Naše kníhkupectvá sú otvorené :-)
A v nich najlepšie knižné darčeky pre všetkých. Viac info
Xmas
Knihy
E-knihy

Jana Škulavíková

8

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2020
2019
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
Jana Škulavíková

Jana Škulavíková prečítala knihu

30.11.2020 08:57

8
8

Jana Škulavíková napísala recenziu

25.11.2020 13:11

Tretí diel mojej obľúbenej trilerovej série opäť nesklamal. S Chrisom Carterom idem vždy na istotu, že dostanem presne to, čo od mrazivého trileru očakávam.
V tomto diely bude vyšetrovateľ Hunter pátrať po vrahovi mladých žien, ktoré tu umierajú naozaj bizarne. Žiadna krv, žiadne viditeľné známky násilia a predsa mučivá smrť. Pašáže z vyšetrovania sa miešajú s pasážami z pohľadu obetí. To čo prežívajú, keď sa stávajú "lovnou zverou", vrahova pomýlená logika a interpretácia lásky, z toho ide mráz po chrbte.
Dej je dynamický bez zbytočnej vaty v krátkych kapitolách a zápletka je originálna. Motív vraha, ktorý sa tu posledných sto strán odkrýva je premyslený do posledného detailu a to už knihu nešlo pustiť z ruky.
Budem sa asi opakovať ak spomeniem, že vyšetrovateľ Hunter je veľký sympaťák s vysokou inteligenciou, nulovým osobným životom a je to presne ten typ, s ktorým by som si zašla na kafe.
Knihy od Cartera si dávkujem postupne, šetrím si ich, aby sa mi rýchlo neminuli :)
Takže ak máte radi drsné detektívky a očakávatie riadnu dávku napätia, kde dej plynie bez zádrhelov, tohto autora nemôžete minúť.

Čítaj viac

8
Jana Škulavíková

Jana Škulavíková prečítala knihu

25.11.2020 13:10

8
Jana Škulavíková

Jana Škulavíková prečítala knihu

13.11.2020 09:10

8
8

Jana Škulavíková napísala recenziu

13.11.2020 08:56

Neapol, 90. roky, dospievajúca Giovanna a jej spoznávanie a prijímanie reality dospelých. Opäť je to kniha o vzťahoch postáv, zložitá psychoanalýza hlavnej hrdinky a opäť je to skvelé. Je to moja nová obľúbená kniha.
Dodám iba toľko, že som chcela čítať ďalšie a ďalšie stránky. Už neboli.

Čítaj viac

8
Jana Škulavíková

Jana Škulavíková prečítala knihu

13.11.2020 08:55

8
8

Jana Škulavíková napísala recenziu

13.11.2020 08:51

Autor je taký presvedčivý z viacerých dôvodov. Najskôr vytvorí postavy, ktoré sú hrdinské, ale zároveň pochybné, a tak nám na nich záleží - chceme sa viac zapájať do ich života. Po druhé, je to skvelý spôsob písania, ktorý vie, ako umiestniť čitateľa do príbehu; jeho opis Osla je vynikajúci. A nakoniec, jeho schopnosť vytvárať napätie - či už vieme, kto je vrah, alebo ho sledujeme spolu s políciou - je tiež vynikajúca. Jeden z mojich obľúbených autorov! Súhlasím tiež s jedným komentátorom, ktorý uviedol, že „romantika je významným aspektom práce Nesba“ - to je pravda.

Čítaj viac

8
8

Jana Škulavíková napísala recenziu

13.11.2020 08:40

Kultovú sériu netreba nejako extra predstavovať. Zaklínač, že je legenda, o to nemá zmysel sa prieť. Celú sériu som čítala pred pár rokmi, ešte keď bola k dostaniu v tom vreckovom paperbacku. Ten rok začalo Lindeni vydávať tieto krásne nové vydania, neodolala som a začínam si postupne skladať celú kolekciu. Kto má rád poviedkový formát, tomu sa kniha bude páčiť. Kto poviedky veľmi neobľubuje, ten môže byť pri obrovských očakávaniach sklamaný. Kratší útvar nedáva toľko priestoru ako pre vystavanie fikčného sveta, tak rozvinutie zápletky. Kniha je však akčná, vtipná a ľahko sa číta. Oplatí sa vytrvať a od tretej knihy je to už dokonalé, od hlavných postáv cez mágiu, intrigy, politiku, boje až po nadprirodzené postavy. Celý Sapkowkeho svet je úžasný a iný ako všetky ostatné.

Čítaj viac

8
Jana Škulavíková

Jana Škulavíková prečítala knihu

13.11.2020 08:39

8
8

Jana Škulavíková napísala recenziu

13.11.2020 08:38

Čo do kvality prepracovania fantasy príbehu, zrovnávajú fajnšmekri žánru túto sériu napr. s GoT alebo s Kronikou kráľovraha. Na druhej strane, nie každému fantasy fanúškovi musí sadnúť do noty autorov sloh či humor. Mne sa práveže ten suchý sarkastický humor v knihe páči veľmi. Hrdinovia dokážu aj situáciách, kedy ide holé prežitie, vypúšťať vtipné komentáre. Skvelá odvážna temná fantasy s tromi jedinečnými protagonistami a veľmi odlišnými charaktermi. Ani jeden z nich nie je sám o sebe hrdinom, ale všetci sú zaujímaví a pôsobiví. Keďže ide o prvý diel trilógie, kniha je vlastne takým 400 stránkovým uvedením do univerza Prvního zákona, za mňa ale veľmi podareným.

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka