Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilO mne
Milujem hudbu, knihy, hry a šport ale mám hrozne malo času na to aby som sa mohol venovať všetkému tak ako by som chcel :( :D
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Moje srdcovky
Moje aktivity
Krásna kniha. Táto sa mi páčila ešte viac ako “Strazkyna Slnka”. Smutný, dojímavý príbeh s krásnymi ilustráciami po ktorej môžu siahnuť kľudne aj dospelí, aj keď je možno primárne určená pre mladších čitateľov. Mňa bavila veľmi a vraj je podľa nej natočený aj film, tak som zvedavý aj na ten
Veľmi pekná kniha s krásnymi ilustraciami. Aj keď je písaná možno skôr pre mladšiu generáciu, tak ma bavila a prečítal som ju na dvakrát. Bolo to príjemne čítanie, teším sa na ďalšie
Obálka a oriezka pekné, ale to je tak všetko. Tešil som sa na to pretože ma grécka mytológia baví, ale toto bola nuda. Autor stále skákal v deji medzi jednotlivými postavami, ktorých bolo dosť a niektoré z nich podľa mňa zbytočné, čo deju nič nepridali. Totálne zbytočné medzi-kapitoly ktoré boli doslova o ničom. Niektoré monológy sú až trápne. Celkovo štýl písania je miestami trápne detinský. Dočítal som to nasilu.
Super kniha, aj keď je to smutné čítanie. Je neuveriteľné, že slováci sa takto chovali k vlastným ľudom. Neviem či tak veľmi židov nenávideli alebo sa chceli Nemcom zapáčiť keď schválili jedny z najprísnejších protižidovských zákonov v Európe. A bohužiaľ keď sledujem ako sa spoločnosť vyvíja, obávam sa že tá zloba, závisť a nenávisť v ľuďoch ostala dodnes. Keby to situácia dovolí nepochybujem, že by sa to v podobnom merítku zopakovalo…
Naozaj fajn kniha. Ja čítam prevažne faktografiu o holokauste, na romány moc nie som. Ale toto sa čítalo naozaj dobre. V podstate to beriem ako faktografiu s dejovou linkou. Bolo tam zopár drobných nepresnosti o Osvienčime, ale to pripisujem skôr editu pani Tóthovej. Je to smutne a desivé čo sa dialo pár desaťročí dozadu aj u nás na Slovensku, a hlavne že sme za Nemcami nijako nezaostávali…
Pri Fitzekovi som už zvyknutý, že som väčšinu knihy zmätený a neviem ako sa v skutočnosti veci majú. Ale pri tejto knihe mi to prišlo už trošku príliš. Mega zamotané a v podstate ani na konci knihy, pri poslednej situácii som si nebol istý či je skutočná alebo dotyčný len sníva. Ale možno som len nechápavý :D
Opäť super kniha. Táto sa mi páčila ešte viac ako “Terapia”. Výborná zápletka, napínavý, chytľavý dej. Páchateľa som opäť predčasne neodhalil a musel som si na rozuzlenie počkať až do samého konca. Fitzek to proste vie. Za mňa neni čo vytknúť.
Toto bola moja prvá kniha od fitzeka. A určite nie posledná. Nedokázal som sa od toho odtrhnúť čo u mňa nebýva zvykom. Dokonca som kvôli knihe takmer prišiel neskoro do prace :D Kniha je písaná pre mňa vyhovujúcim štýlom, ma krátke kapitoly čiže to človeka núti citat stále ďalej. Vždy som si vravel “už len túto kapitolu…” nedá sa odtrhnúť od toho. Je to veľmi chytľavé, napínavé a záhadne. A koniec bol samozrejme úplne nečakaný a iný ako som si dokázal predstaviť.. teším sa na ďalšie knihy!
Veľmi podrobná kniha o malo známom tábore smrti. Kniha sa veľmi detailne venuje udalostiam od vzniku tábora, jeho personálu, počtu transportov a odkiaľ prichadzali, metódy zabíjania a zahaľovania dôkazov, výpovede svedkov až nakoniec likvidácii tábora. Takisto podrobne štatistiky o obetiach a opis miesta tábora až po súčasnosť. Určite odporúčam ak hľadáte fakty a nie román.
Číta sa to dobre. Štýl akým je to písané je jednoduchý, ako keby to bola slohová práca nejakého študenta. V knihe je zopár chýb. Tazko povedať či je to len chybný preklad alebo autor nemá naštudované niektoré historické fakty z osviencimu. Ale citat sa to dá, určite som čítal horšie knihy na túto tému















