Temná věž I.

Pistolník

Stephen King

Stephen King je najpredávanejší a najkultovejší žijúci spisovateľ v Spojených štátoch. Za necelých dvadsaťpäť rokov svojej literárnej činnosti napísal viac ako štyridsať kníh, z ktorých sa na celom svete predalo viac než dve miliardy výtlačkov. Podľa jeho knihy bolo nakrútených tridsaťpäť...

Okamžitý download
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský, 2019
1. diel série
Temná věž

Ďalšie formáty

Kniha
12,17 €

Magická směs fantasy a hororu, vizionářská série Stephena Kinga, která se nepodobá ničemu, co jste kdy četli...

Čítaj viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Magická směs fantasy a hororu, vizionářská série Stephena Kinga, která se nepodobá ničemu, co jste kdy četli

V první knize Pistolník představuje Stephen King čtenářům jednoho ze svých nejtajemnějších hrdinů, Rolanda z Gileadu, posledního pistolníka. Je to znepokojivý samotář putující po fascinující cestě dobra a zla. V pustém světě, který děsivě obráží náš vlastní svět, Roland pronásleduje muže v černém, setká se s přitažlivou ženou jménem Alice a spřátelí s chlapcem ze Země. Pistolník uchvacuje svým realismem promíseným s přízračnou snovostí, takže čtenář dychtivě očekává každou další kapitolu.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

12,17 €

Posielame do troch dní

E-knihy a audioknihy

E-kniha
EPUB
MOBI
6,89 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Dark Tower: The Gunslinger
Rok vydania
2019
Počet strán
232
Vydavateľstvo
BETA - Dobrovský
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
724935

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

120 hodnotení

0
0
1
0
0

18
9.10.2020
Dej sa odohráva vo svete pustatiny podobnom divokému západu. Roland z Gileadu prenasleduje Muža v čiernom, pretože je presvedčený, že je kľúčom k jeho osudu pri dosahovaní tajuplného miesta - Temnej veže. Na svojej ceste sa stretáva s rôznymi postavami – obyvateľmi mestečka Tull, pomätenou kazateľkou, Alice, Jakeom Chambersom… - a z jeho interakcie s nimi spoznávame Rolandov charakter.

Dej je skôr sledom podivných a mätúcich udalostí a kniha vyvoláva viac otázok ako poskytne odpovedí.
Dozvedáme sa o podobnosti Rolandovho sveta s naším, o Rolandovej skúške mužnosti, o jeho pobyte v meste Tullu, o veštbe, vidíme záblesky z Rolandovej minulosti, ale nevieme, ako dlho putuje, čo predstavuje Veža a prečo ju hľadá, ani aký bol jeho svet predtým, ako sa pohol.

Pištoľník je krátkou novelou, ale je plný živých obrazov a zmesi jedinečných postáv. Štýl písania nie je veľmi podobný Kingovi a občas som sa pozastavila nad tým, či knihu naozaj napísal on. Dej skáče zdanlivo bez účelu a bolo ťažké ho sledovať. Veľa vecí je nám predstavených, ale bez akéhokoľvek smerovania, pozadia alebo vysvetlenia. Akoby mal King veľa nápadov a konceptov, hodil ich do prvej knihy a následne chcel zistiť, co z celého cyklu postupne vznikne.
Kniha Pištolník mi vyznela ako jednozväzkový prológ a som zvedavá, ako sa séria ďalej vykryštalizuje. Dúfam, že čriepky informácií získané v tejto knihe mi po prečítaní ďalších dielov západnú do celkového obrazu.
3,5/5
Čítaj viac

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka