Vianoce
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022

16,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022

Nemé hlasy

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím... Čítať viac

4,6 61 hodnotení
Vydavateľstvo
Adam Kováčik, 2022
264 strán
4-5 hodín čítania

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 8 – 13 dní
Nestíhame do Vianoc :-(

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Ako vietor - Katarína Gillerová, Slovenský spisovateľ, 2023
Nemé hlasy - Adam Kováčik, Adam Kováčik, 2022
16,90 €
Nakúpte knižné darčeky do 22.12. na Martinus.sk alebo v našich kníhkupectvách a deň pred Vianocami vyhrá sedem z vás poukážku v hodnote 200 €. Sedem sviatočných hrdinov a hrdiniek žrebujeme 23. decembra 🎄

Viac informácií nájdete tu

Viac o knihe

Mysteriózny triler Nemé hlasy-mrazivý príbeh z ikonickej hory nášho severu

Na Slovensku je množstvo hôr, ktoré skrývajú nevšedné tajomstvá a sú sprevádzané svojím hrôzostrašným, no autentickým folklórom. Jedným z nich je aj Babia hora, ktorá na Poľskej strane dodnes nesie svoje nechválene známe meno Diablak. Kniha Nemé hlasy je dôkazom toho, že návrat domov nie je vždy najlepšou alternatívou, najmä keď človek znenazdajky prichádza na to, že sa v jeho tieni skrýva aj niečo iné, než len čerstvo posekaná tráva pozemku zosnulého starého otca.

Kniha, ktorá vám naženie husiu kožu

Nemé hlasy sú príbehom muža, ktorý sa vracia do svojej rodnej dediny po tom, čo jeho dedo, horár, záhadne zmizne na Babej hore. Tomáš v malej piecke nachádza obhorený pracovný denník, v ktorom si dedo zapisoval prácu, no okrem nej, odrazu v strede denníka natrafí na kresbu lesa s postavou ženy, ktorá má na hlave nasadenú lebku jeleňa bez parožia.


Kto je tá záhadná postava a prečo ju dedo kreslil?

V detstve si určite každý z vás vypočul nejeden hrôzostrašný príbeh, zasadený do lokality, v ktorej vyrástol. Strašiaci, duchovia, podivíni, či legendy lokálneho folklóru. Takou legendou je aj bytosť Veselica, ktorú nejeden človek uvidel na Babej hore, a naopak, už toho človeka nikto nikdy nevidel. Je však len veľmi tenká čiara medzi šialenstvom, paranojou a nadprirodzenom. O tom všetkom sa dočítate v Nemých hlasoch.

Kniha však nie je len o mysteriózne. Hlavný hrdina Tomáš tu prežíva návrat ku životu, ktorý zanechal dlhé roky v ikonicky zvanom Oravskom Veselom. Stretáva ľudí, s ktorými prežíval detstvo a oni nie sú viac tými nevinnými deťmi, ktoré poznal.

Čo by ste urobili, keby vykročíte na šopu a tam sa znepokojivo smejú dve deti?
A keby ste sa odrazu v denníku dočítali, že vášmu dedovi nedali spávať?
A že vlastne vôbec nie sú reálne?
A že vlastne odrazu neviete, čo je reálne a čo nie je?
Vedeli ste napríklad, že Babiu horu navštívil niekoľkokrát aj samotný Adolf Hitler?
A že vydal rozkaz, aby žiadny z členov wehrmachtu viac nevkročil na tú prekliatu horu?

Odpovede na nevysvetliteľné otázky hľadá aj hlavný hrdina a Vy budete so zatajeným dychom sledovať, kde ho hľadanie odpovedí zavedie. Oravský folklór je pretkaný nadprirodzenom. V dávnych dobách sa tieto legendy tradovali pri páračkách a karnevaloch, dnes už podobné tradície zanikajú. Aj preto som sa rozhodol množstvo z Oravských tradícií a folklóru vložiť do tohto nevšedného diela.
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
402 g
ISBN
9788057042372
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1777953
Štýl
dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adam Kováčik
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

61 hodnotení

43
13
3
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Kristína
Neoverený nákup
19.11.2023
Zbytočné chyby, ktoré kazia dojem
Jednu hviezdičku dávam za samotný príbeh, ktorý sa mi páčil a druhú za to, že autor v sebe naozaj má talent na písanie ale...nie som si istá, či túto knihu vôbec videl nejaký editor skôr, ako išla do tlače alebo, či ju pred tým aspoň čítal ešte niekto iný okrem autora. Na jednej strane tu vidieť pekné hranie so slovami a originálne prirovnania a na druhej strane pridlhé vety a zbytočné opisy, ktoré v momentoch strašidelnej a napínavej situácie, totálne zabili atmosféru. Chyby ako nedodržiavanie času ( chvíľu minulý chvíľu prítomný čas), opakovanie slova oný ako napr. oný pokoj takmer na každej strane niekedy aj viac krát pôsobili rušivo v texte a časom až smiešne a odpútavalo to od deja a neviem, či by toto prešlo cez nejakého editora. Najviac, čo ma v texte vytáčalo bolo: urobil to pravou rukou, držal v pravej ruke, do pravej ruky...už som sa ku koncu sama seba pýtala, či všetky postavy majú ľavé ruky amputované :-)...netreba v texte popisovať aj to, ktorou rukou sa čo vykonáva....to sú veci, ktoré pôsobia rušivo. Čítať viac
Andrew Kepsha
Neoverený nákup
2.9.2023
Must read!!!!!
This time in English. Excellent book about Slovakian culture and nature! Interesting plot, amazing descriptions of the local culture and traditions, and a piece of horror and mystery.
Highly recommended to be involved into Slovakian culture of the north!!! Bravo author!!!
P.S. kindly ask Martinus make it possible to write reviews in Ukrainian (or at least in Cyrillic) and delete my previous review in Ukrainian which is impossible to read.
Thank you in advance.

Warm best,
Andrew
Čítať viac
Lucia Žiaková
Neoverený nákup
28.8.2023
Skvely knizny horor
Na knizku som narazila nahodou a je to prva od Adama Kovacika ktoru som mala moznost citat. Dej ma rychlo pohltil a za tri dovolenkove dni bola precitana. Skvela, napinava, rozhodne odporucam kazdemu kto ma rad tento zaner. Dakujem sa prijemny citatelsky zazitok, po tejto knihe siahnem aj po dalsich od tohto autora. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
20.8.2023
Autor opäť nesklamal, kniha ma naplno pohltila a vtiahla do deja natoľko, že podobné pocity hlavnej postavy som prežívala s ním. Autor, teda Adam Kováčik, má dar slova a vie s ním pracovať. Aj keď horory nečítam, knihu odporúčam všetkými desiatimi. Ako všetky jeho knihy.
Ďakujem za ďalší čitateľský zážitok.
Čítať viac
13.8.2023
Skvelý horor, ktorý prekvapí a zaujme
Ja horory veľmi nečítam, ja ich radšej pozerám, pretože mám pocit, že v tej knihe tak neviem prežiť a precítiť tie zimomriavky a viac mi dokáže navodiť strašidelnú atmosféru film, kde k tomu dotvára ten pocit hudba, šumenie alebo celkovo okolie, ktoré zaberá kamera.

Na tento horor, od slovenského autora, som bola veľmi zvedavá. Vždy rada dám šancu nášmu novému autorovi, ktorý si plní svoj sen a vydá knihu a toto bolo naozaj skvelé. Odporúčam každému, kto sa rád bojí, no i tým, ktorí v tom strachu až tak neholdujú, no táto kniha Vás skrátka dostane svojou atmosférou, tajuplným dejom a budete chcieť zistiť čo sa to v tej chate v Oravskej Veselej deje.

Je to naozaj tak, ako si myslia všetci, vrátane Tomáša, keď príde do dedkovej chalupy po jeho smrti, ktorú zdedil a myslí si, že zomrel preto, lebo už začal zabúdať a skrátka sa stratil v lese a zomrel či ho nejaké zviera zožralo? Alebo začne veriť dedkovým divným slovám a kresbám v jeho denníku, ktoré nedávajú žiadny zmysel?

Tomáš zistí, čo sa to v skutočnosti na Babej hory deje, no nebude neskoro? Dokáže žiť s tým, čo zistil? Ako naloží s obrovskou ťarchou, ktorá mu pristála na pleciach a vnútorne ho dusí? 

Toto všetko sa dozviete v knihe, ktorá skončila neuveriteľne, posledné strany som ani nedýchala a neverila vlastným očiam, čo čítajú, pretože ten zvrat som nečakala. Čakala som, že sa niečo pokašle, samozrejme to musí byť, ale toto? V žiadnom prípade.

Kniha bola skvelá, veľmi dobre sa mi čítala, autor sa vyhral s opismi, pocitmi postavy aj celkovo dialógy boli skvele napísané. Strašidelnú atmosféru vedel navodiť naozaj uveriteľne a ja som čítala stranu za stranou, pretože som knihu nechcela pustiť skorej, ako pri šťastnom konci. No, zmýlila som sa a žiadny šťastný koniec ma tam nečakal, alebo žeby? Prečítajte a zistíte sami, či to bol dobrý koniec alebo nie.
Čítať viac
15

21 yo | bookstagram: @jankina.kniznicka ♡ | books: 2020: 58 | 2021: 80 | 2022: 47 | 2023:

jankina.kniznicka
Overený zákazník
5.8.2023
Začnem tým, že ste už určite zaregistrovali, že autor svoju knihu Nemé hlasy vydal na vlastné náklady. Keď som bola oslovená dostať medzi vás túto info, neváhala som a sama som vydanie tohto projektu podporila. O to viac ma potešilo, keď kniha vznikla a ja som sa tak mohla ponoriť do mysteriózneho trileru alebo skôr hororu, ktorý sa odohrával na Babej hore.
Hlavný hrdina Tomáš sa vracia do rodného Oravského Veselého. Tento pobyt uprostred hôr so sebou prináša už v začiatku veľa nevysvetliteľných situácií. Strach a iracionalita zatemňujú mladému mužovi rozum a vplyvom blúznenia zažíva temné okamihy. Tie si však ľudská myseľ nedokáže vysvetliť. Hoci sa jeho osud dozvedáme až na konci, niečo mi na ňom po celý čas vadilo a veľmi som s ním zápasila. Teda, skôr s jeho osobnostnými črtami a rozmýšľaním, čo ale chápem, že išlo o hraničné situácie. Dej mi zato imponoval omnoho viac. Neutíchajúci smiech detí na povale či mysteriózny pocit, že ma niekto sleduje mi neraz spôsobili zimomriavky.
Prostredie Oravského Veselého ma svojimi opismi dostalo a tiež som ocenila zakomponovanie legiend a tradícii do deja. Pojmy ako Veselica či Fašiangy nabrali v tomto príbehu úplný iný význam. A vôbec som netušila, že na Slovensku máme aj takéto historky z prostredia Babej hory, ktoré sa šírili ústnym tradovaním a súviseli s folklórom. Dedinský ľudia im verili a mali pred nimi, pochopiteľne, rešpekt. Dej to pekne dotvorilo a pôsobil o to viac mysterióznejšie. Vlastne si ani nespomínam, či som už niečo podobné od našich autorov čítala, lebo podľa mňa to malo svoj nádych originality. Autor načrtol aj do minulosti Tomáša a jeho starého otca.
Miestami som čakala wau efekt, ten sa však nedostavil. Aj napriek tomu, že mne niečo v horore chýbalo, vám naopak nemusí a preto by som ho odporučila najmä nenáročným čitateľom. Som rada, že som projekt mohla podporiť aj napriek tomu, že úplne nesplnil moje očakávania. Páčil sa mi však nápad pohrabať sa v histórii našich predkov a predostrieť príbeh opradený legendami.
Čítať viac
Ivana
Neoverený nákup
30.7.2023
Na túto knihu som narazila len náhodou, keďže milujem knihy s ktorých mi stoja chĺpky na rukách,dej tejto knihy má prekvapoval po každej stránke a taký koniec som isto nečakala, túto knihu odporúčam je výborná. Čítať viac
Mirka
Neoverený nákup
29.7.2023
Vrelo odporúčam
Recenziu píšem hneď po dočítaní knihy, keďže dojmy sú teraz najsilnejšie. Horor nie je celkom môj žáner, ale po tejto knihe mením názor. Nemám veľmi rada ani opisy - pocitov, miest... Ale tak vierohodne popísaný stav mysle človeka, jeho strach, nádej, tam teraz jednoducho nesmel chýbať... Zžila som sa s Tomášom, držala mu palce a bola rada, že čo si zaumienil, to dosiahol. Páčilo sa mi aj prelínanie deja - spomienky na prázdniny u milovaného deda, spoločné zážitky, ktoré vo mne vyvolávali krásnu nostalgiu. Záver knihy ma veľmi prekvapil, poviem pravdu, myslela som si istý čas, že za všetkým bude tuhá, domáca pálenka, ale ten koniec nakoniec dával väčší, vierohodnejší zmysel. Tlieskam Adamovmu talentu a teším sa na ďalšiu jeho knihu... Čítať viac
6

Vo voľnom čase rada fotím, no hlavne čítam knihy - či už tie voľne dostupné na soc. platformách alebo papierové. Preferujem papierové, tie sú mi bližšie k srdcu.

Majka S
Overený zákazník
23.7.2023
Pfúúú tak toto bolo iná jazda. Veľmi dlho som NH predýchavala, pretože to čo sa tam dialo… No všetko mi jedno nebolo. Zimomriavky a pocit, že ma niekto sleduje, keď som sa bola popri lesíku minule prejsť… Jaj. Je to iná sranda to sa musí uznať. Autorov štýl sa mi páčil, páčil sa mi až príliš veľmi tiež, že sa príbeh odohrával na Orave! Skvelý príbeh zo Slovenska! No wow! Ten nápad? Tiež mi prišiel svojím spôsobom jedinečný a veľmi ma zaujal. Tú knihu som začala čítať v jeden deň a v ten istý deň som ju aj dočítala, pretože tak veľmi ma chytila kniha a to sa často nestáva! Jednoducho bolo to niečo čarovné.
.
.
.
Hlavný hrdina mi prišiel sympatický a páčilo sa mi, čo mu autor všetko pripravil v jeho živote. Nápad, o Babej (Babjej? Netuším ako to napísať), ma veľmi zaujal, rovnako ako aj o Veselici a dedine Oravskom Veselom. Netuším, či je to pravda, alebo si to autor vymyslel, ale nejdem to zistovať, stačilo mi to, že som mala ešte aj tri dni po dočítaní zimomriavky (aj keď toto píšem a je to viac ako týždeň od prečítania, no mám z toho husiu kožu a po chrbte mi pomaly steká studený pot). Áno, toto kniha vo mne vyvolala, takže ja ju odporúčam všetkými desiatimi.
.
.
.
Na záver dodám. Ten záver knihy mi úplne že odpálil dekel. Potom som sa pýtala len, Čo sa to stalo? Prečo sa to stalo? (Nie, nebudem spojlerovať BEŽTE SI TU KNIHU KÚPIŤ A PREČÍTAŤ!!! Ako ja!)
Čítať viac
6

Jsem vášnivá čtenářka a nejen to i sama píši. Sice zatím na platformě wattpad, ale v hloubi duse doufám, že se mi někdy podaří vydat knihu.

Michaela Smažáková
Overený zákazník
29.5.2023
Nemé hlasy
NEMÉ HLASY

Čauky Perníčci, už jste slyšeli nebo četli knihi Neme hlasy od autora...
Ja mela možnost, díky štafete, kterou pořádala @bukkuk_official

Já jsem šílenec a straspytel na některé věci a jak by řekl můj chlap "psychopatka", protože já nečtu horory, trilery... Pardon nečetla jsem, ale poslední dobou tomuto žánru prichazim na kloub. Ano, nesmím číst knihu večer, protože pak mám živé sny.
Ale jdeme dál. Já si knihy nevybírám podle obálky, i když pěkná obalka je plus, ale mě samotnou musí zaujmout anotace, a tady se to podařilo.

Hned na začátku je příběh tajemný a setkáváme se zde s hlavní postavou, Tomášem, který utekl před městským životem, a tak se vydává do domu svého dědy, který mu odkázal.

Celá kniha se nese v tajemném duchu, kdy nakoukneme i do mytologie a nebudou chybět ani popisy, což na můj vkus jich bylo docela dost, ale 100 lidi 100chuti.
Ale musím říct, že i pres ty všechny opisy, se příběh autorovi povedl. Tajemný děsivý, uvěřitelné situace a nepredvídatelny děj, do poslední stránky jsem nevěděla nic. Což mě konec úplně dostal. Necekala jsem to.

Postava Tomáše byla záhadná a zvláštní, chvilku jsem si říkala, co to s ním je a nedokázala jsem na to přijít, až teda na konci knihy.

Bála jsem se? Upřímně? Některé pasáže mi naháněly husí kůži.

I přes ty popisy, si myslím, že kniha je čtivá. Sedl mi i autorův styl.

Vaše MM
Čítať viac

„Na koláčikoch niečo je. Vyjadrujú lásku. Sú to také malinké instantné objatia.“

Pekáreň v Brooklyne - Julie Caplin, 2021
Pekáreň v Brooklyne
Julie Caplin