Otvorené nebo - Michala Ries, Slovenský spisovateľ, 2024

17,06 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Otvorené nebo

Je nebo otvorené naozaj pre všetkých? Barborka vyrástla v pekle. Nikdy sa nebála strašidiel pod posteľou, pretože vedela, že skutočné príšery sa ukrývajú v ľuďoch. Pozná hlad,... Čítať viac

4,9 65 hodnotení
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2024
400 strán
6-7 hodín čítania

Je nebo otvorené naozaj pre všetkých? Barborka vyrástla v pekle. Nikdy sa nebála strašidiel pod posteľou, pretože vedela, že skutočné príšery sa ukrývajú v ľuďoch. Pozná hlad, zimu aj strach... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
17,90 €

17,06 €

-5 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Šach a mat - Ali Hazelwood, CooBoo SK, 2024

Viac o knihe

Je nebo otvorené naozaj pre všetkých?

Barborka vyrástla v pekle. Nikdy sa nebála strašidiel pod posteľou, pretože vedela, že skutočné príšery sa ukrývajú v ľuďoch. Pozná hlad, zimu aj strach. Nikomu neverí a riadi sa teóriou prežitia z ríše zvierat – prežijú len tí najsilnejší. Jediným svetlým bodom v jej živote sú jej malí bratia, o ktorých sa od narodenia stará a ochraňuje ich.

Matej vyrástol v milujúcej rodine, v bezpečnom a podporujúcom prostredí. Nikdy nebol hladný. Nikdy mu nič nechýbalo. Jeho život je plný svetlých bodov.

Ich svety by nemohli byť odlišnejšie, no napriek tomu dve mladé srdcia zahoria vášňou i zakázanými citmi. V objatí prvej lásky Barborka sníva o lepšej budúcnosti. Na chvíľu si dovolí mať nádej. Ale naozaj len na chvíľu…

Hovorí sa, že v láske a vo vojne je dovolené všetko. Nikto ju však nevaroval, ako ľahko sa môže láska zmeniť na vojnu.

Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť


Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
448 g
ISBN
9788022024914
Rok vydania
2024
Naše katalógové číslo
2333985
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Pre koho
pre ženy, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

65 hodnotení

59
5
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

dnes
Otvorené nebo
Ťažká kniha. ŤAŽKÝ príbeh. Ťažko hodnotiť... Nečakajte žiadny klasický happy-end. Napriek obrovskej krutosti a nekonečnej beznádeje je tento príbeh aj o láske a najmä o obete. O sile jednej ženy - Bašky. Veľmi sa mi páčilo spracovanie knihy, spracovanie deja. Hlbokú stopu to vo mne nechalo. Čítať viac
Heidi
Neoverený nákup
19.5.2024
Ani jedno oko neostane suché a srdce chladné
„Čím viac ľúbiš, tým viac to bolí.”

Príbeh o Barborke, dievčati, s ktorým sa život ani okolitý svet nemaznal.
Príbeh o Barborke, dievčati, ktoré ukázalo, že aj napriek mladému veku a nespočetne veľkému množstvu prežitých podrazov, je schopné vstať a kvôli súrodeneckej láske zahodiť vlastné šťastie.
Príbeh o Barborke, dievčati, ktoré prežilo peklo.
Príbeh o Barborke, žene, ktorá túži po skutočnej láske.
Príbeh o Matejovi, chalanovi, ktorý každý deň prežíva pocit bezpečia, má milujúcu rodinu, strechu nad hlavou a teplé jedlo.
Príbeh o mužovi, ktorý aj napriek klamstvu a zrade dokázal odpustiť a ukázal aká veľká môže byť nezištná láska.

Pri čítaní tohto príbehu, budete cítiť hnev, lásku, odpustenie, radosť, smútok ale aj nenávisť. A v závere čítania si uvedomíte, že by ste mali byť každý deň vďačný za život aký žijete, pretože stále môže byť horšie.

Milujem knihy a príbehy pri ktorých moje emócie bojujú. Príbehy pri ktorých plačem aj sa smejem, pri ktorých milujem ale aj nenávidím, a presne príbeh OTVORENÉ NEBO taký bol.
Čítať viac
Andrea
Neoverený nákup
6.5.2024
Emocionálna nálož
Dlhšie ako je u mňa zvykom som premýšľala čo chcem k tejto knihe napísať. Bola to pre mňa totálna emocionálna nálož. Tento príbeh bude vo mne ešte dlho doznievať.

Vo všeobecnosti mám ako matka problém počúvať o témach týkajúcich sa detí (týranie, zneužívanie, násilie, hlad, choroby...), ani knihy si s týmto motívom nevyberám, ani filmy nepozerám nič. Všetko veľmi precitujem a prežívam. Ťažko sa mi čítala táto kniha, po celý čas som cítila bolesť na hrudi a slzy si išli jedna cez druhú. Bol to smutno-krásny príbeh.

Pri knihe som si uvedomila, že problémy ktoré ja pri deťoch riešim sú doslova v mnohých prípadoch až smiešne, za čo som teraz vďačná.

Veľmi som sa potešila Adamovi a Júlii, či Dominikovi a Nine. Boli takým svetlom v celom príbehu a ja som si na nich s láskou zaspomínala.

Miške sa podarilo opäť napísať veľmi hodnotné dielo.
Čítať viac
3

Knihomoľka, ktorá je závislá na vôni kníh. Milovníčka erotických románov, Harryho Pottera a kráľovskej rodiny.

