Knihy
E-knihy

Zločin a trest

Ikar, 2016
Okamžitý download
EPUB
MOBI
8-9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2016
Edícia
Odeon

Román Zločin a trest (1866) sa pokladá za jeden z najvyšších vrcholov diela Fiodora Michajloviča Dostojevského, práve ten z neho urobil hviezdu veľkej svetovej literatúry. Začal ho písať roku 1865 v zahraničí po smrti manželky...

Čítaj viac

11,80 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Román Zločin a trest (1866) sa pokladá za jeden z najvyšších vrcholov diela Fiodora Michajloviča Dostojevského, práve ten z neho urobil hviezdu veľkej svetovej literatúry. Začal ho písať roku 1865 v zahraničí po smrti manželky a brata Michaila, keď sám musel splácať veľké dlhy.

Zločin a trest prináša príbeh chudobného študenta práva Rodiona Raskoľnikova, ktorý z presvedčenia a po dôkladnej príprave zavraždí starú úžerníčku, aby ju olúpil a finančne si zabezpečil štúdium. Do epicentra svojho hlbokého psychologického skúmania Dostojevskij postavil ľudské indivíduum a rozpoltenosť jeho duše. Presvedčivo a názorne ukazuje, ako aj silná osobnosť stroskotá pod tlakom sociálnych okolností.

Vrah Raskoľnikov morálne týra sám seba, zároveň má ustavične za pätami pátrajúcich policajných úradníkov. Postupne sa pod vplyvom prostitútky Sone mení, okrem vesmíru svojho vnútra vníma aj iný svet a vplyv dobovej ruskej spoločnosti na bežných ľudí.

Strhujúci román, ktorý prirovnávajú k búrke, čo rozvíchri všetky živly sveta, sa číta ako skvelý bestseller, no vyznačuje sa aj hĺbkou psychologického ponoru, precíznou kompozíciou a brilantným rozprávaním. Ani za vyše sto rokov od svojho vzniku nič nestratil zo svojej naliehavej výpovede.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zločin a trest - Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Stopárov sprievodca galaxiou - Douglas Adams
23,79 €
Ušetríte 10,06 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Prestuplenie i nakazanie
Rok vydania
2016
Počet strán
560
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
241220

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,7 / 5

91 hodnotení

73
11
3
4
0

pred šiestimi dňami
Klasicky vykreslenie charakterov postáv bolo majstrovské. Myšlienkové pochody Raskoľnikova po spáchaní zločinu boli skutočne prepracované. Kniha mi však prišla príliš dlhá, zbytočne veľa vecí sa v nej riešilo a vystupovalo v nej postáv, a pritom to bolo dosť nepodstatné. Keby mala 200 strán a zameriavala by sa iba na trápenie hlavnej postavy, bolo by to lepšie. Bratia Karamazovci sú určite prepracovanejším a zaujímavejším dielom.
Čítaj viac
Lenka
9.12.2016
Svetova klasika
Okrem silného odkazu knihy, ktorá svojou psychologickou analýzou zanechá v každom čitateľovi potrebu zamyslenia sa, poteší aj elegantné spracovanie obalu, ktoré obohatí každú knižnicu :)
Čítaj viac
Bubli
4.8.2016
Názor čitateľa
kniha je skvelo prepracovaná. ide do hĺbky a zaoberá sa najmä psychológiou hlavného hrdinu (alebo skôr antihrdinu?). je to jedno z najlepších literárnych diel, o ktorom budete po prečítaní ešte dlho premýšľať.
Čítaj viac
Miroslav Liška
18.1.2016
Klasika
Dodnes si pamätám zo strednej školy, ako nám učiteľka literatúry hovorievala, že Dostojevskij je majster psychológie. Kto však neprečíta túto knihu, neuverí. V tej dobe, kedy bola psychológia v plienkach (keď vôbec bola) dokázal tento autor popísať stavy ľudskej duše v rôznych obdobiach života. Klobúk dole!
Čítaj viac
Jozef
3.12.2015
Odporúčam
Táto kniha sa nedá porovnať s lacnými západnými "bestsellermi". Ozaj vynikajúca kniha, pútavý a nadčasový dej. prečítal som ju za 2 dni. Doporučujem aj iné knihy od Dostojevsjého.
Čítaj viac
Matúš Alexander
17.8.2010
Paráááda!
Musím povedať, že táto kniha jedna z tých, ktoré keď chytíte do ruky, nejdete sa od nej odtrhnúť! Je vynikajúco napísaná, napísaná a premyslená do detailov! Vážne neľutujem svoj výber!
Čítaj viac
Cibula
26.6.2010
Fantasticke dielo
Po rokoch-cca 50 -tych som som sa vratil k tomuto dielu a nevedel som sa odtrhnuť. Toto dielo tak ako celého Dostojevského alebo bezhranicne obdivujete alebo zatracujete. Ja som tu knihu po tolkych rokoch uplne ináč vnímal. V tom čase som ju asi ani nedočítal.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zločin a trest - Fjodor Michajlovič Dostojevskij
Stopárov sprievodca galaxiou - Douglas Adams
23,79 €
Ušetríte 10,06 €

„Nakoniec som si spisovateľov rozdelil do dvoch kategórií: tých, ktorí vás nechajú prísť načas, a tých, ktorí spôsobujú meškanie.“

Klub nenapraviteľných optimistov - Jean-Michel Guenassia
Klub nenapraviteľných optimistov
Jean-Michel Guenassia