Knihy
E-knihy

Tá, čo sa vracia

Inaque, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2018
Edícia
Pandora

Román o Arminute – tej, čo sa vracia, nás do svojej hĺbky vtiahne už na prvých stránkach, vo chvíli, keď rozprávačka zazvoní pred neznámymi dverami v jednej ruke s kufrom a s taškou plnou topánok v tej druhej. Otvoriť prichádza jej...

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 13,99 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Román o Arminute – tej, čo sa vracia, nás do svojej hĺbky vtiahne už na prvých stránkach, vo chvíli, keď rozprávačka zazvoní pred neznámymi dverami v jednej ruke s kufrom a s taškou plnou topánok v tej druhej. Otvoriť prichádza jej sestra Adriana s rozstrapatenými vrkočmi: nikdy predtým sa nevideli. Začína sa strhujúci a okúzľujúci príbeh o dievčati, ktoré zo dňa na deň príde o všetko: o pohodlný domov, najdrahšie kamarátky, bezpodmienečnú lásku rodičov. Trinásťročné dievča objavuje úplne nový a odlišný život. Dom je malý, tmavý, všade naokolo je plno súrodencov a na stole málo jedla. Je tam však Adriana, s ktorou spolu spávajú na jednej posteli. A je tu aj Vincenzo, ktorý sa na ňu pozerá ako na ženu, a v jeho samopašnom, ostrieľanom pohľade sa vie aj stratiť, aby sa opäť mohla nájsť.
Aby dokázala prijať fakt, že sa jej dvakrát zriekli, musí sa vrátiť k svojej podstate. Donatella di Pietrantonio dokáže tento príbeh o vzťahoch matiek a dcér, zodpovednosti a starostlivosti vyrozprávať veľmi originálnym a expresívne silným spôsobom.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tá, čo sa vracia - Donatella di Pietrantonio
Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum - Marek Boško
15,80 €
Ušetríte 6,68 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
200
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
308392
Rok vydania
2018

Čo si myslíme my

Dominika Várošová
zamestnanec
20. júna 2018

Tá, čo sa vracia je knihou, ktorá pohltí čitateľa hneď na prvých stranách. Dievča, ktoré má len tašku topánok a pár osobných vecí sa vracia do domu, k vlastným rodičom, korí sa jej vzdali krátko po jej narodení. Arminuta (tá, čo sa vracia), tak ju prezývajú spolužiaci v novej škole, sa tak ocitá v neznámom prostredí s ľuďmi, medzi ktorých nezapadá. Ústredný motív knihy, vzťah medzi dcérou a matkou, je dokonale vykreslený vo svojej zložitosti vďaka tomu, že hlavná hrdinka má matky dve a obe sa jej v istom životnom momente vzdali. Kniha ma nadchla skvele napísaným príbehom ale najmä poňatím témy, ktorú sa snažia uchopiť mnohé súčasné (nie len talianske) autorky, a Donatelle di Pietrantonio sa to podarilo priam výborne.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

35 hodnotení

29
2
2
2
0

Klaudia
9.2.2019
Spätne ako sa pozerám na príbeh Tá, čo sa vracia si uvedomujem, že niektoré dôležité momenty mi unikli. Ale poďme pekne od začiatku. Čítanie tejto knihy som tak trochu podcenila. Začiatok ma nezaujal (budem asi jediná), ktorú nezaujala kniha Tá, čo sa vracia hneď od prvého písmena. Postupne som si nachádzala spojitosti, ktoré mi má knižka predať. Vzťah dvoch sestier Arminute a Adrian, ktoré nevyrastali spolu od malička ale od určitého zlomového bodu ich života. Arminute vyrastala v bohatej rodine, zrazu z ničoho nič je povedali: ,,Sťahuješ sa k svojej pravej matke na vidiek.“ Hlavné je, že deti nehľadajú vinu na druhom ale hľadajú v sebe. Arminute si kládla mnoho otázok: ,,Čo som spravila?“ a hlas neutíchajúci ani po rokoch: ,,Prečo?“. Odpovedí som sa dočkala až na konci knihy, ktorú týmto čakaním spravilo napínavejšiu. Príbeh ukazuje vzťah medzi dievčaťom a dvoma rozdielnymi mamami. príbeh sa mi páči, ale neohúril ma ako iných.
Čítaj viac
Lenka Stehlíková
Lenka Stehlíková
5.2.2019

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha, ktorú som zhltla za jeden deň. Doslova. Krásne, pútavo rozpísaný príbeh dievčaťa, ktoré sa snaží pochopiť veci, ktoré sa jej v živote stali a prečo sa stali. Snaží sa pochopiť, prečo ju vychovávala iná žena a potom ju vrátila naspäť jej pôvodnej rodine. Jednoznačne je to jedna z kníh, po ktorej ešte niekedy určite siahnem.
Čítaj viac
Radka Miklová
Radka Miklová
22.1.2019
Veľmi vydarené dielo od tejto talianskej autorky. Nie nadarmo je zaradená medzi najlepšie knihy roka 2018 :) je veľmi pekne spracovaná a uspokojí aj náročnejšieho čitateľa. Zhltla som ju za dva dni a musím povedať, že ma pohltila už od začiatku. Ja som sa teda nenudila ani chvíľku a určite sa k nej v budúcnosti ešte budem vracať. Odporúčam!
Čítaj viac
Lucia
6.12.2018

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nemôžem si pomôcť, stale knihu porovnávam s neapolskou ságou od Ferrante.
Ta čo sa vracia, sa mne osobne páčila viac, ľahšie sa čítala, neboli tam siahodlhe opisy....
Hlavná hrdinka sa musela vrátiť tam odkiaľ pochádzala, aj keď tam už nepatrila.
Biedne životne podmienky staronovej rodiny neboli nič v porovnani s pocitom samoty a zrady. Jedna matka sa jej vzdala po narodení, druha ju jej vracia po rokoch, v čase dospievania. Dve matky, a nijaká materinský laska ... to je ústredná myšlienka románu.
Čítaj viac
Veronika Hornáková
Veronika Hornáková
4.7.2018
skvelé čítanie
Výborná kniha s nezameniteľnou atmosférou,ktorú vie vytvoriť len sám nevyspytateľný život.Veľmi kvalitné čítanie.Jednoduché a pritom veľmi výstižné opisy,čo zatínajú do živého.Určite odporúčam.Po Ferrante ďalšia výborná súčasná spisovateľka.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tá, čo sa vracia - Donatella di Pietrantonio
Muž z domu naproti, čo mi prešiel cez rozum - Marek Boško
15,80 €
Ušetríte 6,68 €

„Môj život sa začal, keď som dostala svoj prvý čitateľský preukaz.“

Rita Mae Brown