Sabína Péterová
Overený zákazník
30.4.2024
Otvorené nebo ti otvorí oči i srdce
Už na strane 5 som mala slzy v očiach. Kniha, ktorú keď začne človek čítať, nevie, nedokáže prestať. Aj keď veľmi chce, nedá sa. Prudko návyková detonačná nálož emočnej smršti ! Čítať viac
2

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Katarína Buksárová
Overený zákazník
24.4.2024
Otvorené nebo
Je to kniha pri ktorej si človek poplače už od začiatku... Koľko je schopné prežiť malé dievča,ktoré sa musí starať aj o svojich súrodencov? Žiť v strachu,o hlade, v pivnici na plesnivom matraci.
No nebude to tak vždy a prídu aj dobrí ľudia,ktorí si Bašku obľúbia po tom čo si ju vezmú do pestúnskej starostlivosti aj s jej sestričkou. Baška je na dospelých nahnevaná,pretože si myslí že ju stále len klamú a tak sa vzpiera všetkému..Až do času keď sa zaľúbi do chlapca, ktorý celé detstvo prežil v milujúcej rodine a je úplne odlišný od nej.
No ako to býva život nie je fér a Baška znova pocíti zlobu ľudí a strach o súrodencov.
Ako to zvládne a či vôbec sa dočítate v tejto mega super knihe :)
Čítať viac
Miroslava Majtanova
Overený nákup
23.4.2024
super
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha je veľmi dobrá . Odporúčam prečítať tento príbeh detí kde matka zlyhala na plnej čiare. Najstarší súrodenec sa stará o súrodencov s láskou . Krásne, ale miestami mi zovrelo srdce . Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
21.4.2024
Výborná
OTVORENÉ NEBO je knižka pri ktorej som si riadne poplakala. Čo všetko prežila Baška, tak to si neviem ani predstaviť, že by som to dokázala . Nebudem prezrádzať obsah , ale knižku odporúčam prečítať všetkým . Možno si bude niekto vážiť svoj život viac ako doteraz. Ďakujem Michala Ries za túto nádhernú knižku . Čítať viac
16
Overený nákup
19.4.2024
Otvorené nebo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Barborka vyrástla v pekle. Nikdy sa nebála strašidiel pod posteľou, pretože vedela, že skutočné príšery sa ukrývajú v ľuďoch. Pozná hlad, zimu aj strach. Nikomu neverí a riadi sa teóriou prežitia z ríše zvierat prežijú len tí najsilnejš Čítať viac
16
Overený nákup
19.4.2024
Otvorené nebo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Barborka vyrástla v pekle. Nikdy sa nebála strašidiel pod posteľou, pretože vedela, že skutočné príšery sa ukrývajú v ľuďoch. Pozná hlad, zimu aj strach. Nikomu neverí a riadi sa teóriou prežitia z ríše zvierat prežijú len tí najsilnejš Čítať viac
21
Overený zákazník
15.4.2024
Najstarší súrodenec má v živote dôležitú úlohu - chrániť toho mladšieho a starať sa o neho. Toto jedinečné miesto a láska najstaršieho v sebe nesie veľa zodpovednosti. Cíti ju aj v situáciách, ktoré nedokáže ovplyvniť a častokrát si to aj po rokoch nezmyselne vyčíta. Viem to, pretože aj ja som tá najstaršia. Pocit zodpovednosti voči nim sa nevytratí ani po rokoch, dokonca ani keď vás prerastú. Súrodenecká láska sa môže podobať tej rodičovskej, a niekedy môže byť aj oveľa väčšia. A prečo to píšem? Pretože aj o tomto píše Miška vo svojej najnovšej knihe.

Už je zvykom, že pri knihách od Mišky nečítam vopred anotácie, recenzie ani ukážky. O to viac som bola prekvapená, čo ma v knihe čakalo. Jeden silný príbeh, plný tých najhlbších emócií o osude viacerých osôb. Síce v popredí je Baška ako najstaršia zo súrodencov, ale práve ona bola súčasťou a ovplyvnila niekoľko životov, nech bol spôsob akýkoľvek.

Chudoba. Menštruačná chudoba. Slabé podmienky. Nízky prísun jedla. Nedostatočná hygiena. Izolácia. Egoistická, ignorantská mater. Absencia otca.
....
Myslím, že čas, v ktorom Baška žila v existenčom strese aj pre iných, by prerazil aj to najtvrdšie čitateľské srdce…

Kniha má však 400 strán, je rozdelená na dve časti a ako celok odkrýva dostatočne veľký časový úsek. Udeje sa toho veľa, dobrého aj zlého, šokujúceho aj očakávaného. Baška sa aj napriek svojmu zlomeniu neustále vyvíja - od začiatku je zodpovedná, presadzujúce hodnoty odrážajú jej skúsenosti, a na druhej strane rastie v ženu. Dôležitý je tu Matej. On je presne typ chlapca, ktorého si zaslúži každé dospievajúce dievča. Ale ani to sa nezaobíde bez tŕňov. Ak by áno, do knihy by som sa nezamilovala. Tak veľmi...

Všetky knihy od Mišky milujem, ale táto spolu so Zadrž dych bude mať pre mňa špeciálne miesto.
Čítať viac

Michala Ries

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovenský spisovateľ

Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes, 2015
Roviny života
Julian Barnes