Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024

Erik Hauser

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2021
Šťastných 7
2014
Šťastných 7
2013
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

08.08.2021 10:36

Názov knihy je pomerne trápny. Ak by som nebol čítal predošlé tituly od tohto autora, ani sa nad tým nepozastavím, ale keďže poznám jeho štýl, obsah knihy ma rozhodne nesklamal - je zaujímavý, poučný, číta sa ľahko a príjemne. Štýlovo je z časti podobná knihe “listy Luciliovi od Senecu (napísaná v 21. storočí)”.

Jedine mi vadí slovenský preklad, ktorý je miestami mätúci/nezmyselný. Nečítal som ju v “origináli” (čo takmer stále preferujem), no ak môžte zvolte si tú verziu.

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

14.06.2021 10:29

Všeobecné odporúčania o meditácií v súvislosti s jeho dlhodobími účinkami, považujem za nedostatočné. Dôležité je, aby človek porozumel aspoň základným princípom a pochopil, čo je vôbec zen/meditácia.

Táto kniha, “jednoduchým a nádherným” spôsobom poskytuje potrebné poznatky pre nadšencov, ktorí sa rozhodli spoznať tento fylozofický smer a chú sa venovať zenu/meditácii.

Čítať viac

7
Erik Hauser

Erik Hauser získal odznak Môj názor pomáha

14.06.2021 10:29

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
7
7

Erik Hauser napísal recenziu

14.06.2021 10:09

Davová psychóza mení správanie jednotlivcov - až tak, že sme schopný strácať racionálne zmýšľanie (nezávisle od našej úrovňe inteligencie ) a podrobíme sa vplyvom “kolektívneho duchu”, ktorý dokáže prinútiť účastníkov k činom, ktoré by ako jednotlivci nevykonali.

Psychológia davu je zložitá, avšak prelomové poznatky v tejto knihe nám poskytujú aspoň pochopenie určitých situácií, v ktorých ak sa ocitneme, je možné aby sme konali “vhodnejšie” a minimalizovali tak dopad “kolektívnych a autoritatívnych manipulácií”.

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

14.06.2021 09:49

Preťažiť telo/organizmus cvičením je jednoduchý, ale aj hlúpy čin, čo sa skôr dosahuje absenciou potrebných vedomostí, než oddôvodnenou a cieľavedomou činnosťou. Neuvedomelé a nesprávne pohybové vzory vedú k nepríjemným ZRANENIAM, ktoré už človek sotva nedokáže riešiť na tej vedomostnej úrovni, vďaka ktorej k nim dospel.

Táto kniha poskytuje návod pre inteligentný pohyb, vďaka ktorému sa dokážeme pripraviť na správny tréning; zistiť (pomocou testmi) príčiny bolesti a zranenia; zvoliť optimálne cviky pre aktuálny zdravotný stav a ciele; minimalizovať výskyt zranení a riešit ich rôzne druhy, ktoré sa už objavili - predovšetkým KOREKCIOU POHYBOVÝCH VZOROV (Kinezio-patologický model) a NIE MEDIKAMENTMI/ZÁKROKMI - ktoré riešia už len výsledok “chybných pohybových vzorov.”

Autor detailne poukazuje aj na ZHORŠUJÚCE EFEKTY NEVHODNÉHO STREČINGU a ĽADOVÝCH OBKLADOV, čím vyvracia/objasňuje komerčné a aktuálne trendy (EBM výskúmy/štúdie).

Tento titul by mal byť povinným čítaním každého trénera/kouča/fyzioterapeuta a rozhodne aj bežného cvičenca - ktorý chce minimalizovať riziká a zvyšovat efektivitu tréningu!

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

26.04.2021 15:07

Ako certifikovaný kouč tohto systému autorom tejto knihy (CFSC-Certified Functional Strenght Coach), odporúčam naštudovať tie dôležité a nápomocné poznatky, ktoré Michael Boyle učí, aspoň prostredníctvom tejto knihy.

Obsahuje návod na zmysluplné, efektívne a bezpečné trénovanie, z ktorého by začiatočníci určite mali čerpať,,, a profesionáli jednoznačne MUSIA! Inštitúcia a filozofia MBSC (Michael Boyle Strenght and Conditioning) patrí k svetovej špičke v oblasti vzdelávania a trénovania športovcov.

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

25.04.2021 11:36

Prelomová kniha v oblasti psychológie, v ktorej je čitateľ oboznámený s dôležitosťou rozvíjania Emočnej Inteligencie a predovšetkým, prečo je omnoho dôležitejšie rozvíjať práve tento “komplex” ľudskej inteligencie viac, ako IQ.

Podľa môjho názoru, ak by sa z tejto (a ďalších podobných titulov) čerpalo viac na vyučovacích hodinách už na základnej škole, časom, kolektívna inteligencia by mohla byť o mnoho “kvalitnejšia”.

Táto kniha patrí jednoznačne k mojim TOP titulom z oblasti psychológie.

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

22.04.2021 16:55

Správanie ľudí ovplyvňuje mnoho faktorov, ktoré ak nepoznáme (alebo “nezarátame” do určitých prejavov) naše dedukcie budú pravdepodobne mylné. Kontexty, ktoré tvoria určité reakcie, nie sú známe ale konkrétne správanie jedincov často vyhodnocujeme (a následne odsudzujeme/kategorizujeme) práve podľa týchto momentálnych prejavov.

Ohromná práca autora poukazuje na príčiny určitých správaní a interakcií medzi ľuďmi, a predovšetkým na kontexty, ktoré sú pri konkrétnych prejavoch kľúčové.

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

21.04.2021 18:01

Ak sa chceš stať “kulinárnym majstrom”, z tejto knihy rozhodne musíš čerpať. Detaily, ktoré autor opisuje na základe svojich skúseností, experimentov a vedy, nie sú ľahko dostupné a len takýto nadšenec dokáze poukázať práve na tie dôležité kontexty, ktoré značne ovplyvňujú kvalitu jedál.

Kniha obsahuje väčšinou tradičné jedlá zo “všetkých” kategórií ktoré poznáme a často pripravujeme, avšak detaily (veľmi podrobné), na ktoré sotva myslíme, dokážu zo zvyčajných pokrmov “vyčarovat” o mnoho kvalitnejšiu, chutnejšiu a zdravšiu podobu.
Od výberu vhodných kuchynských náradí, cez interakcie chemických reakcií, až po poslednú štipku korenín vysvetluje autor “PREČO” (prečo na nich tak záleží).

Úžas, zážitok, rešpekt a vďaka!

Čítať viac

7
7

Erik Hauser napísal recenziu

19.04.2021 15:41

Z potenciálne prospešných stravovacích návykov sa dnes stávajú “módne trendy”, ktoré často vedú k zhoršeniam a vážnym zdravotným problémom, namiesto toho, aby dotyční získali možné benefity. Stáva sa to najmä kvôli nedostatočnej informovanosti o detailoch a pretože týto jednotlivci siahajú po krátkych/rýchlych/zdanlivo jednoduchých návodoch.

Pri zlepšovaní životosprávy neexistujú “skratky”! Po určitých skúsenostiach môžme selektovať “to užitočnejšie”, ale aby sme to dokázali, potrebujeme k tomu získať potrebné vedomosti.

V súvislosti s touto témou, táto kniha poskytuje návod na minimalizovanie rizík “hladovky” a prostredníctvom toho, ako optimalizovať naše prežívanie.

Čítať viac

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“