Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
To najhoršie v nás - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
To najhoršie v nás - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021
To najhoršie v nás - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021

To najhoršie v nás

VŠETCI MÁME SVOJU TRINÁSTU KOMNATU... Čítať viac

4,8 25 hodnotení
Vydavateľstvo
Naše vojsko, 2021
336 strán
5-6 hodín čítania

VŠETCI MÁME SVOJU TRINÁSTU KOMNATU... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,95 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 20 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Učebnice a školské pomôcky so zľavou 15 %
To najhoršie v nás - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021
12,95 €

Viac o knihe

VŠETCI MÁME SVOJU TRINÁSTU KOMNATU...
Učiteľka Soňa a psychológ Ivan. Obaja si so sebou nesú bolestivé sklamania z minulosti a svoje srdcia uzatvorili pred láskou. Keď sa však jedného dňa neplánovane stretnú, preskočí medzi nimi nečakaná iskra, ktorej sa ani jeden z nich nebráni. Nad ich vzťahom sa ale od začiatku vznáša tieň závisti a intríg. Ivan sa navyše v práci stretáva s klientom, ktorý k nemu nie je úprimný a dlho ukrýva svoju pravú tvár.
Ivanovi blízki čoskoro čelia smrteľnému nebezpečenstvu a sám sa ocitá v pasci, z ktorej niet úniku. Klienta, žiaľ, nezväzujú žiadne pravidlá.
Dokázal by sa uchýliť aj k vražde?
Čítať viac
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba
Rozmer
122×191 mm
Hmotnosť
379 g
ISBN
9788020619655
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1125987
Vydanie
1
Štýl
psychologický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Naše vojsko
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
To najhoršie v nás - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021
S úctou, Priateľ - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021
18,95 €
Ušetríte 6,95 €

Hodnotenia

4,8 / 5

25 hodnotení

22
1
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

24
Overený zákazník
24.4.2023
Tento knižný titul s radosťou zaraďujem medzi tie najprepracovanejšie od autorky. Samozrejme, každá z jej kníh je iná a niečím originálna, no tu ma ako čitateľa dokázala úplne zmiasť. Aj napriek faktu, že mnohé veci boli nad slnko jasnejšie a ich význam som pochopila zopár strán pred záverom.

Nechýbal tu dôkladne premyslený dej, striedanie kapitol z niekoľkých pohľadov, postavy sú po charakterovej stránke spracované famózne, rovnako tak aj prostredie príbehu. A k posledným stranám či k epilógu nemám čo dodať. Otvára sa tu otázka možného pokračovania (to som nateraz nechala na svoju fantáziu), ale aj napriek tomu všetko do seba krásne zapadalo a na nezodpovedané otázky som postupne dostala odpovede.

Už samotný prológ je maximálne pútavý a dosť mrazivý. V momente mi vyrazil dych a moje mozgové bunky začali okamžite pracovať na plno. Až do úplného konca, keďže som nevedela dopredu predpokladať, čo môžem počas jednotlivých strán ešte očakávať. A že sa tu toho dialo dosť..

Kniha je výnimočná hneď z niekoľkých hľadísk. Skrýva v sebe však jednu zaujímavú a celkovo kľúčovú tému, o ktorej sa až tak v spoločnosti nezvykne hovoriť. Čo je, samozrejme, škoda. Nebudem prezrádzať viac, to si už musíte prečítať vy, ale priznávam, že mi dalo riadne zabrať, kým som pochopila samotnú zápletku deja. Niečo podobné som vôbec nečakala a o to viac sa môj zážitok z prečitanej knihy zvýšil.

Príbeh vo mne vytváral celú škálu emócií. Učiteľka Soňa a psychológ Ivan - obe tieto postavy spája okrem nečakaného stretnutia aj náročná minulosť či bolestivé sklamania. Každý z nich striedavo rozpovedal svoj príbeh, čo sa mne zdalo dosť sympatické, keďže máme možnosť viac nahliadnuť do ich myslenia. Aj keď to nebude ľahké, pretože nič nie je také ako sa na prvý pohľad zdá.

