Knihy
E-knihy

The Remains of the Day

Vydavateľstvo
Faber and Faber, 2016

After all what can we ever gain in forever looking back and blaming ourselves if our lives have not turned out quite as we might have wished?' In the summer of 1956, Stevens, the ageing butler of Darlington Hall, ...

Čítaj viac

6,66 €

Bežná cena Bežne 6,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

6,66 €

Viac o knihe

After all what can we ever gain in forever looking back and blaming ourselves if our lives have not turned out quite as we might have wished? In the summer of 1956, Stevens, the ageing butler of Darlington Hall, embarks on a leisurely holiday that will take him deep into the English countryside and into his past... A contemporary classic, The Remains of the Day is Kazuo Ishiguro's beautiful and haunting evocation of life between the wars in a Great English House, of lost causes and lost love. The Remains of the Day is now available as a Faber Modern Classics edition.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Remains of the Day - Kazuo Ishiguro
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach - George R.R. Martin
23,54 €
Ušetríte 2,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Hmotnosť
150 g
Rok vydania
2016
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Faber and Faber
Rozmer
112×176 mm
ISBN
9780571200733
Naše katalógové číslo
66124

Čo si myslíme my

Monika Zbínová
Publico manager & eknihy
8. decembra 2016

Hoci je rozprávanie jednoduché a priamočiare, nečíta sa úplne ľahko. Pán Stevenson sa vyjadruje veľmi distingvovane a aj samotný príbeh rozpráva tak, ako by sa zhováral s nejakým urodzeným pánom. No to len lepšie navodí atmosféru starých časov. Ak poznáte Downton Abbey, hlavná postava mi pripomína práve za každých okolností uhladeného pána Carsona.
Súmrak dňa nie je typická pohodovka, ktorú si kúpite do vlaku. Je to skôr pokojne plynúca klasika, ku ktorej si uvaríte anglický čas a naservírujete si ho do najlepšieho porcelánu. A po jej dočítaní budete mať chuť vyčistiť striebro v príborníku.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

10 hodnotení

8
2
0
0
0

Miro Bellay
Miro Bellay
5.12.2018
kvalitkaa
Čo znamená dôstojnosť? Nad touto otázkou môžeme polemizovať spolu s anglickým komorníkom Stevensom, ktorý práci obetuje celý život. Ishiguro, ocenený Nobelovkou, svojím vznešeným jazykom rozhodne ulahodí každému britofilovi. Dovolím si tvrdiť, že táto varovná kniha plná nostalgie, odopierania a povinnosti pripomenie každému čitateľovi, čo mu za súmraku dňa, a teda života, môže zostať.
Čítaj viac
Michal Bošeľa
Michal Bošeľa
30.11.2017
Prečo by nemal Súmrak dňa chýbať vo vašej knižnici?
Súmrak dňa jednoducho patrí do vašej domácej knižnice. Príbeh pána Stevensa, cez jeho spomienky podľa mňa chytí za srdce každého. Jeho spôsoby, akými konal sa nám v súčasnosti môžu javiť, ako zvláštne, no v tej dobe boli nevyhnutnosťou, zrejme takou, akou je dnes internet.. Samozrejme netreba čakať akčný dej, či dramatickú zápletku, napriek tomu som presvedčený, že si pri tejto knihe nie len oddýchnete, ale svojim spôsobom vás aj prinúti sa zamyslieť, že je dobré spomaliť v živote a na chvíľu zastaviť. Dialógy medzi pánom Stevensom a slečnou Kentovou doviedol autor k dokonalosti a niet pochýb o tom, že Nobelová cena mu patrí právom.
Čítaj viac
AnnaU.
11.1.2017
Skvelá kniha
Prečítaná pomerne rýchlo, no po prečítaní vo mne zostali myšlienky a obrazy s prekvapivou intenzitou. Stále vidím pána Stevensa stáť na kopci a rozjímať nad krásou anglickej krajiny, sympatizujem so slečnou Kentonovou, počúvam ich dialógy, aj ten, v ktorom mu oznamuje že mu umiera otec... že ju požiadali o ruku... a najradšej by som Stevensom zatriasla... Čítala som a zamýšľala som sa nad mojím vzťahom k práci, o tom, kde je tá čiara, ktorá oddeľuje zdravé pracovné nasadenie od niečoho patologického... a či je možné chcieť, aby staré dobré časy zostali a žiť si vo svojej alibistickej bubline... Čítala som a mala som chuť smiať sa, ale aj plakať nad postavami, nad ich konaním, nad premárnenými šancami... A po dočítaní som vytiahla mapu Anglicka...
Čítaj viac

Kúpte spolu
The Remains of the Day - Kazuo Ishiguro
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach - George R.R. Martin
23,54 €
Ušetríte 2,35 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev