Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Trpká príchuť klamstva - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2022

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Trpká príchuť klamstva - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2022
Trpká príchuť klamstva - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2022

Trpká príchuť klamstva

Ľútosť nie je niečo, čo má Ema vo svojej emocionálnej výbave. Je rozmaznaná, prostoreká, krutá a nebojí sa uchýliť aj k šikane. Napriek tomu sa v nej prebudí súcit, keď jeden... Čítať viac

4,4 38 hodnotení
Vydavateľstvo
Naše vojsko, 2022
288 strán
4 hodiny čítania

Ľútosť nie je niečo, čo má Ema vo svojej emocionálnej výbave. Je rozmaznaná, prostoreká, krutá a nebojí sa uchýliť aj k šikane. Napriek tomu sa v nej prebudí súcit, keď jeden večer prichytí čudáka Tomáša, ako sa hrabe v kontajneri... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,95 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v 22 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Kúzelné Vianoce s Albi - Albi, 2023
Trpká príchuť klamstva - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2022
12,95 €

Viac o knihe

Ľútosť nie je niečo, čo má Ema vo svojej emocionálnej výbave. Je rozmaznaná, prostoreká, krutá a nebojí sa uchýliť aj k šikane. Napriek tomu sa v nej prebudí súcit, keď jeden večer prichytí čudáka Tomáša, ako sa hrabe v kontajneri za reštauráciou jej mamy. Vie, že by sa novým pocitom nemala poddať. Vie, že to môže dopadnúť katastrofálne. A takisto vie, že na drobný prejav milosrdenstva môže kruto doplatiť. Aj tak však zahodí zdravý rozum a nechá priechod emóciám. Keď vám jedna noc zmení život, musíte sa rozhodnúť. Či vyjdete s pravdou von, alebo si na tvár nasadíte masku nevinnosti. Ema je zvyknutá nosiť masky. Jedna navyše sa medzi množstvom ostatných stratí... Alebo nie?
Čítať viac
Počet strán
288
Väzba
pevná väzba
Rozmer
120×200 mm
Hmotnosť
313 g
ISBN
9788020614049
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1465883
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Naše vojsko
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

38 hodnotení

26
8
1
0
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

6

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
19.11.2023
Nesadla mi...
Príbeh o zmene mladej študentky Emy, ktorá bojuje sama so sebou a so svojimi démonmi z minulosti. Zisťujeme prečo sa chová ako bohatá, namyslená mrcha, keď pod tým pozlátkom má veľmi dobré srdce. K lepšej verzii samej seba jej určite nepomohol jej toxický priateľ a to čo urobil ma veľmi nahnevalo.
Veľa postáv malo hnusný charakter, nie len jej priateľ ale aj jej otec, perfektne znázorňuje vysoko postaveného politika, ktorý “môže všetko.“
Z jej mamy mi tiež nebolo do spevu, pretože taký prístup, aký mala keď sa prevalilo tajomstvo…no, Eme sa nedá diviť, že bola aká bola.
Presným opakom je Tomáš, ktorého som si hneď obľúbila a z časti som ho aj obdivovala.

Kniha ponúka veľa myšlienok, nad ktorými sa treba zamyslieť. Miestami ťažké pasáže, ktoré vedeli chytiť za srdce. Veľa tajomstiev, ubližovanie, vydieranie, peniaze a nátlak. Ani bohaté deti nemajú všetko.

Najprv som bola rýchlo vtiahnutá do deja no počas čítania ma kniha prestávala baviť. Určite nie je chyba v tomto diele ale skôr vo mne. Nie je to prvá kniha v štýle: bohaté dievča sa mení, ktorú som prečítala.
Veľakrát mi sadne kniha, ktorá je pre young-adult ale táto to žiaľ nebola.

Autorka vie úžasne písať a určite sa nedajte odradiť mojou recenziou, mne proste táto kniha nesadla a to sa stáva. Už by som sa divila keby neprišla kniha, s ktorou sa troška potrápim.

Viem, že keby som bola mladšia bola by som nadšená touto knihou, takže nezahadzujem možnosť, že ju niekomu odporúčim alebo dokonca kúpim.
Čítať viac
11.7.2023
Keď klamstvá a tajomstvá majú krátku trvanlivosť
Autorka @vikidominova je známa aj tým, že dokáže písať rôzne žánre. Kniha trpká príchuť klamstva je iné ako ostatné knihy. Výnimočná, perfektne napísaná a hlavne skrýva v sebe tajomstvá, ktoré uzreli svetlo sveta.

Pretvarovanie, hranie sa na niekoho kým nie sme, nikdy nebolo zdravé. Vie o tom svoje aj hlavná hrdinka Ema, ktorá na podnet svojich rodičov sa naučila necítiť ľútosť voči ostatním ľuďom. Nedbá na to, čo povie a pred kým. Niekto by si dokonca o nej pomyslel, že je namyslená a arogantná. No, nikto však netuší ako často sama so sebou bojuje. Stačil jediný večer a ona začala o svojom správaní pochybovať. Milosrdenstvo sa podľa jej otca nevyplatí a ona sa naučila žiť s tým, že nikomu netreba dávať nič zadarmo.

Každý človek aspoň raz za život nosil masku, ktorú aj tak jedného dňa zhodil pretože mu do života prišiel niekto, kto stál za to aby sme boli sami sebou. Skrývať svoju vlastnú podstatu a to kým v skutočnosti sme, je náročné a častokrát sa počas cesty stratíme. Narazíme na kameň a spadneme. Dôležité je však postaviť sa a bojovať za svoje názory a postoj. Byť sám sebou znamená, ukázať svetu našu hodnotu, ktorá je určite obrovská.

Tomáš, hlavný mužský hrdina je naozaj hrdinom tohto príbehu. Aj napriek tomu, že ho osud neraz skúšal, nikdy sa nevzdal a bojoval aj napriek nepriazni osudu. Išiel si za svojím a bojoval o prežitie. Chránil svoju rodinu a staral sa o nich tak ako sa len dalo. Uprednostňoval ostatních a na seba nedbal. Skrýva však tajomstvá, ktoré drží hlboko v sebe.

Ema skrýva temné tajomstvo tiež, a po bližšom zoznámení sa s Tomášom dúfa v to, že jedného dňa mu bude môcť prezradiť, to čo ju máta v snoch. Nie vždy je svet čierno-biely, je plný farieb a obaja hrdinovia čoskoro prišli na to, že majú veľa spoločného. Čo sa však stane, ak sa ich cesty budú musieť rozdeliť? Ustoja obaja prichádzajúcu búrku, ktorá môže zničiť čokoľvek, čo medzi nimi začínalo vznikať? Nájdu spoločné šťastie a oporu jeden v druhom?
Čítať viac
Zdenka
Neoverený nákup
16.4.2023
Trpká príchuť klamstva
Trpká príchuť klamstva.

Pred pár dňami som dočítala svoju ôsmu knihu v tomto roku, a tak som sa rozhodla napísať zopár riadkov. Je ňou kniha autorky Viktórie Dominovej Trpká príchuť klamstva. Autorku som zaregistrovala vďaka účasti v súťaži, ktorú som vyhrala a stala som sa majiteľkou dvoch psychotrilerov z jej pera. Trpkú príchuť klamstva som dostala ako darček k meninám. Musím povedať, že potešíl. A to aj napriek tomu, že už nejaký ten piatok nepatrím do YA komunity, ktorej je kniha určená, rada sa však občas vraciam a tento návrat bol Super. Autorka svojim čitateľom ponúkla smutnokrásny príbeh odohrávajúci sa za dverami jednej triedy na strednej škole. Príbeh dvoch svetov bohatstva a chudoby ale aj šikany, násilia, vydierania, predčasnej dospelosti… Toto všetko sa nachádza na stránkach
tejto pútavej knižky. Krásny, poučný príbeh nielen pre mladých čitateľov... Kniha núti zamyslieť sa nad ozajstnými hodnotami v živote človeka. Autorka má veľmi príjemný, ľahký štýl písania. Nevedela som sa odtrhnúť od stránok. Som veľmi rada, že máme na knižnom trhu super slovenské autorky, ktoré sú rovnako dobré, ak nie lepšie než zahraničné. Vrelo odporúčam každému. Kto budete mať možnosť si knihu prečítať, urobte tak.
Čítať viac
6.2.2023
„Čas letí nesmierne rýchlo. Nevieme ho spomaliť, zastaviť, ani pretočiť naspäť.“
Ona je krásna, obľúbená, rozmaznaná a z dobrej rodiny. On je zasa terčom výsmechu, obyčajný podivín, od kt. sa všetci držia ďalej. Čo ak nás prvotný dojem klame viac, ako sme si ochotní pripustiť? Čo ak je to ale maska, kt. si každé ráno nasadia, aby dokázali prežiť deň? Čo ak majú dvaja naoko rozdielni ľudia viac spoločného, ako sa môže zdať? A keď im učiteľka zadá spoločný projekt, sú nútení čeliť nielen sebe a ostatným, ale aj pravde odhaľujúcej tajomstvo, kt. malo ostať navždy pochované.

Táto kniha je krásna a ťažká zároveň. Už na prvých stranách som bola vtiahnutá do emočného víru, z kt. nebolo úniku. Nešlo totižto o nič plytké, pretože Viki nám predstavila zaujímavý a premyslený príbeh, v kt. postavy zažívajú reálne problémy, napr. rodinné problémy, šikana, toxické vzťahy, vplyv druhých na naše rozhodnutia, alkoholizmus, násilie a pod.
A zatiaľ čo niektorí si užívajú dospievanie plnými dúškami, iní sa držia vopred napísané scenára od rodičov, či dokonca na seba berú bremeno druhých, pretože jednoducho nemajú na výber.

Počas čítania som si kládla otázku za otázkou, zamýšľala a nechápala. Nechápala som, prečo je kariéra rodiča či fľaša alkoholu dôležitejšia ako dieťa; prečo je verejná mienka viac ako mienka rodiny; prečo odsúdime človeka skôr, ako ho spoznáme; prečo si myslíme, že naše pravé ja nemá žiadnu hodnotu...
Čítať viac
27.1.2023
Taký zo života...
Krásny poučný príbeh nielen pre mladých čitateľov...Kniha núti zamyslieť sa nad skutočnými hodnotami v živote... a na pozadí dvoch svetov chudoby a bohatstva stavia príbeh lásky dvoch študentov...
Je to niekedy veľmi smutné, ako si dnešní mladí ľudia dokážu ubližovať...
Ale LÁSKA je mocnejšia ako všetko zlo, pýcha, nenávisť...všetko zvládne, všetko prekoná...
Ponorte sa do silného príbehu, ktorý VÁS chytí za srdce ...
Čítať viac
19.11.2022
Povinná jazda pre všetky YA knihomoľky
Aj keď je kniha určená pre mladšie ročníky a ja už dáááávno nespadám do tejto vekovej kategórie túto knihu som si jednoducho zamilovala. Toto bol tak krásny príbeh, ktorý v sebe ukrýva niečo viac. Šikanu, násilie, predčasnú dospelosť. Za mňa povinná jazda teda čítanie pre YA. Toto bol tak nádherný príbeh, že som obracala stranu za stranou a neraz som sa pristihla ako sa mi dolu lícami kotúľajú slzy. Z ničoho nič. Proste len tak.
Ema bola najskôr krava. A teda totálna krava (sorry za výraz, ale inak ju nazvať neviem. Možno ešte horšie). Preto ako sa na začiatku správala som jej chcela vytrhať všetky škuty. Sledovať jej prerod z rozmaznaného decka na dospelú mladú ženu bolo niečo úžasné.
Tomáš. Tomáš bol Pán. Tento osemnásť ročný chalanisko má u mňa veľký rešpekt. Mala som chuť vstúpiť do deja objať ho a povedať mu aký je fantastický. Keby som mala šancu sa s ním v knihe stretnúť, tak klobúk čo by som mala na hlave by som "smekla" a hlboko sa mu poklonila. Za to všetko, čo mu život naložil to inak ani nejde. Pretože tento chalan si u mňa vyslúžil rešpekt a uznanie za to aký bol a ako sa správal.
Vedľajšie postavy Miro a pán premiér tak tým dvom by som takú pritankovala až až. Normálne ma svrbeli dlane. A to fakt nepreháňam.
Romantická linka medzi hlavnými postavami bola realistická, páčilo sa mi, že to nebolo vzhľadom k veku hlavných postáv hŕŕ. Príbeh bol uveriteľný a ja ho môžem len odporučiť. Jednoznačne stojí za prečítanie.
Kto hľadá darček pre násťročné baby tak táto kniha je tá pravá. Už ako som spomínala v úvode je to povinná jazda každej YA knihomoľky.
Ema a Tomáš - Ďakujem, že som sa mohla stať súčasťou Vášho príbehu. Bolo mi potešením prežiť príbeh vašej lásky!
Čítať viac
1.10.2022
YA oddychovka, ktorá vás prinúti trošku sa aj zamyslieť
Toto je moja prvá kniha od Viki a teda, spokojná som až-až.
Kniha rozpráva príbeh osemnásťročnej Emy, ktorá sa mení z hašterivej šikanátorky na dobrosrdečné, milé a inteligentné dievča. Neudeje sa to zo strany na strany, v podstate celá kniha je o jej prerode, čo je jadro príbehu. Počas jej zmeny sa zoznamujeme s ďalšími postavami – rodičia samotnej Emy a spolužiak Tomáš, ktorý je druhou hlavnou postavou.
Priznám sa, že mi občas bolo trochu smutno. Aj keď je príbeh fiktívny, viem si predstaviť, že ho zažíva mnoho ľudí. Tomáš namiesto toho, aby si užíval dospievanie a slušne doštudoval, borí sa existenčnými problémami a musí tak predčasne dospieť. Ema zase predstiera, že je mrcha, pretože sa bojí a je vydieraná. Emina maska má určitý význam a ten vám budem postupne odhaľovaný.
Príbeh mi prišiel celkom uveriteľný (dokonca aj megalomanské zmýšľanie jej „úžasného“ tatka, pána premiéra). Aj keď obsahoval prvky, ktoré sa dali predvídať (aspoň ja som si veľa vecí domyslela), napriek tomu to bol pekný a silný príbeh o premene k lepšiemu, o odvahe postaviť sa svojim démonom a vyjsť s pravdou von, aj keď nás to môže ohroziť. Jednoducho... zachovať sa správne.
Kniha si ma teda získala, o čom svedčí aj fakt, že som sa ňou prelúskala za 24hodín. Ak máte chuť na YA oddychovku, ktorá vás aj trošku prinúti sa zamyslieť nad pravou hodnotou života (a že trápenie a životné problémy môže mať rôzne podoby – kým pre niekoho je to možno zmeškaný autobus, u iného to môže byť strava, či možnosť sa osprchovať), neváhajte :)
Čítať viac
15.8.2022
Človek sa mení
Celá kniha je tzv. cesta poznania samej seba, s veľmi krásnou romantickou linkou. Dej veľmi milo prekvapil a naplnil moje očakávania nežného, no zároveň realisticky krutého príbehu. Predvídateľnosť deja nič nekazí, no v závere ma aj napriek tomu čakalo prekvapenie, takže moje dohady neboli úplne správne. Okrem množstva všakovakých citov, príbeh okorení poriadna dávka akcie a vylepšia ho trefné a humorné dialógy, ktoré som si patrične užila. Opäť raz výborna kniha, od výbornej autorky s výbornou fantáziou, pre nie len mladých čitateľov. Čítať viac
Adela
Neoverený nákup
21.7.2022
Krásny pribeh z krásnym posolstvom ktorý by si mal prečítať každý
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, či ste bohatý človek? Je naozaj bohatý človek ten, ktorý vlastní veľký dom, niekoľko aut, má úspešnú firmu a prestížne meno v spoločnosti? Už mi v ušiach znie odpoveď mnohých: Však majú všetko po čom snívame my ostatní. Pred pár rokmi by som reagovala asi rovnako. Dnes sa nad touto vetou len smutne usmejem. Pretože bohatých nás nerobia peniaze, aj keď sa bez nich nezaobídeme. Sú len akýmsi nástrojom na prežitie. Oveľa dôležitejšie a cennejšie sú láska, rodina, dôvera, porozumenie, zdravie, šťastie a empatia. Lenže tieto vzácne hodnoty sa z našich rodín ako si vytrácajú. Je smutné ako ľahko sa dáme zviesť na zlé chodníčky. Vidina peňazí z nás robí horších ľudí. A pri tom aj tí, ktorí majú kopu peňazí nakoniec túžia po tých vzácnych hodnotách. Nezabúdajte, že bohatstvo je pominuteľné. Jediné čo nám zostane, je náš život a ľudia , ktorí v ňom budú chcieť existovať s nami.
Vyššie som spomínala slová ako láska, rodina, dôvera, porozumenie a empatia. Mám pocit akoby tieto hodnoty, ktoré nám vštepovali naši rodičia pre terajších tínedžerov nič neznamenali. Áno, sú mladí, majú právo žiť a robiť chyby. Tínedžeri si berú veľa vecí od rodičov. Ak im my doma ukážeme odvrátenú stránku tých správnych hodnôt, tak sa aj oni budú tak správať k ostatným. Často súdime ľudí bez toho, aby sme ich spoznali. Toto je len jedno z posolstiev, ktoré v sebe ukrýva Ya kniha Trpká príchuť klamstva.
Ocitáme sa na strednej škole, kde chodia samí mladí ľudia z bohatých rodín. Medzi nich patrí aj Ema. Je to dcéra známeho politika. Je rozmaznaná a o peniaze nikdy nemala núdzu. Medzi spolužiakmi je obľúbená, no dokázala byť aj riadna mrcha. Ľútosť a empatia jej boli cudzie a neštítila sa ani šikany. Všetko sa zmení v jeden večer, keď Ema zbadá čudáka Tomáša, ktorý s ňou chodí do triedy. Ten pohľad ako sa hrabe v kontajneri v nej niečo zlomí a zrazu v nej prepuknú pocity, ktoré jej boli dovtedy cudzie. Túži aspoň trochu uľaviť svojmu svedomiu a pomôcť mu. Má to však jeden háčik. Ema skrýva jedno veľké tajomstvo, ktoré keby vyšlo na povrch, zničí ju. Napriek všetkými rizikám zahodí zdravý rozum a odkrýva jednu z mnohých masiek, ktoré nosí.
Zo začiatku som mala chuť, roztrhať Emu v zuboch. Bála som sa, že bude celý čas taká mrcha. Rýchlo som však objavila jej pravé ja, za ktorým sa skrývalo úplne obyčajné dievča, hľadajúce svoje ja. Na prvých stranách bola pod veľkým vplyvom svojho frajera a otca. Neznášala som, ako ju mali v hrsti. Vždy keď boli na scéne, mala som chuť kričať ´spamätaj sa!´. Nešlo z nich nič dobré. Postupne sama zisťovala, že Miro je debil (prepáčte za výraz ). Keď začala pomáhať Tomášovi malými drobnosťami, pýtala som sama seba, prečo to robí? Vďaka tým drobnostiam sme mohli sledovať jej premenu, ktorá naozaj stála za to. Prišla mi dosť uzavretá a až neskôr som pochopila prečo. Niekedy je jednoducho ťažké otvoriť sa blízkemu človeku. Nakoniec sa otvorila aj svojej mame.
Tomáš bol chlapec z chudobných pomerov, s ktorým sa život vôbec nemaznal. Mama mu zomrela a otec je alkoholik. Žije zo svojou tetou, bratrancom a sesternicou v skromných podmienkach. Alkoholu holduje aj jeho teta . A on namiesto toho, aby si užíval študentský život, tvrdo pracuje, aby uživil decká aj domácnosť. Je veľmi skromný a slušný. Naozaj, keď som čítala v akých podmienkach žije, mala som slzy v očiach. Hoci častokrát nemal čo do úst a bol terčom posmeškov naprieč celou triedou, no on mal láskavé srdce. Túžila som ho objať a dať mu kúsok tej lásky. Veľa mi jeho postava dala.
Ako sa Ema s Tomášom spoznávali, na tvári mi to vytváralo čoraz väčší úsmev, lebo spolu vytvorili jeden krásny celok a navzájom si ukazovali svet to druhého. Spoločne objavili silu jeden v druhom a začala sa tam črtať láska. Jedným slovom do-ko-na-losť .
Nájdeme aj ťažšie témy ako je alkoholizmus, šikana toxický vzťah – autorka to opísala veľmi uveriteľne . Celý čas sa vo mne striedali presne také emócie, aké prežívali aj hlavné postavy, čo znásobovalo môj zážitok.
Viki toto mladé žieňa mi opäť dokázalo, že má obrovský talent a dokáže napísať hocičo.
Trpká prichuť klamstva je smutný a emotívny príbeh, ktorý je určený pre mladých, ale povedať má aj nám starším. Dotkne sa vášho srdca, aj duše a ostanú vám v hlave krásne myšlienky, ktoré sem autorka zapracovala. .
Chcem ešte na záver pochváliť vydavateľstvo za krásne grafické spracovanie a krásnu obálku.
Ďakujem vydavateľstvu za zaslanie knihy na spoluprácu
Čítať viac
31

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
4.7.2022
Príjemná oddychovka
Ema, dievča z bohatej rodiny, ktoré môže mať skoro všetko a voči ľuďom sa správa často kruto a dokáže aj šikanovať. Tomáš, chlapec z jednoduchých pomerov, ktorý potravu hľadá aj v kontajneroch. Dvaja spolužiaci, ktorí sa nerozprávajú, ale jedna udalosť všetko zmení. Aká je Ema v skutočnosti? Ešte horšia, než navonok vyzerá? A čo skrýva Tomáš? Príbeh v tejto knihe vám to odhalí.
Na prvý pohľad príbeh bohatého dievčaťa a chudobného chlapca, ktorý ale má svoju hĺbku a posolstvo. Autorka týmto YA príbehom približuje čitateľom svet stredoškolákov, v ktorom dochádza ku každodennej šikane, ponižovaniu a nadradzovaniu sa. Viki výborne vystihla atmosféru prostredia i charaktery postáv a dej preplietla aj krásnymi a pravdivými myšlienkami. Poukazuje na to, že materiálne veci nie sú tie pravé hodnoty, ktoré človek vlastní a netreba ho zatracovať hneď, ako sa vám na prvý pohľad nezapáči. Všetci máme nejaké tajomstvá, aj bolestivé a všetci by sme mali dostať šancu.
I keď ja takéto knihy príliš nečítam, viac by ma bavili pred 20 rokmi, tak i napriek tomu žasnem, ako dobre vie písať taká mladá baba, ktorou autorka je. Jej trilery ma dostali a aj keď ma bavili trošku viac, vôbec neľutujem, že som si kúpila aj túto knihu. Pre mňa bola príjemným spestrením a odľahčením ku tým náročným.
Čítať viac

Viktória Dominová

Čítať viac

„Láska je, keď sa nám niekto zdá jedinečný. Taká láska nemusí byť výhradne erotická, telo v nej nemusí spievať prvý hlas, no zistil som, že aj ona má obmedzenú trvanlivosť - ako dlho nám človek pri každodennom styku vydrží byť jedinečný? Zistil som, že je to podobne ako zaľúbenosť iba fáza, ako každý vonkajší náter, aj jedinečnosť sa časom ošúcha.“

Letmý sneh - Pavel Vilikovský, 2014
Letmý sneh
Pavel Vilikovský