Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilPráve čítam
Obľúbené literárne žánre
Moje aktivity
Kniha sa mi veľmi páčila. Vyvolávala vo mne miernejšie pocity ako prvý diel, čo mi veľmi vyhovovalo. Dej bol fajn, no koniec mohol byť trochu lepší, niečo mi tam chýbalo. Ale ešte neviem, ako sa vyvinie posledný diel.
Viackrát predtým som sa pokúšala písať si nejaký denník, alebo nejaké pokusy o záznamy dňa. Vždy ma to po pár dňoch prešlo a nevedela som, čo písať - mala som pocit, že to bolo stále rovnaké. Päťročný denník tam & späť používam síce iba dva týždne, ale veľmi ma ohúril štýl, akým je vedený. Každý deň na mňa čaká iná, zaujímavá otázka, na ktorú sa snažím odpovedať. To ma motivuje ďalej si písať a neviem sa dočkať ďalšieho dňa, kedy si vyplním tých pár riadkov. :)
Túto knihu som objavila náhodne pri hľadaní nejakej dobre knihy, ktorú by som si prečítala. Najprv ma upútala obálka s názvom, tak som si o nej začala zisťovať viac. Čítala som ju aj najmä pre zahrnutie LGBTI+ tematiky, ktorá pre mňa bola v knihách neprebádanou oblasťou.
Prvá časť knihy bola pre mňa trochu náročnejšia na čítanie. Bolo to skôr také zasadenie deja a postáv, ktoré tam budú vystupovať a mnohé opisy. Myslela som si, že od toho sa bude odvíjať zvyšok knihy, ale opak bol pravdou. Druhá a tretia časť knihy ma doslova pohltili. Tam už sa rozvíjal krásny romantický príbeh plný zvratov a prekvapení.
Knihu som si musela postupne kúskovať, lebo som spracúvala udalosti, ktoré sa rozvíjali prekvapivými smermi. No nikdy som viac nefandila žiadnej dvojici v tom, aby sa našli a dali dokopy. Bola som tam v tom s nimi a všetko prežívala na 100 %.
Určite by som odporučila si pred prečítaním knihy pozrieť nejaké recenzie od čitateľov, pretože téma LGBTI+ môže nepripraveného človeka veľmi prekvapiť, keďže do polovice knihy tam o tom nie sú žiadne náznaky. Samotné viazanie spomienok do kníh tam nebolo spomenuté tak, ako možno názov napovedá. Ja som aj rada, že sa ten dej zvrtol smerom k budovaniu vzťahu, ako keby mal pokračovať v popise kníhviazačstva. Nikdy som nič podobné nečítala a viem, že na túto knihu budem ešte dlho spomínať. :)






