasážach ma bavila a niekedy som jej mala chuť vylepiť za to ako sa chovala k Ele a len preto že nie je prototypom krásy. Pomaly ale isto sa zaľúbi do jej vnuka. Nie je to prvoplánové, za ich láskou je veľa porozumenia, búrania predsudkov voči kráse, či farbe pleti. Do príbehu autorka nakoniec ešte vložila detektívnu zápletku obohatenú o halucinácie a zvrátené opisy. Tam som sa občas strácala a naozaj sa nedalo predvídať čo nás bude čakať ďalej. Záver bol nečakaný a netušila som ako to celé vypáli - mala som tušáka kto by za tým mohol byť - no nebolo to správne :D
Knihu celkovo hodnotím ako jednu z tých zaujimavejších. Bola občas vtipná,sarkastická, ťažká a niesla si posolstvo no takým zvláštnym spôsobom. Mne sa kniha páčila a verím že sa bude aj Vám, ktorí po nej siahnete :)

Čítaj viac

14
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

28.08.2021 14:04

14
14

Klaudia Čechová napísala recenziu

24.08.2021 08:50

Letná, príjemná, jemne romantická oddychovka - presne toto vzniklo spojením dvoch slovenských talentovaných autoriek! Takže ak si chcete ešte leto udržať ešte dlhšie, nech sa páči, kniha je pre Vás ako stvorená :)
V príbehu sa stretávame s viacerými hlavnými postavami, ktorí si vo svojom živote nosia viac akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nika - mladé dievča ktoré je ostro sledované rodičmi ktorí jej nedajú voľne dýchať napriek tomu že má 18 rokov. Sužuje ich minulosť ktorú prežili s druhou dcérou Adelou, preto robia všetko (niekedy až moc ) aby ochránili aspoň Niku. Sára - jej som neprišla na chuť celý príbeh, drzá, nepríjemná a zákerná - no ja len dúfam že to bol všetko len nejaký obranný mechanizmus a Damián - chalan na ktorého všetci ukazujú prstom pretože nebýva v normálnej štvrti ako ostatné deti. Pre všetkých bol len zlodej, díler, bitkár no jediná Nika v ňom videla niečo viac.
Toto nie je len klasická a obyčajná YA romanca - autorky zabrdnú aj do vážnejšej témy a o tom ako dôležité je rozprávanie a nebyť ticho. Celou knihou sa nesú Damiánové tajomstvá ktoré sa postupne odhaľujú. Ak si už myslíte že Vás nič neprekvapí, nebojte sa, autorky Vám to na konci knihy spočítajú - a to ako to celé dopadne si budete musieť počkať!
Ak mám hodnotiť celkový dojem - páčilo sa mi to. Čítalo sa to jednoducho i keď so začiatkom som dosť bojovala - prišlo mi to trošku zdĺhavé ale od polovice to nabralo na obrátkach a ani neviem ako a už som čítala záverečnú stranu. Páčili sa mi vzťahy ktoré vytvorili medzi súrodencami - bolo to nádherné puto ktoré sa len tak nevidí. Kniha je spracovaná výborne,vôbec necítiť žeby ju mali na svedomí 2 autorky. Smutný koniec alebo happy end ? Nechajte sa prekvapiť !

Čítaj viac

14
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

21.08.2021 21:22

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev