SilkaZelinka

23

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
2020
2021
2016
2015
2013
2012
2011
2010
Zobraziť viac

Moje aktivity

23
SilkaZelinka

Silvia Jágriková prečítala knihu

13.06.2022 07:22

23
23

Silvia Jágriková napísala recenziu

13.06.2022 07:22

Keď sa pustíte do knihy herca, scenáristu, režiséra a v neposlednom rade umeleckej duše v jednej osobe, tak nejak tušíte, že to bude čítanie na úrovni. Jirka Mádl však u mňa jeho literárnym debutom nie len zabodoval, ale aj prekonal očakávania.
Jeho prvý román sa číta jedným dychom, čo sa deje protagonistom príbehu, akoby sa dialo aj Vám. Dostanú sa Vám pod kožu a postupne ich spoznávate do hĺbky. Prekvapilo ma s akou ľahkosťou dokázal autor narábať s tak ťažkými témami ako dospievanie, traumy, úzkosti, sexualita, potreba blízkosti, nenájdete tu nič povrchne načrtnuté. Do posledných stránok zostávajú mnohé záhady minulosti a rodiny skryté a nedotknuté. Zžitý s hlavnými postavami budete pri niektorých činoch a slovách dúfať, že sa nikdy nestali, že nikdy nezazneli. A tak sa ich budete snažiť ukryť niekde do úzadia mysle, aby stratili svoju moc. Oni tam však naďalej spia a vynoria sa vo chvíli, ako bodavé spomienky, keď to najmenej čakáte.
Je možné nájsť cez virtuálny svet bezpečný prístav u človeka, ktorého nemáte nikdy stretnúť?
Vynikajúce čítanie. Autentické, realistické a predovšetkým ľudské, nabité emóciami a nostalgiou, nechýbala štipka zmyselnej erotiky, ktorá do príbehu perfektne zapadla.

Čítať viac

23
SilkaZelinka

Silvia Jágriková prečítala knihu

13.06.2022 07:20

23
23

Silvia Jágriková napísala recenziu

13.06.2022 07:19

Napínavý detský triler? To je niečo netradičné, čo sa mi dostalo do rúk prvýkrát a spokojne si dovolím tvrdiť, že by som do toho šla s radosťou znova!
Fantastická detektívna zápletka, láskavý humor, príjemný jazyk, precízne prepracovaný príbeh a aj mrazivé drsné pasáže predostrené vhodným spôsobom pre mladších čitateľov (pod odporúčanú vekovú hranicu 10+ by som nešla, niektoré pasáže môžu byť pre mladšie detičky šokujúce).
Autor nám servíruje súčasné problémy, silu predsudkov a najmä vzťah zvierat a ľudí nevídaným a jedinečným spôsobom. To všetko je obklopené dávkou pravého priateľstva, začínajúcej lásky, solidarity a sily kolektívu milých a sympatických postáv.
Podmanivý a rozkošný čitateľský zážitok, v ktorom našťastie víťazí spravodlivosť, dopĺňajú pekné ilustrácie.
Skromný ježko Jefferson sa po ceste z knižnice vyberie do svojho obľúbeného kaderníctva, aby si dal upraviť účes. Deň, ktorý sa javil ako príjemný, mu život obráti naruby a ježko je neprávom obvinený z vraždy. Aby očistil svoje meno, pátra po pravom vrahovi a ocitá sa až v meste ľudí. V tomto dobrodružstve malé klbko pichliačov odvážne čelí všetkým problémom, čo ho na ceste čakajú. Našťastie, nie je na to odkázaný sám.

Čítať viac

23
SilkaZelinka

Silvia Jágriková prečítala knihu

13.06.2022 07:18

23
23

Silvia Jágriková napísala recenziu

13.06.2022 07:18

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Faustovský príbeh, ktorý má počiatky v 18. storočí a končí (alebo aj nie) v súčasnosti. Neodolateľná prechádzka rôznymi časovými obdobiami a krajinami, kde sprievodcom je samotná protagonistka Adeline, ktorá v túžbe po slobode upíše svoju dušu tieňu.
Ako to už však v týchto prípadoch väčšinou býva, má to háčik. Addie sa stáva ľahko zabudnuteľnou až neviditeľnou a to robí jej večný slobodný život osamelým. Jej nohy sa svetom pretúlajú takmer tristo rokov, keď narazí na niekoho, kto si ju pamätá. Prečo to tak je?
Na Addie LaRue som sa dlho chystala, keďže fantasy môžem a odvšadiaľ som na ňu počula chvály. Nápad na príbeh je to zaujímavý, aj autorkin kvetnatý jazyk mal svoje čaro, ale prevedenie nie je až tak dobré, niektoré kapitoly mi pripadali rozťahané a podaktoré tam nemuseli ani byť, napriek skvelému a lákavému námetu som sa nudila. Každopádne som bola veľmi zvedavá na záver a to hlavne v poslednej štvrtine knihy. Dal sa predvídať, bol dojemný, ale som spokojná. Páčilo sa mi aj zakomponovanie umenia a všadeprítomnej temnoty do príbehu a zanechanie nenápadnej stopy cez umenie. Z postáv som si najviac obľúbila záporáka. Romantická linka mi prišla taaaak patetická.
Kniha vo mne príliš nadšený dojem, ktorý ju všade sprevádza, nevyvolala. Treba mať, ale na pamäti, že cieľovou skupinou je hlavne YA.

Čítať viac

23
SilkaZelinka

Silvia Jágriková prečítala knihu

13.06.2022 07:16

23
23

Silvia Jágriková napísala recenziu

13.06.2022 07:16

Rozhodne sa neváhajte nechať pohltiť touto návykovou fantasy sériou v jej knižnej podobe. Tí, ktorí dajú prednosť seriálovému spracovaniu zostanú o mnohé ukrátení.
V úvodnej zbierke poviedok sa nám predstaví sympatický a odvážny protagonista, ktorého si musí zamilovať každý čitateľ. Dej neprebieha chronologicky, čo môže na začiatok pôsobiť mätúco, avšak rýchlo sa do toho dostanete a prelínanie minulosti, prítomnosti s "hlasom rozumu" je zaujímavou a pútavou formou, ako postupne odkrývať skladačky celistvého príbehu. Humor, sarkazmus, akcia, napätie, mytológia, bájne i nebezpečné tvory, desivé lesy, mágia, aj dumky na hlbšie zamyslenie. Veľmi som sa nasmiala na scénach s Marigoldom, úplne skvelá postava, ktorú keby ste boli poznali v reálnom živote asi radšej zabijete.
Som nadšená z toho, že som dostala omnoho viac ako som očakávala a teším sa na ďalšie časti.

Čítať viac

23
SilkaZelinka

Silvia Jágriková prečítala knihu

13.06.2022 07:14

Mravce
  • Friederun Reichenstetter
5,0
5,99 €
23
23

Silvia Jágriková napísala recenziu

13.06.2022 07:13

Táto kniha je skvelou náučnou publikáciou pre všetky zvedavé deti, ktoré zaujíma život týchto malých a veľmi užitočných tvorov.
Dozvedeli sme sa ako to v mravenisku funguje, ako si mravce delia prácu, kto je ich nepriateľ, v čom sú užitočné, aj ako spoznáme kráľovnú a množstvo iných zaujímavostí. Úprimne, naozaj som o niektorých netušila ani ja. Knihy z edície Ako vyrastajú a žijú sú spracované hravou formou, čítajú sa dobre, nie sú náročné a páčia sa nám aj ilustrácie, ktoré ľahko udržia pozornosť dieťaťa.

Čítať viac

Mravce
  • Friederun Reichenstetter
5,0
5,99 €

„A ja som sa doňho zaľúbila, ako keď človek zaspáva: pomaly, pomaličky až zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green