Keď sme verili na morské panny

Jej sestra je mŕtva už pätnásť rokov, keď ju zazrie v televíznych správach… Josie Bianciová zahynula pred rokmi vo vlaku počas teroristického útoku. Navždy zmizla. Tomu verila... Čítať viac

Vydavateľstvo
Aktuell, 2022
Počet strán
320

Jej sestra je mŕtva už pätnásť rokov, keď ju zazrie v televíznych správach… Josie Bianciová zahynula pred rokmi vo vlaku počas teroristického útoku. Navždy zmizla. Tomu verila jej sestra ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

11,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Jej sestra je mŕtva už pätnásť rokov, keď ju zazrie v televíznych správach…
Josie Bianciová zahynula pred rokmi vo vlaku počas teroristického útoku. Navždy zmizla. Tomu verila jej sestra Kit, lekárka na pohotovosti v Santa Cruz. Stačilo však len niekoľko sekúnd, aby sa jej svet zrútil. Priamy prenos z požiaru klubu v Aucklande zachytáva ženu na pozadí dymu a trosiek. Jej podobnosť s Josie je neuveriteľná. A nezameniteľná. Spolu s ňou prichádza záplava emócií – smútok, strata aj hnev –, ktoré Kit chce potlačiť tým, že nájde sestru, ktorá zjavne všetkých oklamala.
Po príchode na Nový Zéland Kit začína svoju cestu spomienkami na minulosť: na dni strávené na pláži so sestrou Josie. Na strateného dospievajúceho chlapca, ktorý sa stal súčasťou ich rodiny. A na traumu, ktorá poznačila Kit aj Josie na celý život.

Ak sa teraz majú dve sestry opäť zblížiť, môže sa to stať len tak, že odhalia dávno pochované tajomstvá. Aby si znovu vytvorili vzťah, možno budú musieť stratiť všetko.
Čítať viac
Originálny názov
When We Believed in Mermaids
Počet strán
320
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1589057
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Aktuell
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,8 / 5

11 hodnotení

3
5
0
0
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

19
13.9.2022
Veľké veľké sklamanie!
Ale toto bolo aké trápenie. Nenormálne som sa premáhala aby som toto dočítala. Anotácia tejto knihy znela viac než lákavo a ja som tak strašne dúfala, že to čo som od knihy očakávala dostanem. Ale nedostala.. Keď Kit zbadá svoju ''mŕtvu'' sestru v telke začne sa pátračka a odchádza za ňou. A tu sa to ešte len začne. Nekonečné a neustále vracanie sa do minulosti (skoro pri každej činnosti, pomaly pri každom pohľade do okna) - do tých istých situácií som už naozaj nedávala. Opovrhovala otcom no na ďalšej strane si robila cestoviny ako ich otec. Zo života druhej sestry bol pre mňa maximálne nepochopený príbeh s domom spojený s jeho históriou. Načo? Do hlavnej linky to nič nepridalo a vlastne nikomu to nič nepridalo. No zato ste presne vedeli koľko majú izieb a koľko kúpeľní a aké sú tam dlažby - do príbehu totálne nepodstatné a pre mňa nezaujímavé informácie. Romantická linka odfláknutá, keby tam ani nebola tak sa nič nestane. Pri tejto knihe som necítila nič. Príbeh mi nič nedal, akurát tak nervičky :D Čítať viac
18

"Čo ma vie dostať je kniha, ktorú keď dočítate, tak si želáte, aby jej autor bol vaším najlepším priateľom, ktorému môžete zavolať, keď by ste chceli." (J. D. Salinger)

Mária Morosková
26.8.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
4,5*/5*

V tejto knihe sa vyberieme na malebný Nový Zéland, ale nebudeme chytať iba vlny na surfovanie, ale budeme „chytať“ sestru a minulosť.

Hlavnými postavami sú Kit a Mari/Josie. Josie zomrela pred 15 rokmi pri vlakovej nehode. Ale po 15 rokoch sa v televízií objaví a uvidí ju sestra aj mama. A tak Kit dostane za úlohu vydať sa za sestrou na Nový Zélend a nájsť ju.

Kit je mladšia sestra, úspešná lekárka ale v láske to nemala práve najšťastnejšie. Na druhej strane staršia sestra Josie na druhej strane sveta známa ako Mari, využila príležitosť (predstieranie vlastnej smrti) a začala žiť úplne nový život, na novom mieste a s novými ľuďmi.

Celú knihu sa kapitoly striedajú raz z pohľadu Kit raz z pohľadu Mari/Josie. Obe sa často vracajú k spomienkam na minulosť. A práve tu môžeme vidieť ako si veci a situácie z minulosti pamätajú rozdielne. Viac ma však bavili kapitoly z pohľadu Kit. Boli trocha veselšie a šťastnejšie než spomienky Josie, ktoré boli často temnejšie, smutnejšie a bolestnejšie. Samozrejme nesmeli v knihe chýbať ani chlapi. Najvýraznejší boli Javier a Dylan. Mne osobne bol bližší Javier a mala som ho radšej. Ale obe postavy boli zaujímavé a niesli v sebe pár tajomstiev.

Postupom času začnú na povrch vychádzať rodinné tajomstvá a veci, ktoré by mali ostať zabudnuté. Nebudú chýbať ani zvraty či dejové prekvapenia. Príbeh troška oživí aj príjemná romantická linka. Ale tá nie je hlavnou témou knihy.
Čítať viac
7
16.8.2022
Veľmi pekný príbeh o hľadaní pravdy. O hľadaní sestry, o ktorej si všetci mysleli, že je mŕtva. O hľadaní odpovedí, odpustenia, samého seba, ale hlavne o nájdení pokoja a životného šťastia.

Bolestný a melancholický príbeh, ktorý nám prostredníctvom spomienok dvoch hlavných postáv, Kit a Mari/Josie, ukazuje, aké vedia byť rozdielne pohľady na rôzne udalosti, ako nás detstvo formuje a aké vie byť bolestné zmierenie s minulosťou.

V príbehu sa striedajú kapitoly z pohľadu mladšej sestry Kit, ktorá sa vyberie hľadať svoju sestru, a staršej Mari/Josie, ktorá kedysi využila príležitosť na oko zomrieť a začať odznova.

Dejová línia Kit čitateľovi ponúkne aj romantickú linku, vývoj postavy a celkovo sú jej kapitoly dynamickejšie. Na druhej strane kapitoly Mari/Josie boli v niektorých častiach trošku nudnejšie, ale sú to práve jej spomienky, ktoré čitateľ túži spoznať, takže sa to celé vyvažuje.

Veľmi pekne spracovaný, no bolestný príbeh dvoch sestier a jedného morského chlapca, je presne to čítanie, ktoré so sebou prináša mnoho premýšľania a jeho krásu nie každý dokáže oceniť, ale keď vás zaujme, zvezie vás na svojich vrtkavých vlnách až k úplnej pravde. Tak sa nechajte unášať…
Čítať viac
9
15.8.2022
Spokojnosť
Kniha je písaná veľmi pútavo. Sila priateľstva, sesterstva a tajomstva, ktoré tušíme, ale odhaľuje sa nám postupne, sa tiahne pozadím celej knihy. Postupne mení správanie, vnímanie osôb a pridáva deju na gradácii.

"Sme vyvrcholením našich skúseností."

Téma materstva, resp. rodičovstva a jeho vplyvu na vývoj detskej duše, nie je očividná. No ukáže sa ako najnosnejšia. Najsmutnejšia a najdôležitejšia. Pre minulosť, prítomnosť aj budúcnosť...
Čítať viac
11
6.7.2022
Za krásnou obálkou a kúzelným názvom sa ukrýva tajomný, miestami dramatický príbeh o pute dvoch sestier, pričom jedna z nich bola 15 rokov považovaná za mŕtvu. Po toľkom trápení, slzách a rokoch sa zrazu objaví v televízií a tak sa púšťame spolu s druhou sestrou do menšieho pátrania.

Príbeh sledujeme z pohľadu obidvoch sestier, pričom sa každú kapitolu menia. Vďaka tomu ale neustále vieme čo obidve sestry prežívajú. Každá nám predkladá svoju verziu príbehu, čo najskôr pôsobí mätúco, pretože neviete čomu veriť. Pri skladaní čriepkov z minulosti si však začnete utvárať vlastný obraz o tom ako to v skutočnosti bolo a miestami to veru nie je nič príjemné.

Často sme sa vďaka spomínaniu postáv vracali do minulosti. Postavy nás najskôr sprevádzali peknými spomienkami, kde bolo jemne cítiť niečo temné a každou odhalenou drobnosťou sa ich detstvo a dospievanie zhoršovalo a rodinné tajomstvá vyplávali na povrch.

Na prvý pohľad šťastná a úspešná rodina drží v skutočnosti pokope len vďaka nádherne vykreslenému putu medzi postavami a jedinečnému morskému chlapcovi, ktorý mal plno vlastných démonov a bol rovnako záchranou ako aj skazou.

Zatiaľ čo Kit, mladšia zo sestier, je úspešná lekárka, sledujeme jej boj zo samotou a citmi. Jej spomienky boli tie príjemnejšie ale viac sa mi páčila jej prítomnosť kde nenútene objavovala lásku. Staršia sestra Josie/ Mari nám ukazuje to tragickejšie z minulosti, čo ju formovalo, čo obetovala a čo si musela vytrpieť. Jej prítomnosť mi ale prišla vynútená a nudná.

V knihe nájdete množstvo ťažkých tém, ktoré nám ukazujú ako nás všetko formuje a aké je dôležité bojovať a vydržať.
Čítať viac

„Nakoniec, stručnosť je jediná cnosť netalentovaných autorov.“

Ruzká klazika - Daniel Majling
Ruzká klazika
Daniel Majling