Patrícia Partlová

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Pravý knihonaut
Obyvateľ Stredozeme
Winter is coming!
Stopár
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

Martinus
7
Patrícia Partlová

Patrícia Partlová získala odznak Verný zákazník

13.03.2022 21:01

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník
Martinus
7
7

Patrícia Partlová napísala recenziu

05.09.2021 13:36

Po tejto knižke som pokukovala ešte v predpredaji a poviem Vám - bola to výborná voľba! Autor zaujímavo opisuje jednotlivé expedície z prvej polovice 20. storočia, ktoré sa pokúšali dosiahnuť najvyššie vrcholy Himalájí - ich zdary i nezdary, strasti i radosti - a príbehy preplieta taktiež so svetovou históriou ktorá ovplyvňovala jednotlivé expedície - pretože tá určovala, kto sa vlastne na Mount Everest alebo K2 dostane. Popri jej čítaní som naozaj až žasla, čoho všetkého sú ľudia schopní, len aby boli oni tí prví! Určite odporúčam každému, koho zaujíma táto tematika ale taktiež aj laikom, ktorí o horolezectve veľa nevedia :)

Čítať viac

Martinus
7
7

Patrícia Partlová napísala recenziu

04.01.2021 22:06

Príbeh o troch ženách a ich osudoch spojených v ústave pre choromyseľné v Salp?tri?re je naozaj super námetom. Dlho ma anotácia knihy tak nezaujala. Veľmi ma však mrzí, že "bál šialených žien" bol rozobratý len na 16-tich stranách a veľa postáv nedostalo takmer žiaden priestor na rozvoj. Kto je Augustine? Aký bol vzťah Genevieve, Blandine a ich otca? Aká bola minulosť Julesa? Toľko otázok a bohužial - veľmi strohé alebo žiadne odpovede.

Čítať viac

Martinus
7
7

Patrícia Partlová napísala recenziu

31.12.2020 22:23

Knihu som sa rozhodla chytiť do rúk po tom, ako mi ju odporúčalo viacero kolegýň a taktiež nekonečné televízne reklamy :D Ľutujem, že som si túto knihu neprečítala už skôr - písaná vo forme denných zápiskov aristokratky Márie III. je naozaj ľahkým a vtipným čítaním! Každá postava je svojim spôsobom výnimočná a zaujímavá a každá vtipne obohacuje dej. Odporúčam každému, kto sa chce dobre zasmiať a potrebuje niečo, pri čom mu bude čas rýchlo odsýpať! :)

Čítať viac

Martinus
7
7

Patrícia Partlová napísala recenziu

23.12.2020 17:31

Výborná kniha! Vtiahla ma do deja hneď na začiatku - i keď som sa jej dlhšie vyhýbala, keďže ma tematika Indiánov moc neberie. Nemohla som sa viac mýliť! Kniha opisuje nevysvetliteľné úmrtia Osagov nazývané aj "Vláda Teroru" na pozadí 20. rokov, v období, kedy cena ropy rýchlo rástla. V knihe až do poslednej chvíle naozaj neviete, čo sa vlastne deje a kto je za toto všetko zodpovedný, pretože naozaj - po každej prelistovanej strane sa dej dokáže okamžite zvrtnúť. V tomto príbehu sa naozaj nedá nikomu dôverovať.

Čítať viac

Martinus
7
7

Patrícia Partlová napísala recenziu

07.08.2020 09:21

Výborná kniha! Čítala sa veľmi ľahko a je výborná pre ľudí, ktorí nemajú radi dlhé kapitoly, keďže je písaná ako denník. I keď bola z lekárskeho prostredia, každý jeden lekársky termín bol vysvetlený a jedinečný humor autora bolo cítiť v celej knihe. Autor popisuje svoj príhody z jeho jednotlivých služieb a taktiež, čo všetko zahŕňa lekárska profesia. Nie je len vtipná ale miestami sa človek zamyslí nad tým, čo všetko doktori zanedbávajú, len aby nám pomohli. Určite si zaslúžila miesto v TOP 10 mojich čítaných kníh!

Čítať viac

Martinus
7
Patrícia Partlová

Patrícia Partlová získala odznak Šťastných 7

03.06.2020 20:38

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
Martinus
7
Patrícia Partlová

Patrícia Partlová získala odznak Magický návrat

19.01.2020 11:21

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

Magický návrat
Martinus
7
7

Patrícia Partlová napísala recenziu

28.12.2019 18:19

Príbeh o žene, ktorú v jej mladosti znásilnili a ona sa s tým nedokázala vyrovnať. Až kým nenapísala túto knihu. Autorka krásne odhalila, ako toto znásilnenie pozmenilo nielen ju, ale aj jej deti, manžela a celú ich rodinu. Chcela nájsť odpovede o tom, čo viedlo násilníka k takémuto ohavnému činu. A našla omnoho viac. Krásna spoveď o tom, že je dôležité vzoprieť sa svojim démonom, ktorí vám v konečnom dôsledku môžu priniesť vnútorný pokoj, ktorý tak dlho hľadáte.

Čítať viac

Martinus
7
Patrícia Partlová

Patrícia Partlová získala odznak Máte čitateľský profil

04.11.2019 19:32

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth