Knihy
E-knihy

Temná dcéra

Inaque, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Inaque, 2017
Edícia
Pandora

Rozprávačka tohto surovo úprimného príbehu je štyridsaťsedemročná Leda, profesorka angličtiny na univerzite vo Florencii. Keď jej dcéry odídu za svojím otcom do Kanady, očakáva, že sa bude cítiť osamelá a opustená...

Čítaj viac

8,50 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 35%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Rozprávačka tohto surovo úprimného príbehu je štyridsaťsedemročná Leda, profesorka angličtiny na univerzite vo Florencii. Keď jej dcéry odídu za svojím otcom do Kanady, očakáva, že sa bude cítiť osamelá a opustená. Na svoje vlastné prekvapenie však cíti len úľavu, akoby sa oslobodila od veľkej ťažoby.
Rozhodne sa zájsť na dovolenku k moru do malého prímorského mestečka na juhu Talianska. Na pláži ju zaujme mladá matka Nina obklopená množstvom neapolských príbuzných a pripomenie jej časy, keď sa aj ona cítila absolútne pohltená starostlivosťou o deti. Séria zdanlivo bezvýznamných udalostí však Ledu vráti späť k znepokojivým spomienkam a príbeh o príjemnom návrate k vlastnému životu sa stáva ostrou konfrontáciou s minulosťou.

Elena Ferrante opisuje rozporuplné pocity, ktoré pútajú rodičov k deťom priamo, ostro a pravdivo. Z jednoduchých pozorovaní vytvára silný príbeh o nádeji a nesplnených túžbach.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Temná dcéra - Elena Ferrante
Zraňujúca láska - Elena Ferrante
18,40 €
Ušetríte 7,58 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
160
Vydavateľstvo
Inaque
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
297163
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

45 hodnotení

28
10
5
2
0

adam
14. 3. 2018
adam jp
Temná dcéra bola napísaná pred neapolskou ságou, a preto nemá význam ju s ňou porovnávať. Páčilo sa mi to. Prečítať si o žene, manželke, matke, priateľke, ktorá by chcela opäť prežiť jar života (a čo je na tom zlé???). Ale ... takmer v päťdesiatke sa nedá jednoducho vymazať to, kým ste boli ( či už ste žena alebo muž).. vo vzťahu k exmanželovi/ke, k deťom, k matke/k rodičom, priateľom, blízkym.. Ferante je pre mňa top za posledné dva roky, čo sa týka spisovateliek, a myslím, že jej spisovateľský košiar tak ľahko neopustím..
Čítaj viac
Adela V.
14. 12. 2017
...
Dovolím si povedať, že lepšie ako Neapolská sága - kondenzovanejšie, presnejšie, výstižnejšie. Elena Ferrante je geniálna, niektoré témy dokáže spracovať na sto spôsobov, a to zjavne bez nejakých zbytočných kŕčov. Dokáže ľudí rozhnevať a pobúriť... a to som si myslela, že veľká literatúra je už mŕtva :)
Čítaj viac
chuchunik
11. 12. 2017
Jednoducho Ferrante
Temná dcéra je pre mňa ďalšou ukážkou vnútorného sveta žien. Možno sa na rozdiel od Neapolskej ságy ťažšie s niektorou z postáv sympatizuje, no zdalo sa mi, že o to autorke ani nejde, skôr odhaľuje a problematizuje tie vnútorné pochody a rozhodnutia, ktoré sme zo strachu z reakcie okolia nútení v sebe potláčať alebo skrývať. Napriek tomu však sú súčasťou aj bežných životov. Pre mňa teda kniha, ktorá na menšom priestore ako Neapolská sága, a teda trochu intenzívnejšie odkrýva podstatu človečenstva - tých, ktorí konajú, aj tých, ktorí hodnotia. V texte mi padol do oka jeden preklep, pri čítaní ma v preklade nič nerušilo. Jednoznačne odporúčam a teším sa aj na Pláž v noci, keď ju doma prečítame pod vianočným stromčekom.
Čítaj viac
Daniela Reichstädterová
Daniela Reichstädterová
9. 12. 2017
Musím povedať, že po tom, čo som doslova "zhltla" štvordielnu neapolskú ságu od tejto autorky, som bola z Temnej dcéry vcelku sklamaná.
Pri čítaní ma udržal hlavne pútavý štýl písania (hoci tentokrát nie v preklade pani Dobrakovovej, ale pána Bilého), ten zostal v podstate nezmenený; drobné odchýlky zrejme možno pripísať práve rozdielnosti prekladateľov. Ale samotný obsah mi bol akýsi cudzí, nepocítila som sympatie ani k jednej z postáv (snáď s výnimkou Giovanniho). Asi je to aj tým, že aj celá téma knihy mi je cudzia a po knižke som siahla viac menej preto, lebo som si chcela prečítať niečo ďalšie od tejto autorky. Určite však nezanevriem na jej tvorbu a skúsim ešte nejakú z jej ďalších kníh. Pevne verím, že tie mi sadnú viac.
Čítaj viac
Jozef Makar
Jozef Makar
10. 11. 2017
Feminity na entú
román výrazne ženský so snahou založiť dej na ženskom svete, správaní, myšlienkach, živote, rutine, chybách (pardon-chybách nie), trápení, smútku, potom nachvíľu si od všetkého oddýchnuť aby vás na konci prebodli ihlicou. no neprečítaj to
Čítaj viac

Elena Ferrante je pseudonym talianskej spisovateľky. V románoch Eleny Ferrante vystupujú najmä výrazné ženské postavy, ktoré sa vyrovnávajú s vlastnou osobnosťou, minulosťou a zložitými vzťahmi lásky a nenávisti.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.

Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.

V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.

Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.

V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Temná dcéra - Elena Ferrante
Zraňujúca láska - Elena Ferrante
18,40 €
Ušetríte 7,58 €

„Milujem knihy, ktorých autor je múdrejší než ja.“

Filan