Nikola Žiaková

17

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Pravý knihonaut
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

27.11.2023 22:21

Mne a priateľovi zpestrila zopár večerov verzia Hotel tisícich očí. Únikové hry sme kedysi zbožňovali a bolo príjemné sa k nim vrátiť. Priznávam, že sme sa neraz nad úlohami zapotili a stalo sa aj, že sme chceli využiť riešenie vzadu a tu nastal šok! Kniha vám to neuľahčí a na konci nájdete len nápovedy! Nakoniec to hodnotím veľmi pozitívne a máme zo seba lepší pocit, že sme to naozaj zvládli my ??

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

27.11.2023 22:20

V pasci! Konská farma v ohrození je detská verzia, ktorú som dala vyriešiť svojej 10 ročnej sestre. Tú hra vtiahla okamžite a prelúskala ju za pár dní. Dokonca si ju vzala do školy a ukazovala ju spolužiačkám, ktoré tiež zaujala. Potrápila si mozgové bunky, prečítala pekný príbeh a že určite siahne aj po minuloročnej verzií. Niektoré úlohy boli pre ňu jednoduché ale priznáva, že si pomohla aj s riešeniami v zadnej časti knihy. Adventný kalendár veľmi odporúča ??

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

25.11.2023 12:39

Toto bolo tak krásne, príjemné, vtipné a oddychové čítanie ako som už dlho nezažila. Počas celej knihy ma hrial pri srdiečku príjemný pocit a neraz som sa usmievala ako slniečko na hnoji.

Valentína nebola žiadna vanilka ale silná ženská hrdinka! Ona bola totálne dokonalá. Také zlatíčko u ktorého viete, že by ste ho chceli v živote. Rozjasní vám deň a budete za ňu každý deň vďačný. Ja som bola za Valentínku vďačná celý príbeh. Jej utáraný jazyk bol skvelý a úprimne ma zabával celý čas . Spolu s Dáriusom, ktorý totálne búra predsudky o dokonalých chlapoch, ktorý chcú len určitý typ žien, tvoria jeden z najnádhernejších párov.

A tie skvelé postavy dookola! Každú jednu by som chytila, vyobjímala a donútila sa so mnou kamošiť lebo to boli ľudia s neskutočnými srdciami. Ľúbim ich všetkých a chcem sa nasťahovať k nim do komplexu Maky, prosím!

S príbehom som sa totálne zžila a pri čítaní som nevnímala nič a nikoho okolo seba iba dobrý koláčik s kávičkou u Val a riešila strasti našich postáv. A presne toto ma kniha dokázať. Vypnúť, premiestniť sa a žiť aspoň na chvíľu ako postava.

Budem sa opakovať ale ja mám tak krásne pocity po dočítaní! Budem na tento príbeh určite spomínať s láskou a veľmi dúfam, že sa dočkáme Tej Pravej. Chcela by som sa opäť ocitnúť v Makoch…

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

25.11.2023 12:36

Peaky Blinders patrí k mojim najobľúbenejším seriálom a preto ma prirovnanie k nemu okamžite zaujalo. Kniha ma naozaj veľmi podobnú atmosféru a svoje kvality, vďaka ktorým sa oplatí po nej siahnuť.

Pre mňa bola táto téma v knižnom svete niečo nové a neprebádané. A možno môže na niekoho pôsobiť neoriginálne, ja som si naopak užívala neokukanosť.

Príbehom vás budú sprevádzať veľmi kvalitne spracované postavy. Hlavná hrdinka Alice Diamondová bola presným príkladom toho ako som si ženu jej schopností predstavovala. Silná, dominantná a jej brutálne stránka ma veľmi prekvapila. Taktiež jej (bývala) najlepšia kamarátka Maggie bola ďalšou skvelou postavou, ktorá dokázala neskutočne prakvapiť.

Vyskytnú sa tu naozaj neľahké situácie, vďaka ktorým postavy prechádzajú rôznymi zmenami v správaní aj myslení a bolo až fascinujúce sledovať ich zanietenosť a boj. Každým rozhodnutím zisťuje viac o postavách a ich pravom charaktere.

Čítať o ženskom zločineckom gangu vo svete mužov bolo skvelé. Vždy obdivujem ženy, ktoré sa v takých neľahkých časoch nenechali mužmi manipulovať a boli si vedomé svojich hodnôt.

Autorka výborne a dôveryhodne spracovala každý detail. Prostredie Londýna, chudobný ale aj bohatý život, zákony a všetky zákutia fungovania gangov alebo pochybných štvrtí.

Jediné mínus knihy je za mňa koniec. Tešila som sa na veľkolepé finále, veľkolepú a neskutočne riskantnú lúpež. Nakoniec som však dostala niečo, čo napriek svojmu potenciálu vyznelo ako úplne jednoduchá a nevýnimočná lúpež. Chcela som zažiť podrobnejší opis, možno aj z pohľadu niekoho iného, nejakú nečakanú udalosť, keďže to čo sa stalo pre mňa až také prekvapivé nebolo a ostala som dosť sklamaná.

V knihe sa na oživenie vyskytne aj menšia romantická linka, ktorá ma napriek svojej jednoduchosti a nedostatku priestoru aj tak zaujala a síce by mi neprekážalo sa jej venovať aj viac, tak do tohoto typu príbehu jej autorka vsadila naozaj tak akurát.

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

25.11.2023 12:34

Musím priznať, že sa mi ťažšie začítavalo. Celý ten IT svet je pre mňa až príliš neznámy a vôbec som nerozumela ich prirovaniam a narážkam na videohry a postavy v nich. Zároveň však oceňujem snahu a prácu autorky aby to tam zakomponovala, pretože napriek mojej nevedomosti to tam proste patrilo.

Prvýkrát som sa stretla s age gapeom kde bola staršia žena. Šimon bol však napriek tomu, že pochádzal z veľmi dobre zabezpečenej rodiny a mohol mať všetko, veľmi rozumný. Zároveň ostal dôveryhodne vo svojom veku a síce som si k nemu nenašla cestu hneď, po čase som si ho obľúbila. Ester bola veľmi milá a empatická žena, ktorá si prešla a prechádza ťažkými vecami a veľa situácií som s ňou prežívala.

Ich vzťah bol podaný s veľkou dávkou lásky a nehy. A presne v tomto bode, kedy si ku sebe našli cestu, som si našla ja cestu k tomuto príbehu. Zvyšok knihy sa mi čítal s neuveriteľnou ľahkosťou aj keď zvrat ma veľmi nemilo prekvapil. Druhú polovicu knihy som zhltla na jeden záťah a síce mi na konci ostalo smutno z jedného dôležitého rozhodnutia a nie som s ním úplne stotožnená, tak si svoj krásny koniec zaslúžili.

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

12.11.2023 19:12

Od Mišky by som si prečítala aj nákupný zoznam a preto som pri Ivete ani na chvíľu nezaváhala aj napriek tomu, že som seriál nevidela a ani ma nelákal. Nejakú predstavu som vďaka ukážkam mala ale aj tak ma táto trebišovská telenovela prekvapila.

Moje pocity počas čítania aj po dočítaní ostávajú dosť neutrálne. Na jednej strane bolo na príbehu niečo zaujímavé čo ma hnalo v čítaní pokračovať. Sledujeme naozaj šialený sled udalostí, ktoré Ivete niekedy až neuveriteľne zahraju do karát. Na druhej strane knihu miestami ťahal len autorkin skvelý humor. A síce je tempo v knihe naozaj rýchle a máte pocit, že sa nemáte kedy nudiť, tak sa vyskytli miesta, ktoré ma až tak nezaujali.

Ivetin podrezaný jazyk bol skvelý aj keď mi nebol vždy po chuti. Obdivovala som však jej vynaliezavosť, odvahu a hlavne dobré srdce, ktoré vďaka nekalým praktikám v modelingu odhalovala stále viac. Dokonca som si ju stihla aj obľúbiť. Jej mama Diana bola taká neslaná-nemastná a jej kapitoly ma nie vždy bavili. V dobrom ma však prekvapil Adrián a Števo a dúfam, že sa mu jeho sny splnia.

Páčili sa mi Ivetine hodnoty a názory. Oceňujem aj odhalenie ako taký modeling a Miss fungujú. Veľmi sa mi páčilo čítať trebišovsky ( aj keď chvalabohu za preklad) čo dodávalo knihe skvelú atmosféru.

Kniha je taká príjemná oddychovka od ktorej netreba priveľa očakávať. Zároveň som veľmi hrdá na Mišku, že dostala takúto ponuku a že sa jej chopila. Myslím, že nikto by to nespracoval lepšie ako ty.

Čítať viac

Iveta - Michala Ries, 2023
Iveta
  • Michala Ries
4,4
17,06 €

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

03.11.2023 12:23

Táto kniha v sebe nesie ťažké bremeno. Otvára ťažké témy popísané do takých detialov až vám to láme srdce. A bude vás to bolieť ešte dlho po prečítaní.

Nesie v sebe nejedno krásne posolstvo a presne toto je príbeh, ktorý by sa mal dostať k mnohým strateným dušiam. Aby pochopili, aby precítili, aby verili, aby milovali a aby vedeli že sú milovaní.

Sedím a premýšlam ako vystihnúť túto knihu. Ako zachytiť jej podstatu a vzbudiť vo vás záujem. Po psychickej stránke je to naozaj veľmi náročné čítanie, keďže každá postava si nesie svoje bremeno ale každú si zamilujete a budete chcieť ho niesť s nimi aby ste im poskytli úľavu.

Každá kapitola ma napĺňala novou emóciou. Viete, obľúbiť si postavu o ktorej viete, že si vezme život je sk***vene ťažké a keďže sa postupne ide do hĺbky celej podstaty Darling Venom je to ako dostávať stále nové facky.

Kvôli všetkým ranám, ktoré postavy schytajú sa dočkáte slow burn romantiky s menšou dávkou kvalitnej vášne a nechýba ani age gap ( vekový rozdiel). A napriek tomu, že tieto trópy milujem mi neprišli v tejto knihe až také dôležité.

Život je šialene ťažký a komplikovaný. Vie byť ale aj krásny a milujúci. Starajte sa o seba a svoje psychické zdravie. Ponúknite pomocnú ruku alebo radšej otvorené a chápajúce srdce, srdciam zlomeným, srdciam, ktoré bijú z posledného.

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

01.11.2023 18:01

Historické knihy od Mišky sú jedny z mojich najobľúbenejších, takže ma téma severskej mytológie a krimi u nej prekvapila ale o to viac som ostala zvedavá. Ako prvá vás upúta naozaj nádherná obálka, ktorá je naživo ešte krajšia.

Táto kniha je jedno veľké prekvapenie. Vôbec som nemala predstavu akým smerom sa bude dej uberať a tak to pre mňa bolo také malé dobrodružstvo. Príbeh sa odohráva na Aljaške a všetky tie opisy prírody a hlavne zimy dodávali skvelú atmosféru, až mi bolo ľúto, že u nás ešte nesneží.

Každá postava v príbehu mala svoje jedinečné miesto a každá skrýva svoje tajomstvo a minulosť. Tento nádych tajomna sa tiahne celú knihu a až v jej druhej polovici vyjdu na povrch a teda čítať to bolo ako dostávať jednu facku za druhou. Čakajú vás naozaj veľmi ťažké osudy postáv, pričom sa vo mne bili pocity knihu odložiť od toľkého zla a zároveň ju nepustiť z rúk aby som uspokojila svoju zvedavosť a cit pre spravodlivosť.

Musím priznať, že som čakala že bude dej zameraný najmä na krimi zápletku ale aj súkromné zvraty u našej hlavnej postavy bolo dychberúce sledovať. Bolo to vášnivé, nežné a krásne. Autorka to brilantne popísala a vedela by som si to predstaviť sfilmované. Všetka tá krásna príroda, oblečenie a ten tanzanitový fantasy prvok, pri ktorom som skoro oči vyočila, do seba zapadli a vytvorili jedno jedinečné, smutné ale aj krásne dielo.

Koniec ma veľmi nemilo prekvapil ale zároveň aj potešil, že sa dočkáme pokračovania. Pretože celé to zameranie knihy má ešte veľa čo ponúknuť.

