Slovutný pán prezident - Madeline Vadkerty
Slovutný pán prezident
0,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Slovutný pán prezident

Listy Tisovi o židovskej otázke 1939-1944

Absynt, 2020
Pripravujeme
Vydavateľstvo
Absynt, 2020

Jediná nádej. Posledná záchrana. Dobrý otec. Aj takýmito slovami sa obracali mnohí slovenskí Židia vo svojich listoch na prezidenta vojnového Slovenského štátu Jozefa Tisa. Očakávali od neho záchranu, milosť, pomoc v ťažkých chvíľach, do ktorých...

Čítaj viac

Pripravujeme,
k dispozícii bude 25.3.2020

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jediná nádej. Posledná záchrana. Dobrý otec. Aj takýmito slovami sa obracali mnohí slovenskí Židia vo svojich listoch na prezidenta vojnového Slovenského štátu Jozefa Tisa. Očakávali od neho záchranu, milosť, pomoc v ťažkých chvíľach, do ktorých sa dostali po vydaní rozsiahlych protižidovských zákonov. Američanka Madeline Vadkerty objavila v Slovenskom národnom archíve plné škatule takýchto listov a rozhodla sa pátrať po ďalších osudoch ich pisateľov. Tie osudy boli vo veľkej väčšine prípadov tragické.
V knihe Slovutný pán prezident s podtitulom Listy Tisovi o židovskej otázke 1939 – 1944 nám ponúka trinásť silných dokumentárnych poviedok, ktoré otvárajú málo známe kapitoly holokaustu na Slovensku. Sprevádza nás však aj svojím výskumom, a tak sa celkom prirodzene stávame svedkami otvárania nezahojených bolestivých rán našej nedávnej histórie.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Čítaj viac
Čítaj viac

„Čítať bez rozmýšľania je ako jesť bez vychutnávania.“

Edmund Burke