Knihy
E-knihy

Rubínová žatva

Kumran, 2015
Novinka
Okamžitý download
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Kumran, 2015
1. diel série
Žatva

Sára, sesternica proroka Nehemiáša, sa vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam a pracovitosti stane osobnou pisárkou perzskej kráľovnej a ocitne sa v samom srdci panovníckeho dvora...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 9%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tento titul si u nás môžete zakúpiť za skvelú cenu aj v kolekcii.

Sára, sesternica proroka Nehemiáša, sa vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam a pracovitosti stane osobnou pisárkou perzskej kráľovnej a ocitne sa v samom srdci panovníckeho dvora.
Vo svete, ktorému vládnu muži, je žena v takomto postavení dačo nevídané. Krušná minulosť však Sáru utvrdila v presvedčení, že Boh ju nemiluje, a svoju hodnotu začína merať len podľa dosiahnutých úspechov.
Dárius z Pasargád, bohatý, obdivom zahŕňaný aristokrat, je zvyknutý byť zvrchovaným pánom svojho života. Ani v najhoršom sne by nečakal, že mu dohodnú sobáš s kráľovninou pisárkou, bystrou mladou ženou, ktorá voči nemu nemá štipku rešpektu.
Dokážu si títo absolútne rozdielni ľudia navzájom pomôcť, aby zosadili z piedestálu modly spútavajúce ich duše?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rubínová žatva - Tessa Afshar
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
20,89 €
Ušetríte 3,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
296
Vydavateľstvo
Kumran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
615143
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?


Marieta
19.5.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nádherný príbeh o pisárke Sáre, ktorá si svojím talentom podmanila samotnú kráľovnú a tá sa jej rozhodla zveriť úlohu, ktorá patrila mužom. Za pomoc pri odhalení sprisahania dostáva od nej odmenu, po ktorej vôbec netúži – budúceho manžela Dária. U oboch prevláda nedôvera a nepochopenie voči sebe. Dievčina, hoci je židovkou, vidí svoju hodnotu len v tom, čo dokáže a nevie dôverovať Bohu. Záhradník u jej manžela, Bartimej, sa poctivo stará o vinohrad. Orieza výhonky a necháva holý vinič. Ten, zbavený všetkého, nakoniec prináša bohatú úrodu – šťavnaté hrozno. Sára prichádza na to, že i ona je tým viničom, ktorý treba zbaviť všetkého zlého, všetkého, čo tam nepatrí. Tým jej Bartimejom je Boh a On ju miluje za každých okolností, stará sa o ňu a v Jeho srdci je ona stále milovaná, nezávisle na jej skutkoch, či dosiahnutých výsledkoch. A ako hovorí jej bratranec Nehemiáš, nezáleží na tom, čo si o mne myslia ľudia. Podstatné je, že svoje miesto pred Bohom nikdy nestratím – vždy budem Jeho dieťa.
Skvelý a pútavý román, krásne vykreslenie dobových reálií, dozrievanie lásky, na opis ktorej autorka nepotrebuje posteľové scény... Romantika i napätie, neustála gradácia deja i duchovné bohatstvo. Myšlienky, ktoré vo vás dlho rezonujú a dávajú dôvod na zamyslenie nad vlastným životom a napĺňaním Božej vôle v ňom. Vrelo odporúčam!
Čítaj viac
Michaela Mihoková
20.12.2018
Rubínová žatva
Kniha, ktorá ma rozosmiala, zahriala viac ako šálka horúceho čaju, dojala a ukázala nový rozmer viery. Bála som sa, pretože s autorkou ako čitateľ nemám takmer nijaké skúsenosti. Ale tento román bol dostačujúci na to, aby si ma získala ako verného fanúšika. Kiežby bolo viac podobných príbehov, ktoré majú nielen dej, ale aj dušu a srdce.
Čítaj viac
12.12.2018
Odporúčam
Tessa nesklamala ani v tejto knihe a úžasne zachytila príbeh Sáry a Dária. Veľmi sa mi páčil opis miest a zvyklostí vtedajšej doby, ktoré dopĺňajú príbeh a pri čítaní som sa aj niečo naučila. Odporúčam všetky knihy od tejto autorky, sú veľmi pútavé a určite vás obohatia.
Čítaj viac
Greta
7.8.2018
Milé, vtipné a poučné
Knihu mi požičala kamarátka a začala som ju čítať bez toho aby som o nej niečo vedela, zo začiatku ma príbeh trochu nudil ale potom som si Sáru veľmi obľúbila, príbeh je podaný veľmi vtipné a milo a zvyšok knihy mi už nudiť sa nedovolil. Sama som sa v niektorých Sarinych postojoch našla a jej zmena mi tak tiež prehováral do duše. Teším sa na ďalšie autorkine knihy.
Čítaj viac
zlatobanska
7.8.2016
:)
Túto knihu som prečítala na odporúčanie a neľutujem. Je nádherná - iná aké som čítavala ale dosť poučná. Dotýka sa ľudského ja - zmenou v jeho postoji. Človek sa v príbehu Sáry nájde. :)
Čítaj viac
Barbora Švecová
31.5.2016
Hlbka aj romantika
Rubínová žatva je neskutočne pútavo napísaná kniha, ktorú som prečítala na jeden hlt.Jej dej sa odohráva v dávnej minulosti a napriek tomu je neskutočne nadčasová. Je to príbeh ženského srdca, ktoré po mnohych zraneniach prechádza postupnym uzdravením a buduje nanovo vztah k Bohu i mužovi. V postave Sáry sa nájde každá z nás.Teším sa na dalšie knihy od tejto autorky.
Čítaj viac
Miroslava Novysedláková
7.5.2016
Krásna a pútavá
Román Rubínová žatva je tak ako aj predchádzajúce romány od Tessy Afshareovej vynikajúcim čítaním, jednoduchý svieži jazyk, krásne myšlienky a jemná romantika. ODPORÚČAM!!!
Čítaj viac
Mária Smolková
3.5.2016
Rubínová žatva
Tretí perfektný biblický román Rubínová žatva od Tessy Afsharovej je presne taký úžasný ako tie predošlé ktoré mám tiež prečítané. Priblížili mi život a osudy úžasných žien z biblickej doby, pri čítaní týchto kníh si človek uvedomí neskutočnú Božiu lásku a milosť. Kniha je o dievčati Sáre, ktorá v detstve stratila mamu a citovo sa odcudzila od otca, taktiež bola presvedčená že Boh na ňu zabudol. Vďaka svojej inteligencii sa dostane na kráľovský dvor ako pisárka a neskôr ju kráľovná donúti do sobáša s Dáriusom. Príbeh o Sáre a Dáriusovy je plný utrpenia, ale aj romantiky......a o jej neľahkej ceste k BOHU. Teším sa na ďalšie autorkine knihy :-)
Čítaj viac
Mirka
11.3.2016
Určite si prečítajte!
Presne tak ako treba otrhávať vinič, aby sa napokon zaskvel v krásnej rubínovej úrode aj Sárino utrpenie sa nakoniec premení v dobro a lásku. Krásny príbeh, ktorý očarí svojimi hlbokými myšlienkami a jemnou romantikou s pomaly sa rodiacou láskou.
Čítaj viac
Sara
28.2.2016
Ak vahate, kupte si ju
do tejto knihy som sa zacitala nie s uplne velkou chutou. myslela som si, ze to bude nejaka historicka, krestanska vec. Velmi som sa mylila. Knihu som precitala vcera a stale na nu myslim. Je to velmi ludsky, poucny, niekedy az napinavy pribeh. Prehodnotite vlastny strach s Bohom a napokon, mozno sa vam znovu vrati :) Najkrajsi sa mi zdal dialog s Bardijom, starym zahradnikom o vinici, ze ako najprv musi byt sucha, a musi bojovat o prezitie aby potom mohla byt uzitocna a krasna. Tato kniha ma v sebe skratka vseto od akcie, romantiky, dojimavosti, krase priatelstva, vztahu s Bohom, az po myslienky o zivote...,A ja teda Rubinovu zatvu zaradujem medzi moje oblubene knihy
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Rubínová žatva - Tessa Afshar
Pochovaní zaživa - Dominik Dán
20,89 €
Ušetríte 3,96 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev