knihopes

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

13.12.2023 20:57

Hlavnou hrdinkou je rozhodne Ellie. Mala som dokonca pocit, že Logan je len vedľajšou postavou, pretože väčšina príbehu je písaná z jej pohľadu a veľa krát čitateľ nevidí do Loganovho konania, prečo konal tak ako konal... Prečo sa neozval? Prečo sa nasral?... Pre mňa silným motívom knihy bola dôležitosť komunikácie a to, že v tých najťažších chvíľach človek potrebuje svojich najbližších, teda tých ktorým dôveruje a nemusí to byť nutne len pokrvná rodina. Veď priatelia sú rodina, ktorú sme si zvolili my. A často nám aj viac rozumejú. Často robíme tú chybu, že ich od seba odháňame. Nie je nutné aby ste všetko hrdinsky zvládali sami. Vrátim sa však k tej komunikácii... Neviem si predstaviť, že by sme sa s manželom jeden druhému aj ešte v začiatkoch vzťahu neozvali aj týždeň... preto som mala veľa krát pocit, že Ellie s Loganom málo komunikujú... Popri tej trpezlivosti čo mala Ellie, som si ja pripadala ako stíhačka na druhú stranu chápem, že Logan je celebrita a keď sa niečo stane potrebuje sa odstrihnúť od sveta, pretože novinári, fanúšikovia a tak podobne. A s Ellie to bolo čerstvé a vlastne nevedeli na čom sú... Pokiaľ ide o vzťahy v príbehu, veľmi sa mi páčil vzťah medzi Ellie a jej neterkou. Čo však chcem rozhodne vyzdvihnúť je tanec. Tanec bol v tejto knihe všadeprítomný, keďže Ellie je tanečnica a teda sakra dobrá. Tanec jej pomáhal, keď jej bolo najhoršie alebo keď potrebovala vypnúť. Síce sa niekedy trýznila až moc. Každý potrebuje nejaký svoj únik od reality a tak ako pre Ellie je ním tanec, pre mňa sú nimi knihy. Ešteže keď čítam vo vlaku necestujem sama, ktovie kde by som vystúpila.

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

13.12.2023 20:43

Tak túto knihu som si riadne užila. Už aj v predchádzajúcich Bajiných knihách ma bavil jej humor, no v tejto sa teda riadne odviazala. Kebyže nečítam väčšinou vo vlaku, smejem sa na celé kolo. Hlavná hrdinka Valentína je riadne číslo. Mladá študujúca baba, so syndrómom predbiehajúcej sa huby, ktorá sa dostáva pomerne často do bláznivých situácii. A čo je dôležité, hľadá toho pravého, len čo ak najprv stretne toho ľavého? (o ňom vám ale nič neprezradím). Okrem iného je Valentína svojská aj v obliekaní a jej špecialitou sú hlavne tričká. Vo vydavatelľstve si dokonca môžete kúpiť jedno také tričko. Brala by som kľudne aj ďalšie. Vďaka jej sestre vám zas budú určite tiecť slinky a budete mať potrebu buď piecť alebo rovno zájsť do cukrárne na dajakú šmakocinku. Ako som písala, príbeh nemá núdzu o humor ale pravdaže je aj romantický a sem tam vás niečo šokuje. Tiež vyzdvihujem prostredie v ktorom sa dej odohráva, pretože bývať a žiť v takom bytovom komplexe by bol teda splnený sen, hlavne ak by sme mali okolo seba takých ľudí ako má Valentína. A teda odteraz keď budeme prechádzať okolo makového poľa, spomenieme si na Baju a jej úžasnú knihu. A za naše tvrdenie o úžasnosti knihy Ten ľavý hovorí aj fakt, že po mne ju doslova zhltli už dve kamošky, obe s nadšenými reakciami.

P.s. kniha obsahuje tú najlepšiu romantickú erotickú scénu... čítajte a pochopíte

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

04.06.2023 17:20

A máme tu pre nás veľmi očakávané pokračovanie darkromance série Dedička. Trošku som sa bála, ako si budem po roku pamätať všetky postavy a udalosti z prvej časti. No úplne zbytočne. Stačilo skutočne len pár strán a autorka nám šikovne pripomenula všetky dôležité postavy. A nebolo to takým tým zhrnutím deja, ktoré zvykli mať staršie série. V deji sa ocitnete rovno po udalostiach z prvej časti. Kapitoly sú písané z pohľadu viacerých postáv čo ja mám veľmi rada, lebo tak môžem nahliadnuť do zmýšľania aj iných ako len hlavnej hrdinky. Tú v tejto časti teda dosť potrápili problémy s láskou. Tá jej skomplikovala všetko čo sa dalo. Je totižto dosť problém zosúladiť plány, ktoré spriadajú s tetou a tým po čom túži jej srdce. Určitú časť knihy sa mi ale zdalo, že Violet viac rieši problémy s láskou a vzťahmi, ako by sa pohla so svojím plánom na pomstu. V duchu som ju netrpezlivo poháňala nech sa viac sústredí na odhalenie pravdy. Zvyšok knihy mi to však bohato vynahradil a v konečnom dôsledku sa rozhodne nemôžem sťažovať, pretože aj akcie bolo požehnane. Okrem romantiky a pomsty však v tomto diely zachádza dej až do sci-fi. Kniha je teda kombináciou viacerých žánrov a ja som si prišla na svoje. Tajomstvami a záhadami sa nešetrilo, niektoré odhalenia boli dosť prekvapivé a popravde mám pocit, že sa všetko ešte viac zamotalo a na konci sme skončili s ešte väčšími záhadami ako sme začínali po prvej časti.

Ak teda máte radi tajomstvá, záhady, intrigy, romantiku a toto všetko šmrncnuté sci-fi je to ideálna séria pre vás.

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

01.01.2023 14:27

Autorka Barbora Astor nám priniesla druhý diel série Môj. Tentokrát je hlavným hrdinom Neal, ktorého som si v prvej časti veľmi obľúbila a priala som si aby mal tiež svoj príbeh. Príbeh však nezačína tak ako by ste čakali po udalostiach z prvého dielu. Vraciame sa trošku dozadu a deje oboch častí sa prelínajú. A síce v prvej časti postavy vhupli do vzťahu veľmi rýchlo v štýle lásky na prvý pohľad, v tomto prípade išlo o pomalinký rozbeh, spoznávanie sa navzájom... Jess je zranená z posledného vzťahu a tak je len prirodzené, že sa nevrhne do nového úplne po hlave a veľmi dlho odoláva svojim citom. Je uzavretá a svoje súkromie si pred ostatnými členmi tímu úzkostlivo stráži aj keď má s viacerými priateľské vzťahy a oni ju nadšene prijali "do rodiny". Pomaly však zisťuje, že aj Neal nie je len hviezda ale, že sa v ňom skrýva oveľa viac a má možnosť ho spoznať lepšie ako ktorýkoľvek jeho fanúšik. Pravdaže by to nešlo bez kúska drámy a o dôvode Jessiných zranených citov nepočujeme na začiatku knihy posledný krát. Zaslúžil by si poriadny kopanec do **. Mne osobne je jedno či ide o rýchle zaľúbenie sa alebo takéto pomalé a opatrné... Oba diely beriem všetkými desiatimi. Ide o príjemnú oddychovú romantiku, pri ktorej môžete zrelaxovať a nahliadnuť do prostredia hudobného turné. Vrelo odporúčam všetkým romantickým dušiam.

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

28.11.2022 03:56

Opäť sa ocitáme v klube LokalX, ktorý poznáme už z prvého dielu Habibi. Zmenám, ktoré tu nastali vďačíme práve nášmu sladkému Candymu. Nemusíte sa však báť, LokalX je stále rovnako hriešny, Candy sa však o svoje dievčatá stará. Máme možnosť nahliadnuť do fungovania klubu a zoznámiť sa bližšie s X-dievčatami, ktoré si Candy absolútne omotá okolo prsta. So svojou charizmou to teda ťažké rozhodne nemal. Napriek tomu, že to nie je žiadna sladká romantika, v mnohých častiach príbehu sa stretávame s témou lásky a to nielen v podobe lásky v romantickom ponímaní ale aj lásky k rodine, kde nezáleží, že ide o rodinu, ktorú sme si vybrali resp. nám ju priviedol do života povedzme osud. A to, že táto spomínaná rodina je teda extra špeciálna, sa mi úžasne páčilo. Ale pravdaže nie všetko v príbehu je ružové. Ďalším motívom príbehu je pomsta. Pretože Candy túži pomstiť sa za to, že jeho život nebol vždy taký sladký ako jeho prezývka. Pri čítaní si teda užijete toho hodne. Pomsty, romantiky, erotiky a tiež poriadne žhavých scén. Musím sa priznať, že hlavne pri jednej scéne som si poctivo púšťala práve piesne, ktoré v nej púšťal aj DJ a zážitok bol o to najautentickejší. Aj pri zvyšku čítania ma sprevádzal playlist, ktorý pre nás zostavila autorka. Candy dostál ale aj svojmu sladkému menu a niektoré časti sa zdali byť tak sladké, že som očakávala kedy to rupne a ako. A že to bol teda riadny tresk...

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

12.10.2022 11:20

Lukáš ma svojou knihou presvedčil, že dobrú romantiku dokáže napísať aj muž a dokonca hlavnou postavou nemusí byť ani žena. A tak nám priniesol romantickú knihu z pohľadu mužského hlavného hrdinu Michala, ktorí povedzme si pravdu je absolútne zaslepený svojou partnerkou a úplne naivný. :D A síce by som ho najradšej vyfackala za to, že nepočúval svojich kamošov a tvrdohlavo ako baran si stál za svojím, získal si ma, tak ako aj celý príbeh okrem iného aj svojím humorom – takým prirodzeným a jednoduchým. V čítaní vás jednoducho ženie ďalej okrem iného aj túžba dozvedieť sa dokedy dokáže byť tak hrozne naivný. Sny s líškou priniesli do príbehu tajomno, pretože vás nútia premýšľať nad ich spojitosťou s Vanesou. Keď sa v deji objaví aj Ester, kolieska sa vám začnú otáčať ešte viac. Príbeh je inšpirovaný aj príbehmi zo života a teda neviete, čo je autorova fantázia a čo sa skutočne v nejakej obdobnej podobe aj odohralo. Ale popravde, čím nepravdepodobnejšia udalosť, či situácia bola, o to viac som uvažovala či práve tá nebola inšpirovaná skutočnosťou. A teda autorovi skladám klobúk nad odvahou napísať romantický príbeh, ktorý dokážu oceniť tak ženy ako aj muži (predpokladám ;)) pretože sa mu skutočne podarila príjemná vtipná romantická oddychovka. Tiež obdivujem odvahu písať celý príbeh v poznámkach v mobile... s mojou paranojou by som sa bála, že na konci stratím mobil a budem v pr**li. Poprosím si viac romantických kníh s mužským hlavným hrdinom.

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

26.05.2022 09:28

Už hneď na začiatku ma kniha dojala svojim krásnym venovaním. Hlavná hrdinka je taký malý pochábeľ, ktorého si hneď obľúbite. Prvý krát sa s ňou stretávame na jej oslave 18. narodenín. Je tak zdravo bláznivá. Nie je teda žiadnym prekvapením, že je aprílová, čo mňa veľmi potešilo. Pravdaže blázniví ľudia sa rodia aj v iných mesiacoch, ale mi apríloví máme na to aspoň dobrú výhovorku. Zároveň je ale aj knihomoľkou, ktorá sa radšej doma zašije s knihou v ruke ako by mala ísť niekam na bujarú párty. Nebol problém sa s ňou stotožniť, pretože riešila bežné problémy mladých dievčat, keď sú si napr. neisté či sa chlapcovi, ktorý sa im páči, tiež páčia. V tomto mala veľkú podporu vo svojom rovnako bláznivom najlepšom kamošovi Timovi a tiež v milovanej babičke, ktorej sa rozhodla pomôcť splniť jej zoznam prianí. Aké priania to boli, nechajte sa prekvapiť pri čítaní. Príbeh je krásne naplnený láskou či už k svojej rodine, najlepšiemu kamošovi alebo Adamovi. Knihu som absolútne hltala, príbeh ma miestami zabával (aj preto, že hlavná hrdinka je ako magnet na trapasy), dojímal, ale musím priznať, že mi tiež zlomil srdce a riadne som si teda poplakala. Lenže ako píše aj autorka, taký je aj život, v ktorom zažívame nielen to dobré, ale aj to zlé, no bez toho zlého by sme si to dobré nevážili. Kniha je určená pre young adult, ale aj pre mňa, ako nie úplne cieľovú skupinu to bol krásny, vtipný a dojímavý príbeh s veľmi pekným posolstvom.

Takže ak máte radi príbehy zo života a o živote aj so zdravou dávkou humoru, tento príbeh je určite pre vás.

Čítať viac

7
7

Jana Križanová napísala recenziu

25.05.2022 06:56

Dedička ruže je veľmi dobre spracovaná dark romance. Veľmi sa mi páčilo, ako sa v deji striedala prítomnosť s minulosťou. Pravdaže veľa krát bol dej uťatý v dôležitom momente a zrazu sme čítali napr. o tom, čo sa stalo v minulosti, ale o to viac ma to ťahalo čítať ďalej. Príbeh je plný záhad, zvratov a skvelo vypracovanej stratégie. Romantická linka sa mi veľmi páčila a som veľmi zvedavá, ako to nakoniec dopadne v ďalších dieloch. Treba brať do úvahy, že Violet je vo veku študentky, a teda aj prostredie v ktorom sa dej odohráva tomu zodpovedá. Sama sa však vďaka svojmu výcviku na svoj vek nespráva i keď ju niekedy jej povaha zradí a zamieša kartami. Musí sa však rozhodnúť či je pre ňu dôležitejšia pomsta alebo je ochotná celý plán ohroziť pre lásku.

Knihu teda určite odporúčam pokiaľ máte radi príbehy plné záhad, intríg, stratégií a s nie úplne presladenou romantikou.

@knihopes

Čítať viac

7
knihopes

Jana Križanová prečítala knihu

25.04.2022 09:57

7
knihopes

Jana Križanová prečítala knihu

25.04.2022 09:57

„A já doufám, že jednou na hřišti nebo v reklamní agentuře s panoramatickými okny pochopíš, že odvážný není ten, kdo se pouští do rvačky a neví, jestli vyhraje, nebo prohraje. Odvážný je ten, kdo ví, že by vyhrál, ale nechá to být. “