Vianočná koleda
E-kniha

Starý a lakomý obchodník Ebenezer Scrooge nemá rád nikoho a jeho jedinou túžbou je mať čo najviac peňazí. Jeho život je preplnený chamtivosťou a aj Vianoce sú pre neho... Čítať viac

4,7 198 hodnotení
Vydavateľstvo
Zabudnuté knihy
82 strán
1 hodina čítania

Starý a lakomý obchodník Ebenezer Scrooge nemá rád nikoho a jeho jedinou túžbou je mať čo najviac peňazí. Jeho život je preplnený chamtivosťou a aj Vianoce sú pre neho premárneným dňom, počas ktorého by mohol zveľadiť svoj majetok. Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Vánoční koleda - Charles Dickens, XYZ, 2016
PDF
Čeština, 2016
Ihneď na stiahnutie

4,85 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Starý a lakomý obchodník Ebenezer Scrooge nemá rád nikoho a jeho jedinou túžbou je mať čo najviac peňazí. Jeho život je preplnený chamtivosťou a aj Vianoce sú pre neho premárneným dňom, počas ktorého by mohol zveľadiť svoj majetok. Tieto Vianoce však budú iné. Návšteva ducha bývalého obchodného spoločníka je iba začiatkom noci, ktorá navždy zmení jeho život.
Text tejto, dnes už klasickej novely, vyšiel prvýkrát v slovenčine v preklade Ondreja Kalinu pod názvom “Vianočná pieseň v próze”. Text bol digitalizovaný z pôvodného vydania a boli v ňom vykonané minimálne štylistické a gramatické úpravy.
Čítať viac

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

198 hodnotení

157
26
9
3
3

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

4. novembra 2019

Klasický príbeh Charlesa Dickensa je stále aktuálny aj dnes a svojou nadčasovosťou a (trošku burtonovskou) atmosférou určite osloví aj súčasného čitateľa. Ebenezer Scrooge je zatrpknutý a protivný starý lakomec, ktorý nenávidí Vianoce a vlastne všetkých naokolo. S takýmto životom je spokojný až do momentu, kedy ho navštívi duch jeho bývalého obchodného partnera a po ňom ďalší traja duchovia, ktorí mu ukážu, o čom Vianoce naozaj sú.
Aj keď je toto dielo taká "jednohubka", nesie silné a krásne posolstvo, ktoré je dobré si pripomínať pravidelne (a nie iba na Vianoce). :-)

Čítať viac
Krasny pribeh

Krasny pribeh vhodny nielen na Vianoce. Autor rozprava pribeh o starom lakomcovi, ktoremu sa zjavi duch jeho byvaleho spolocnika. Ten ho varuje pred jeho lakomnostou a posiela troch duchov, aby mu ukazali minulost, pritomnost a buducnost jeho Vianoc i celeho zivota.
Pribeh je poucny, takze je urceny nielen pre deti, ale aj dospelych. Preto by nemal chybat v rodinnej kniznici. Urcite oslovi kazdeho citatela.
Kniha je pekne spracovana, text ma vacsie medzery, takze sa lahko a rychlo cita. Taktiez obsahuje ilustracie, ktore znazornuju dej a su peknym doplnkom tejto knihy :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
5.4.2024
Nemať túto knihu v knižnici mi príde asi nemožné. Milujem tento príbeh a ešte keď je obohatený nádhernými ilustráciami Lisy Aisato... Kto pozná jej ilustrácie, vie o čom hovorím. Krásne, pestrofarebné obrázky, ktoré sú neprehliadnuteľné. Táto kniha je jednoducho úžasná a určite by nemala chýbať v žiadnej knižnici. Vianočná koleda patrí k najkrajším vianočným dielam aké vôbec poznám. Vôbec neľutujem kúpu tejto knihy a v knižnici jej patrí čestné miesto. U nás doma patrí medzi naše rodinné srdcovky.
Čítať viac
Přemek
Neoverený nákup
1
17.1.2017
Už letmý pohled na "překlad" hrdinova jména mi naznačil, že tuhle verzi Dickensovy povídky skutečně potřeboval nebudu. (Příště věnujte překladu více pozornosti, prosím.)
Čítať viac
Monika Vargová
Overený zákazník
8.4.2024
Krásna vianočná kniha
Krásne spracovaná vianočná kniha s naozaj krásnymi obrázkami. Klasický vianočný príbeh, ktorý pozná asi každý a pre mňa je symbolom každých Vianoc či v knižnej alebo filmovej podobe. Táto kniha nemôže chýbať v zbierke žiadneho milovníka tohto klasického vianočného príbehu. Čítať viac
5.4.2024
Vianočná koleda
Nemať túto knihu v knižnici mi príde asi nemožné. Milujem tento príbeh a ešte keď je obohatený nádhernými ilustráciami Lisy Aisato... Kto pozná jej ilustrácie, vie o čom hovorím. Krásne, pestrofarebné obrázky, ktoré sú neprehliadnuteľné. Táto kniha je jednoducho úžasná a určite by nemala chýbať v žiadnej knižnici. Vianočná koleda patrí k najkrajším vianočným dielam aké vôbec poznám. Vôbec neľutujem kúpu tejto knihy a v knižnici jej patrí čestné miesto. U nás doma patrí medzi naše rodinné srdcovky. Čítať viac
31.3.2024
Instagram: peterpanik_reviews
'Vianočná koleda' od spisovateľa Charlesa Dickensa je nestarnúcim dielom, ktoré zaručene pozná každý z nás. A nemyslím nutne jej knižnú formu, ale pokojne aj tú filmovú animovanú či seriálovú. A prečo to píšem?

Pretože... ja sám ju poznám v prvom rade vďaka filmovému (rozprávkovému) spracovaniu z roku 2009, kde hlavnú postavu Ebenezera Scroogea nadaboval úžasný Jim Carrey!

No a tým sa tak trochu dostávam k momentu, kde si musím na hlavu sypať popol. Prečo? Pretože toto perfektne napísané dielo mi skončilo v rukách až teraz. No lepšie neskôr ako nikdy! O to šťastnejší som, že je to hneď v takto nádhernej ilustrovanej podobe. Za vizuál sa totiž zaslúžila šikovná umelkyňa či ilustrátorka Lisa Aisato.

Strašne sa mi páči štýl, ktorým je celá kniha poňatá. Dokonca aj samotná väzba ukrývajúca sa pod ochranným prebalom je ozaj pekná. Vnútro je potom dokonale vyvážene, kde sa striedajú svetlé stránky s tmavými. No a takmer na každej dvojstránke máme akúsi ilustráciu. Čo sa týka štýlu autorky, dosť mi pripomína práve spomínanú rozprávku z roku 2009. Zdroj inšpirácie je teda asi jasne daný, ale to vôbec nevadí a ani to nespomínam ako nejakú výčitku - práve naopak.

Táto verzia knihy obsahuje 144 strán a je trošku väčšieho formátu 240x270mm. Napriek tomu sa číta dobre a hladko. Fakt som z nej nadšený a hoci som ju čítal mimo vianočné obdobie, už teraz viem, že si ju budem počas Vianoc čítať skutočne každý rok ako novú tradíciu. Okrem toho, príbeh o zatrpknutom starcovi, ktorého musia navštíviť traja duchovia je dokonale poučný. A veru, nejde len o Vianoce ako také.

Upozorňujem však rodičov - hoci je to viac ako evidentné - že ilustrácie môžu byť pre nízke vekové kategórie strašidelné rovnako ako príbeh samotný. Takže treba dobre zvážiť kedy ju dať deťom do rúk.

Viac podobných recenzií nájdete na mojom Instagrame: peterpanik_reviews

Rád vás tam privítam! :)
Čítať viac
28

Prvú knihu som prečítala už ako maličká, keď som ju kompletne roztrhala na franforce :D Odvtedy sa ma čítanie drží, ale ku knihám sa už chovám s úctou :)

Jana Miklošková
Overený zákazník
30.3.2024
Čítať Vianočnú koledu cez Veľkonočné sviatky? No a čo! Tento príbeh je nadčasový, s obrovským presahom do mnohých oblastí života, a pritom je napísaný láskavo a krásne. Skvelé čítanie na akýkoľvek deň v roku s prenádhernými ilustráciami :) Čítať viac
Monika Ondrejková
Overený nákup
12.2.2024
vianočná atmosféra
Vianočnú koledu som už mala doma kúpenú, (samozrejme aj prečítanú), ale napriek tomu som si ju musela v ilustrovanej verzií kúpiť, je nádherná a príbeh je veľmi pekný aj poučný. Teším sa, že vyšla takáto nádherná kniha, Ďakujem. Čítať viac
Katarínka
Neoverený nákup
22.1.2024
Vianočná koleda - Charles Dickens
Nádherná vianočná kniha z pera svetoznámeho spisovateľa. Príbeh o tom ako človek vplyvom pripomenutia si svojej minulosti a nahliadnutia do svojej budúcnosti, dokáže ovplyvniť svoje prítomné žitie. Celý príbeh je naviac ešte doplnený prekrásnymi ilustráciami, ktoré až vyzrážajú dych svojou autenticitou. Nenadarmo je toto kniha roka. A zaslúžene. Čítať viac
21.1.2024
zbožňujem túto knihu
Nové vydanie s ilustráciami od autorky Lisa Aisato je neskutočne krásne. Milujem jej farebnosť, jej videnie sveta, jej jemne zahmlené obrázky, fantáziu. Známy príbeh, ktorý s deťmi veľmi dobre poznáme a radi si vždy pozrieme aj sfilmované, či už hrané, alebo animované. Na knihy až také šťastie nemáme, aj keď som sa ich snažila ukazovať všetkým trom dcéram, no postupne sme vydania, ktoré sme doma mali, posunuli ďalej, lebo si ich deti nezamilovali. (Áno, aj tú milú knižku z Verbária, a aj to vydanie, čo vyzerá ako encyklopédia.) Toto je iné, proste vianočnejšie. Jednoducho nádherné... zbožňujem túto knihu už len pre jej ilustrácie. Príbeh je tiež nadčasový a vždy si v ňom niečo nájdeme. Odpustenie, nádej, láskavosť... budúcnosť, kde nájdeme všetkého dostatok, najmä času stráveného spolu. Aj o tom sú Vianoce. Čítať viac

Vydavateľstvo Zabudnuté knihy

Čítať viac

„Pokud ti, co prohrají, dokáží využít, čemu je jejich protivníci naučí, pak ano, mohou z nich být z dlouhodobějšího hlediska vítězové.“

Atlas mraků - David Mitchell, 2006
Atlas mraků
David Mitchell