Nikola Žiaková

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2022
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

27.11.2022 08:16

Zmiznutie sestier Hollowových si u nás vyslúžilo jednu z najkrajších a najzaujímavejších obálok aké som videla. Príbeh som čítala ako eknihu ale vyslúžila si čestné miesto aj v poličke a verte mi, že ju chcete čítať tiež. Najradšej by som si vymazala spomienky a pustila sa do príbehu odznova.

Musím vyzdvihnúť originalitu príbehu, ktorá je pri dnešnom množstve kníh naozaj vzácna. Počas celého príbehu vás napriek čtivému štýlu písania autorky budú sprevádzať nepríjemné pocity. Vyskytujú sa tu temné témy, ktoré vo vás usídlia strach a znepokojenie.

Naozaj si dobre premyslite či takúto knihu zvládnete. Mne ako človeku, ktorý má obrovský strach z tmy, nebolo prvú noc po dočítaní všetko jedno a myšlienky na knihu spojené s tmou mi doslova navodzovali stav úzkosti. Okultizmus, miznutie detí, nevyriešené záhady, mŕtvoly, smrť. Toto je len taký menší výcuc toho s čím sa stretnete.

Sestry Hollowové tvorili dokonalé trio aj napriek ich diametrálne odlišným povahám. Majú medzi sebou neuveriteľne krásne a vzácne sesterské puto, kvôli ktorému sú ochotné aj vraždiť. Doslova. S najväčšou pravdepodobnosťou sa u vás môže vyskytnúť odsudzovanie týchto postáv ale vďaka tajomnosti a nejakej skrytej mágie si vás úplne obmotajú a budete ich milovať a uctievať a nedovolia vám tak skoro na ne zabudnúť.

Príbeh necháva voľný priestor vašim konšpiráciam a síce priebeh je dostatočne akčný, hororový a temný nebudete mať tušenia ako bude napredovať. Čo vás čaká? Čo odhalíte ? A chcete to vôbec odhaliť? Naozaj výborné pochmúrne čítanie od ktorého sa neodtrhnete kým ho nedočítate a ani potom vás nepustí zo spárov svojho kúzla.

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

24.11.2022 15:11

Nie, Nero nie je len klasický mafiánsky mačo a nie, Elle nie je to typické nevinné dievča. Na prvý pohľad pôsobiace klišé v sebe skrýva omnoho viac či už v postavách alebo deji.

Nero na vás okamžite zapôsobí svojim sebavedomím a panovačnosťou, ktorá v realite ide na nervy ale v knihe to je dosť sexy. Kombinácia brutálneho alfa samca a syna bossa mafie pôsobí navonok drsno a vnútro vie byť ešte drsnejšie ale zároveň toľko milujúce. O to viac ma prekvapila rýchlosť priznania si vlastných pocitov , čo skončilo ako veľmi príjemná zmena po popieraniach v iných knihách. A jeho ochranárske sklony? To bola jedna z najkrajšićh vlastností.

V Elle sa skrývala neskutočná odvaha, sila a odhodlanie. Jej priateľská povaha a dobré srdce si nezaslúžilo všetko to zlé zaobchádzanie. Jej prítomnosť nebola vždy jednoduchá ale z útržkov z minulosti vás rozbolí srdce.

Téma šikany nie je pri nikoho z nás nová. Stretávame sa s ňou v knihách, filmoch alebo v reálnom živote. Tu je však dôležitou súčasťou príbehu a spoznávame tú najhoršiu formu, ktorá len neponižuje ale doslova ohrozuje život. Ukazuje nám dnešnú zvrátenú dobu kedy sú najdôležitejšie peniaze a mnohokrát sa sebecky bojíme druhých zastať. Pri záchrane zlyhalo veľké množstvo ľudí a verím, že takto je to bohužial aj v realite.

Síce je príbeh vsadený do mafiánskeho prostredia a celé zauzlenie je práve vďaka mafianom, tak celého toho mafiánstva tu bolo akosi málo. Čakala som akčnejší a životu nebezpečný dej ( okrem spomínanej šikany). Nechýbali však drsné praktiky, ktorým bolo jedno akého ste pohlavia.

