Klaudia Čechová

19

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
2020
2019
2022
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

19
19

Klaudia Čechová napísala recenziu

27.09.2022 15:34

Táto autorka patrí medzi tie, ktorá má v mojom knižnom srdci svoje spešl miesto.Každá jedna kniha ma dostala a táto nie je výnimkou.Utajená nie je klasický príbeh ako môžeme od autorky poznať - neodohráva sa na psychiatrií, nemotá Vám hlavu, nerozoznávate fikciu od reality. Je to príbeh o láske, siahnutí si na dno a ako veľmi dokáže sláva zničiť človeka. Fyzicky aj psychicky. Autorka nám tentokrát ukázala aj druhý pohľad, vo forme ''výpovede'' čo ja na príbehoch moc ľúbim. A už vôbec ani nevravím o tom, že sme sa opäť vrátili aj k môjmu naj príbehu - Odsúdená (kto nečítal, okamžite napraviť!) tak to bola rana do srdca v tom najlepšom slova zmysle. Lucia sa zdrží svojho štýlu písania ktorý je návykový, ľahký a veľmi pútavý. Dostali ma tie nádherné texty piesní z ktorých bolo cítiť emócie všehodruhu. Láska, nenávisť, krutá minulosť, neistá budúcnosť a oveľa viac nájdete v tejto nádhernej knihe - nádhernej vizuálne i obsahovo.

Čítať viac

19
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

24.09.2022 23:20

19
19

Klaudia Čechová napísala recenziu

24.09.2022 23:19

Psychotriler je jeden z mojich obľúbených a vyhľadávaných žánrov, preto som mala vysoké očakávania a musím povedať že autor prešiel záťažovou skúškou! :D Bolo to fakt že výborné! Áno, samozrejme boli tam niektoré veci trošičku prehrotené ale absolútne mi to neprekážalo. Sú tam nechutnosti, aj krváky ale bolo to ešte v miere únosnosti. Autor má nenormálne skvelý štýl písania - bolo to k veci, žiadne zdĺhavé opisy, naťahovačky proste akcia - reakcia, bum. Výborný nápad, všetko bolo do bodky premyslené. Oceňujem aj zapojenie lekárskych výrazov - nečakala som že sa v tejto knihe niečomu aj priučím :D Vyšetrovateľ Eliáš bol strašný sympoš, vtipálek a naozaj si vedel pospájať dve a dve. K zápletke poviem len toľko že - absolútne som to nečakala, autor nás napínal do poslednej chvíle ale zvládol to bravúrne! A záver ? Na každú sviňu sa varí voda…
Určite si autora ukladám medzi obľúbených :)

Čítať viac

19
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

24.09.2022 23:18

19
19

Klaudia Čechová napísala recenziu

24.09.2022 23:18

Máme tu nového autora ktorý Vás zaujme nielen nezvyčajnou zápletkou ale i tou dokonalou obálkou ktorá určite upúta každé knižné očko!
Musím sa priznať že pre mňa mal začiatok príbehu trošku pomalší a slabší rozbeh no potom som sa ponorila do knihy a nepustila ju až dokonca. Hlavná postava Michal - kde máš hlavu a rozum? Chudáčik bol vykreslený ako taký ťuťmák ktorý necháva so sebou neskutočne zametať a to ma štvalo. Jeho kamoši ma bavili - nebudeme si tu štekliť ušká, medzi chlapmi je takáto konverzácia bežná. Natáliu dobehla karma, tam moje srdiečko plesalo šťastím! Romantická zápletka bola fajn ale niečo mi tam chýbalo, nejaká iskrička, niečo viac. Vedľajšia zápletka bola odhalená v zárodku a tam som silne dúfala že sa s nami autor len zahráva a vyvedie ma z omylu - nestalo sa, čo je pre mňa škoda.
Aby som to nejako zrhnula, z knihy bolo síce cítiť že je to autorov debut no moje knižné ja tam vidí potenciál a talent. Pretože takúto lišiacku zápletku som teda ešte nečítala. Verím, že autor si pre nás chystá ďalšiu knihu, pretože nám má čo ukázať a hlavne ešte veľa povedať a vysvetliť :)
P.S obálka a prevedenie knihy je naozaj nádherné !

Čítať viac

19
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

19.09.2022 07:45

19
19

Klaudia Čechová napísala recenziu

19.09.2022 07:45

Hoci názov nám hovorí o nelámaní srdca, mne ho Kristínka zlomila. Veľmi ťažko sa mi píšu tieto slová, lebo nie som si istá, či dokážem dostatočne vystihnúť pocity z tejto knihy.
Napriek tomu, že je kniha písaná až z 5 pohľadov, autorka sa dostatočne venovala každému jednému, takže ku všetkým si nájdete cestu. Veľké plus dávam za to, že sa opäť stretávame s postavami s ktorými sme už mali tú česť sa stretnúť. (pzn. jedná sa o knihy Nevyslovené a Vydrž to somnou) Každá jedna postava Vás donúti sa zastaviť a zamyslieť sa a prehodnotiť hodnoty v živote. Témy, ktoré autorka rozoberá sú veľmi aktuálne a je veľmi dôležité a potrebné sa o nich rozprávať. Myslím si, že záver knihy niektorých nahnevá a sklame - mňa naopak dostal. Príbeh je reálny, krásny a miestami krutý. Je presne taký, akoby ho napísal sám život. Ďakujem Kristínka za túto knihu.

Čítať viac

19
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

17.09.2022 14:54

19
19

Klaudia Čechová napísala recenziu

16.09.2022 08:40

Druhá časť tejto série ma len utvrdila, že autor to naozaj s písaním vie. Autor nás tentokrát zasvätí do prepojenia medzi mafiou, políciou ale aj politikmi. Aj napriek tomu, že sa dej odohráva v roku 2030 - udalosti opísané v knihe sa Vám budú zdať až podozrivo známe.. Toto nie je obyčajný príbeh, kde dobro víťazí nad zlom, kde páchatelia sú potrestaní za svoje zločiny a policajti odmenení za dobre vykonanú prácu. Toto je smutná realita. Počas čítania som sa veľakrát zastavila a rozmýšľala prečo. Peniaze? Moc ? Vplyv? Ak sa naozaj toto deje, tak sme na tom zle. Veľmi zle.
Zo začiatku na nás autor vybalil veľa mien, no počiatočný chaos sa o niekoľko stránok upratal a vy ste už presne vedeli kto s kým ťahá za nitky. Kapitoly boli presne také ako si predstavujem - kratšie, no ukončené tak, že som musela zvrtnúť ešte jednu či dve. Príbeh je písaný naozaj pútavo a nechýbajú v ňom i pasáže ktoré vám šklbnú kútikom :)
Autorovi veľmi ďakujem, že nám ukazuje krutú a zároveň smutnú pravdu ako to v tomto skorumpovanom štáte funguje. Teším sa na pokračovanie, ktoré už vyšlo pod názvom Policajná chobotnica.

Čítať viac

19
Klaudia Čechová

Klaudia Čechová prečítala knihu

13.09.2022 20:20

„We all know that timing is everything. Trouble is, we don't know much about timing itself.“

When - Daniel H. Pink
When
Daniel H. Pink