Knihy
E-knihy

Náhle, sami

Inaque, 2017
2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Inaque, 2017
Edícia
Pandora

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je statný mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové...

Čítaj viac

12,38 €

Bežná cena Bežne 12,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Louise je skúsená horolezkyňa, Ludovic je statný mladý muž. Opustia svoje parížske zamestnania a vydajú sa na cestu okolo sveta. Zastavia sa na nádhernom ostrove medzi Patagóniou a Hornským mysom. Divoká príroda, zasnežené vrcholky hôr, ľadovcové krátery, jazerá bez vody sa však zmenia na nočnú moru.
Zamilovaný muž a žena sú zrazu úplne sami.
Ich novými spoločníkmi sa stávajú tučniaky, uškatce, tulene a potkany. Ako bojovať s hladom a vyčerpaním? A ak prežijú, budú schopní vrátiť sa medzi ľudí? Ako im opíšu neopísateľné?
Román Náhle, sami je strhujúcim príbehom dvoch Robinsonov, príbehom o tom, čo z nás uprostred neľútostnej prírody robí ľudí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Náhle, sami - Isabelle Autissier
Príbeh nového priezviska - Elena Ferrante
26,67 €
Ušetríte 1,31 €

Recenzie, kritiky

„Isabelle Autissier sa plaví vo vodách literatúry tak ako po oceáne okolo sveta, s vášňou.“ – Figaro

„Strhujúce. Začítajte sa do tohto románu a nepustíte ho z ruky.“ – L’Obs

„Provokatívna kniha na pol ceste medzi Julesom Vernom a Robertom Stevensonom.“ – Parisien Magazine

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
144
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2017
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inaque
Rozmer
134×207 mm
ISBN
9788089737475
Naše katalógové číslo
262323

Čo si myslíme my

Manažér kníhkupectva
7. júna 2017

Kniha je o dvoch zamilovaných ľuďoch, ktorí uviaznu na opustenom
ostrove plnom ľadu, bez potravy a bez možnosti záchrany. Dobrodružný
výlet sa zmení na nočnú moru. Boj o prežitie, o potravu, zima, beznádej,
výčitky skúšajú ich fyzické a psychické sily. Mrazilo ma pri predstave,
že by som si mala vybrať medzi človekom, ktorého milujem a vlastným
životom. Dokáže byť láska k blížnemu silnejšia ako túžba žiť? P.S. - ja
ako dlhoročný greenpeace aktivista, som veľmi ťažko prežívala, keď na jedno
posedenie zabili 100 tučniakov. :-( takže detaily hľadania a spracovania
potravy sú tam dosť detailné.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

19 hodnotení

13
4
1
0
1

Gabika
15.11.2017
Úžasné, odporúčam
Je to krásna kniha, ktorú odporúčam všetkým milovníkom dobrodružnej literatúry. Príbeh okamžite vtiahne čitateľa do deja plného kontrastov, lásky a nenávisti, radosti a smútku, odhodlania a obáv, odvahy a strachu, nadšenia a sklamania. Nič nie je isté. To, čo v našom uponáhľanom materialistickom živote považujeme za absolútne bežné (chlieb, teplo, mäkká posteľ) sa vo svete divokej prírody mení na niečo úžasné, náhle nedosiahnuteľné a túžobne očakávané. Človek sa podriaďuje následkom svojho rozhodnutia. Zmieruje sa s nimi a v konečnom dôsledku aj sám so sebou, svojou minulosťou. Uvedomujúc si krehkosť bytia, ako aj silu svojej vôle a túžby po plnosti života.
Čítaj viac
Re
14.11.2017
Až budu mít v ruce kuřecí, vždycky si na tuhle knihu vzpomenu. Nějak podobně vypadá tučňáčí maso. Nechutné, rybinou zapáchající… a oni této stravě dávali vznešená jména: Jemné plátky kuřecího bez omáčky, Vývar z kostry se zbytky masa. Museli přežít. Jídlo se mi emočně otisklo do paměti asi nejvíc, sugestivě popsané, stejně jako podnebí, počasí a okolí. Všechno. Stejně jako pocity. Tohle je prostě kniha, která zůstane v paměti napořád.
Čítaj viac
Nikola Danková
14.5.2017
Útla, ale silná
Keď vás pri čítaní tejto knižky nedajbože vyrušia iné povinnosti, nebudete vedieť prestať na ňu myslieť. Keď vás nevyruší nič, zhltnete ju za večer s rovnakým výsledkom - nebudete na ňu vedieť prestať myslieť. Horolezkyňa a jej priateľ sa rozhodnú opustiť svoj pohodlný život a zažiť dobrodružstvo, vydajú sa teda na plavbu okolo sveta. Skutočná skúška fyzických a duševných síl, ľudskosti, ako aj ich vzťahu začína vo chvíli, keď ich jedna búrka odreže od zvyšku sveta a zanechá ich náhle, samých. Kniha je o sile a krehkosti človeka zároveň. Viac ako o boji s prírodou, je o boji so sebou samým. A je bojom aj pre čitateľa samotného, keď ho núti pýtať sa, čo by on sám robil a cítil na mieste hlavných postáv. „Náhle, sami“ je ako jej hlavná predstaviteľka: útla, no nesmierne silná. Mimochodom, autorka sama, je aj skúsenou námorníčkou - ako prvá žena oboplávala zemeguľu.
Čítaj viac
Lucia Halová
13.5.2017
výborné čítanie

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

hoci je to na prvý pohľad kniha o prežití dvoch robinsonov v extrémnych podmienkach, keď sa do nej človek začíta, zistí, že je skôr o prežití so samým sebou. život vo dvojici na pustom chladnom ostrove, kde treba každý deň bojovať o kus jedla, to si ani nechcem predstaviť. ale zvládnuť vlastné svedomie, keď sa človek zníži na pudovú, sebeckú úroveň a potom sa s tým musí vyrovnať, to je asi ešte horšie. ale autorka ukazuje, že sa to dá zvládnuť :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Náhle, sami - Isabelle Autissier
Príbeh nového priezviska - Elena Ferrante
26,67 €
Ušetríte 1,31 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev