knizny_blond

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2022
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Kristína Puziová napísala recenziu

17.08.2022 17:49

Dotyky vášne som čítala niekedy pred 4 rokmi a už vtedy sa mi páčila. Mala som ju požičanú od kamarátky, preto keď vyšlo jej druhé vydanie, ihneď ma zaujala s cieľom prečítať si ju znovu.

Autorka sa vyznačuje svojim sarkastickým humorom, ktorý sa tiahne takmer celou knihou. Vkladá ho nie len do úst postáv, ale aj do ich myslenia, čím vytvára čitateľke priestor na dokonalé uvoľnenie v čase stráveným pri knihe.

Hneď v úvode je predložená priamočiarosť a otvorenosť. Úprimne si neviem predstaviť, že táto kniha by bola písaná inak. Akási elegantnosť by jej určite nesvedčila.
Práve jej štýl z nej robí dokonalejší počin.

Kniha je zväčša podaná z pohľadu hlavnej hrdinky Kristíny, ktorú si určite obľúbite. Striedmo sa strieda s pohľadom Erika. Škoda len, že tieto jeho pohľady neboli na začiatku označené, aby čitateľka ihneď vedela, čo ju čaká a tým sa rýchlejšie na zmenu nastavila.

Čo sa týka celkového príbehu, určite je potešujúcim. Žiadna časť nie je nudná, alebo zdĺhavá a hoci autorka nevložila prevratné zápletky, miestami zanecháva aj smútok. Necháte sa teda unášať spolu s postavami a ich náladami.

V tomto druhom vydaní sa objavila bonusová kapitola, ktorá zaplnila menšiu dieru v príbehu. A… 6.9. vychádza Zakázané pokušenie!

Čítať viac

8
8

Kristína Puziová napísala recenziu

15.08.2022 17:50

Keď detsvo bolí je monumentálnou knihou pre tých, ktorí si uvedomujú, že nemali pekné destvo alebo doteraz nemajú dobré vzťahy s jedným či oboma rodičmi, než sa snažia akokoľvek.

Kniha je písaná zrozumiteľným štýlom, bez zbytočných omáčok. Každá veta obsahuje nejakú podstatnú myšlienku.

Netreba očakávať, že kniha vám zmení život, ale môže napomôcť, aby ste si ho zmenili vy sami. A to vďaka objektívnosti a navádzania k premýšľaniu, vyhodnocovaniu človeka/ľudí, kvôli ktorým ste po knihe siahli. Ak vás čo i len kniha trochu zaujala, je pravdepodobné, že sa v nej nájdete.

Ja som postupne pri čítaní pochopila mnoho a musím povedať, že táto kniha bola pre mňa akýmsi vyšším sebauvedomením a oslobodením zároveň. Pokojne by som ju rozdávala každému psychológovi, aby svojim klientom vedeli ešte väčšmi pomôcť.

Autorka všetko usilovne vysvetľuje, uvádza príklady prostredníctvom situácii so svojimi klientami. Posledné kapitoly sú zamerané na to, ako sa vymaniť či dokonca nevkročiť do pasce emocionálne nezrelých rodičov. Bonusom je, že tieto posledné kapitoly môžu nasmerovať vaše budúce správanie voči niekomu inému blízkemu, nie len voči rodičom.

Autorka vyjadruje, že pocity sú dôležité a je potrebné ich pomenovať. Nasmeruje vás, aby ste sa už nikdy nehanbili za svoje emocionálne prežívanie a už vôbec nie za svoje myšlienky.

Knihu nebudem hodnotiť hviezdičkami, pretože ani desať hviezdičiek by nevyjadrilo jej skutočnú hodnotu…

Čítať viac

8
8

Kristína Puziová napísala recenziu

15.08.2022 17:48

Pomsta ako druhá kniha od autorky je román, ktorý určite nie je pre každého a zároveň by som ho odporučila všetkým ženám, bez rozdielu.

Kniha je rozdelená do troch častí. Keďže nechcem prezrádzať veľa, rozbor podám všeobecnejšie…

Prvá časť sa môže zdať viac predvídateľná, a to z dvoch dôvodov: anotácia a samotný názov knihy. Avšak, už v tomto rozmedzí autorka v čitateľke vytvára prvotné sympatie a zvolné emócie. Zároveň je táto časť niečím iným ako ostatné, pretože je nežnejšia a pri jednej postave ešte nepoškodená.
Tým poškodením mám na mysli rôzne strastiplné životné situácie, ktoré človeka menia, dotvárajú ho v to kým je, i keď jeho totožnosť vo svojej hĺbke ostáva nezmenená. Vtedy môžeme hovoriť o poškodení, keďže od takého okamihu sa v človeku stráca infantilnosť. A uvedené autorka naozaj výborne vystihla. Druhú časť tak môžeme zaradiť k poškodeniu so zreteľom na hlavnú hrdinku. Jej prežívanie je až príliš hmatateľné na to, aby čitateľka nepociťovala silné emócie, ktoré by nezanechali škrvnu na jej duši.
Vďaka tomu, že emócie sú dvojakej povahy (pozitívne, ktoré prebíjajú tie negatívne) príbeh je reálny. Nie len v zmysle celého príbehu, ale plne počas a po dočítaní žije v čitateľke…

Právnička sa v autorke nezaprie. Jazyk, akým píše je identický pre právnu oblasť a aj napriek tomu sa nečíta ťažko. Čitateľka však bude v čítaní spomaľovať, aby jej neušlo ani jedno slovo v texte, ktorý je naozaj bohatý na slovnú zásobu.
Rovnako, autorka poukazuje na nespravodlivosť v justícii. Ale nie je spravodlivosť len relatívnym pojmom? Ak spoznáte odsúdeného človeka bližšie, jeho okolie a zmenu, ktorú síce spôsobilo poškodenie vlastnou vinou, nadobudnete možno iný pohľad. Posúďte sami.

Adam, hlavný hrdina, nie je bežným mužom vyskytujúcim sa vo väčšine erotických románov. Autorka ho neprikrášlila ani neznetvorila. Stačí mať len otvorené srdce a aktívnu empatiu.

Táto kniha je iná. Je to kniha, ktorú si môžete prečítať viackrát a vždy v nej nájdete niečo nové. Je to fenomenálne dielo…

Čítať viac

8
8

Kristína Puziová napísala recenziu

24.07.2022 18:22

Štvrtý román zo série Znova od Mony Kasten je o láske medzi študentkou a učiteľom na vysokej škole. Hoci vzťah v takejto pozícii v skutočnosti už nie je ničím výnimočným, trestnuhodným a pod., aj napriek tomu je táto téma doposiaľ lákadlom pre čitateľky (aj mňa), keďže stále má v sebe zakorenený prvok zakázu…

Už samotné čítanie z univerzitného prostredia navodzuje pocit príjemnosti a spokojnosti. Dúfať znova nie je výnimkou, avšak okolo hlavnej postavy Everly sa objavujú otrasné udalosti a smutné tajomstvá. Všetko sa to týka jej rodinného prostredia. Autorka zvolila také témy, ktoré v istých zmysloch zatienili hlavný, šťastnejší príbeh - príbeh lásky Everly s jej učiteľom Nolanom.

Ich vzťah je spočiatku kamarátsky. Je to milé a miestami úsmevné. Neskôr zisťujú, že sa boja niečoho viac, a to obaja. Navyše Nolan má taktiež za sebou svoje démony, ktoré sa stále hlásajú o slovo a tak ich cesta k sebe je naozaj tŕnistá. Ale romantická linka v knihe nie je nijako ohromujúca.

Je to emočne náročnejšie čítanie s ohľadom na témy, ktoré autorka do príbehu vložila. Neostanú však nepovšimnuté, ako to občas pri niektorých knihách býva a autorka na každý problém a ťažobu nachádza riešenie. Hlavné postavy všetko to zlé v celom príbehu zmierňujú. Už len preto, že sú nadmieru sympatické…

Čítať viac

8
8

Kristína Puziová napísala recenziu

21.07.2022 16:08

Tri želania predstavujú životné osudy troch žien, kamarátok, z ktorých každá túži po niečom inom. Cher chce získať svojho šéfa, v poradí druhá - Sarah túži potom aby jej milenec opustil pre ňu rodinu a Deb si želá aby jej svokra zmizla a ona sa konečne vydala.
Avšak, nie vždy sú naše priania to najlepšie pre nás. A niekedy môžeme byť šťastní, že sa nám nesplnilo to, po čom sme tak úporne túžili… To je aj hlavná myšlienka knihy.
?
Každá kapitola sa zameriava na niektorú z postáv a tak sa všetky tri striedajú. Z môjho pohľadu bol najväčší priestor daný Cher. Samotný príbeh nie je síce prevratný, ale je to príjemne čítanie, ktoré som si ja naozaj užila. Autorka dala životom postáv reálne kontúry a tak sa môže stať, že sa nejaká čitateľka niekde v knihe nepatrne nájde. :)
?
Spomínané kúzlo v anotácii môže vzbudiť dojem fantasy prvku, preto ak to niekto očakáva, môže byť mierne sklamaný. Mňa smerovanie deju a to, čo nakoniec autorka kúzlam zamýšľala nesklamalo, ale očakávala som, že tomu bude daný väčší priestor. Určite sa s tým dalo pracovať. Taktiež koniec je klišeovitý, ale môže v niekom vzbudiť pocit spokojnosti. Aj napriek všetkému, knihu hodnotím pozitívne.

Čítať viac

8
knizny_blond

Kristína Puziová získala odznak Knihy roka 2021

21.07.2022 11:20

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2021 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

8
knizny_blond

Kristína Puziová získala odznak Člen Čitateľského klubu

21.07.2022 07:05

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

8
knizny_blond

Kristína Puziová prečítala knihu

21.07.2022 05:10

8
knizny_blond

Kristína Puziová získala odznak Horúce novinky

21.07.2022 05:08

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

8
knizny_blond

Kristína Puziová prečítala knihu

21.07.2022 05:07

Frida
  • Nina F. Grünfeld
3,8
13,33 €

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“