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

28.10.2023 22:02

Musím priznať, že najskôr som po knihe neplánovala siahnuť, keďže vo mne evokovala dojem presladenej romantiky plnej zbytočnej drámy. A teraz? Milujem tú knihu! Predčila moje očakávania a ani vo sne by ma nenapadlo aké ohne vo mne rozdúcha.

Hneď vás upozorním aby ste nečakali nejakú na zadok padajúcu zápletku. Sledujeme vzťah hokejistu Natea a krasokorčuliarku Anastasiu. Od ich zoznámenia cez výhody až po vzťah. Medzi touto dvojicou to poriadne iskrilo od prvého stretnutia a ich túžbu budete cítiť aj na poslednej strane. Pripravte sa na mnoho, naozaj mnoho, dráždivého a vášnivého sexu.

Ich budovanie vzťahu bolo krásne sledovať. Išlo o dvoch rozumných ľudí schopných odkomunikovať si svoje konflitky a pocity čo je u mňa veľké plus. Autorka sa tak vyhýba zbytočným drámam, ktoré každý z nás v každej knihe očakáva a naozaj sa zameriava na posuny vo vzťahu a servíruje nám veľmi pekné a milé scény.

V pozadí však vystrkuje rožky jedna z najhorších postáv o akej som kedy čítala. Aaron Carlise je jeden sebecký manipulátor a neznášala som každú vetu, ktorú mu autorka venovala. Musím však priznať, že keby tam nebol, nedočkáme sa žiadneho zvratu, ktorý spôsobil mnoho zdrvujúcich ale následne pekných momentov.

Bolo to ľahké čítanie s dávkou humoru, vášne, športového prostredia a túžbe mať jedného Natea doma. Celý hokejový tím bol plný skvelých ľudí a o to viac ma potešilo, že voľné pokračovania sú práve o nich. Zamilovala som sa do tohoto krásneho príbehu dvoch úprimne zamilovaných ľudí, krorí sú si vedomí svojich citov a viem, že sa budem k príbehu s láskou vracať a zadovážim si aj tlačenú verziu.

Čítať viac

17
17

Nikola Žiaková napísala recenziu

25.10.2023 16:41

Čítať Šloserovky bolo pre mňa zisťovanie ako to predtým fungovalo. Čítať Šloserovky teraz je čítať o tom čo nás čaká …

Autor ako inak nesklamal. Síce nie sú pre mňa daňové podvody v knihách také zaujímavé ako vraždy, napr. taká Hlava ako dôkaz bola úplne podľa mojho gusta, tak stále si dokázal udržať moju 100% pozornosť, čo je znakom toho ako pútavo dokáže opísať aj tému, ktorá by ma inak až tak nezaujala. Hltala som každú stranu s túžbou po dosiahnutí aspoň malého zrnka spravodlivosti.

Nechýbajú krátke, svižné kapitoly vďaka čomu knihou preletíte ani neviete ako. Každou knihou sa autor zdokonaľuje a stále prináša množstvo nových a zaujímavých informácií, ktoré sa vám neraz môžu zísť aj v živote ( dúfam, že práve poznanie procesu zatknutia nebudete musieť využiť).

Občas som knihu len tak položila, usadila sa a premýšľala a premýšľala a premýšľala. A aj tak stále neviem pochopiť ako sú takéto veci možné. Ako sa ľudia nechajú tak ľahko zlanáriť na zlú stranu a o to viac mám rešpekt pred našimi postavami.

Kniha je plná špinavostí, intríg, nespravodlivosti ale najmä krutej pravdy. Nechýbajú ale ani srdcia na správnom mieste čo ma napriek všetkému zlému vedelo potešiť a vzbudiť vo mne vieru.

Na jednej strane dúfam, že nás Peťo bude neustále vzdelávať a napĺňať našu túžbu po jeho knihách no na druhej ma toľko špinavosti desí …

Čítať viac

„A ty máš krásne srdce, to je viac ako nejaké šaty. Šaty si kúpiš, no srdce nie.“

Ring smrti - Štefan Košlab, 2019
Ring smrti
Štefan Košlab