Aj keď sa to nemusí na prvý pohľad zdať, verte mi. Kniha v sebe ukrýva naozaj dôležité veci do života, ktoré by sa nemali ignorovať. Dočkáte sa aj veľmi peknej romantickej linky ale hlavne … pomsta je sladká a karm je zdarma.

Čítať viac

Nero
  • Sarah Brianne
4,6
15,15 €

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

20.11.2022 19:39

Tretia časť z pera Lisy Regan dopadla na výbornú. S jej predchádzajúcimi knihami som bola veľmi spokojná ale z tejto som spadla na zadok.

Dej je zameraný na našu detektívku Josie Quinn, pričom sa nám odhaľujú jej tajomstvá, ktoré v predchádzajúcich častiach vyvolávali otázky. Dozvedáme sa o nej vďaka retrospektívnym kapitolám, ktoré nám ukazujú čím si musela malá Josie prejsť. Neraz mi nad takými krutými situáciami zmeravelo srdce. Vyvolalo to neskutočnú zvedavosť a zariadilo to tú správnu pochmúrnu atmosféru. Čo ešte prežila ? Čo chce jej matka? Je vrahyňa? Kto to v skutočnosti je ?

Okrem našej detektívky sa veľa dozvedáme aj o jej matke, ktorá sa stáva našou hlavnou podozrivou. Dozvedáme sa tu krutú pravdu o krutom človeku a popravde po takom konci dúfam, že sa dozvieme ešte viac!

Kapitoly sú krátke, naozaj pár stranové a v každej sa stihne niečo dôležité udiať. A síce si koniec domyslíte ešte pred finálnym odhalím, vďaka rôznym šokujúcim zisteniam sa nudiť nebudete.

Na tejto sérií je úžasné aj to, že autorka nám v každej časti približuje niektoré konkrétne časti vyšetrovania naozaj dopodrobna a všetko zisťujeme zároveň s postavami. Konkrétne v tejto časti bola dokonalo vysvetlená patologická prehiadka kde nám bolo vysvetlené čo sa pri pitve sleduje, ako sa dopracujeme k pohlaviu alebo veku a pod.

Nechýba ani malá romantická linka, ktorej moc držím palce! Dúfam, že sa dočkáme preložených všetkých častí pretože stoja za to.

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

17.11.2022 13:26

Môj Candy-tranz neustupuje ani niekoľko dní po dočítaní druhej časti trilógie z pera našej jedinečnej Baji.

Mnohí z vás čakali na pokračovanie dva roky. Ja som čakala len rok, počas ktorého mi pohľad často zabiehal k poličke s Habibim a priala som si aby už vyšlo pokračovanie. A keď som sa ho dočkala ? Tak ma čaká to isté s čakaním na záverečný diel, ktorého sa dúfam dočkáme čo najskôr.

Virginia a Dorian mali v sebe mnoho otáznikov, ktoré nám veeeľmi pomaličky odhalovali a nakoniec ich ostalo ešte viac. Neverila som, že Baja dokáže vytvoriť postavu, ktorej ešte viac podlahnem. Môžem si prosím nechať Habibiho aj Candyho? Neviem sa rozhodnúť! A čo ak ešte niekto príde ? Asi umriem z toľkej túžby!

V knihe sa nachádzajú útržky z minulosti, ktoré nám približujú čím si museli naše postavy prejsť a verte mi nie je to nič príjemné a neraz to vo vás vyvolá zimomriavky.

Príbeh má pomalšie tempo, ktoré je ale masakrálne vášnivé. Baja vo vás vyvolá túžbu a vzruší vás a to ani nebude písať o sexe ! Milá Baja ako to robíš ? Dokážeš vyvolať v človeku neskutočné emócie.

Prekvapilo ma aký bol Dorian sladký a tým o toľko odlišný od Habibiho. Keď sa Harry objavil na scéne napriek jeho chladnej povahe som chladnou neostala. A kombo Doriana s Harrym? Vybuchujem ! Na toľko odlišní a zároveň rovnako okuzlujúci .

Baja otvára v slovenskom knižnom svete nové témy za ktoré jej ďakujem. Priznávam, že sama často podlieham prvému dojdu a predsudkám. Preto ďakujem, že mi takýmito témami dala nový pohľad na svet a na ľudí a prinútila ma sa nad sebou zamyslieť. Bohužiaľ, mnoho z nás je podobne vychovávaných ale je načase to zmeniť.

Všetko je to tu povedané na rovinu a bez zbytočných omáčok čo vás môže zabolieť ale svet nie je len ružový tak dajte už dole tie okuliare. S témoi rodiny ktorá nemusí byť len pokrvná som sa úplne stotožnila, pretože napriek mojej úžasnej rodine mám tiež v živote ľudí , ktorích by som k svojej rodine bez váhania prirovnala .

Veľkolepé finále, na ktoré sa pri čítaní bude každý z vás tešiť a zároveň nebudete chcieť aby už prišlo mohlo byť trošku viac natiahnuté. Chápem, že chcela navodiť tajomný a nedočkavý pocit rôznymi nejasnými odhaleniami a ublíženiami ale chcela som toho viac! Nechcem zbytočne krivdiť, ono to nebolo urýchlené ale ja som sa nechcela s príbehom rozlúčiť…

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

13.11.2022 14:40

Milujem ! Milujem ! Milujem ! Táto kniha bola proste napísaná pre mňa.

Námet príbehu síce nie je moc originálny ale vďaka správnej dávke humoru, sexu, drámy a sympatií k postavám si vás zaručene získa. Od prvej strany vás upúta a stanete sa na ňom závislí. Teraz ale važne, medzi pauzami v čítaní mi myšlienky neustále ubiehali k príbehu a tešila som sa na rozuzlenie.

Príbeh je zasadený do kancelárskeho prostredia v ktorom sa odohráva väčšina deja ale nebojte, zápletka a postavy vám to vynahradia.

Kniha má tu správnu dávku erotických scén a ako plus je ich reálnosť a vášeň, ktorú pocítite aj vy. Vyskytuje sa tu aj mnoho doťahovačiek na ktoré sa vďaka rozdielnym a zároveň dosť podobným povahám neraz schuti zasmejete.

Emily bol úžasná. Jej láskavé srdce, podrezaný jazyk, krása a inteligencia boli presný prototyp na získanie si srdca niekoho ako je Jameson. A jej malé “výpadky” keď sa premenila na fúriu síce pôsobia prehnane ale každá z nás sa vie niekedy na takú fúriu premeniť, takže privrite nad tým očko.

Jamesonova charizma si vás dokáže omotať aj skrz písmená a tak jeho panovačnosť bola miestami dosť sexy. Bolo milé sledovať ako si alfa samca dokáže získať také žieňa. Milé dámy, nalejte si pohár dobrého vínka a ponorte sa do tohoto erotikou nabitého príbehu.

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

11.11.2022 14:45

Ak budeš môj je kniha pri ktorej som sa preniesla o pár rokov späť, kedy som nemusela riešiť dnešné problémy, vďaka čomu som pri čítaní na nič iné nemyslela a sústredila sa čisto na čaro príbehu.

Zatiaľ čo v prvej časti sme do toho skočili po hlave, v druhej nám napriek neskutočnej chémií medzi postavami dopraje autorka čas. Kniha je nabitá pozitívnymi ale aj rôznymi negatívnymi emóciami, zo zrady a zlomeného srdca, čo poznáme všetci z reálneho života a o to intenzivnejšie to bolo.

Jess aj Neal si vás obmotajú svojim humorom, dobrotou a oddanosťou a spolu s nimi budeme liečiť zlomené srdce a objavovať dôležitosť lásky. Obidvaja majú úžasné vlastnosti ale Jessine reakcie mi niekedy prišli neprimerané a nerozumela som im.

Jessinu prácu fotografky som si užívala spolu s ňou a bavilo ma byť v zákulisí, no hlavne som si to užívala kvôli ostatným členom tímu, ktorí sršali dobrou energiou a neraz ma dojalo ako si “svoje dievča” strážia.

Celkom ma prekvapila miestami pôsobiaca neprofesionalita pri Jessiných reakciách a následne, že sa z toho nevyvodzovali žiadne následky. Bolo to teda trošku zbytočne prikrášlené Ale viete čo? Ono je to vlastne len o uhle pohladu. Namiesto toho som sa snažila si všímat súdržnosť a rastúce priateľstvo v tíme.

Predsa len ubehol rok od prečítania prvej časti a tak som si dokonalé zasadenie deja do rovnakého času ako je predchadzajúca časť všimla až po čase. Taktiež nám autorka naznačila o čo pôjde v ďalšej časti, ktorej sa snáď čoskoro dočkáme. Teším sa keď toho bude menej a prečítam si ich za sebou.

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

10.11.2022 14:09

Ja a moje knižné očakávania … asi nikdy sa z nich nepoučím a potom zostávam sklamaná. Presne toto sa mi stalo pri Dieťati noci od ktorého som po prečítaní anotácie čakala veľmi dobrý a napínavý triler.

Príbeh sledujeme očami každej postavy a možno to bol kameň úrazu. Veľmi skoro vám dôjde hlavná zápletka a práve kvôli tejto veľkej predvídateľnosti vás málo čo zaskočí, čo pri trileri proste nie je dobré.

Za mňa by to určite bolo lepšie keby sme čítali len kapitoly z pohľadu žien, ktoré si dievčatko ( Miu) všimli a len sem tam to okoreniť o tajomnú kapitolu, z pohľadu niektorej z osôb, ktoré s Miou žili, poprípade rovno jej pohľadom. Bolo by to napínavejšie a nie takmer okamžite predvídateľné.

Postavy sa mi spočiatku zdali dosť jednotvárne ale nakoniec sa autorka s nimi pekne pohrala a znova sa poukázalo, že netreba dať na prvý dojem. Každá postava je niečim jedinečná či už v zlom alebo dobrom a niektorých život pred a po by ma veľmi zaujímal.

Miestami sa mi Miinmu správaniu a premýšlaniu ťažko verilo. Prišlo mi na jej vek neprimerané. Pekne boli vymyslené aj nezvyčajné vzťahy medzi postavami, ktoré na mňa zapôsobili.

Kniha mi prišla dosť natiahnutá čo našťastie zachraňoval veľmi čtivý autorkin štýl a stránky rýchlo ubiehali. Napriek tomuto môjmu názoru existuje na knihu aj veľa pozitívnych reakcií a tak neváhajte po knihe siahnuť, možno bude ako písaná pre vás .

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

05.11.2022 19:05

Lina si pre nás pripravila ďalší horkosladký príbeh s neľahkou témou akou je choré dieťa. Ukazuje nám život statočnej slobodnej matky a úžasného dievčatka s Downovým syndrómom, ktorý je plný trápenia ale pri správnych ľuďoch aj plný lásky a nezabudnuteľných chvíľ.

Na prvých stranách máme pomerne rýchlo zhrnuté témy ako túžba po dieťati, vytúžené dve ružové čiarky a následné zdrvujúce zistenie. Tým nás autorka rýchlo oboznámi s minulosťou aby sme sa mohli sústrediť na prítomnosť.

Keďže sama som si tie vytúžené dve čiarky našla takmer pred rokom a nedávno priviedla na svet malého človiečika, spustilo to vo mne vlnu emócií a spomienok.

Máme tu pokope veľa sympatických a reálne pôsobiacich postáv, ktoré príbeh zľahčujú a kľudne by som si prečítala pokračovanie ich životov. Ukazujú nám dôležitosť a súdržnosť rodiny a naša hlavná postava Sandra je stelesnením nekonečnej materinskej lásky.

Pri hlavnej zápletke som sa chytala za hlavu či to Sandra myslí vážne ale popravde ? Ruku na srdce … ktorá matka nemyslí v prvom rade na dieťa a až potom na seba ?

Príbeh je dosť predvídateľný avšak stále vo mne hlodal pocit pochybnosti ako to skončí čo pridávalo na reálnosti príbehu, pretože nikdy nie je isté čo život prinesie . A ako to nakoniec skončilo? To musíte zistiť sami.

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

02.11.2022 17:27

Pani autorka, klobúk dole pred vami a vašimi dielami, ktoré sú na svetovej úrovní. Čítať vaše knihy je až fascinujúci zážitok, sprevádzaný mnohými emóciami.

Germánka je príbeh o mladej herečke, ktorá stratila pamäť a pomocou mladého psychiatra si začína spomínať. Čakala som, že to bude napísané v princípe striedania kapitol z prítomnosti a minulosti. Namiesto toho nám autorka pomaly odhaľuje minulosť vcelku čo nakoniec dopadlo ešte lepšie.

Príbehy z druhej svetovej vojny sú vždy emocionálne ťažké na čítanie a inak to nebolo ani pri tejto. Príbeh, ktorý vyzerá na prvý pohľad dokonalo, skrýva v sebe mnohé šokujúce zvraty a ukazuje nám vojnu z pohľadu Nemky, ktorá sa nechala oklamať propagandou. Odhaľujeme pravdu o režime o ktorom síce v dnešnej dobe vieme veľa ale málokto si uvedomuje, že nie všetci Nemci s vojnou súhlasili a mnohým sa otvorili oči až neskôr. Autorka nám tým ukazuje nový pohľad na svet zmietaný vojnou.

Sledujeme vývoj hlavnej postavy, ako sa menia jej zakorené názory a dospieva a spolu s ňou nesieme ťažké následky. Autorka nás nešetrí a neraz som bola nútená pre slzy v očiach knihu odložiť na neskôr, poďakovať za život aký mám, upokojiť sa a až potom pokračovať v čítaní.

Ach, tak veľa by som vám chcela toho povedať ale nemôžem, pretože sa bojím, že vám niečo dôležité odhalím a prídete o ten zážitok z čítania. Knihu si určite zaobstrajte, pripravte si servítky, spravte pohodlia a otvorte srdce a myseľ tomuto príbehu.

Čítať viac

12
12

Nikola Žiaková napísala recenziu

01.11.2022 10:44

Drahá Ava,
tvoj príbeh nie je prvým ani posledným a preto je dôležité o ňom hovoriť a bojovať.
Viem, je to ťažké a sledovala som tú nedôveru a ponižovanie celú knihu. Je potrebné hovoriť o znásilňovaní a o tom, že nikto nemá právo na nás siahať bez dovolenia a je jedno ako sme oblečené, či sme opité alebo prehodíme nevinný flirt.

Bolo šokujúce a bolestivé sledovať čím si si počas života musela prejsť. Neraz mi to vhnalo slzy do očí ale ďakujem, že si sa mi nebála zdôveriť a pochopiť naozajstné problémy.

Svoj príbeh rozprávaš pútavo a som rada, že si dovolila Knoxovi vyrozprávať aj svoju verziu. Rozprávate naozaj výnimočne a ja som váš príbeh zhltla za 2 večery. Mal v sebe tak akurát humoru, romantiky, drámy a ťažkých tém.

Svojim vonkajškom ladením do ružova si ma oklamala. Pôsobíš tak romanticky a nežne, no pritom v sebe skrývaš toľko trápenia a bolesti.

Ava, si presne ten typ človeka s ktorým by som si rozumela a bola tu pre teba, presne ako sympoška Piper. Ach a Knox … milý, citlivý, drsný Knox, plný vlastného trápenia. Zamilovala som si vás oboch a vaše city a slová ma hlboko zasiahli. Verím, že vďaka vášmu pohľadu na svet ste ukázali čitateľom skutočné hodnoty života.

Priznávam, že zápletka s tajným ctiteľom ma mierne sklamala. Čakala som, že bude zohrávať v tvojom príbehu dôležitejšiu úlohu ale nakoniec to ostalo v úzadí, takmer nepovšimnuté a pritom to malo skvelý potenciál.

Drahá Ava, bolo mi cťou ťa spoznať a pátrať spolu s vami po vinníkovi, pričom sa zápletka neraz pohrala s mojou mysľou a vymýšlala jednu teóriu za druhou. Svoj jemne prehnaný romantický koniec si si zaslúžila.
S láskou
tvoja čitateľka.

Čítať viac

„Vybudovali si neúplné a asymetrické přátelství, tvořené dlouhými pauzami a spoustou mlčení, jakýsi prázdny čistý prostor, kam se oba mohli vracet a nadechnout se, když je školní zdi sevřely natolik, že už dál nemohli ignorovat pocit, že se dusí. “

Osamělost prvočísel - Paolo Giordano
Osamělost prvočísel
Paolo Giordano