Elixír na lásku - Kim Martinová, Vydavateľstvo Maxim, 2020

12,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Elixír na lásku

Život s nadprirodzenou schopnosťou môže byť občas riadne náročný. Will už rok pracuje v lesnom laboratóriu, kde sa podieľa na výrobe rozmanitých elixírov a každý deň sa... Čítať viac

4,5 56 hodnotení
Vek
14-18
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim, 2020
301 strán
4 hodiny čítania

Život s nadprirodzenou schopnosťou môže byť občas riadne náročný. Will už rok pracuje v lesnom laboratóriu, kde sa podieľa na výrobe rozmanitých elixírov a každý deň sa pritom neskutočne nudí. Oveľa radšej by študoval. Počíta dni do konca roka... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,50 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 4 dní

Dostupné v 30 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Čierna orchidea - Lucinda Riley, Tatran, 2024

Viac o knihe

Život s nadprirodzenou schopnosťou môže byť občas riadne náročný.

Will už rok pracuje v lesnom laboratóriu, kde sa podieľa na výrobe rozmanitých elixírov a každý deň sa pritom neskutočne nudí. Oveľa radšej by študoval. Počíta dni do konca roka a šetrí si na vysokú, kým sa do susednej ordinácie nepriženie dievča vo fialových šatách...

Yasmin a čítanie myšlienok - to jednoducho patrí k sebe! Za svoju schopnosť sa nehanbí. Sníva len o tom, že sa jedného dňa dostane z ústavu, kam ju v štrnástich zavrela vlastná matka. Ale... dostane sa odtiaľ niekedy? Oblečie si ešte niečo iné než predpísané fialové šaty, ktoré majú ostatných varovať pred jej nebezpečnou schopnosťou? Tajomný sponzor ústavu, Kieron Daye, o tom úprimne pochybuje, a tak dá Yasmin ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak si ho vezme, vyrieši všetky problémy za ňu. Ale kde je láska?

A čo ak opustiť nudné pohodlie znamená nevyhnutnosť bojovať o život? A je láska naozaj taká dôležitá, alebo bude lepšie vymyslieť elixír aj proti tomuto ľudskému citu?

Fantasy príbeh Kim Martinovej ponúka množstvo tajomstiev a napätia, ale i originálnu romantickú zápletku.
Čítať viac
Počet strán
301
Väzba
pevná väzba
Rozmer
152×210 mm
Hmotnosť
478 g
ISBN
9788089967568
Rok vydania
2020
Vekové odporúčanie
14-18
Naše katalógové číslo
742127
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Maxim
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

56 hodnotení

35
16
3
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22.11.2021
Z tejto knihy mám naozaj zvláštne pocity, aké som už nemala dlho...

Obálka knihy ma pravdupovediac nenadchla, ale každopádne ma aspoň trochu oslovila vďaka pestrým farbám . Avšak trošku som sa zľakla hrúbky knihy. Ale to je len taký môj osobný blok..

Začiatok sa mi veľmi dobre čítal, avšak tu by som poznamenala, že by bolo lepšie prehodiť „Slovník začiatočníka“ na ten začiatok knihy, aby sa čitateľ vedel lepšie orientovať. Myslím, že by sme to mali aj ucelenejšie, ako keď je to na konci knihy, kde mi slovník už netreba, pretože všetky pojmy si už viem vysvetliť.. Alebo možno na začiatku knihy upozorniť,že na konci sa nachádza slovník. Je to taký detail, ktorý mi tam prišiel naopak.

Celú knihu som si užívala najmä vďaka romantickej linke . Veľmi sa mi páčili hlavné postavy Will a Yasmin. Will je ten typ dobrého chlapca, ktorého by chcela každá. Úplný romantik. Mal skvele vykreslené vlastnosti a bol ľahko čitateľný. Ale... nepáčilo sa mi na ňom, že si takzvane nechal „skákať“ po hlave. Na všetko pritakával, ničomu a nikomu neodporoval a názor mal len vo svojej hlave. A na posledných stranách som mala pocit, že sa Willov charakter zmenil o 180 ° ! Zrazu mal vlastný nebojácny verejný názor! Nebol ustráchaný alebo plachý a mne osobne to prišlo trochu divné z toho pohľadu ako sa správal celý dej...

Na Yasmin som priam milovala jej prchkosť a strelenosť. Bolo to pre ňu úplne charakteristické a práve to sa mi na nej veľmi páčilo . Patrilo to k jej veku a veľmi som sa na nej zabávala. Dokázala totižto obrátiť niektoré situácie na veľmi vtipné . Ale aj pri nej som mala pocit, že sa ku koncu knihy zmenila. Akokeby sa vymenila s Willom a zrazu na všetko pritakávala ona.. mala som z hlavných postáv na konci príbehu trošku zmätok v ich správaní..

Mne prišli niektoré strany úplne zbytočné. Tu myslím,že platí, menej je viac. Naozaj by možno postačovalo aj 200 strán a bolo by to tam takisto pekne rozpísané. Bolo tam veľa situácii pri ktorých som sa strácala a nebavili ma.. Ale musím povedať aj jeden veľmi pozitívny dodatok, aby som len nekritizovala. Páčilo sa mi, že autorka tu uplatnila takýto originálny nápad. Najkrajšie z celého nápadu boli pre mňa tie „farbičky“ . A to ich vysvetlenie a skúmanie bolo skvelé

Koniec ma trochu sklamal, pretože som čakala niečo iné...ale vo svojej podstate sa mi príbeh páčil , ale trebalo by tu rozvinúť niektoré skutočnosti a dovysvetlovať ich. Avšak chápem, že to bola autorkina prvotina a že začiatky sú niekedy ťažšie… A preto som zvedavá aký ďalší príbeh vymyslí.

Knihe dávam 3/5
Čítať viac
Alena Vatehová
Overený zákazník
25.7.2021
Elixír na lásku
Veľmi pekne napísana knižka Yasmin a Willaim boli úžasny par veľmi som im fandila. Keď som začala čítať hneď som sa vžila do deja s hlavnými postavamy.Teším sa na ďalšiu knihu. Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
27.6.2021
O autorke sa mi nepodarilo nič zistiť - po dočítaní som bola veľmi zvedavá na jej vek. A to kvôli tomu, že naivnejšiu a plochejšiu knihu som snáď ešte nečítala. Nie som fanúšička fantasy, nemám rada brutalitu a tie zložité deje, uprednostňujem romantiku a a aj preto som si na Vianoce knihu kúpila. Hoci obálka bola odpudivá, zaujal ma nápad s elixírmi a všeobecne anotácia. Znelo to milo a prívetivo. Čítanie knihy bolo ale veľké trápenie. Postavy boli neuveriteľne ploché a najmä hlúpe. Jasmin aj Will boli hlúpe a slepé deti. Sľubované elixíry nezohrali takmer žiadnu úlohu. Dialógy nemali hĺbku a všetky vyzneli ako cez kopirák. Okrem tých dvoch hlavných postáv všetky ostatné pôsobili ako vycpávky a nakoniec nezohrali vlastne žiadnu úlohu. Kieran sa najprv javil ako sľubný záporák a zrazu sa z neho stala starostlivá mamička, čím autorka poprela všetko, čo tvrdila, že je jeho nátura. Potom sa objavili akýsi záporáci, ktorí niečo vyparatili a to bola v knihe snáď tá najhlúpejšia vec, pretože nič nové nakoniec nepriniesla, postavy sa vďaka nej vôbec nevyvinuli a kniha bola zbytočne ešte hrubšia. Obávam sa však, že ani významné škrtanie obsahu by knihe nedodalo nič, aby som mohla povedať, že stála za to. Mimochodom, všetko to so psami mi neprišlo ani milé, ani fantasy, ale totálne úchylné. Ani nespomínam, že vôbec nerozumiem tomu svetu, kde sa tieto ľudské krížence, čo sa občas správali ako zlý pes a občas ako dobrý pes, vyskytovali. To je zasa preto, že autorka spomenula, myslím, jedno mesto a les s akousi psou osadou. Hoci to susedilo s naším svetom - ale ako
a prečo, kedy? Kúsok nejakej histórie a vysvetlenie celovo by som uvítala. Netuším, čo kto na takejto romantike obdivuje, ale za mňa rozhodne veľký krok vedľa - knihu som už dávno odniesla do miestnej knihobúdky. Snáď toho, kto si ju odtiaľ doniesol, potešila.
Čítať viac
14.6.2021
Zaujímavé fantasy
Autorka náš zaviedla do sveta kde nežijú len tak hocijakí ľudia ale ľudia ktorí sa líšia podielom psej krvi a schopnosťami ktorým ovládajú. Čítanie myšlienok, halucinácie, zmeny počasia či nálady tým všetkým boli vybavené tzv. farbičky ktoré sa mohli pohybovať len v ústave pre takéto špeciálne bytosti. Práve ústav bol tým miestom kde sa všetko romantické začína. Will pracuje v laboratóriu kde sa venuje výrobe elixírov. Will ako postava ma niekedy vytáčal ako ľahko so sebou nechal manipulovať , niekedy som ho mala aj rada a niekedy by som ho prefackala no stále to bolo lepšie ako fialová Yasmin.. Yasmin som nerozumela aj keď som veľmi chcela.. Jej konanie a príliš detské chovanie by som trošku okresala avšak vidno že tam úradoval vyšší podiel psa :) Takže ak mám hodnotiť postavy, ich charaktery tak to mi moc nesadlo – vedľajšie postavy ma tiež moc neuchvátili... Avšak čo sa týka prostredia, celého ich sveta, tak to klobúk dole – naozaj sa s tým autorka vyhrala a vidno že fantázia fungovala na plné obrátky. Ku koncu knihy ešte dostávame do krvi trošku stresu v podobe Willovho zmiznutia. Zápisky Yasmin boli super, opisovali všetko čo sme chceli a potrebovali vedieť. Dopadne to nakoniec dobre, aj keď si Will si nespomína kto je Yasmin a čo k nej cíti ?
Ak mám zhrnúť knihu ako celok tak bolo to príjemné čítanie no odporúčala by som skôr mladším čitateľkám a milovníkom fantasy – tí si určite prídu na svoje !
Čítať viac
23.5.2021
Odporúčam
Hoci už mám pár desiatok rokov za sebou a táto kniha mi príde vhodnejšia pre mladšie čitateľské publikum, s nadšením som sa prinavrátila do dôb fascinácie svetom Harryho Pottera či Twilightu. Presne tieto fenomény mi to pripomínalo. Pri každej zmienke o elixíre som sa ocitla na hodine u Severusa a pri premenách videla Jacoba.

Kniha je napísaná veľmi dobre. Samotný príbeh je zaujímavo vymyslený, hoci má predvídateľný koniec a je zasadený do podmaňujúceho prostredia. Na moje prekvapenie som nemala problém zorientovať sa v ňom a v jeho "hierarchii".

Čo mi však chýbalo boli odpovede na moje otázky, v ktorých zodpovedanie som dúfala, no nestalo sa tak. Niektoré detaily neboli dotiahnuté do konca, kľudne by som prijala aj viac strán, ak by tam boli dovysvetlené.

Nenormálne mi vadili charaktery hlavných hrdinov, ktoré mi nesadli a vytáčali ma na počkanie, hlavne ženská aktérka. Naopak, mnohými vedľajšími postavami som bola priam nadšená a chcela by som o nich vedieť.
Čítať viac
7

Volám sa Sani, mám 16 a na instagrame pôsobím ako @dievca_ponorene_v_knihach. Rada čítam knihy a píšem na ne recenzie. Ak vás zaujímajú moje recenzie spoločne aj s fotkami tak ich nájdete na mojom instagramovom profile. :)❤️

Sani
Overený zákazník
21.5.2021
Postavy: Yasmin a Willaima som si veľmi obľúbila. Boli mi obaja sympatický a nemám im čo vytknúť.

Vedľajšie postavy: Kierona som zo začiatku moc nemala rada ale potom som si ho obľúbila. A v podstate som si obľúbila skoro všetky vedľajšie postavy.

Dej knihy:
Kniha sa čítala veľmi skvelo. Nato že mala menšie písmenká som ju prečítala podľa mňa aj celkom rýchlo. A výhodou tejto knihy boli aj krátke kapitoly. Obálka kniha sa mi tiež veľmi páči.

Autorka má skvelý štýl písania. Ak ešte napíše nejakú knihu v čo veľmi dúfam nebudem ani váhať a hneď si ju kúpil, pretože Kim vymyslela skvelý svet, postavy a zápletku knihy.

Veľmi sa mi páčili vnútorné monológy Yasmin. Väčšinou som sa pri čítaní knihy usmievala. Asi tri krát som sa bála o nejakú postavu.

Keďže som si túto knihu zamilovala a pravdepodobne sa dostane do mojich top kníh za tento rok dávam jej 5/5
Čítať viac
19
Overený zákazník
21.4.2021
Autorka ma svojím štýlom písania okamžite vtiahla do deja. Takže môžem spokojne prehlásiť, že ma knižka bavila od začiatku po koniec. Čítanie bolo príjemné a užívala som si scény kedy boli Yasmin s Willom spolu, pretože sa skvelo dopĺňali a veľa som sa pri nich nasmiala a zabavila. Ale musím povedať, že Will mi bol oveľa bližší a sympatickejší. Obe postavy, Yasmin a Will, mali svoje chyby, ktoré mi na nich prekážali, ale o to viac boli reálnejšie, pretože kto je dokonalý, však?? Vedľajšie postavy boli za mňa tiež sympatické, ale najradšej som mala Kierona. Tak trochu som si tajne želala aby dopadol koniec inak než naozaj dopadol, ale aj cez to som bola s knihou spokojná. Pre mňa je najväčšie mínus to, že som celkom nepochopila svet, v ktorom sa pohybujeme s hlavnými postavami. Chýbali mi tam vysvetlenie ako to tam funguje, ako to funguje s Willom a elixírmi. Ale ani to mi nebránilo v tom aby som si knižku naozaj užila. Čítať viac
15.4.2021
Príbeh ma veľmi milo prekvapil. Vôbec som nevedela do čoho idem. Áno, prečítala som si anotáciu, lenže to, čo som si myslela, bolo nič oproti tomu, čo ma čakalo. Keď som otvorila knihu a uvidela malé písmenká zľakla som sa. Lenže kniha sa čítala veľmi ľahko, čo ma potešilo. Musím sa priznať, že vôbec som nevedela čo čakať, a čo s tým budú mať spoločné psy, ale keď som začala čítať prekvapil ma autorkyn námet a mala som pocit, ako keby som čítala nejaký preklad a nie knihu SK autorky. Fakt klobúk dole. Kniha bola do bodky napínavá a posledných 50 strán som zhltla ako nič. Zápletka bola podaná napínavo, skoro som sa rozplakala. Bola som fakt zúfala. Strašne som fandila Willovi a Yasmin, a ten koniec a zvrat toho všetkého..och... definitívne táto kniha patrí medzi moje obľúbené! Zažila som konečne niečo nové, fantastické a milé. Čítať viac

Vydavateľstvo Vydavateľstvo Maxim

Čítať viac

„Nikdy sa nezavďačíš každému. Nemôžeš celý život lietať od jedného k druhému a robiť to, čo sa na tebe páči ostatným. A zakaždým sa vzdať toho, čo chceš ty sama.“

Časodejovia: Srdce času - Natalja Ščerba, 2017
Časodejovia: Srdce času
Natalja Ščerba