Osobne ma kniha veľmi bavila. Autorka ma stále viac prekvapuje a už teraz som zvedavá na jej ďalšie príbehy.
Čítať viac
8.4.2023
Fantastické
Dočítala knižku. Bozeeee. To čo bolo. Ja som kukala jak puk. Téma schizofrénie býva niekedy otrepaná v knihách ale autorka ju v tejto knihe podala štýlom že som zašla. Bolo to prekvapivé a páčilo sa mi že to takto vymyslela. Kniha je mimoriadne originálna a ja som ju musela prečítať na jeden dych. Bolo mi ľúto že oči nedokážu lietať stránkami rýchlejšie. Kniha bola neskutočná. Originálne a napínavé zároveň. V polke som si prečítala poslednú vetu knihy a napriek tomu mi to nemá povedalo o závere knihy nič.
Určite si od autorky kúpim ďalšie knihy.
Čítať viac
9

Som vášnivý čitateľ čo číta aj 4 knižky naráz. Žijem knhami. Milujem knihy. Už od 10 yeas som začala chodiť do knžnice a požičiavala si aj 11 knih.

Lover Love
Overený zákazník
24.3.2023
Ok
ju prečítať znova.
Ako sa stalo. Tak si niečo pamätám aj nie.
Preto mi asi čítanie šlo ťažšie lebo môj mozog si pamätal. Ale poďme k samotnému príbehu.

°Máte radi hádanky? Keď vás príbeh prekvapí. Ja tiež áno. Ako začne hneď všetko do seba zapadať.
Dve hlavné postavy. Každá má to tvoje. Minulosť.
Šlo to rýchlo ako sa do seba buchli a šli spolu bývať. Ale to bol zámer. Šlo tu o kontext príbehu.
Ivan má zaujímavú prácu. A tu sa aj v podstate začne niečo dať. Čítajte medzi stránkami.
Ale opäť Sonina kamoška bola krava. Strašná postava. Čítať s ňou tie úseky boli horor.

°Mne sa koniec nepodaril odhadnúť. Ide tu o všetko. Čitateľ aj môže odhadnúť 'páchateľa ' . Veľa šťastia. Ale autorka to dobre skryla.
Za mňa príbeh upútal. Ale Viki má aj lepšie. Je to tak za mňa. Kniha u niekoho môže byť jeho favoritom.
Za knihu ďakujem @nasevojsko

#Recenzia
#spolupráca #knihy #knizockazlasky #klubzahad #teenstyle #yabooks #zarisknihou #skkiha #vibe #viral #nasevojsko #rebel #photooftheday #recka #goodbook #detektiv #drama #v #booklife #friends #uzivam #slovensko
Čítať viac
22.8.2022
Stojí za to!
Už dlhšie mám čítaciu krízu a nechce sa mi čítať v podstate nič. Táto kniha však bola výnimočná pretože s jej čítaním som nevedela prestať.

Vyvolala vo mne záujem, strach, hnev. Ukázala mi ako by isté vzťahy vyzerať mali a iné zase nie. Láska má fakt mnoho podôb.

Kniha ma pohltila od samého začiatku až po jeho koniec, ktorý bol … fuuu … autorka by mohla napísať pokračovanie, nech mám srdiečko na pokoji alebo nech ma vyvalí.

Táto kniha mala len jednu chybu a to tú, že som si to myslela už dlho pred odhalením. Čo? To sa musíte dočítať sami.

Jednoznačne odporúčam tým, ktorí sa tak trochu radi hrabú v hlavách iných. Tým, čo milujú drámu lebo ani o tú tam nie je núdza. Ale aj tým, čo hľadajú v knihách lásku.

Knihe dávam najvyššie hodnotenie aj napriek chybe, ktorú som spomínala, pretože vo mne opät zapálila oheň k čítaniu.
Čítať viac
22.2.2022
Skvelý čitateľský zážitok. Odporúčam
Výstižný názov, výstižná obálka, výstižné vnútro.
Viki, jedna bomba. Ja som 70% knihy prečítala na jeden záťah, pretože ma to dostalo a nechcelo pustiť. Tak veľmi som túžila rozlúsknuť podstatu príbehu (aj keď kdesi v podvedomí a na pozadí toho všetkého som to tušila), že som dychtivo otáčala jednu stránku za druhou.
.
Už prológ nás hodí hneď do deja a čitateľ je nútený premýšľať, čo, ako, kedy... naozaj? Autorka výborne naštartovala celú knihu, pretože ja som sa s každou ďalšou kapitolou a každým ďalším riadkom túžila dostať k vysvetleniu. Napätie v príbehu je dávkované postupne, a tým autorka čitateľa necháva na pochybách takmer až do konca. A potom príde jedna otázka a na ňu odpoveď, kedy ma doslova zamrazilo.
.
Zo začiatku nám však musí rozpovedať svoj príbeh Soňa, ktorá náhodou stretne psychológa Ivana. Pre niekoho možno pomalší rozbeh, pre mňa však všetko malo zmysel. A čím ďalej sa posúvame v deji, tým je vodítok viac a viac. Celé sa to číta veľmi ľahko (aj napriek žánru), pretože Viki používa skvelé vyjadrovacie prostriedky a rozhovory postáv sú jednoducho totálne reálne. Keď som si aj v priebehu čítania hovorila niečo v tom duchu, že toto teda nie, alebo si kládla otázky, ako je to možné, všetko na konci do seba nádherne zapadlo. Premyslený dej, postavy zvládnuté na jednotku s hviezdičkou a záver prenecháva možnosť pokračovania. V každom prípade to bolo skvelé.
.
Ďakujem Viki za skvelý čitateľský zážitok a teším sa na ten ďalší.
Čítať viac
21.2.2022
Obdivujem autorov/ky detektívok, pretože vymyslieť originálnu a zaujímavú zápletku, ktorá bude dávať zmysel a zároveň udrží čitateľa v deji je umenie. Medzi "polobohov" z tejto sféry podľa mňa patrí Sebastian Fitzek. Istotne mi dáte za pravdu, že jeho knihy sú svetové a málokto sa mu vyrovná.


Po dočítani knihy To najhoršie v nás ale skláňam autorke obrovskú poklonu. Vymyslela strhujúci príbeh, v ktorom sa motala jedna linka s druhou a pred odhalením skutočnosti nám ponúkla hneď niekoľko zdanlivo pravdivých záverov. Ja osobne som to prekukla už v polovici knihy ale to iba vďaka tomu, že som knihy s podobným dejom čítala a psychológia je moja silná stránka.

Postavy v knihe boli premyslené a na každej strane nám mali čo ponúknuť. Pri každej som síce mala pocit akoby som čítala ich osobné spisy u psychológa, no dokonalo ladili s prostredím, v ktorom sa príbeh odohrával a nevyčnievali z príbehu.

Knihu rozhodne odporúčam a ja sama čoskoro určite siahnem po jej prvej knihe S úctou, priateľ.
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
13.2.2022
Poriadne zimomriavky
TO NAJHORŠIE V NÁS je poriadne silná knižka . Napísala ju mladá slovenská autorka Viktória Dominová. Knižka ma už prvých stránok veľmi bavila a veľmi ľahko sa čítala . No ak ste čítali predchádzajúcu knižku , tak aj v tejto budete čakať podvedome , čo sa udeje . Poviem Vám udialo sa a veľmi veľa . Viac Vám neprezradím, prečítajte si knižku. Poviem iba, že sa máte na čo tešiť . Viktória Dominová kde Ty berieš takéto silné námety. Čítať viac
26.1.2022
Musím priznať, že trilery, krimi, detektívky a celkovo tento temný žáner čítam zriedkavo. Zväčša preto,že si ulietavam na romantike a žijem si na obláčikoch s jednorožcami. No niekedy (ako teraz) príde na mňa chvíľa, kedy zatúžim čítať niečo temné, ohavné, brutálne...zatúžim objaviť hrôzostrašne činy fiktívnych ľudí a nazrieť do komnaty, kde my ľudia ukrývame "To najhoršie v nás"...

Na knihe sa mi v prvom rade páčil autorkin štýl. Bol tak dobrý,že hocikedy som sa vrátila ku knihe, som bola opäť v deji. A na to,že Viki je tak mladá, napísala jeden úžasný premyslený triler, kde som na každej strane vyvaľovala oči, čo bude ďalej. A ešte napísať triler tohto kalibru na slovenskej scéne kníh, to má môj úpimný obdiv!

Postavy boli popísané veľmi, veľmi reálne, môžem tvrdiť,že až do presných detailov! A každou stranou som sa chcela dozvedieť viac a viac. A som rada,že sa celý príbeh odohraval na Slovensku, čo pridávalo ešte na autenticite.

Knihu nepustíte z rúk už od prvej kapitoly, verte mi. Už dávno som nečítala tak dobrý psychotriler, kde som možno do poslednych kapitol nemala vytvorenú absolútne žiadnu teóriu. Prepracovanosť, skvele vymyslená zápletka, podstatné detaily, žiadne zbytočne opisy a ten koniec.

"Jediná definitívnosť v našom živote bola smrť. Po nej sa už nič nedá napraviť, zmeniť, urobiť inak.. Takže kým žijeme, je možné všetko. Môžeme cestovať, plniť si sny, robiť čokoľvek čo si zmyslíme."

/ 5
Čítať viac
26.1.2022
Úvod knihy je ako začiatok
romantického príbehu so šťastným koncom.
On a ona. Náhodné stretnutie, trochu hrania nedobytnej, až zistia, že im vzájomná spoločnosť vyhovuje.
Po úvodných okukavačkách postáv sa
príbeh pozvoľna dostáva do vyšších obrátok.
Samovražda priateľky otvára otázky. Bola to ozaj samovražda ? Bola by toho schopná? Našla by odvahu?
A začína sa pretek. Pretek či ja skôr odhalím pravdu, alebo vyhrá autorkine bravúrne zahmlievanie, ktoré sa jej, ako vždy, podarilo .
Keď už si myslíš, že si na správnej stope, narazíš na stranu, kde znovu začneš pochybovať .
V jednej kapitole je pasáž o znameniach.
“ Vždy si ich prispôsobia tak, aby im čo najviac vyhovovali. A zväčša znamenia prečítali, až keď bolo neskoro.”
No a tak nejak je to aj s touto knihou . Čítaj znamenia.
Čítať viac
23.1.2022
Hľadajte pravdu
To najhoršie v nás je moja premiéra s autorkou a sakra s tým! Tá baba vie písať!
Viki je mladučké žieňa, od ktorého by som neočakávala príbeh tohto kalibru, ale ona ma úplne odrovnala a ja si musím sňať z hlavy svoj imaginárny klobúk... parádny príbeh.
.
Už som knihu s podobným námetom čítala a viem, že ma vôbec nenadchla, ale prevedenie a kompletné spracovanie tejto autorky ma zasiahlo. Neviem si pomôcť, ale ja som nadšená. Či je to dôkladne vybudovaným a premysleným príbehom. Nesmierne pútavým štýlom, ktorým autorka píše - číta sa tak ľahko. Postavami, ktoré majú špecifické charakteristické črty a bez ktorých by dej stratil ten správny psycho nádych. Vytvorením napätia na každej strane, vďaka ktorému som bola večne nervózna a obracala stranu za stranou, ale aj nežnou stránkou, ktorá dokázala príbeh zjemniť a navodiť láskyplné pocity.
.
Mám rada psychologické hry, ako v knihe, v ktorej som si ich tentokrát parádne užila, tak aj hry autora s čitateľom. Schovať všetky stopy a predsa ich mať stále na očiach, dá poriadnu námahu a nie každému sa to podarí, ale Viki to zvládla na výbornú. Zmiatla ma a ja som takmer do konca netušila, kde je sever. Zároveň ma bavila romantická linka, rozvíjaná úplne prirodzene, bez náhlenia, čítaná s úsmevom na tvári.
Už spomínané postavy a ich charaktery boli všetky do jedného dokonalé. Miešali sa vo mne emócie spolu so zmenami postáv a ich pôsobením, ktoré bolo zakaždým intenzívne.
.
Priateľstvo hraničiace s posadnutosťou, láska bez východiska, úprimnosť otvárajúca oči a doslova zraňujúca túžba po hľadaní pravdy... nechajte si aj vy tento príbeh preniknúť do duše a nazrite pod masku jednotvárnosti, tá vám mnoho odhalí.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

Viktória Dominová

Čítať viac
Kúpte spolu
To najhoršie v nás - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021
S úctou, Priateľ - Viktória Dominová, Naše vojsko, 2021
18,95 €
Ušetríte 6,95 €

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom