Lýdia Viktorová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

3
Lýdia Viktorová

Lýdia Viktorová získala odznak Šťastných 7

11.07.2021 15:43

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

03.07.2021 15:42

Kniha ma naozaj prekvapila. Nečakala som, že keď sa vraví o 7 manželoch tak všetko bude nakoniec tak trochu inak. Kniha je veľmi čítava, príjemná oddychovka, ktorá ale v čitateľovi zanechá viaceré stopy. Či už s dejom a odohravanym obsahom osobne súhlasí alebo nie. Obsahuje niekoľko skvelých myšlienok, ktoré si môže čitateľ zobrať aj do svojich vzťahov, pretože môžu veľa zmeniť v živote jedinca.
Čo sa samotnej knihy číta je veľmi ťažké prerušiť čítanie. Tento typ kníh, ktorý popisuje život nejakej osoby, patrí medzi moje veľmi obľúbené. Knihu som napriek počtu strán prečítala za necelé 3 dni.
Odporúčam každému, kto má otvorenú myseľ a srdce a chce si prečítať naozaj dobre napísaný príbeh veľmi slávnej a zároveň v živote častokrát stratenej herečky.

Čítať viac

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

03.07.2021 15:37

Kniha, oficiálne riadená medzi kriminálky a detektívky má príjemne prekvapila. Zo začiatku ma nijak extra nezaujala, ale postupne sa dej zrýchľoval a zamotával a kniha sa stávala viac čtivou. Avšak Zuzka, ktorú väčšina z nás pozná ako autorku Džínsových denníkov bude v mojich očiach stále autorkou týchto dievčenských príjemných románov a nie kriminálok. Ale musím uznať, že táto kniha jej výška, aj keď je to úplne mimo štýlu, ktorý ja od nej obľubujem. Myslím, že každého milovníka slovenskej literatúry alebo detektívok môže táto kniha príjemné potešiť.

Čítať viac

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

12.06.2021 19:06

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej

Neviem, či ja som mala prehnané očakávania od tejto knihy vzhľadom na množstvo pozitívnych recenzií, ktoré som si pred kúpou prečítala, alebo som jednou z mála, ktorej táto kniha nesadla.

Samotná zápletka príbehu mohla byť úžasná, nebyť toho, že som mala počas celej druhej tretiny knihy pocit, že autor sa pokúša príbeh zbytočne predlžovať, zamotávať a že nakoniec zostal sám zaskočený tým, čo vlastne napísal.

Čítam veľa a čítam naozaj rôzne žánre a aj na túto knihu som sa veľmi tešila. Avšak som veľmi sklamaná - dala som si niekoľko dní na vyrovnanie sa s touto knihou, inak by moja recenzia vyzerala asi takto: Tento človek, čo to napísala bol určite celý čas na drogách! Veď to nie je normálne, aby niekto také niečo vypustil do sveta! To to za sebou nečítal? Ale s odstupom času sa na knihu dívam menej kriticky - zápletka bola fajn, príbeh zaujímavý, ale naozaj zbytočne rozťahaný, predlžovaný a zamotaný tak, že som niektoré pasáže musela čítať opakovane napriek tomu, že som sa sústredila už pri prvom čítaní.

Viem s určitosťou, že sa k nej už vracať nebudem.

Čítať viac

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

12.06.2021 19:05

Kniha celkom fajn. Poirot trošku slabší. Ale dej a gradacia boli super, zaujímavé, autorka to dokázala udržať do konca. Ale zároveň som od polovice bola nervózna, že kedy to konečne skončí. Ale samotný príbeh je napísaný veľmi dobre. Pre milovníkov detektívok, ktorí si zároveň nepotrpia na originálneho Poirota, je kniha úplne vhodná.

Čítať viac

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

12.06.2021 18:59

Ďalšia trillero-detektívka, ktorá čitateľa vtiahne do deja a človek má potrebu knihu prečítať na jeden dych, pretože potrebuje zistiť čo sa vlastne stalo. Ray, citovo "narušený" chlapec je vo väzení, kvôli vražde 2 ľudí. Je to však naozaj tak? Ray niekoľko rokov tvrdí, že je nevinný, ale nikto mu neverí. Až kým sa na scéne neobjaví jeho sestra Iris, šikovná právnička, ktorá sa rozhodne prípad znovu otvoriť a udalosti vyšetriť. Čo však zistí? Je naozaj Ray nevinný? A ak ano, čo sa stalo?

Čítať viac

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

12.06.2021 18:52

Trillery a detektívky patria k mojim obľúbeným žánrom. Musím povedať, že táto kniha ma neupútala len žánrom, ale aj cenou. A zároveň toto euro patrí k tým veľmi dobre investovaným.
Kniha nás dostáva do života ženy, ktorej dcéra zmizla a z ničoho nič sa objaví dievča, ktoré tvrdí, že je jej dcéra, ale aj tá po krátkom čase zmizne. Novinárka, matka strateného dievčaťa, sa rozhodne pátrať po tom, čo sa vlastne stalo. Nevie však, že sa púšťa do veľmi nebezpečného a zamotaného pátrania. Nájde svoju dcéru? Alebo to vôbec jej dcéra nebola? Neváhajte si tento príbeh prečítať, stojí za to.

Čítať viac

3
Lýdia Viktorová

Lýdia Viktorová získala odznak Člen Čitateľského klubu

24.03.2021 19:53

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

3
3

Lýdia Viktorová napísala recenziu

17.01.2021 20:36

Moja ďalšia...mám pocit, že tento autor sa kniha ku knihe zlepšuje, stále viac sa dokáže pohrať s fantáziou čitateľa a vytvoriť jeden veľký, neočakávaný a maximálne prekvapivý zvrat. Veľmi ťažká, kontroverzná a hlavne zatlkana téma, ktorá si zaslúži, aby sa o nej hovorilo, pretože nikdy nemôžeme vedieť koľko žien v našom okolí trpí rovnako ako Klara.

Čítať viac

3
Lýdia Viktorová

Lýdia Viktorová získala odznak Máte čitateľský profil

07.01.2021 17:59

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Niekedy človek zistí, čo si naozaj myslí len vtedy, keď to povie nahlas.“

Prach, čo padá zo snov - Louis de Bernières
Prach, čo padá zo snov
Louis de Bernières