Knihy
E-knihy

Vrahovia mesiaca kvetov

Vraždy Osagov a zrod FBI

Absynt, 2020
Download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Absynt, 2020

Ďalšie formáty

Kniha
12,71 €

Začiatkom 20. storočia patria Indiáni z kmeňa Osagov medzi najbohatších ľudí na svete. Sú skutoční milionári. Po presídlení na drsné oklahomské územia ešte netušili, že neúrodná zem pod ich nohami ukrýva obrovské bohatstvo...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

10,40 €

Predobjednávka,
vychádza o štyri dni

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Milionársky indiánsky kmeň, séria nevysvetliteľných vrážd a prvý veľký prípad americkej FBI. Je to trochu western a trochu triler, no predovšetkým skvelý dokumentárny román, ktorého jadro tvoria dve tekutiny – ropa a krv.

Amerika sa s pôvodnými obyvateľmi veľmi nemaznala. Ak ich odsunuli kamsi na okraj, bol to ešte ten lepší prípad. Taký osud postretol aj kmeň Osagov, ktorému sa ušlo drsné a neúrodné územie na severe Oklahomy. Zrazu sa však ukázalo, že táto bezcenná zem ukrýva obrovské bohatstvo – ropu! Začiatkom 20. storočia sa z osažských Indiánov stali najbohatších ľudí na svete. Skutoční milionári! Ich mestá rozkvitali a neslýchané bohatstvo vyvolalo patričnú pozornosť. Niečo také sa totiž na tomto svete len tak neodpúšťa!
David Grann napísal fascinujúcu knižku Vrahovia mesiaca kvetov, v ktorej prezradí, ako sa k ohromne bohatým Osagom postavili bieli Američania. Po objavení ropy sa totiž nezačala len zlatá horúčka, ale aj nevysvetliteľná séria vrážd. Tento komplikovaný prípad sa usilovala vyriešiť novovzniknutá FBI na čele s legendárnym Edgarom J. Hooverom, no aj tí najlepší agenti ľahko uviazli v neprehľadnej sieti korupcie, strachu a násilia, ktorá prerástla celou osažskou rezerváciou.

Americký bestseller Vrahovia mesiaca kvetov sa stal predlohou pripravovaného filmu svetoznámeho režiséra Martina Scorseseho v hlavnej úlohe s Leonardom Di Capriom, ktorého premiéra je naplánovaná na rok 2021.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Novinka
-15%
12,71 €

Predobjednávka,
vychádza o štyri dni

E-knihy a audioknihy

E-kniha
PDF
EPUB
MOBI
10,40 €

Predobjednávka,
vychádza o štyri dni

Ďalšie
Kúpte spolu
Vrahovia mesiaca kvetov - David Grann
Klbko zmijí - Dominik Dán
22,39 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Killers of the Flower Moon
Predbežný dátum vydania
22.9.2020
Počet strán
306
Vydavateľstvo
Absynt
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
781017

Recenzie

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vrahovia mesiaca kvetov - David Grann
Klbko zmijí - Dominik Dán
22,39 €

„Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem.“

Ludwig Van Beethoven