Knihy
E-knihy

Barbora Nagyová

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

21.04.2020 18:09

Chystá sa preklad aj tejto knihy ako Homo sapiens a Homo deus? .

Čítaj viac

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

21.04.2020 14:57

Toto bolo pre mňa dosť veľké sklamanie. Kniha je útla a ak sa životopis točí okolo autora, v ktorého živote sa nič moc nedialo tak to problém nie je. Samotná kniha kniha má malé rozmery a "len" nejakých 130 strán. Pravý životopis tvorí menej ako 50% knihy, ostatné je fyzika. Svojim teóriám sa venuje aj v iných knihách a rodine len veľmi okrajovo. Keď niekto nazve knihu životopis nečakám prednášku o jeho vedeckých teóriách.

Čítaj viac

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

16.04.2020 22:20

Skôr nie ako áno. Po knihe som siahla, lebo tento diel je na motívy Popolušky a ja zbožňujem všetky originálne rozprávky od Disney.
Mám z tejto knihy zmiešané pocity. Nie je to zle vymyslený svet, ale strašne sa to ťahalo a Cinder v jednom kuse fňukala (to a tamto nie je jej vina a ja za to nemôže a bla bla bla) a pritom všetko bolo predvídateľné. Hoci je Cinder kyborg, ešte stále nie je na samom dne spoločnosti a vedela si zariadiť niektoré veci a o to viac mi to fňukanie vadilo.
Vôbec som sa s touto postavou nevedela stotožniť, aleže vôbec. Možno keby postava mala iný charakter, ocenila by som tú knihu viac. Potešil ma koniec knihy. Žiadne klišé ukončenie a pár prekvapivých zvratov, ktoré oceňujem.
Zatiaľ nehádžem sériu z okna a dávam jej ďalšiu šancu. Na Scarlet sú oveľa lepšie ohlasy lebo by to mala byť veľmi drzá postava. Čítala som recenzie aj od zahraničných booktuberov a vyjadrili sa že im Cinder začala liezť na nervy v druhej časti. Uvidíme.
Věééééélká pochvala autorovi obálky českej verzie knihy. Veľmi sa mi páči, že obálka je odlišná od originálu (originály sa mi nepáči).

Čítaj viac

7
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová získala odznak Šťastných 7

11.04.2020 14:30

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

7
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová získala odznak Môj názor pomáha

30.03.2020 22:35

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

30.03.2020 22:35

Toto je odychová romantika. Nie som an romantiky ale páčial sa mi a mala zostať ako monokniha. Postavy som si nezamilovala natoľko aby som sa vracala k ďalším knihám.

Čítaj viac

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

30.03.2020 22:33

Vyvrcholenie trilógie ako inak prinieslo svoje zvraty. Koniec bol prekvapivý, uzavretie príbehu sa mi veľmi páčilo, lebo sa autorka vyhla bežným klišé typu "a žili šťastne až do smrti" aspoň čiastočne sa to autorke podarilo.

Čítaj viac

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

30.03.2020 22:31

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bolo veľké sklamanie po prvom diely. Celá kniha sa motá okolo toho ako Katniss večne premyšľa a "plače" nad sebou a mala osm čo robiť aby som sa prinútila otvoriť tretí diel keďže som sa bála, že to bude rovnaké sklamanie. Dej sa odohráva po roku. Jedná sa o výročné hry, ktoré sa konajú každých 25 rokov a vždy sa pripraví niečo špeciálne. V tomto prípade sa vylosovalo, že výťaz hier (mužský aj ženský zástupca), ktorý tú hru už raz prežili sa do nej opäť vrátia, bez ohľadu na vek. Katniss ako jediná za dlhé roky zo svojho okresu nemá ani najmenšiu šansu sa tomu vyhnúť.

Čítaj viac

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

30.03.2020 22:26

Toto bola moja prvá dystopická kniha ktorú som čítala. Kniha vtiahne čitateľa hneď do deja. objavujete s Katniss aké je to hrať o vlastný život pred kamerami a zrakmi miliónov divákov, kvôli nezmyselnej tradícií.

Čítaj viac

7
7

Barbora Nagyová napísala recenziu

30.03.2020 22:19

Je príjemné vidieť Tobiasov pohľad na určité situácie a kniha je príjemné spestrenie a akési uzavretie kruhu. Nie je to celistvý príbeh, skôr povyberané situácie. Na knihe to nič neuberá. Mne sa páčila a ak sa čitateľom páčila séria budete spokojný aj s Tobiasovým uhlom pohľadu.

Čítaj viac

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia