Timea Šteigerová

4

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Timea Šteigerová napísala recenziu

10.02.2021 12:17

Na túto knihu som sa dosť tešila, keďže je to autorkina prvotina a keďže som na ňu videla veľa dobrých ale aj pár horších recenzií, bola som zvedavá kam sa zaradím ja.
Mne sa kniha páčila. Čítala sa fakt rýchlo, dobre a ani som nevedela ako, mala som za sebou 100 strán. Je to príjemná oddychovka, pri ktorej sa zasmejete (hlavne pri niektorých prirovnaniach). Palec hore za to, že sa odohrávala u nás na Slovensku.
Hlavnú hrdinku Nelu, som si obľúbila a takisto aj Tomasa. Páčilo sa mi ich doťahovanie. Niekedy mi už liezlo na nervy, že sa oni dvaja stále nechápali a že im život postavil medzi seba pár situácií, ktoré ich mali otestovať, či sú pre seba naozaj stvorení. Vadilo mi to preto, lebo som si už myslela, že sa k sebe už nevrátia, čo by bolo škoda, keďže oni dvaja mi k sebe veľmi pasovali a patrili k sebe.
A musím povedať, neviem či sa to len mne zdalo, ale prišlo mi, že čím ďalej autorka písala, tým sa mi zdalo, že sa jej písanie vyvíja, proste keby som mala porovnať začiatok knihy a koniec, určite tam bolo obrovské zlepšenie.
A chválim obálku.
Teším sa, čo mi prinesie 2. časť, a aj na ďalšie zážitky s Tomasom a Nelou.

Čítaj viac

4
4

Timea Šteigerová napísala recenziu

20.12.2020 23:03

Ja veľmi nečítam takúto motivačnú alebo náučnú literatúru. Táto kniha sa mi veľmi páčila. Zaujíma vás ako vzniká kniha? Čo to všetko obnáša? Ako vzniká ekniha? Ako funguje marketing, vydavateľstvo a tak podobne? A koľko to vlastne všetko stojí? Toto a ešte viac sa dozviete v tejto útlej ale náučnej knihe.
Ja osobne som si vedela predstaviť, čo to musí dať roboty si vydať knihu, ale že tam je toho ešte o niečo viac, som netušila. Chce to naozaj veľa práce. Klobúk dolu pred všetkými spisovateľmi/samovydavateľmi a vlastne každým kto píše knihy.
V tejto knihe sa všetko dozviete na rovinu, bezservítky a v jasných farbách vám Miška povie ako to chodí. Poradí Vám ako nato, keď si chcete vydať knihu, čo robiť keď toto alebo tamto. Nájdete tu jej vlastné skúsenosti, ostatných autorov ako Baja Dolce alebo Ivica Ďuricová.
Sú tu dokonca aj sumy, čo konkrétne koľko stojí. Pri niektorých som zostala naozaj zarazená. Pekné pálky. Po tejto knihe sa každý bude určite inak pozerať na knihy, lebo bude vedieť, koľko úsilia za tým je. Knihu vám odporúčam prečítať, ak si chcete vydať knihu, chcete byť zbehnutý v tomto smere alebo vás len zaujíma, ako vzniká kniha.
Kniha je písaná pre laikov, takže skvelo všetkému pochopíte, žiadne nezrozumiteľné veci. Bolo to skvelé oddychové čítanie a som rada, že už viem, aké to vie byť niekedy drsné vo vydavateľskom svete.

Čítaj viac

4
4

Timea Šteigerová napísala recenziu

13.10.2020 22:21

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tak toto bola skvelá oddychovka. Páčil sa mi autorov štýl písania. Nejako takto by som si predstavovala svoj život na výške, ak by som na ňu tento rok išla. Intrák, zábava, párty, škola, prednášky, veľa nových ľudí (dobrých aj zlých), to isté aj profesorov a tak podobne. Autor písal naozaj skvelo, oddychovo a ja som vedela pri knihe krásne vypnúť a relaxovať. Páčili sa mi zážitky hlavnej postavy Dáriusa, obľúbila som si ho. Keď sa mu diali zlé veci, bolo mi ho ľúto, že mu nebolo dopriate mať lásku. Milujem, keď sú knihy podľa skutočných udalostí a táto mi naozaj ulahodila. Určite odporúčam, každému kto sa chystá na výšku, je na výške alebo bol. Každý si tam nájde to svoje a od srdca sa aj zasmeje.
5/5

Čítaj viac

4
Timea Šteigerová

Timea Šteigerová získala odznak Máte čitateľský profil

06.10.2020 16:04

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

4
4

Timea Šteigerová napísala recenziu

06.10.2020 14:03

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ďalšia skvelá kniha od tejto autorky. Čítala som od nej aj Absynt a tiež bola úžasná ako táto.
Páčil sa mi námet, bol zaujímavý, zatiaľ som nič také nečítala, tak to nebola taká obyčajná romantika, ktorú nájdete takmer v každej romantickej knihe. A to bolo na nej také skvelé. Knihu som si naozaj užívala, čítala sa rýchlo, to bude tým skvelým autorkiným štýlom. Bola rozdelená na kapitoly z pohľadu Mari a Hudsona. Toto na knihách milujem, keď môžem vidieť aký pohľad na to majú obidve hlavné postavy. To takisto oživilo dej.
Keď už boli dohodnutí, že bude hrať jeho snúbenicu, tak jej nakúpil celý šatník oblečenia (to mi trochu pripomenulo film Pretty Woman?????).
Mari aj Hudsona som si obľúbila a fandila som im.????
Keď sa to všetko prevalilo, bol to celkom zvrat a normálne som pochybovala ako to skončí, no autorka to skvelo vymyslela. Páčili sa mi aj občasné opisy budov, keďže Hudson bol architekt, tak sa v tom vyznal a počas knihy popisoval domy.
Prológ mi splnil, to čo som chcela, takže ja som veľmi šťastná, ako to skončilo a knihu Vám odporúčam všetkými desiatimi. Ale keďže tu hodnotím len 5 hviezdičkami, tak to tu bude takto.?????????
5?/5?

Čítaj viac

4
Timea Šteigerová

Timea Šteigerová získala odznak Horúce novinky

07.11.2019 15:24

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

4
Timea Šteigerová

Timea Šteigerová získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

4
Timea Šteigerová

Timea Šteigerová prečítala knihu

12.10.2017 21:28

4
Timea Šteigerová

Timea Šteigerová prečítala knihu

12.10.2017 21:28

4
Timea Šteigerová

Timea Šteigerová získala odznak Plány do budúcnosti

29.12.2015 21:25

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

„Niektoré knihy sú nezaslúžene zabudnuté, žiadna však nie je zapamätaná nezaslúžene.“

W. H. Auden