Barbora Nagyová

9

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2020
Zobraziť viac

Moje aktivity

9
9

Barbora Nagyová napísala recenziu

26.08.2021 10:42

Táto kniha je prakticky denník dnešnej mládeže, ktorý pijú, fajčia, užívajú drogy a myslia si že svet je gombička a aký sú frajeri a neporaziteľní, kým sa im život nezmení behom sekundy. Myslím si že každý mladí by si mal túto knihu prečítať a zamyslieť sa nad tým ako sa chová a aké dopady by mali ich výstrelky lebo v mnohých prípadoch (ktorých som bola aj svedkom) reálne hrozia vážne zranenia ak nie niečo horšie.
Mne tento príbeh nepríde nijak zvlášť pritiahnutá za vlasy. Odráža puto medzi priateľmi, pocity hormónmi ovládaných adoslescentov - v zásade je to príjemné oddychové čítanie, ktoré vám nič nedá ani nevezme.

Čítaj viac

9
9

Barbora Nagyová napísala recenziu

24.07.2021 08:56

V poslednej dobe som prečítala toľko vyslovene zlých kníh, že to nie je už ani normálne a som šťastná ako blcha že som po nej siahla. Roky sedela na poličke lebo som ju kúpila v šialenej potrebe pokračovať v knihách Dana Browna a nakoniec sa mi zmenil vkus a prišli iné knihy ktoré ma zaujímali viac a nejak zostala zapadať prachom.
Je to asi veľmi podobné predchádzajúcim dielom (nepamätám si poriadne) a je mi to jedno proste som ju milovala od začiatku po koniec. Celkový opis architektúry, miest a umenia som si užívala lebo to mám rada. Keď si to tak vezmeme je veľmi ťažké prísť v dnešnej dobe s originálnym námätom, alebo zápletkou a čitateľ už vie odhadnúť smerovanie deja skoro každej knihy.

Dej knihy sa motá okolo problematiky preľudnenia planéty - čo je reálny problém a potom čo pozerám na sociálne siete tak choroba-ktorú-netreba-menovať a vývoj techniky spravilo z väčšiny ľudí bezohľadných, sebeckých a netoleratných ľudí a súhlasím s tým že sa vedieme do záhuby.
Na margo tejto knihy som otvorila aj Danteho Božskú komédiu a uvidím či ju aj dokončím lebo rozhodne to nie je jednoduché čítanie.

Čítaj viac

9
9

Barbora Nagyová napísala recenziu

05.07.2021 18:57

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Po dobrej skúsenosti s Petrou Stehlíkovou a Naslouchačem som chcela dať šancu aj Linde a kľúču od Andary.
Toto bolo pre mňa veľmi bolestivé čítanie. Nápad nebol až taký zlý, záver knihy bol originálna aj ten "posledný boj" ALE
- chovanie sa Lindy mi prišlo úplne mimo normy - to kde sa tak chová 15 ročné dieťa? už dávno by som ju prefackala
- na môj vkus tam bolo priveľa omáčky a zbytočných rozhovorov - viac ako 1/3 knihy tam nemusela vôbec byť a dej by sa nezmenil
- príbeh nemal absolútne žiadnu hĺbku - je fajn že Linda má byť hlavnou hrdinkou a kniha ju sleduje ale nebola jedinou postavou a vysvetliť vznik Andary a dverí by sa patrilo keď už autor prepája svety a nie len poznámkou "vzniklo to dávno a veľkou mocou"
- koniec mi prišiel zbytočne dlhý - keď na strane 200 zistí že únoscom je Radovan (bez akéhokoľvek dôkazu) a ona je tak mocná prečo pre boha živého trvá ďalších 150 strán kým sa k nemu vôbec dostane? a teraz neberieme do úvahy že o neho 3x zakopla a jedinýkrát ju nenapadlo spýtať sa niekoho prečo sa nevie dostať tam a nevie robiť takto (nechcem prezdrázať časti z deja)
- do poslednej minúty som dúfala že únoscom bude niekto úplne iný a nebude to tak okaté aby Linda dostala tzv. facku od života "keď nie je všetko tak ako sa zdá" a on nebol psychopať len trápny stalker

Možno som na túto knihu stará, ale bolo to zaradené medzi YA literatúru, ktorá mi vyhovuje a ja by som to pre jednoduchosť deja presunula do kategórie 8-12 ročné deti. Som rozhodne veľmi sklamaná z tejto knihy

Čítaj viac

9
9

Barbora Nagyová napísala recenziu

09.06.2021 20:02

Ťažko sa mi hodnotí táto kniha lebo z deju si nič nepamätám ale veľmi sa mi páčila. Teraz čo som to povedala? Dej je nie moc zaujímavý, viac ma bavili časti, kde som sa dozvedala o postavách (minulosť, problémy a pod.). Postavy som si zamilovala a to každú jednu - medzi nimi je vytvorené puto a tvoria rodinu, takže sa chránia, starajú sa o seba navzájom, pomáhajú si, rešpektujú svoje silné aj slabé stránky ...
Hlavný problém celého príbehu ktorý sa v trilógií mal rozuzliť a riešiť ma normálne rušil a až na jeden akt bolo mi úplne jedno čo tam kto robí a prečo. Rýchlo som to prebehla už len aby som bola niekde v "bubline" kde sa dozviem zase niečo o postave a je jedno ktorej.
Dosť ma mrzí že nebudú preložené ostatné časti trilógie a musím skočiť na angličtinu, ale chápem prečo sa vydavateľ rozhodol nevyhadzovať peniaze lebo toto je kniha pre špecifického čitateľa a mi im náklady nezaplatíme.

Čítaj viac

9
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová prečítala knihu

14.05.2021 23:00

9
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová prečítala knihu

14.05.2021 23:00

9
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová prečítala knihu

14.05.2021 23:00

9
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová prečítala knihu

14.05.2021 23:00

9
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová prečítala knihu

14.05.2021 23:00

9
Barbora Nagyová

Barbora Nagyová prečítala knihu

14.05.2021 23:00

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green