Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť
Rubínová žatva - Tessa Afshar, Kumran, 2015

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rubínová žatva

Sára, sesternica proroka Nehemiáša, sa vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam a pracovitosti stane osobnou pisárkou perzskej kráľovnej a ocitne sa v samom srdci panovníckeho... Čítať viac

5,0 41 hodnotení
1. diel série
Žatva
Vydavateľstvo
Kumran, 2015
296 strán
4 hodiny čítania

Sára, sesternica proroka Nehemiáša, sa vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam a pracovitosti stane osobnou pisárkou perzskej kráľovnej a ocitne sa v samom srdci panovníckeho dvora... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Naši škriatkovia odporúčajú

Veľké myšlienky - Autorský kolektív, Lindeni, 2023

Viac o knihe

Tento titul si u nás môžete zakúpiť za skvelú cenu aj v kolekcii.

Sára, sesternica proroka Nehemiáša, sa vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam a pracovitosti stane osobnou pisárkou perzskej kráľovnej a ocitne sa v samom srdci panovníckeho dvora.
Vo svete, ktorému vládnu muži, je žena v takomto postavení dačo nevídané. Krušná minulosť však Sáru utvrdila v presvedčení, že Boh ju nemiluje, a svoju hodnotu začína merať len podľa dosiahnutých úspechov.
Dárius z Pasargád, bohatý, obdivom zahŕňaný aristokrat, je zvyknutý byť zvrchovaným pánom svojho života. Ani v najhoršom sne by nečakal, že mu dohodnú sobáš s kráľovninou pisárkou, bystrou mladou ženou, ktorá voči nemu nemá štipku rešpektu.
Dokážu si títo absolútne rozdielni ľudia navzájom pomôcť, aby zosadili z piedestálu modly spútavajúce ich duše?
Čítať viac
Počet strán
296
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
155×235 mm
Hmotnosť
455 g
ISBN
9788089487653
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
217818
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Žatva
Vydavateľstvo
Kumran
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Rubínová žatva - Tessa Afshar, Kumran, 2015
Perla z Moabu - Tessa Afshar, Kumran, 2014
23,80 €

Hodnotenia

5,0 / 5

41 hodnotení

39
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

4
Mesačná sestra - Lucinda Riley, 2020
Práve čítam
Mesačná sestra

Vášnivá čitateľka, ktorá sa najradšej vnáša do iných príbehov z čias dávnych minulých... do príbehov, ku ktorým sa môžem vrátiť aj 10-krát...

Zuzana Fecková
Overený zákazník
22.1.2023
Hodnotné dielo
Veľmi hlboké, pútavé čítanie, cez ktoré sa zároveň viete zamyslieť aj nad svojím životom. V príbehu je opísaných mnoho situácií, cez ktoré sa nám prihovára Pán. Nie je to násilné, ale pravý čitateľ si uvedomuje váhu slov, ktoré sú tam vpísané. Príbeh mladej Sáry, ktorá sa stala hlavnou pisárkou kráľovnej a myslela si, že práve úspechmi/šikovnosťou si získa priazeň svojho otca a neskôr manžela, ale musela prejsť veľmi dlhú emotívnu, náboženskú cestu, aby videla pravý zmysel bytia a viery v Pána, ale hlavne aby videla/uvedomila si svoju vlastnú hodnotu, tiež, aby videla aj svojho manžela inak ako si o ňom vytvorila mienku. Veľmi ma mrzelo, že v diele chýbali myšlienky manžela Sáry Dáriusa, len na konci sa vyjadril ako vnímal celé ich manželstvo a dielo rýchlo skončilo. Veľmi sa mi páčila postava Bardija:), bol takým pomocníkom, ktorý menil postoj obidvoch manželov k sebe. Myslím, že je to ,,tá" kniha ku ktorej sa môžete vrátiť v každom okamihu svojho života a vždy si z nej niečo zoberiete do svojho života... Čítať viac
6

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
Overený zákazník
21.3.2022
Nádherná kniha. Bola tak pútavá, že som ju prečítala veľmi rýchlo. Dej knihy sa odohráva cca v roku 450 pred n. l. v ďalekej Perzii. Hlavnou hrdinkou, ktorá nám rozpráva svoj príbeh v 1.osobe, je mladá Sára, Židovka, ktorá ako 7-ročná prišla o matku, no u ktorej sa už ako u malej prejavil obrovský talent na jazyky. O jej šikovnosti sa dozvie aj samotná kráľovná a tá si ju najme ako svoju hlavnú pisárku, čo v tom období rozhodne nebolo typickou ženskou prácou. Sáru by som určite nazvala silnou ženskou hrdinkou tej doby. Zrazu sa však stane niečo, čo Sára rozhodne nečakala, niečo, čo jej úplne zmení život. Zo začiatku jej táto zmena nie je vôbec po vôli, no neskôr zistí, že všetko sa pre niečo deje. Dej bol napínavý. Odkrýval sa nám v ňom postupne aj príbeh lásky, ktorý sa však nerozvíjal úplne typicky. To sa mi však páčilo, pretože sa nedal tak ľahko dopredu odhadnúť. Dozvedela som sa veľa aj o histórii Perzie, o zvykoch jej obyvateľov v tej dobe, o spôsobe ich života či dokonca aj o jedlách, ktoré jedávali. Veľmi sa mi páčilo, že kniha ma posilnila aj duchovne a spolu so Sárou som si uvedomila, že to, že sa vždy všetko nedeje tak ako by sme chceli, je veľakrát lepšie, ako by sa to na prvý pohľad mohlo zdať. Treba viac veriť plánom, ktoré má s nami Boh a nie chcieť si uplatňovať stopercentne len našu vôľu. Knihu odporúčam všetkými desiatimi a už sa teším ako si prečítam jej pokračovanie. Čítať viac
4
3.1.2022
Ja som síce veľký fanušík hlavne prepracovaných fantasy svetov, ale musím povedať, že táto autorka si ma získala. Jej romány približujú biblické príbehy tak rafinovane jednoducho, že pohltia azda takmer každého.
Predtým som od nej čítala dve iné knihy, tak som mala veru očakávania, ktoré sa naplnili. Krásny, ale nie priamočiary príbeh pisárky, ktorý vás doslova vcucne.
Čítať viac
11
Teplo domova - Kamila Shamsie, 2020
Práve čítam
Teplo domova

Nie som až taký knihomoľ, akým som bola v čase puberty, no aj tak mi je najmilším kútikom bytu moja knižnica :) Odjakživa milujem klasiku a povinnú literatúru, len ťažko sa mi páči niečo novodobé, avšak verím, že sa čoskoro tento môj vkus polepší :)

Monika Miškeová
Overený nákup
12.8.2020
Kniha bola veľmi pekná, ako všetky od Tessy :) :)
Priznám sa, že prvých 50 strán ma nezaujalo, ale presviedčanie sestier, ktoré knihu čítali skôr, ma donútilo pokračovať. Nakoniec som dobre urobila :) kniha bola nežne romantická a mala veľmi pekné myšlienky. Prečítala som ju za 2 dni, nevedela som sa dočkať, ako príbeh skončí ... :) a potom som zistila, že je aj druhá časť ... :) :)
Čítať viac
Dominika
Neoverený nákup
10.6.2020
Rozprávková atmosféra
Rubínová žatva je knihou, ktorá mi pripomína čarovnú rozprávku z dôb dávnej Perzie. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Prostredie kráľovského dvora, luxusné paláce, krásne šaty, vyberané jedlá, exotické kvety, kone, poľovačky, kráľ a kráľovná, zlý správca, boj dobra a zla. A uprostred tohto humbuku Sára, vzdelaná pisárka a sesternica biblického Nehemiáša, ktorá okrem úradných rukopisov lúšti aj záhady svojho srdca a nekalé sprisahania. Ďalšia príjemná oddychovka z pera majsterky biblických príbehov Tessy Afsharovej. Osobne by som možno máličko z onej rozprávkovosti ubrala, ale to je vec vkusu. Oddýchnete si pri nej na výbornú. Čítať viac
3
8.4.2020
Prvý diel série (Rubínová žatva + Zlatá žatva) je znovu krásnym dielom z pera tejto autorky náboženskej literatúry a historických románov. Ponúka pohľad do hlbín ženského srdca tak, ako to vie len ona. Tessa vie písať jednoducho a zároveň veľmi zaujímavo. V jej knihách si často čitateľ nájde niečo o sebe. Hlavná hrdinka Sára, mimoriadne nadaná mladá žena, sa stane vrchnou pisárkou kráľovského dvora. Za odmenu, že zachráni povesť a česť kráľovnej je vydatá za muža z vrchnej spoločnosti Dáriusa a stáva sa sama dámou rovnakej spoločnosti. Avšak v jej srdci sa skrýva priveľa zranení nielen zo strany ľudí, ale aj Boha. Postupne sa rozvíja príbeh toho, ako sa Sára učí milovať nielen svojho manžela, ale aj Boha.
Kniha je veľmi príťažlivá svojím dejom, historickým pozadím a tým, že knihou sa vinie niť skutočných udalostí - tu konkrétne sú to zmienky o úteku Izraelitov a o kráľovi Šalamúnovi.
Každému, kto si prečíta Rubínovú žatvu odporúčam prečítať si aj Zlatú žatvu - je síce voľným pokračovaním, ale veľa sa v tejto knihe vysvetľuje aj z Rubínovej žatvy.
Čítať viac
12
Poškvrnená - Michaela Mihoková, 2017
Práve čítam
Poškvrnená

Knihy majú dosť veľký význam v mojom źivote. Knihy dodávajú ľuďom, teda tým, čo ich čítajú fantáziu, ktorú potrebuje každý človek. Veď, keď si predstavíme koľko fantázie má autor takej knihy. Vždy ma fascinovali knihy. Obdivovala som autorov pre ich fantáziu a predstavivosť. Začalo to rozprávkovými knihami v detstve, ktoré mi mamka čítala. V prvej triede, keď som sa naučila čítať, vzala som do ruky knihu sama. Iný význam kníh spočíva v tom, že nám, poskytujú bohatú slovnú zásobu. V knihách vidím tiež oddych od reálneho sveta. Niekedy som znechutená z celého dňa. Vtedy mi kniha poskytne pomocnú ruku a pohltí ma svojím dejom.

Terezia Horňáková
Overený nákup
19.3.2020
Román "Rubínová žatva" je rovnako, ako aj predchádzajúce romány Tessy Afshareovej zaujímavý, pútavý a každého obohatí o nové poznatky. Krásne myšlienky a jemná romantika určite každého zaujme. Autorka veľmi pekne vykreslila postavy Sáry a muža Dária. Sára je sesternica proroka Nehemiáša, ktorá sa vďaka svojim mimoriadnym schopnostiam a pracovitosti stane osobnou pisárkou perzskej kráľovnej. Dej románu sa odohráva v dávnej minulosti. Tým je príťažlivý aj pre súčasného čitateľa. Je to krásny príbeh ženského srdca, ktoré po mnohých trápeniach prejde postupným uzdravením a buduje si nanovo vzťah k Bohu i k mužovi. Autorka Tessa Afshar ma nesklamala. Tuším tento román patrí medzi jej najlepšie romány. Teším sa aj na daľšie romány tejto spisovateľky. Čítať viac
peter
Neoverený nákup
16.8.2019
tessa afshar - rubinova zatva
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Ďalšia z vydarených kníh od autorky Tessy Afshar. Príbeh sa odohráva a v exotickej starobylej Perzii z obdobia vlády kráľa Artaxerxa. Príbeh o jednoduchom židovskom dievčat Sáre, ktorá sa akoby celkom nehodila do doby v ktorej žije. Už ako malé dieťa sa naučí čítať a písať (čo nie je nič pre dievčatá), no o niekoľko rokov neskôr jej to prinesie miesto kráľovninej pisárky na perzskom dvore. Po pár rokoch v kráľovninej službe jej za odmenu dohodnú sobáš s perzským šľachticom Dáriom. Ani pre Sáru ani pre Dária nejde o manželstvo z lásky, navyše ich svadba je čistou katastrofou. Prvé mesiace manželstva sú čistým zúfalstvom, je však nevyhnutné sa naučiť nejako fungovať a prežiť v tomto dohodnutom manželstve, z ktorého niet úniku. Sára sa s pomocou svojich sluhov a priateľov snaží odhaliť zločiny správcu jej manžela a tak získať aspoň akú takú priazeň svojho manžela, aby nejako prežila. Musí si siahnuť na dno svojich síl a v tom období nachádza aj bližší vzťah voči svojmu židovskému Bohu. Podarí sa jej však získať skutočnú priazeň manžela a akceptovanie jej nového postavenia medzi perzskou šľachtou? Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Sára, pisárka na perzskom kráľovskom dvore, vidí svoju cenu v tom, čo robí, a nie v tom, kým je v očiach Boha. Jej neľahká cesta k viere prehĺbila moju vlastnú a dozaista inšpiruje aj vás.“ Lauren Yargerová, Národná asociácia literárnych kritikov

Vydavateľstvo Kumran

Čítať viac
Kúpte spolu
Rubínová žatva - Tessa Afshar, Kumran, 2015
Perla z Moabu - Tessa Afshar, Kumran, 2014
23,80 €

„Bola to tá tajomná vzrušujúca časť dňa, keď slnko zapadá a svetlo mení farbu z červenej na vyblednutú krvavú, neprestajne sa mení a temnie, akoby deň ešte žil, ale už umieral.“

Malý strom - Forrest Carter, 2016
Malý strom
Forrest Carter