Moje skutočné meno je Hanna - Masih Tara Lynn
Moje skutočné meno je Hanna
5,99 €
Knihy
E-knihy

Moje skutočné meno je Hanna

Fragment, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Fragment, 2019

Hanna Slivková má štrnásť rokov, keď Hitlerova armáda prekročí hranice Ukrajiny. Snahou nacistov je vyčistiť mesto, kde žije, od všetkých židov. Hanna so svojou rodinou a niekoľkými ďalšími rodinami musí...

Čítaj viac

5,99 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Román, ktorý oslavuje ľudskosť, silu rodiny a vytrvalosť ľudského duchaHanna Slivková má štrnásť rokov, keď Hitlerova armáda prekročí hranice Ukrajiny. Snahou nacistov je vyčistiť mesto, kde žije, od všetkých židov. Hanna so svojou rodinou a niekoľkými ďalšími rodinami musí opustiť rodný dom a skrývať sa v lese. No čoskoro už ani les nie je bezpečný. Ľudia, ktorí sa previnili len tým, že sa narodili ako židia, sú nútení utiecť a uchýliť sa do temných podzemných jaskýň, ktoré sú jediným bezpečným miestom pred ľudskými zvermi poľujúcimi hore. Pod zemou bojujú s chorobami a hladom a snaha zachovať si vieru a ľudskú dôstojnosť sa pomaly mení na boj o holé prežite. Román, ktorý oslavuje ľudskosť, silu rodiny a vytrvalosť ľudského ducha.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Moje skutočné meno je Hanna - Masih Tara Lynn
Zlatá klietka - Camilla Läckberg
15,98 €
Ušetríte 7,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
My real name is Hanna
Rok vydania
2019
Počet strán
240
Vydavateľstvo
Fragment
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
657431

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
23. septembra 2019

Kniha ma naozaj milo prekvapila. Očakávala som, že je obsahom skôr naklonená detskému čitateľovi, ale je písaná veľmi citlivo a poučne. Určite nebude pri čítaní rušiť ani "dospeláckeho" čitateľa.
Je to veľmi silný príbeh o človeku. O nás. O tom, čo dokážeme urobiť, kam až dokážeme zájsť, aby sme ochránili vlastný život a život našich milovaných. Kam až človek dokáže klesnúť len preto, aby mohol v budúcnosti len jednoducho žiť.
Pre nás príbeh, ktorý si možno ani dobre nedokážeme predstaviť. Toto sú hrôzy a túžby, ktoré človek prežíva naozaj len vo veľmi ťažkých situáciách. O to je to ťažšie, že tieto hrôzy musia prežívať aj malé deti. Tie to ale majú trošičku ľahšie, lebo deti sú deti. Ich čisté duše sa dokážu tešiť aj z maličkostí a napäté situácie považujú za dobrodružstvo. A možno práve to robí ten ľudský život o trošičku znesiteľnejší, aj keď si myslíme, že už horšie byť nemôže.
Odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

4

Študentka informatiky a vášnivá čitateľka, ktorá preferuje romantické, fantasy a sci-fi knižky. Knihy nielen rada číta, ale rada o nich aj píše.

Magdaléna Ondrušková
5.10.2019
Silný príbeh z vojnového obdobia
Silný príbeh o vojne a jej hrôzach, ľudskej krutosti, o prežití ale zároveň o nádeji a dobrote a skromnosti obyčajných ľudí priblížený hlavne mladším čitateľom. Určite tento príbeh odporúčam , je to kniha ktorá naozaj stojí za prečítaníe Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Moje skutočné meno je Hanna - Masih Tara Lynn
Zlatá klietka - Camilla Läckberg
15,98 €
Ušetríte 7,96 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth