Dcera zimy

Věčný život jako prokletí. Moderní fantasy, ve které ožívají slovanští bohové i bestie. Moranu a její sestru Vesnu černá magie navždy uvěznila ve světě živých. Před Moraninou... Čítať viac

4,6 83 hodnotení
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2021
304 strán
4-5 hodín čítania

Věčný život jako prokletí. Moderní fantasy, ve které ožívají slovanští bohové i bestie. Moranu a její sestru Vesnu černá magie navždy uvěznila ve světě živých. Před Moraninou krutostí se smrtelníci třesou, ale ona jen touží... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

9,33 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Dcéra zimy - Vladimíra Šebová, Lenka Šimečková (ilustrátor), Brian Terrero (ilustrátor)
PDF EPUB MOBI
Slovenčina, 2021
Ihneď na stiahnutie

10,50 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Věčný život jako prokletí. Moderní fantasy, ve které ožívají slovanští bohové i bestie.
Moranu a její sestru Vesnu černá magie navždy uvěznila ve světě živých. Před Moraninou krutostí se smrtelníci třesou, ale ona jen touží zachránit laskavou Vesnu, uvrženou do nekončícího koloběhu znovuzrození. Ve snaze zlomit prokletí a získat alespoň jeden normální život protrpěly sestry celá staletí. Pokud chtějí tentokrát uspět, musí čelit démonům ze samotného podsvětí i své minulosti. Vymaní se zpod kletby, nebo s nimi bohové rozehrají jinou hru?
Čítať viac
Originálny názov
Dcéra zimy
Počet strán
304
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1151517
Ilustrácie
Jazyk
čeština
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

83 hodnotení

3
1
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

2

Mám rada hlavne fantasy knihy pre mladých dospelých ako píše Leigh Bardugo , Holly Black, Sarah J. Maas. Mám aj Instagram, kde pridávam recenzie.

Klaudia Ondrejčáková
21.2.2022
Dcéra zimy
Musím sa priznať, že zo začiatku ma moc nebavila a čítala sa mi pomaly. Hneď ako som zistila, že kniha výchádza som vedela, že ju musím mať. Slovanská mytológia ma vždy zaujímala. Ešte viac ma zaujalo to, že hlavné postavy sú bohyne, ešte len v tínedžerskom vek (iba na začiatku, ale chápeme sa) . Čo ma však zarazilo je to, že síce to sú bohyne z obdobia Veľkej Moravy a skôr (4. a 6. storočie) ich príbeh sa začína v roku 1187. Aj cez tie historické nezrovnalosti sa mi kniha veľmi páčila, či už tým originálnym príbehom, alebo tým, že sa autorka veľmi nezaoberala romancitkým vzťahom, ale hlavne sesterským putom. Knihu môžem ohodnotiť veľmi kladne aj keď mala svoje chyby. Čítať viac
10
19.10.2021
V prvom rade oceňujem autorku za to, akú námahu si s tým dala, že si všetko preštudovala, pozerala videá, čítala staré knihy a podobne. Klobúk dole!
Knižka ma primárne zaujala tým, že sa týka slovanskej mytológie. Nič podobné som zatiaľ nečítala. Plus spojenie s fantasy...
Určite sa oplatí mať takéto niečo v knižnici a jedného dňa to dať čítať aj svojim deťom, keďže to je vhodné ako pre dievčatá, tak aj pre chlapcov. Aj pre veľkých, aj pre mladších čitateľov :)
Príbeh Moreny a Vesny je niečo nové, neokukané a veľmi sa mi páčilo ako to autorka poňala a pohrala sa so všetkými legendami.
Dej sa odohráva v rôznych časových obdobiach, čo z môjho pohľadu knižke pridáva na zaujímavosti a na konci to všetko pekne do seba zapadlo. Obdobie pred stovkami rokov bolo popísané dobre, vedela som si to všetko v hlave predstaviť.
Príbeh sa číta ľahko, stále sa niečo deje, vtiahlo ma to do deja hneď od prológu. Oceňujem krátke kapitoly, tým príbeh podľa mňa nabral na svižnosti.

Super je aj to, že sa to nedrží primárne okolo romantickej linky, tá je naozaj iba okrajovo, v úzadí, a iba jemne dotvára príbeh a charakter Moreny. Krásne to do príbehu zapadlo.
Niektoré dejové zvraty a odhalenia som očakávala, avšak nepokazilo mi to zážitok z knižky.
Pár drobností by som vytkla, ale inak to je super dielo slovenskej autorky! :)
Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Tak prečo máme ustavične ambíciu milovať? Pretože láska je bod, kde sa stretáva pravda s mágiou.“

Roviny života - Julian Barnes
Roviny života
Julian Barnes